Verkwikkende wellness Restauratie zitmeubels vraagt om ambachtelijk hanawerk Meubelstoffeerderij KOOL Vier Linden *u ook Veerhaaf V ®e nieuwe bankfteliencoXXe>^ s binnen'. Laaf uw kostbare meubelen opnieuw stofferen door de vakman! meubelspuitwerk kussens banken en fauteuils kantoor meubilair eetkamerstoelen horeca meubilair rotan meubels INTERIEUR OP MAAT in vele kleuren, modellen en dessins Ampèreweg 12 - Delft - Tel. 015-2126210 Wij stofferen en repareren o.a.: Stof voor 1001 sprookjes achtige ideeën Hart van Holland 11 januari 2006 pagina 7 Wellness is het toverwoord van nu. Bewust ontspannen als tegenwicht voor het hectische leven van alledag. Wellness in de badkamer, wellness in bed. De laatste tijd zijn er heel wat innovaties gelanceerd om slapen en relaxen nóg rustgevender te. maken. Slapen nieuwe stijl: gezondheid, hygië ne en fitness ineen. Woelen, draaien, rugpijn en elke ochtend weer gebroken wakker worden. Stress? Burn-out in aantocht? Misschien, maar kijk eerst eens kritisch naar je bed. Tien tegen een dat daar het grootste probleem ligt. In een bed dat je fysiek niet goed ondersteunt, kun je nu eenmaal niet ontspannen liggen. Een doorgezakte rug, verdraaide nek of klammig bedtextiel verstoren je slaapritme. i En daarmee een opgewekt functioneren overdag. Verantwoord slapen is een kwestie van blfjven opletten. Je lichaam ver andert immers in de loop der jaren. Dus ook de eisen die je aan je slaapsysteem stelt. Daarbij komt dat een matras na tien tot vijf tien jaar aan veerkracht inboet en toe is aan vervanging. Hetzelfde geldt voor dekbed den en kussens, zelfs van de allerbeste kwaliteit. Want wees reëel, welk ander huis houdelijk product wordt nu acht uur per etmaal intensief gebruikt? Het leven wordt steeds drukker; de infor matiestroom die op ons afkomt enorm. Steeds meer mensen blijken daarom bereid te investeren in een welverdiende, gezonde heup, been en voetzone. Qua materialen is het aanbod helemaal duizelingwekkend. Het meest spraakmakend is echter de recente introductie van de traagschuimen. Ook wel visco-elastisch schuim of geheu- genschuim genoemd. Dit hightech materi aal werd ooit ontwikkeld voor de ruimte vaartindustrie. Onder invloed van gewicht en warmte voegt het zich namelijk perfect slaap. Om tot rust te komen, te relaxen en naar de lichaamscontouren en veert later nieuwe energie op te laden. Het slaapka- weer langzaam terug. Dankzij de gelijkmati- merdesign heeft de afgelopen jaren steeds ge drukverdeling rond het lichaam is traag- meer huiselijke trekjes gekregen. Mooiere schuim min of meer vergelijkbaar met de bedden, gezellige bergmeubelen, multime- werking van een waterbed. In de gezond- dia apparatuur en sfeerverlichting. Maar ook heidssector worden dergelijke matrassen al in technische zin zijn er enorme verbeterin- langer gebruikt voor verlichting bij decubi- gen gerealiseerd. Veel daarvan is niet zicht- tus, rug- en spierklachten. In de nieuwste baar. Een matras, een dekbed; ze zien er generatie matrassen worden al deze mate- nog net zo uit als vroeger. De functionele rialen volop gemixt. Zo ontstaan er tal van 'intelligentie' zit binnenin, soms zelfs géinte- functionele verschillen, specifiek afgestemd greerd in de materialen zetf. Oriënteren dus, op al die verschillende lichaamstypes. Tip: voor je naar de winkel stapt voor deskundig De Stichting Promotie Matrassen is een ink advies. De belangrijkste innovaties zetten tiatief van een 9-tal fabrikanten. Samen we daarom alvast op een rijtje. Feitelijke geven ze informatie over matrassen, ook waterbedtechnologie met een binnenmatras van gel of ondersteunende pocketveren. Relax massage Lezen, tv kijken, ontbijten in bed. De slaapkamer wordt woonkamer. Om daar optimaal van te kunnen genieten, moet het bed wel goed verstelbaar zijn. De meeste bed- bodems zijn op meerdere punten onafhankelijk van elkaar verstelbaar. Inmiddels kunnen ook boxsprings (en een enkel waterbed) elektrisch worden versteld. Wellness wordt ook gezocht en gevonden in massagesy stemen. Nieuwste van het nieuwste zijn bedsystemen met een geïntegreerd massagesysteem of een massagemat. De zachte trillingen van de instelbare relax- en fitnesspro gramma's ontspannen spieren en gewrichten. Een soort whirlpool in bed. En net als in het sanitair (stoomcabines) is er in het beddesign een hemelbed met lichtorgel plafond. Kleurentherapie voor het ultieme ontspannen. Keuze uit vele modellen, kleuren en dessins. Kom kijken, er is altijd wel iets voor u bij! DU I ZENDEN M EIGENTIJDSE INTERIEURS! www.vierlinden.nl OPEN INGSTIJDEN woensdag op afspraak donderdag 12.00 17.00 uur koopavond 18.30 - 21.00 urn- vrijdag 12.00 - 17.