4 NESSELANDEHEREN MET EEN BEEN IN VOLGENDE RONDE HEREN NESSELANDE ïsin; DAMES BE FAIR PAKKEN 4 PUNTEN TEGEN KALINKO 2 GEEN WINST VOOR KORBIS HANS VAN BEEK WINT FLORARUN ONBEDREIGD GELIJKSPEL GROENEWEG llii BEPERKEN SCHADE KORBIS NIET VERDEI MET TRAINER PIECK Hart van Holland 18 januari 2006 SPORT CHAMPIONS LEAGUE VOLLEYBAL KORFBAL VOLLEYBAL r w De heren van Ortec.Nesselande hebben zich geplaatst voor de achtste finale van de Champions League. In het eigen Topsport centrum versloeg de ploeg van trainer/coach Peter Blangé Hypo Tirol Innsbruck overtuigend met 3-0 (25-15, 25-22 en 25-22. Door deze zege verzekerden de Rotterdammers zich van de derde plaats in poule A, de plek die recht geeft op verlenging van het Europe se avontuur. De thuisploeg zette de Oosten rijkse opponent vanaf het begin onder druk. Voordat de bezoekers doorhadden dat het startsignaal geklonken had, prijkte een 4-1 tussenstand op het score bord. Met name in de passing liet Tirol Innsbruck de nodige steekjes vallen. Via 8-4, 16-12 en 21-13 werd de voorsprong zorgvuldig uitge breid, wat leidde tot een 25-15 set uitslag. De tweede set vertoonde aanvan kelijk een ander beeld. Met zicht baar meer agressie in het spel bereikten de gasten met 7-8 als eerste ploeg de technische time out. Pas bij een stand van 11-11 accelereerde de regerend Neder lands kampioen; een goede service serie van spelverdeler Dirk-Jan van Gendt en kill blocks van Marko Klok en Albert Cristina zorgden voor een comfortabele 20-14 voor sprong. Van die marge van zes pun ten werd nog wel iets afgeknab beld, maar de setwinst (25-22) kwam geen moment in gevaar. Dat de luxe van een 2-0 voorsprong een betrekkelijk begrip is, hebben de Rotterdammers in deze Cham pions League aan den lijve onder vonden. De laatste thuiswedstrijd tegen Unicaja Almeria ging immers na diezelfde stand nog met 2-3 ver loren. Nesselande liet echter zien ook van die ervaring te hebben geleerd. De rood-witte formatie ging in het derde bedrijf verder met waar het gebleven was: sco ren. Nadat bij de eerste technische time-out al een kloof van vier pun ten werd geslagen, bouwden de gastheren die marge in het slotstuk alleen maar verder uit. Van het agressieve spel in de tweede set was aan Oostenrijkse set weinig over. De lichaamstaal van de rode lantaarndragers sprak in die fase boekdelen. Gewonnen rally's wer den gelaten gevierd, terwijl Rotter damse punten met gebogen hoofd werden aanvaard. Door een korte opleving van de sterk serverende Canadees Frederic Winters en slor digheden van de thuisploeg werd de setscore (25-22) uiteindelijk nog draaglijk. Diagonaalspeler Kristian van der Wel, beste scorer van het duel, bezegelde eigenhandig het ticket voor de achtste finales en daarmee de eliminatie van Tirol Innsbruck. Aanvoerder Marko Klok had naar eigen zeggen 'complimenten' over voor zijn teamgenoten. "Deze wedstrijd moet je los zien van het duel in Oostenrijk. Mensen zeggen wel heel simpel 'je verliest uit maar net met 2-3, dus win je thuis wel', maar zo werkt het gewoon niet. We winnen dan wel met 3-0, maar met 3-2 was ik ook blij geweest. Onze servicedruk heeft ons van avond de winst opgeleverd." "We hebben ons op eigen kracht geplaatst. Dat maak mij heel trots", sprak Peter Blangé. "In de afge lopen zeven wedstrijden hebben we een schat aan ervaring opge daan. Ook ik leer ieder duel weer Het winnende punt... (foto: Jan van Woerden) wat bij. Vandaag konden we de moeilijkheden aan de overzijde van het net houden, maar ik zou ook niet gek hebben opgekeken als we de derde set, ondanks die 16-8 voorsprong, nog hadden weggege ven. Zo knotsgek is dit spelletje de afgelopen jaren geworden." De stemming bij tegenstander Inns bruck was beduidend minder eufo risch. "We hebben vooral heel slecht gespeeld in de passing en service. Maar misschien belangrij ker nog was het mindere spel van Nico Freriks en Frederic Winters, die in mijn team de belangrijkste pionnen zijn", verklaarde Pietro Scarduzio, trainer/coach van de Oostenrijkers. Rotterdam - Nadat de euforie ov het behalen van de playoff ronde de Champions League getemper was, moest de selectie va trainer/coach Peter Blangé vol aa de bak tegen PZ/Dynamo. 