dier vermist Di OF GEVONDEN? THEO MATZE DOET OPROEP AAN JONGEREN ''STEUN ALS VRIJWILLIGER HET ORANJECOMITÉ IN MOERKAPELLE" DE KUNST VAN HET AANRAKEN LAMPIONNENOPTOCHT VOOR BEATRIX 28 JANUARI puUT,E (gfrnWfir; *e\/FNHUIZEN - MOERKAPELLE Hart van Holland 18 januari 2006 pagina 11 www.amivedi.nl Zevenhuizen Thema Vrijwilligers Animo nam af Samenwerking met de gemeente Einde van Zevenhuizen- Moerkapelle Moerkapelle Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zeven huizen/Moe rka pel le-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, cypersbruin, half lang harig, plukjes haar uit de oren. Korenstraat, Zevenhuizen; Kater, cypersgrijs/ witte voetjes voor, befje en kin, zwarte streep op rug, Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, donkergrijs, Zinkeling, Boskoop. GEVONDEN: Kater, cypersgrijs/ witte bef, neus, beetje op borst, voeten, grote kater, Dorpstraat/ Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Kater, rood cypers. Burg. Trooststraat, Waddinxveen; Kater, cypersgrijs, zwarte streep van kop naar staart, wit befje, loopt er al een aantal weken, Julianastraat, Moerkapelle; Kat, cypersgrijs/witte bef, tenen voor en achter hele poten en stipje op neus, Molenviergang, Zevenhuizen; 3 kippen 2 zwarte en 1 zwart/bruine, omg. Lange Zijde, Zevenhuizen. H GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: 1 Gecastreerde zwart-witte kater van 1 jaar Zwart-witte gecastreerde kater van een half jaar ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Onvoorzichtig wegrijden: Een bestuurster van een personenauto reed maandagmorgen 9 januari tjveg uit parkeerstand. Ze zag daar- lij een achterop komende auto ever het hoofd. Gevolg een aanrij- piiig met materiele schade. De poli- fe heeft bemiddelend opgetreden. uto te water: Maandagavond laat, f januari, na een feestje in Moerka- |)f lie reden drie jongeren in een 45 km-auto naar Zevenhuizen. Toen de Bestuurder het spoor was overge stoken, wilde hij met te hoge snel- fcid rechtsaf slaan het Noordeinde lp. Omdat hij het voertuig niet P' ider controle had, raakte de auto ir een slip met als gevolg een duik ir het kanaal. Alle inzittenden kon- ■en op eigen kracht de auto verla- len. Er was geen alcohol in het spel. «en takelbedrijf heeft het voertuig lip het droge gezet. Wafee kentekenplaten: Tijdens een fcntrole van een vrachtauto met lech bij het benzinestation op de ■vvanlaweg, zagen de agenten dat Be hulpverleningsauto' van twee viienden 'zeer vreemde' kenteken- P aten had. Ook in de ruiten van de juto waren andere kentekens S !graveerd dan van de kenteken- aten die op de auto zaten. Bij Javraag bleek een en ander niet te ■'oppen en werden beide inzitten den van deze auto voor verder ver- Boor aangehouden en overge- Bracht naar het bureau. snelheidscontrole: Met laserappa- fatuur werd maandagavond 9 janu- a i een snelheidscontrole gehouden Jp de Zuidplasweg. Drie automobi- ■sten hebben een aanzegging tot Ben bekeuring in ontvangst mogen Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. e inge lijste oor konde van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle en de gouden penning liggen tijdens het gesprek op tafel in huize Matze aan de Bredeweg. Met enige trots laat Theo, die tijdens de nieuwsre- ceptie van de gemeente werd gehuldigd voor 25 jaar verdien sten voor het Oranjecomité, de penning zien. "Ik hecht wel dege lijk waarde aan deze onderschei dingen", zegt de 58-jarige