OP MAAT WINNAARS KERSTPUZZEL SPORT' VAN START MANDALATEKENEN VOOR KINDEREN ZEVENSTER LANCEERT NIEUWE WEBSITE PROJECT 'KIES VOOR HART EN HET ENNEAGRAM PIANOLES YOGACURSUSSEN TEKENEN VOOR KINDEREN EENHEID IN VERSCHEIDENHEID KAARTEN BIJ ZANG EN KLEUR BRIDGECURSUS WORKSHOPS GROEN- EN BL0EM- DEC0RATIES INLOOPOCHTEND VOOR MENSEN MET CE pagina 18 Hart van Holland 18 januari 2006 Nesselande - Willem Jan van de Wetering houdt woensdag 25 januari, om 19.30 uur, een thema-avond over het Ennea- gram in het restaurant van Brede School Nesselande. Het Ennea- gram is een psychologisch model dat inzicht geeft in motivaties en gedragspatronen. Kaarten a €5,- zijn te verkrijgen aan de balie van de locaties van Stichting Buurtwerk Alexander. Telefo nisch reserveren via 010-4205055 is ook mogelijk. Nesselande - Vanaf begin februa ri is het mogelijk om pianoles te volgen in Brede School Nesselan de. De pianolessen zijn voor beginners en gevorderden en vinden wekelijks plaats op don derdag tussen 15.30 en 22.00 uur. Aanmelden kan op werkdagen van 9.30 tot 16.00 uur aan de balie in brede School Nesselande of telefonisch op 010-4205055. Nesselande - Bij voldoende belangstelling starten op maan dag 6 februari twee yogacursus- sen in Brede School Nesselande. Door aandachtig samenspel van fysieke oefeningen en ademha ling komt men meer in contact met lichaam, creativiteit en intu- atie. De cursus bestaat uit 15 les sen op maandag tussen 19.15 en 20.15 uur en 20.30 en 21.30 uur. Aanmelden kan op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur bij de balie van Brede school Nesselan de, Robert van 't Hoffstraat 14 of telefonisch op 010-4205055. Zevenhuizen - Diet Alblas start zaterdag 28 januari een cursus 'tekenen voor kinderen'. Gedu rende tien zaterdagen (9.30- 11.00 of 11.00-12.30 uur) gaan de kinderen aan de slag met ver schillende materialen, waaron der potlood, houtskool, pastel krijt, plakkaat- of acrylverf, ecoli- ne etcetera. Elke week heeft een eigen onderwerp. Cursuslocatie is bassisschool De Eendragt. Zevenhuizen - De gezamenlijke kerken van Zevenhuizen houden in de week van 18 tot en met 25 januari de "Week van gebed voor de eenheid". Dit jaar komt het materiaal voor deze week uit Ier land. Het thema is: Eenheid in Verscheidenheid. De week van gebed voor de eenheid wordt zondag 22 januari om 9.30 uur afgesloten met een oecumenische dienst in de Gereformeerde kerk. Om de verscheidenheid uit te drukken in veelkleurigheid, wordt men verzocht één bloem mee te brengen om zo een groot veel kleurig boeket samen te stellen. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag 20 januari vanaf 20.00 uur een kaartavond, ledereen is welkom. Zevenhuizen - Frans Schiereck start half februari met het geven van een bridgecursus voor gevor derden in dorpshuis Swanla. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via e-mail: fcschie- reck@hotmail.com of telefoon 06-51920663. Voor beginners start er een cursus in Reeuwijk- Dorp. Moordrecht - Met ingang van januari 2006 presenteert Global Bedden 8i Matrassen haar nieu we collectie slaapkamermeube len. Bij Global vindt de bezoe ker nu exclusieve stoffen van onder meer JAB en Chivasso, bedlinnen van onder andere Olivier Desforges en binnen kort kasten van Svedex. Global Bedden Matrassen is een kleinschalige onderne ming, die zich nadrukkelijk onderscheidt van andere bedden speciaalzaken. In Moordrecht pro duceren £n verkopen zij sinds 1997 een uitgebreide collectie gestof feerde slaapkamermeubelen gericht op de consument. Deze combinatie van showroom, stof- feerderij en werkplaats is uiterma te geschikt om de consument op unieke wijze van dienst te zijn; een verregaande vorm van maatwerk waarbij de klant met hulp van de adviseur zijn eigen slaapkamer vormgeeft. Vakkundige stoffeer ders, meubelmakers en naaisters vervaardigen vervolgens ieder uniek model afzonderlijk