Coamhert eigentijd s \ZernknWd OPEN DAG Voorlichtingsavonden en open huis "De Goudse Waarden in COORNHERT www.degoudsewaarden.nl Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs voor Gouda en omgeving De Goudse Waarden pagina 30 Hart van Holland 11 januari 2006 A* N A S Zaterdag 4 februari 2006 9.30- 13.00 uur centrale startmomenten: 9.30 uur en 11.15 uur Jan van Renesseplein 1 2805 GT Gouda tel -.0182-599517 Voor informatie: mevr. J. Cramer conrector cramer@coornhert-gymnasium.nl www.coornhert-gymnasium Christelijke Scholengemeenschap voor VMBO, Havo, Atheneum en Gymnasium 99 SECTOREN Sector Lyceum-Havo Heemskerkstraat 105 Tel. 0182-573000 Sector VMBO Kanaalstraat 31 en Winterdijk 10 tel. 0182-516077 Calslaan 100 Tel. 0182-573033 AANMELDING VAN LEERLINGEN Voor de brugklas: vóór 1 april 2006 via de directeur van de basisschool of rechtstreeks bij de Centrale Administratie van onze scholengemeenschap (Kanaalstraat 31, 2801 SH Gouda) Voor alle andere klassen en tussentijdse aanmeldingen: bij voorkeur zo vroeg mogelijk rechtstreeks bij de hierboven vermelde Centrale Administratie van onze scholengemeenschap Dinsdag 17 januari 2006 Maandag 23 januari 2006 Zaterdag 28 januari 2006 Voorlichtingsavond voor a.s. brugklassers en hun ouders Betreft: HAVO/VMBO-t, HAVO, Atheneum en Gymnasium Plaats: locatie Heemskerkstraat 105 (kinderopvang aanwezig) Ontvangst: vanaf 19.00 uur. Aanvang: 19.30 uur. Voorlichtingsavond voor a.s, brugklassers en hun ouders Betreft: VMBO en Praktijkonderwijs - locatie Kanaalstraat 31: praktijkonderwijs en leerwegondersteunend onderwijs (inclusief unit "De Brug") - locatie Winterdijk 10: theoretische en gemengde leerweg, beroepsgerichte leerwegen (uitgezonderd het LWOO) Ontvangst: vanaf 19.00 uur. Aanvang: 19.30 uur. Open Huis "De Goudse Waarden" van 09.30 uur tot 12.30 uur in drie gebouwen: sector Lyceum-HAVO: (Heemskerkstraat 105) HAVO/VMBO-t brugklas, HAVO, Atheneum en Gymnasium (brugklas) sector VMBO: (Kanaalstraat 31) praktijkonderwijs en leerwegondersteunend onderwijs (inclusief unit "De Brug"), leerjaren 1 t/m 4 beroepsgerichte leerwegen, leerjaren 2 t/m 4 sector VMBO: (Winterdijk 10) theoretische en gemengde leerweg, leerjaren 1 t/m 4 beroepsgerichte leerwegen, leerjaar 1. De Goudse Waarden, altijd thuis! Het Coornhert Gymnasium steekt na de uitbreiding die dit najaar is afgerond in een moderne jas. Zodra je de school via de nieuwe entree binnenkomt, valt het oog op de ruime en lichte kantine, die het atrium is gedoopt. Hierboven bevinden zich zes lokalen. Bij de inrichting is rekening gehouden met de nieuwe technologie die past bij onderwijs van deze tijd: in alle lokalen kan gewerkt worden met laptops en er zijn veel aansluitingen om al dan niet draadloos te internet ten. Er zijn vaste beamers aangebracht. Boven in het gebouw - prachtig uitzichtl is de sfeervolle mediatheek gesitueerd: een inspirerende plaats om te werken en te leren. Ook de bestaande gebouwen zijn aangepakt: er is verbouwd, uitgebro ken, geschilderd enzovoort. Nu het stof is neergedaald is er een veel luchtiger gebouw te voorschijn gekomen. Het gebouw is nu aangepast aan de eisen van het onderwijs dat het Coornhert Gymnasium wil bieden: een zeer gevarieerde vwo-opleiding die goed voorbereidt op uiteenlopende vervolgopleidingen.Vanzelfsprekend is er Latijn en Grieks, steeds geplaatst tegen de culturele achtergrond en steeds vaker in samenhang met andere vakken aangeboden. Vakoverstijgende projecten waarbij leerlingen o.a. leren samenwerken komen geregeld voor. In het'Beter Bèta'-onderwijs (een samen werkingsproject met vwo-scholen in de regio en de TU in Delft) wordt meer samenhang tussen vakken aangebracht door het onderwijs te richten op een concept van ontwerpen, onderzoeken en online werken. Daarmee worden de bètavakken voor alle leerlingen interessanter. Ook leerlingen die niet direct een bètaopleiding overwegen, worden zo enthousiast gemaakt voor natuurwetenschap. Het Coornhert Gymnasium behoort tot één van de 30 scholen die toegelaten zijn tot het Universum-programma.Het Platform Bèta Techniek stimuleert scholen die voorop lopen op het gebied van bètaonderwijs om nog meer aandacht te besteden aan de aard en het niveau van de exacte vakken. De mogelijkheden voor studenten om in een vooral Engelstalige omgeving te studeren zijn de laatste jaren verruimd. Daarom biedt het gymnasium de leerlingen die wat extra's kunnen de mogelijkheid om hun kennis van het Engels te vergroten. Dat gebeurt met een versterkt Engels-programma vanaf klas 1, dat uiteindelijk in klas 5 kan leiden tot het halen van een Cambridge Advanced Certificate. Dit certificaat geeft rechtstreeks toegang tot Engelstalige Universiteiten. Het Coornhert Gymnasium is nog steeds een kleine school (570 leerlingen), maar wel met veel mogelijkheden voor leerlingen om zich niet alleen in intellectueel, maar ook in sociaal opzicht te ontwikkelen. Binnen en buiten de lessen krijgen leerlingen de gelegenheid hun talenten te ontplooien. Het vernieuwde gebouw zal daarvoor alleen maar meer perspectief en inspiratie bieden. vers De Gi meer neun leerli praki linge bezie gemi met I cies 1 die h vanl Zo is uitda Brug wore leerli voor nodi brug onde Belai aans ran 1 gebi man Om ondi sluit VMB Via c zich die I DeC schc well voel elka en r vert Was De ken en Dez erve gek aan met met oud beti De zor< Er is o.a. ren logi In d ook de I Er z ang trai va a Naa ook jon' kun

Hart van Holland | 2006 | | pagina 30