Moer- kapellenaar. "Het was voor mij een verrassing dat ik ineens tij dens de receptie naar voren werd geroepen. Een hele eer om dit van de burgemeester in ontvangst te mogen nemen." De gouden penning en de oorkon de staan garant voor 25 jaar vrij willigerswerk in het Oranjecomité, dat tijdens Koninginnedag, 5 mei en Helmelvaartsdag in Moerkapel le een aantal activiteiten organi seert. Het Ganzenbordspel, de snoepzak voor de kinderen van de basisschool en de fietspuzzeltocht zijn aansprekende voorbeelden van activiteiten die in de loop der jaren tot een ware traditie zijn uit gegroeid. "We verzinnen ieder jaar weer een ander thema, maar sommige dingen komen inderdaad telkens terug", aldus Theo Matze. "Door de jaren heen waren we actief met de organisatie van de (kin- der)braderie, allerlei spelletjes, jeugdcircus en diverse shows. Het gaf ons als Oranjecomité veel vol doening dat we op deze manier de Moerkapelse gemeenschap een fijne dag konden bezorgen. Het is toch schitterend als er aan een bepaalde activiteit honderden en soms duizenden mensen deelne men?" Hoewel er met veel enthousiasme aan de activiteiten wordt deelge nomen, zag het Oranjecomité de afgelopen jaren het vrijwilligers- bestand slinken tot de huidige bezetting van minder dan tien mensen. "Er zijn zelfs tijden Gemeente Zevenhuuen MoeckapeUe geweest dat het comité uit veer tien, vijftien vrijwilligers bestond", vertelt Theo. "Dit was niet zomaar een baantje, want op de dagen zelf ben je van 's morgens vroeg tot 's avonds laat druk bezig. Uiteraard ging er ook de nodige tijd en energie in de voorbereidin gen zitten. Ik vond het in ieder geval bijzonder aangenaam om te doen. De vergaderingen waren reuze gezellig en duurden soms, onder het genot van een versna pering, tot middernacht. Vrouwe lijke vrijwilligers waren overigens schaars. Pas de laatste jaren kende het Oranjecomité, in de personen van Jannie Stolwijk en Nellie Springer, vrouwelijke leden. Daar voor was het eerlijk gezegd best een mannenclub. Maar goed, dat had uiteraard ook zijn charme." "Helaas nam de animo de laatste jaren af", vervolgt Theo. "Het is vooral moeilijk om jongeren te vinden die zich als vrijwilliger aan het Oranjecomité willen verbin den. Dan doel ik niet alleen op tie ners, maar op de dertigers. Ik doe daarom een oproep aan de jonge ren om zich op korte termijn als vrijwilliger beschikbaar te stellen. Eén van de redenen dat ik na zes, zeven jaar als voorzitter stopte, was om de jeugd een kans te geven. Helaas is dit er nog niet echt van gekomen. Ik hoop daar om dat jongeren alsnog bereid zijn om zich voor het comité in te spannen." In zijn functie als voorzitter had Theo ook veel te maken met de gemeente. Zo moest er bijvoor beeld ieder jaar subsidie worden aangevraagd. "De samenwerking met de gemeente is prima ver lopen", concludeert Theo. "Ook was er ruime interesse van de leden van het college en de gemeenteraadsleden. Ik lees en hoor ook wel eens de nodige kri tiek over de gemeente. Maar ten aanzien van het Oranjecomit is er altijd de bereidheid geweest om ons de helpende hand te bieden." Alle complimenten ten spijt, maar ook Theo Matze realiseert zich dat Zevenhuizen-Moerkapelle in haar huidige vorm in de nabije toe komst verdwijnt. "Een betreurens waardige zaak", vindt hij. "Je moet dan altijd maar weer afwachten hoe onze gemeen schap er dan uit te komt te zien. Een samenvoeging met Rotterdam zie ik absoluut niet zitten. We