in eigen beheer. Eigenaar Wim Hofman: "Veel men sen willen tegenwoordig iets bij zonders met de slaapkamer. Men sen willen een slaapkamerinterieur op maat. Alles op hen persoonlijk afgestemd en aangepast aan indi viduele eisen. De nieuwe collectie komt hier aan tegemoet met een keuze uit allerlei stijlen, van avon tuurlijk tot rustiek en van retro tot oosters." Zevenhuizen - Het tekenen in een cirkel noem je mandala tekenen. Kinderen tekenen graag in een cir kel. De beelden gaan rond en ont moeten elkaar weer. Hierdoor ziet het kind de voorstelling in bewe ging, zoals bij een draaimolen. Een ronde voorstelling heeft een grote re onderlinge betrokkenheid dan een gewone rechte afbeelding. Het geeft een gevoel van: gezellig alle maal in de kring. Zodra we een cirkel tekenen, ont staat er niet alleen een perfecte binnenruimte met een zichtbaar of onzichtbaar middelpunt, maar ook een 'buitenruimte' die als een wereldbol uitnodigt om langs de cirkelrand te wandelen. Mandala tekenen geeft een kind gevoel voor ruimtelijk inzicht, zelf vertrouwen, veiligheid, en de oefe ningen zijn heel goed voor de motoriek. Denk aan: spiegeloefe- ningen, symmetrie oefeningen, rozetten enzovoort. Mandala teke nen bevordert de concentratie en kinderen komen er volledig van tot rust. In de cursus 'mandala tekenen voor kinderen' leren kinderen stap voor stap hun eigen mandala's ontwer pen en inkleuren. Ook kunnen er mandala's getekend worden naar ««kt* KERKDIENSTEN - 22 januari Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. H.G.J. van Dolder. HUISARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisart senpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@nesseweb.nl Naaister Willy van Jeveren over de nieuwe collectie: "Vergelijk de boxsprings en gestoffeerde meube len uit de nieuwe collectie met de populaire Scandinavische merken. Het stoffeerwerk is eenvoudigweg beter. Daar zorgen ons eigen Nederlandse vakmensen voor. De stoffen zijn mooier en fijnmaziger, met hulp van stofhuizen JAB en Chivasso. Bovendien zijn de boxs prings uit deze collectie wel betaal baar en fatsoenlijk geprijsd." De ervaring die Global heeft opge daan, zet het bedrijf sinds 1999 suc cesvol in voor samenwerking met aanleiding van een verhaal of gebeurtenis. Dan gaat het meer om de beleving van het kind op dat moment, en hoe hij/zij deze bele ving binnen de cirkel neerzet. Ook komt er veel fantasie vrij waarbij het kind als het ware in zijn teke ning duikt. Mandala tekenen is geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar. Er wordt gewerkt in kleine groepjes van maximaal 6 kinderen om iedereen voldoende aandacht te kunnen geven. Kinderen die op de basis school zitten zijn van harte welkom op dinsdagmiddag en donderdag middag van 15.30 tot 17.00 uur. Op dinsdagmiddag is de cursus gestart op 9 januari maar er kunnen nog kinderen bij. De lessen worden gegeven in Zevenhuizen. Voor meer informatie: www.studio- tekentaal.nl of 0180 - 634002. Zevenhuizen - Bij de workshop groen- en bloemdecoraties van de Zeven Muzen zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. De workshops, onder leiding van Agnes Alblas, worden gehouden op zaterdag 11 februari en zaterdag 1 april van 10.00 tot 12.30 uur in bassisschool De Eendragt. Gouda - Op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis wordt woensdag 25 januari van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend gehouden voor mensen met vragen over Constitutioneel Eczeem. Kin deren van 5 tot en met 15 jaar kun nen zich deze ochtend opgeven voor een vakantie in een therapeu tisch kamp in Noord Brabant. Nade re informatie is verkrijgbaar tijdens de inloopochtend. andere fabrikanten, winkeliers, woninginrichters en interieuradvi seurs. Daarbij voeren maatwerk en kwaliteit de boventoon. Daarnaast werken zij samen met zorginstan ties en leveren zij bedden voor