GEMEENTELIJKE ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER MATZE |»j DRUKTE Nieuwjaarsbijeenkomst Zevenhuizen-Moerkapelle I pagina 10 Hart van Holland 18 januari 2006 ZEVENHUIZ EN-MOERKAPELLE Lokale ontwikkelingen Iemand geeft om mij I VEI K Ir K II GE I K F I K NETWERKBIJEENKOMST VNO-NCW VOOR VROUWELIJKE ONDERNEMERS IN HET OOST- LAND Zevenhuizen - Tijdens de traditionele nieuwjaarsreceptie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft de heer Theo Matze uit de kern Moerkapelle een gemeentelijke onderscheiding ontvan gen uit handen van burgemeester J. Fijen. De heer Matze kreeg de onderscheiding als erkenning en waardering voor zijn grote bij dragen aan de organisatie van Koninginnedag en het Bevrijdings feest in de kern Moerkapelle. Vorig jaar deed hij dit voor het laatst, na een periode van vijfentwintig jaar. Matze ontving de ere penning van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en een oor konde. Vanaf dit jaar zullen de dragers van een gemeentelijke onderscheiding uitgenodigd worden tijdens de Nieuwjaarsrecep tie, zoals dit ook met Koninklijk onderscheidenen gebeurt op Koninginnedag. Tijdens de Nieuwjaarsreceptie gaf Anniek van den Berg namens de Ondernemerskring haar visie op het komende jaar. Een beschouwing op de Nederlandse en lokale samenleving, de kilheid en verharding in de maatschappij was een terugkerend thema in haar toespraak. Zij riep op tot openheid, respect, waardering, gelijkheid en samenwerking, om op deze manier te kunnen bewerk stelligen dat de lokale omgeving ontwikkeld wordt op een manier waar iedereen profijt van heeft. Zij kwam daarmee op de concrete situatie voor de ondernemers die hun hart vast houden rondom de ambitieuze plannen en toekomsti ge ontwikkelingen voor de Zuid- plaspolder. De toezeggingen van het college dat er geen onderne mer financieel op achteruit zal gaan bij een mogelijke gedwongen verplaatsing naar een andere loca tie bracht zij hierbij in de herinne ring. Zij daagde daarbij de gemeenteraad uit om hierop de nadruk te leggen rondom de besluitvorming en op te treden als controleurs van de bestuurders die beloften hebben gedaan. Burgemeester Fijen reageerde in zijn toespraak op de uitdaging van mevrouw Van den Berg door te erkennen dat er al het nodige stof is opgewaaid rondom dit thema. Burgemeester Fijen: "Elkaar een beetje bestoken op zijn tijd, dat geeft helemaal niet, maar wij hopen met ondernemers, grote en kleine bedrijven, toekomstgerichte plannen te kunnen ontwikkelen, zowel in ISP-verband als ook voor de winkeliers in de kernen. Er is genoeg te doen." In aanvulling op zijn collega burgemeester Roijers van Waddinxveen, die in zijn toe spraak de vitamine A van Aandacht introduceerde, wilde burgemeester Fijen hier de vitamine C aan toe voegen: met de C van Communica tie. Burgemeester Fijen was in zijn toespraak eveneens van mening dat het tijd wordt dat het Rijk een groot deel van de ontwikkelings kosten voor zijn rekening neemt. Fijen stond verder stil bij het besluit van de raad om vergaand samen te werken met de gemeente Nieuwer- kerk aan den IJssel, waarbij hij als hoofdreden voor dit besluit het vei ligstellen van kwaliteit als reden gaf. De bestuurskracht van de gemeente vindt burgemeester Fijen een goed onderwerp voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen van 7 maart. Hij riep alle aan wezigen dan ook op om deze dag gebruik te maken van het stem- Waddinxveen vitamine A, Zevenhuizen-Moerkapelle vitamine C recht. Hij haalde ook de oplevering in 2006 van de nieuwe school aan: dit jaar zullen de deuren van de nieuwe school waarin zowel de openbare school 't Reigerbos als de christelijke basisschool De Eendragt gevestigd zullen zijn, open gaan. Fijen benadrukte dat hij in de afge lopen