worden dan veel te groot. Binnen een kleinere gemeenschap is juist iedereen uniek. Ik ken inmiddels zoveel mensen persoonlijk uit Zevenhuizen-Moerkapelle. Zoiets moet je juist koesteren. Het spreekt voor zich dat het Oranje comité en al haar activiteiten hele maal moet blijven bestaan. Ster ker nog, binnen de Moerkapelse gemeenschap is het ondenkbaar dat, om welke reden dan ook, de door het comité georganiseerde activiteiten zouden verdwijnen. Ik kaats de bal daarom nog eens graag terug naar alle inwoners van Moerkapelle: zorg dat het comité op sterkte blijft." nemen. Een 37-jarige bestuurder uit Capelle aan den IJssel reed tweemaal de toegestane snelheid (160km/u). Hij kon zijn rijbewijs direct inleveren en moet wachten op de beslissing van de officier van Justitie welke gevolgen dit voor hem heeft. Aanrijding auto fietser: Op het kruispunt Burg. Klinkhamerweg en Noordelijke Dwarsweg is dinsdag middag 10 januari een 15-jarige jongeman uit Zevenhuizen op de fiets aangereden door een automo bilist uit Nieuwerkerk. De jonge man is met vermoedelijk een her senschudding naar het Dijkzigt zie kenhuis gebracht. Uit onderzoek is gebleken dat de jongen op de fiets het rode verkeerslicht heeft gene geerd. De tegemoetkomende auto mobilist had groen licht toen hij linksaf wilde slaan. Snelheidscontrole: Op de Bredeweg werd maandag 9 januari van 9.00 tot 11.30 uur een snelheidscontrole gehouden. Van de 480 passerende voertuigen reden er 51 te hard, die dan ook een schikking uit Leeuwar den tegemoet kunnen zien. Zevenhuizen - Massage is in de eer ste plaats het maken van contact. Een massage is een mogelijkheid tot communicatie, daar waar woor den te kort schieten. In deze work shop leert men eenvoudige massa getechnieken. De eerste workshop vindt plaats op vrijdag 20 januari van 9.30 tot 15.30 uur. Voor meer informatie: 0180-631947 of 0180-633532. Zevenhuizen - Koningin Beatrix is dinsdag 31 januari jarig. Voor het nieuwe Oranjecomité een goede reden om de traditionele lampion- nenoptocht te houden. De tocht wordt niet precies op haar ver jaardag gehouden maar enkele dagen eerder en wel op zaterdag 28 januari. Burgemeester Fijen spreekt om 18.50 uur bij Dorpshuis Swanla een welkomstwoord en daarna start de wandeling, die ein digt bij het gemeentehuis. Het Oranjecomité heeft voor de lampionnenoptocht een thema gekozen. Het is hetzelfde thema als voor de viering van Koninginnedag in 2006: Zevenhuizen, beestachtig leuk. Het comité zorgt daarom voor een reuzenvogel die de hele tocht voorop zal lopen. Bovendien zullen de wandelaars onderweg allerlei verrassingen tegenkomen. Aan het eind van de tocht zorgt C1000 voor warme chocolademelk. Het oranje comit^ verzoekt de deelnemers verkleed aan de tocht deel te nemen. Om de kinderen van Zeven huizen en omgeving daarbij een klein beetje te helpen, kunnen zij thuis alvast een dierenmasker maken. Dat masker is te vinden op de website van het Oranjecomité Zevenhuizen: www.oranjezeven- huizen.nl. Het masker hoeft alleen nog maar ingekleurd te worden. Op die pagina zijn ook leuke idee ën om kinderen tot een mooi dier om te toveren. Burgemeester Fijen en notaris Jansen zullen goed kij ken welke deelnemers extra hun best hebben gedaan op kleuren of verkleden. Aan de deelnemers die het meest hun best hebben gedaan wordt een prijs uitgereikt. Voor meer informatie:www.oranjeze- venhuizen.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 11