Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente RAAD EN COMMISSIES WWW.N219.NL ONLINE WELSTAND CURSUS RONDKOMEN MET HET INKOMEN RUIMTELIJKE ORDENING BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING 1 pagina 4 Gemeentenieuws 11 januari 2006 www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Vergaderoverzicht Commissie I 16 januari 2006 Commissie II 17 januari 2006 Raad 31 januari 2006 Deze openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorps straat 89 te Zevenhuizen. Aanvang om 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka- pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Open bare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raad plegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreek recht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.ster- ken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voor zien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Op de agenda van Commissie I onder andere: - (Her)vestigen van het voorkeursrecht op grond van de Wet voorkeursrecht gemeenten voor gronden gelegen in de Zuidplaspolder; - Vestigen van het voorkeursrecht op grond van de Wet voorkeursrecht gemeenten voor gronden gelegen in de locatie "Moerkapelle-zuid"; - De memo van het college van burge meester en wethouders van 26 okto ber 2005, over de stand van zaken met betrekking tot het invoeren van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning; - De notitie van het college van burge meester en wethouders van novem ber 2005, inzake de stand van zaken dorpshuizen "Swanla" en "Op Moer" met betrekking tot de voor de toe komst nieuw te maken afspraken, inclusief de afwikkeling van de financiële stukken; - De jaarrekeningen 2004 van de dorpshuizen Swanla te Zevenhuizen, Op Moer te Moerkapelle en De Vier kap te Oud Verlaat; - Het college van burgemeester en wethouders is voornemens een ontwikkelingsovereenkomst aan te gaan voor de woningbouwplannen op de locatie "Beth San" te Moerka pelle; - Het college van burgemeester en wet houders is voornemens het beeldkwa liteitsplan vast te stellen en een ont wikkelingsovereenkomst aan te gaan voor Groot Swanla te Zevenhuizen; - Intergemeentelijk Structuurplan Zuidpias. Op de agenda van Commissie II onder andere: - Notitie begraafplaatsen: door het college van burgemeester en wethouders is een Notitie begraaf plaatsen 2005 opgesteld. Ingegaan wordt op de financiering van het beheer van de begraafplaatsen. De raad wordt voorgesteld een aantal maatregelen te nemen, waardoor op termijn de begraafplaatsen kosten dekkend kunnen worden beheerd. - Toetreden SVHW in Gemeenschappe lijke regeling Ombudscommissie Hoeksche Waard Planning en Controlcyclus 2006 - Algemene wijziging exploitatiebud getten (1e begrotingswijziging 2006) Inwoners van Zevenhuizen en omlig gende gemeenten en weggebruikers van de N 219 kunnen met vragen over de aanleg van de nieuwe omleidings- weg N 219 terecht op: www.n219.nl. Op deze nieuwe website van de provin cie Zuid-Holland vindt u de meest actu ele informatie over dit project. De provinciale weg N 219 die door de dorpskern van Zevenhuizen loopt, wordt verlegd. Na de zomer van 2006 start de aanleg van de nieuwe N 219, een omleidingweg rond de kern van Zevenhuizen. Met de website www.n219.nl brengt de provincie Zuid-Holland in beeld wat het project zoal omvat, hoe de planning eruit ziet en welke partijen bij de uit voering betrokken zijn. Ook kunnen via de website vragen worden gesteld over het project. De website is één van de communica tiemiddelen die de provincie inzet ter begeleiding van de werkzaamheden. Direct betrokkenen en belangstellen den worden eveneens op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen door middel van een informatiekrant, voor lichtingsbijeenkomsten, de media en nieuwsbrieven. Openbare welstandsvergadering Dinsdag 17 januari 2006 om 11.30 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Openbare vergadering regionale welstandscommissie Gouwestreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 24 januari 2006 in het groothandelsgebouw te Rotterdam aan het Stationsplein 45 in Rotterdam tussen 14.00-17.00 uur. Beide agenda's liggen ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM, te Zeven huizen. Moeite om iedere maand rond te komen? Geef u dan nu op voor een gratis cur sus in maart en april In opdracht van de gemeenten Nieu- werkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle verzorgt PLANgroep, in samenwerking met het NIBUD, de cur sus "Rondkomen met het inkomen". De cursus is bedoeld voor mensen die moeite hebben om rond te komen met hun inkomen en is erop gericht inzicht krijgen in wat er per maand omgaat het huishouden. Wat zijn de inkomsten en wat moet hier allemaal van betaald worden? Aan de hand van voorbeeldsituaties en opdrachten wordt u gestimuleerd om uw kennis op het gebied van de huis- houdfinanciën te vergroten. De cursus is voornamelijk praktijkgericht. Lesprogramma De volgende onderwerpen zullen onder andere aan de orde komen: soorten uitgaven, inkomsten en uitga ven op een rijtje, maand- en jaarbegro ting, bezuinigen, sparen, lenen. Cursusdata en tijden De cursus omvat zes wekelijkse bijeen komsten van drie uur. De geplande data zijn: 6, 13, 20, 27 maart, 3 en 10 april 2006. U kunt opgeven of u voor keur heeft voor een ochtend-, middag of avondbijeenkomst. Let op: de cursus wordt gegeven in de gemeente Nieu werkerk aan den IJssel. Wees er snel bij, want er kunnen maar 12 mensen meedoen. Aanmeldingsstrookje (inleveren bij de receptie in het gemeentehuis te Zevenhuizen ter attentie van Sociale Zaken vóór woensdag 8 februari 2006) (naam), wonende(adres) in de gemeente en geboren op(datum), Ondergetekende, meldt zich aan voor de cursus "Rondkomen met het inkomen". Ik ben overdag bereikbaar op het volgende telefoonnummer Ik heb voorkeur voor de ochtend/middag/avond (doorhalen wat niet van toepassing is). Handtekening Datum In de periode van 29/12 t/m 04/01/2006 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Aanvragen bouwvergunning Dorpsstraat (Voorbrood locatie) te Zevenhuizen, oprich ten winkel en woongebied (B1/2005/0022) Papaverlaan 45 te Moerkapelle, vergroten woning (BL/2006/0001) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouwvergun ning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend: Bouwvergunningen (verzonden 4/1/2006) nabij Zuidplasweg.Bierhoogtweg en Knibbelweg te Zevenhuizen, plaatsen geluidsschermen N219 (BR/2005/0071); nabij Zuidplasweg te Zevenhuizen, aanleggen fietstunnel onder N219 (BR/2005/0067); nabij Bierhoogtweg te Zevenhuizen, overkluizing water leiding N219 (BR/2005/0072). Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuurs recht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het des betreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Vishandel Jonker voor het innemen van een standplaats op de vrijdagen op het Dorpsplein te Zevenhuizen voor het jaar 2006. Hoffman Buitenreclame voor het plaatsen van 15 driehoeksborden in de kernen van Zevenhuizen en Moer kapelle in de periode van 2 tot en met 15 januari 2006 Vishandel Jonker voor het innemen van een standplaats op de donderdagen op het Raadhuisplein te Moerkapelle voor het jaar 2006. Prins Bernhard Cultuurfonds om in de periode van 14 tot en met 20 mei 2006 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: De heer Heyboer voor het in werking hebben van één knal apparaat tussen 07:00 uur en 21:00 uur op het perceel met kadastraalnummer MKP C 2193 te Moerkapelle. Café De Roerdomp voor het aanwezig hebben van twee kansspeelautomaten in de inrichting aan de Tweemanspol der 12 te Zevenhuizen voor het jaar 2006. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het des betreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voo overige informatie

Hart van Holland | 2006 | | pagina 4