WANDEL TOCHT VOOR ISENIOREN Gouden Speld voor Gerrit van Ringelenstein Waddinxvener Waddinxveen leeft! VOORLICHTING OVER ZORGSTELSEL SOOS-MIDDAG VOOR SENIOREN ROCK VOCALS BIJ RTW FM BURGEMEESTER GEEFT GASTCOLLEGES OP COENECOOPCOLLEGE HET GEHEUGEN VAN WATER "addinxveen/boskoop in het nieuws... Hart van Holland 18 januari 2006 pagina 13 KERKDIENSTEN - 22 januari Waddinxveen Prat. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 17.00 uur gebedsdienst voor eenheid der ker ken. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uurds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur Leesdienst; 16.30 uur ds. A. Buur- sema. Remon. Gem. 10.00 uur ds. H.J. v.d. Steen. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. R. van Dijk. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabetesiijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumont straat. Voor informatie over wacht tijden opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Verloren in Waddinxveen op 8 of 9 januari: zilveren armband (aandenken) 0182-614727 Waddinxveen - De Stichting Wad- Idinxveens Welzijnswerk organiseert I regelmatig wandeltochten ten Ibehoeve van senioren. Deze wan- Jdeltochten zijn bedoeld om senio ren in de gelegenheid te stellen "neer te bewegen en tevens contac- sn te leggen met andere senioren. -"P dinsdag 24 januari wordt een ocht van 12 kilometer gelopen, raoraf opgeven is niet nodig; op de dag zelf is inschrijven vanaf 9.30 'Jur mogelijk in de foyer van het nne Frank-activiteitencentrum |^n bet Jan van Bijnenpad. Om I .30 uur gaat de groep met een «aantal auto's richting Rotterdam. |De tocht gaat vanuit Oud Verlaat l.angs de Rotte en de Rottemeren, Idi"0' .^e ^leiswijkse Zoom naar I eiswijk.'De terugtocht gaat I onder andere door het centrum van 1 'fiswijk. Voor meer informatie lover de wandeltochten kan men ■contact opnemen met de SWW Telefoon 0182-615555 of 631932'. J volgende tocht is gepland op Idinsdag 28 februari. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... De nieuwjaarsreceptie van woningcorporatie Woonpartners Midden-Holland werd een bijzon dere bijeenkomst voor Gerrit van Ringelenstein. De geboren en getogen Waddinxvener kreeg uit handen van Woonpartners-direc- teur Ren£ Mascini de Gouden Speld uitgereikt. De Gouden Speld is een onderscheiding van Woon partners voor mensen die zich lange tijd verdienstelijk hebben gemaakt. Mascini: "Gerrit van Rin gelenstein heeft zich jarenlang ingezet voor de huisvesting, de zorg en het welzijn van senioren in Waddinxveen. Hij was lid van de huurcommissie Zuid-Holland van het ministerie van Volkshuis vesting £n was trekker en voorzit ter van de Stichting Waddinxveen- se Bejaardenhuisvesting (SWB) en de Stichting Ouderencentrum Waddinxveen (SOW). Beide stich tingen zijn per 22 december 2005 gefuseerd met Woonpartners. De Gouden Speld overhandig ik graag als blijk van waardering." Voor Van Ringelenstein was het niet de eerste keer dat hij een onderscheiding kreeg. In decem ber 1995 kreeg hij uit handen van de toenmalige burgemeester Van der Linden een Koninklijke Onder scheiding. Hij werd toen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vijf jaar later kreeg hij eerst een Gouden Ring van de Ondernemersvereniging Waddinx veen en later dat jaar werd hij door burgmeester Fedde Jonkman benoemd tot Ereburger van Wad dinxveen. Deze laatste onderschei ding was voor Gerrit van Ringelen stein wel een heel bijzondere: "Dat voelde echt aan als een schouderklop voor alles waarvoor ik me altijd heb ingezet. Het Ere burgerschap krijg je niet zo maar." Bestuursfuncties Het cv van Gerrit van Ringelen stein is erg lang. Alle bestuursfunc ties, die hij in de loop der jaren bekleedde, beslaan al een volledi ge A4. Een greep uit zijn bestuur lijke loopbaan: 40 jaar lid van de Ondernemersvereniging Waddinx veen, waarvan 8 jaar secretaris en 24 jaar voorzitter, lid van het Comity Sint Nicolaasactie en voor zitter van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen, ruim 25 jaar lid van het College van Kerk voogden, 5 jaar startersadviseur voor de Kamer van Koophandel, secretaris en penningmeester van de Stichting SABA (Stichting Alge mene Bijstand en Advies voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf), secretaris, penning meester en voorzitter van de Onderlinge Glasverzekering, Lid van de Stuurgroep Centrumon twikkeling Waddinxveen, jaren lang bestuursvoorzitter bij de Rabobank Gouwezoom en zoals eerder genoemd voorzitter van de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting (SWB) en de Stichting Ouderencentrum Wad dinxveen (SOW). Hobby's en werk Naast alle bestuurlijke activiteiten, timmerde Gerrit van Ringelenstein ook aan de weg als zelfstandig ondernemer. Hij begon in 1953 met een kruidenierswinkel aan de Eikenlaan/leplaan. Het kruide niersvak was hem met de paplepel ingegoten, want zijn ouders had den jarenlang een kruidenierszaak aan de Burgemeester Trooststraat. Zijn loopbaan als kruideniers ondernemer begon overigens niet van harte. Liever