langdurig zieken. Ook deze bed den worden helemaal aangepast aan individuele eisen. Wim Hofman spreekt vol trots over zijn bedrijf: "Wij hebben ons de laatste jaren goed ontwikkeld. Consumenten bezoeken ons graag, omdat zij hier met de vakmensen zelf praten en in een prettige en sfeervolle omgeving terecht komen. Ze kunnen gerust een kijk- Zevenhuizen - Zorgcentrum de Zevenster heeft haar huisstijl aan gepast. Vanaf heden is er een nieuw logo en een compleet ver nieuwde website. "De site genaamd www.de7ster.nl geeft een helder overzicht van de visie van de directie, de organisatie en de vele faciliteiten van ons zorg centrum", zegt directeur Wim Ansen. In het kader van de nieuwe Zevenhuizen-Moerkapelle - Leerlin gen van groep zeven en acht uit de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle gaan begin 2006 van start met het project Kies voor Hart en Sport onder het mom van een goed begin is het halve werk. Op deze manier beoogt de sportraad Zuid- Holland," die het project leidt, deze jeugd bewust te maken van de noodzaak van bewegen en een gezond leefpatroon. De gemeente werkt als aanspreekpunt en coördi nator aan het project mee. In maart en april vinden de open lessen plaats. Burgemeester Fijen zal het project donderdag 19 januari offici eel van start laten gaan. Om het project te laten slagen is via je nemen in de stoffeerderij en krij gen advies van mensen die ze!' slaapconcepten bedenken en ont werpers die dagelijks bezig zijr met het samenstellen van prachtige stofferingen, bekledin gen, modellen en bedlinnen." Er over zijn medewerkers niets dan1 lof: "Ik ben trots op al mijn mede werkers die vol passie, energie en toewijding dingen anders en beter willen doen. We zijn een team waarin vertrouwen de sleutel is, met discipline, obsessie en vakman schap. Nachtrust is en blijft het allerbelangrijkst. Daar is iedereen bij ons van doordrongen en daar handelen we ook naar." huisstijl heeft de directie van De Zevenster eveneens een nieuw logo laten ontwerpen, dat inmiddels op de vlag buiten het zorgcentrum» te bewonderen. "De veranderde huisstijl past bij onze missie voor 2006 om vernieuwend bezig te zijn", aldus Ansen. "De zorgsector is constant in beweging. Met onzel visie en aanpak willen met de nieof we ontwikkelingen meegaan." een voorlichtingsavond een samen-I werking tussen de scholen en dej sportverenigingen gezocht. Dsj scholen geven lessen over gezond-I heid en beweging en de sportvere nigingen, sportscholen en het zwembad bieden open lessen aan de kinderen. Aan de hand van een boekje waarin de deelnemende sportverenigingen staan, kunnen de kinderen een keuze maken uit de sporten, waaraan ze willen/kunl nen deelnemen. In het boekje wo' den twaalf cursussen van sportver? nigingen aangeboden. Ook biedt het zwembad vijf middagen grat» zwemmen aan en stelt de fitness- school de scholen in de gelegen heid om hier gymles te geven. De redactie van het Hart van Holland kreeg minder oplossingen van del kerstpuzzel toegezonden dan andere jaren. Waren de puzzels te moei lijk, hebben de lezers te weinig tijd gehad om ze op te lossen of is er 'kerstpuzzelmoeheid' opgetreden? Het antwoord blijven we u schuldig maar voor de puzzelliefhebbers/fanaten onder onze lezers: de puzzels blijven! DE ANTWOORDEN: Puzzel 1: Kerstbomenverkoper; Puzzel 2: Kerstfeest; Puzzel 3: 591 864 732; Puzzel 4: Prettige kerst. Een verloting onder de goede inzendingen wees de volgende winnaars aan. De eerste prijs (50 euro) is voor J.M.G. Stouten, Wingerd 150 in Waddinxveen. De tweede prijs (20 euro) is voor A.M. Kersbergen ui- pers, Julianastraat 27 b in Boskoop. De derde prijs (10 euro) is voor VV.A. Heemsbergen, Potgietersingel 13 in Zevenhuizen. De prijzen kunnen vanaf donderdag 19 januari worden opgehaald bij het kantoor van Hart van Holland aan de Noordelijke Dwarsweg 1a. I

Hart van Holland | 2006 | | pagina 18