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur Elke le zondag van de maand OPEN. Aan meubelmakerij-maatwerk besteden wij graag optimaal aandacht. Zaterdagen zijn hiervoor niet geschikt. Maakt u vrijblijvend een andere afspraak via tel. 010 4377679 of per e-mail: info@vierlinden.nl Graag tot ziens! Gratis parkeergelegenheid Rotterdam. Strickledeweg 120, Spaanse Polder,direct aan de A20 Telefoon: 010 - 415 80 43 matrasdragers en nachtrust, www.verant- woordslapen.nl informatie voor een frisse kijk op slapen. Slaapsystemen I De juiste combinatie van bedbodem en Matras extra: tijk en topper matras heet een slaapsysteem. Uiteindelijk Een tijk is een tijk? Vergeet het maar. Hoog- doel is de gelijkmatige ondersteuning van waardige tijken bezitten bijzondere eigen schappen op het gebied van comfort, gezondheid en veiligheid. Ze zijn brandver tragend, vlekwerend, antistatisch en/of anti- allergeen geprepareerd. Sommige garens zijn zelfs veredeld met geurafbrekende componenten. Ook kunnen er stofjes aan veren. Of het nu gaat om een lattenbodem worden toegevoegd: aloë vera gel voor een met latex matras, een schotettjesbodem zachte huid of ontspannende lavendelgeur met elastisch schuim, boxspring of water- die vrijkomt bij wrijving. i de wervelkolom. De beste oplossing ligt voor iedereen anders. Lichaamsgewicht, - vorm, spierspanning, leeftijd en slaapge- woontes zijn allemaal van invloed op het uit eindelijke comfort. Al die combinaties kun- j nen een zacht, normaal of harder bed ople- bedtechnologie. Met als nieuwe speerpun ten verstelbaarheid en massage-opties. Een standaardindeling op basis van gewicht heeft z'n langste tijd wel gehad Boxspring: Scandinavisch slapen Razend populair op dit moment: de boxs- pringcombinatie. Door de luxe stoffering Steeds meer fabrikanten bieden geperso- compleet met hoofd- en voetenbord is de naliseerde systemen aan. Matras (en soms boxspringcombinatie een typisch hotelbed: ook de bedbodem) worden dan op maat royaal en zeer comfortabel. 'Scandinavisch gemaakt, helemaal afgestemd op de anato- slapen' is de term die vaak gebruikt wordt mie van de individuele klant. voor boxsprings met een stoere, landelijke uitstraling. De hele afwerking ademt authen- Innovatieve bedbodem tiek handwerk. Kenmerkend zijn de milieu- De meest verkochte bedbodem is wellicht vriendelijke, duurzame materialen (paarden- de lattenbodem. Bij de meer luxueuze vari- haar!), lieflijke (ruit)stoffen en gecapitonneer- anten liggen de verende latten van hout de (genopte) tijken. De meeste modellen zijn en/of glasvezel in flexibele houders, opgebouwd als 3-delig slaapconcept en Daardoor kan elke lat individueel kantelen, ogen superdik. Boven op de boxspring met Een nieuwe, meer verfijnde variant is de pocketveren matras komt namelijk nog een module- of schotelbodem. Op de latten is topper (minimatrasje) te liggen. Comfort nu een heel veld van flexibele kunststof waar je langzaam in wegzakt. draagelementen gemonteerd die eruit zien als vleugeitjes of schoteitjes. Elk element Water- en luchtbed kan onafhankelijk meebewegen met elke Er zijn en blijven mensen die zweren bij het verandering in lichaamshouding. Daardoor waterbed. Een nieuwe ontwikkeling zijn de benadert deze driedimensionale ondersteu- combi waterbedden. Hier wordt ningstechniek het gevoel van de boxspring. het beste uit twee werelden gecombineerd. Dat kan een Uitgekiende combimatras semi-boxspring zijn met een De matras zorgt voor de'fine-tuning'van het dunne watermatras. Maar slaapsysteem. Schouders en heu pen moeten kunnen wegzakken, de ff lendenstreek moet worden opge- ild. Ale goede matrassen zijn daar- voorzien van comfortzones met verschillende souplesse, Soms wel 5-7 verschillende: voor rug, lende, Hier word je stil van. vormen, dessins, kleuren en het materiaal zijn gewoon een lust voor het oog. Wat bij u en uw meu belen past, zoeken wij graag samen met u uit. Dat doen we het liefst bij u thuis. Ons vakmanschap staat borg voor een perfect resultaat. Uw vakkundige j meubelstoffeerder SÖ|ClM>3f

Hart van Holland | 2006 | | pagina 7