dan kruidenier wilde de nog jonge Van Ringelen stein een carriare als radiotechni cus of fototechnicus. Het mocht niet zo zijn, al bleef de fotografie naast zijn gezin altijd zijn grootste hobby. In 1957 richtte hij samen met C. Buurman en A. Both de ver eniging 'Waddinxveense Amateur fotografen' op. Vandaag de dag nog heeft hij een montageruimte in zijn woning, waar hij eigen digi tale films bewerkt. Aan het einde van de jaren '50 ver huisde Gerrit van Ringelenstein zijn zaak naar het nieuwe winkel centrum de Sniep. Later opende hij nog een tweede vestiging aan de Luifelbaan. Bij de komst van de grote nieuwbouwwijk de Zuidpias vestigde Gerrit van Ringelenstein zich als ££n van de eerste in het nieuwe winkelcentrum. Hij begon als Plusmarkt van de in die tijd nog redelijk onbekende Sperwerorga nisatie. "Dat was een heerlijke tijd. De winkel was groot en zeer com pleet ingericht met onder meer een ambachtelijke slagerij en bak kerij. In 1990 werd mijn inzet <^n die van alle medewerkers bekroond: In dat jaar werd Plus markt RIWA door de consumen tenorganisaties gekozen tot <^£n van de vijf beste Nederlandse supermarkten." Nieuwe dingen Gerrit van Ringelenstein is altijd een drukbezet man geweest en kan met trots terugkijken op veel dingen die bereikt zijn. Met het wegvallen van de bestuursfuncties voor de SWB en de SOW zijn vrij wel alle bestuurlijke activiteiten gestopt. "In ieder geval die func ties, die de meeste tijd in beslag namen. Overigens heb ik altijd alles met veel plezier gedaan. Anders was het ook niet vol te houden natuurlijk. En nu komt er weer ruimte voor nieuwe dingen, al heb ik nog niet iets specifieks op het oog. Mijn vrouw en ik hebben drie kinderen en acht kleinkinde ren. Ze wonen allemaal in Wad dinxveen en komen geregeld aan. Daarnaast ben ik nog penning meester van het Historisch Genootschap en krijg ik nu hope lijk tijd om alle administratiezaken goed te regelen. In de loop der jaren heb ik heel wat papierwerk om me heen verzameld." Waddinxveen - De drie ouderen bonden K.B.O, P.C.O.B. en ANBO houden maandag 23 januari om 14.00 uur een voorlichtingsmiddag over het zorgstelsel in het Anne Frank Centrum. Zoveel mogelijk praktische vragen zullen door mevrouw Kolenbrander van Trias en mevrouw Zwartjes van de RPCP worden beantwoord. De bijeenkomst is toegankelijk voor alle Waddinxveense senioren en de toegang is vrij. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk, houdt op dinsdag 24 januari een SOOS-middag voor senioren in het Anne Frank-activi- teitencentrum aan het Jan van Bij nenpad 1. Deze middag wordt er een 'Wie Wat Waar' spel gespeeld. De zaal gaat open om 14.30 uur, aanvang 14.45 uur. De entree is vrij en toegankelijk voor alle 55-plus- sers in Waddinxveen. Waddinxveen - In het RTW pro gramma The Long Hard Ride treedt donderdagavond 19 januari om 20.00 uur het Rock Vocals Koor op. Het koor zingt dan live in de studio aan de Tollenslaan bekende rock songs. Het programma de The Long Hard Ride is iedere donderdag avond van 22.00 tot 24.00 uur te beluisteren op RTW FM, via de ether op 1-5.8 FM of de kabel op 103.4 FM. Waddinxveen - Toneelvereniging Toi-Toi presenteert op vrijdag 20 en zaterdag 21 januari het toneelspel Het Geheugen van Water van de auteur Shelagh Stephenson. De regie is in handen van Carien van Ree. Niets is ooit helemaal afgelopen, dat bewijst "Het Geheugen van Water". Het stuk handelt over drie zussen, die de dag voor de begrafe nis van hun moeder bij elkaar komen. De drie zussen graven in hun geheugen naar herinneringen die het beeld van hen zelf, elkaar en hun moeder scherp moeten stel len. De uitvoeringen vinden plaats in het Zoldertheater van basis school de Kameleon aan de Kanaal- weg 4, aanvang om 20.00 uur. Kaar ten a €7,50 zijn telefonisch te bestellen: 0182-614743 of 0182- 630854. Voor meer informatie: www.toitoitoneel.nl. Waddinxveen - Burgemeester Roijers geeft donderdag 19 januari gastcolleges op het Coenecoop college. Tijdens deze colleges vertelt hij leerlin gen uit de vierde klassen van de theoretische leerweg wat voor werk er in een gemeente ver zet moet worden en hoe dit uit gevoerd wordt. Het Coenecoop college wil er met deze lessen voor zorgen dat haar leerlingen in contact komen met de praktijk. "Natuurlijk kunnen we ze ook een boekje laten lezen over het reilen en zeilen van een gemeente, maar juist die ken nismaking met de praktijk vinden we zo belangrijk", aldus Ben de Wolft, decaan Theoretische leer weg. Het Coenecoopcollege probeert haar leerlingen ook op andere manieren kennis te laten maken met 'de praktijk'. Het is de bedoe ling dat leerlingen uit de derde klas in mei een week op stage gaan. Burgemeester Roijers vertelt dat de gemeente Waddinxveen hiervoor al een aantal stageplekken beschik baar heeft gesteld. Roijers: "Ik hoop dat ook andere Waddinx veense bedrijven dit voorbeeld vol gen, immers in de praktijk hebben we het allemaal moeten leren." Voor meer informatie:0182-616055.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 13