maanden de indruk heeft gekregen dat hij welkom is in de gemeente en is onder de indruk van de opvallende grote betrok kenheid van de inwoners bij alle activiteiten en het bloeiende ver enigingsleven. Hij bedankte de aanwezigen voor het tempo waar mee hij het gevoel heeft gekregen deel uit te maken van deze samen leving en wenste alle aanwezigen een heel voorspoedig 2006. Na het officiële deel van de recep tie was er gelegenheid voor de aanwezigen om elkaar het beste toe te wensen voor het komende jaar. Bijzonder was de prominente aanwezigheid van de Stichting 'Iemand geeft om mij'. Deze stich ting is in het leven geroepen na de vernietigende kracht van de Tsuna mi, aan het einde van 2004. De stichting 'Iemand geeft om mij' richt zich met name op projecten in Sri Lanka. Door het geven van aan dacht en liefde wil de stichting de kinderen een veilige omgeving bie-l den. De stichting richt zich hierbij op drie aandachtsgebieden: de kin deren, de gebouwen en de ontwik keling en zelfverzorging. De kinde ren worden door middel van finan ciële ondersteuning verzorgd. Onderhoud, aanpassingen en uit breiding van (bestaande) huizen behoren tot een doel van de stich ting en het realiseren van een mul tifunctioneel centrum voor oplei ding en ontwikkeling. Er wordt ook nagedacht over de ontwikkeling op langere termijn: niet alleen geld geven, maar de mensen ook leren in hun eigen onderhoud te voor zien. Stic gist hui: Zev I nac h K K v s' Z B r c 2 1 li h s k r t i i Een onderscheiding voor Theo Matze: als erkenning en waardering voor zijn bijdragen aan de organisatie van Koninginnedag en het Bevrijdings feest in de kern Moerkapelle. Bleiswijk/Regio - Er vindt een net werkbijeenkomst voor vrouwelijke ondernemers in de regio Oostland plaats op donderdag 16 februari. De bijeenkomst is een gezamenlijk initiatief van VNO-NCW Oostland en FACE-IT creatieve communicatie uit Bleiswijk. Tijdens de bijeen komst geeft Karen Romme - schrijf ster van 'Calimeromarketing' - een presentatie geven. De bijeenkomst vindt plaats op het kantoor van Face-It in Bleiswijk. Aanvang 17.00 uur. "We willen er een informele en gezellige bijeen komst van maken, waarbij voldoen de ruimte is om elkaar te ontmoe ten en inspiratie op te doen', aldus Norma Drost van Face-lt. "Volgen de week gaan de uitnodigingen de deur uit. Onze mailinglijst is echter nog lang niet compleet. Dus ieder een die zich aangesproken voelt nodigen wij van harte uit om te reageren. Dan krijgt men alsnog een uitnodiging!" Voor meer informatie: 010-529 08 35, 070 349 08 10, jeanette@onsge- fee wee bij ove din< tie Aui 9 ja peil km- j>es Stol heii pee Sw, de vrie pla aut gec pla nav klo der hoe bra Sne rati ari op listi Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) o ernstw@mail.com (illustratie) Met zijn dik 3000 hectare en een goeie 10 dui zend inwoners is Zevenhuizen-Moerkapelle gemiddeld rustiger dan de rest van Nederland. 300 tegen meer dan 400 per vierkante kilome ter. Van IJsland winnen we het niet. Daar moet je langer fietsen om een bruid te zoeken. Bij 2 en een half ben je daar uitgeteld. En dat we zo dicht op elkaar zitten hier merken we maar al te goed. leder moment van de dag kan je horen, dat je niet alleen bent. Van vage geluiden tot jakkerende kachelpijpen onder hitsige autootjes. Een dat is dan alleen nog maar óp de grond. Kijk je op een heldere dag in de lucht dan zie j vaak een spaghetti van vliegtuiggassen. E Zestienhoven ligt ook niet ver weg. We mogen nog dankbaar zijn, dat de mobiel telefonie geen streepjes in het zwerk achtei laat. Nee, het is knap druk zo rond om ons heen. Zelfs onder je voeten is het al dringen. Dikke bundels met communicatiedragers. Tijd voor een goed gesprek.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 10