'Vrijcf de 13e' maakte voor Ortec.Nes- lande bijna zijn reputatie waar. Rotterdammers herstelden zich ec ter op tijd. Na een zwaar bevocht strijd wist Nesselande er via de set standen 15-25, 25-13, 26-28, 25- en 15-8 een 3-2 overwinning uitt slepen. Vrijdag 20 januari wordt me- beicend over het verloop van Champions League en zaterdag] januari staat voor de heren van N' selande de wedstrijd in Amstelve- tegen Brother/Martinus op het pr gramma. Aanvang 18.00 uur in Bankrashal. Waddinxveen - Het bestuur v korfbalvereniging Korbis heeft, overleg met de technische comnf sie en de selectie, besloten contract van Ronald Pieck niet t verlengen. Pieck heeft vier jaar bi: Korbis als hoofdtrainer gefunctio neerd. In die vier jaar heeft hij'ee goede bijdrage geleverd om Korbis op de kaart te zetten. Verder heet hij met Korbis 1 en 2 diverse kampi-. oenschappen gevierd. Het bestu vindt dat Pieck veel betekend heet voor Korbis en dat de selectie j van hem heeft geleerd. Toch mee" het bestuur dat het nodig is voor volgend seizoen op zoek te gaai naar een nieuwe trainer. Waddinxveen - De volleybalsters van Be Fair hebben afgelopen zaterdag met 3-1 gewonnen van Kalinko 2. Dick van Diermen nam de coaching weer op zich na een periode van afwezigheid, en met succes. De dames begonnen goed. Een hoge servicedruk en fantiek volley balspel brachen Be fair op een voorsprong met 25-13 setwinst. De tweede set gaf Kalinko meer weer stand en Be Fair leek de controle te verliezen. Deze set ging naar Kalin ko met 19-25. De derde set werd er weer geconcentreerd gespeeld, wat zorgde voor setwinst met 25- 20. Ook de laatste set werd gewon nen, met 25-15. Het was een wedstrijd met goed volleybalspel, mooie aanvallen en spannende rally's. De dames van Be Fair hebben met deze 3-1 winst de vijfde plaats ingenomen in de pro motieklasse A. Zaterdag 21 januari spelen de dames opnieuw in de Groenswaard, om 14.30 uur tegen Netwerk. Waddinxveen - In een sfeervolle sporthal De Dreef, waarin de vaste supporters zich nadrukkelijk lieten horen, trad Korbis aan tegen All Ready uit Zierikzee. Korbis had even tijd nodig om in de wedstrijd te komen, want na zeven minuten stond de ploeg uit Waddinxveen met 0-2 achter. Onder aanvoering van een goed spelende Stefanie Visser stond het vier minuten later weer gelijk. De ploegen ging gelijk op maar All Ready was bet- in de afronding. Dit bracht de rust stand op 5-8. In de tweede hel, speelde Korbis iets rustiger en I terugkomen tot 7-9. Maar daarni wist Korbis nog maar twee keer te scoren en dat was te weinig om het All Ready moeilijk te maken: 10-15 werd de eindstand. Boskoop - Tegenstand had Waddinxvener Hans van Beek nauwelijks. De snelle loper van het organiserende AV'47 liep van begin tot eind solo naar de 10 km-overwinning van de 16e Florarun en had liefst drie minuten voorsprong op de 44-jarige Hanno Zeelenberg uit Bleiswijk. "Een mooie overwinning", aldus Van Beek. "Ik train vaak in Marokko, waar mijn vriendin vandaan komt. De tijd van 32 minuten 46 seconden valt me een klein beetje tegen, maar de tevredenheid overheerst." Dus geen parcoursrecord voor de heren, want dat staat op naam van Rotterdammer Jawad el Bouazzoui met 30.47. Bij de dames sneuvelde het parcoursrecord wel, want de jonge, talentvolle Wendy Mullink (19) uit Apeldoorn liet een winnende tijd noteren van 37.20. Daarmee bleef ze Fa Adda (Amsterdam) 40 seconden voor. In totaal deden 332 atleten mee aan de afstanden 1, 5 en 10 km. Ondanks de fraaie weersomstandigheden een lichte teruggang in vergelijking met de Florarun 2005. De deelnemers liepen over een fraai parcours in Boskoop- Oost en Reeuwijk. Toepasselijk gingen alle finishers met een Boskoops plantje naar huis. Op de 5 km voor dames was er Boskoops succes voor de jeugdige talenten Maureen Koster (1) en Merel van Steenbergen (3). Ook bij de heren 5 km ging het uitstekend met de thuislopers van AV'47. Daarmee bewijzend dat de jeugd opleiding prima functioneert. Hetgeen bij de jeugdloop van 1 km nog sterker tot uiting kwam met 58 deel nemers van AV'47. Atletiek leeft dus in Boskoop. Verdere uitslagen: 10 km mannen 8. Paul Stolwijk, Boskoop 10. Michel Wassenaar, Reeuwijk. 10 km vrouwen 4. Corina Krijgsman, Waddinxveen 6. Lyda van der Linden, Reeuwijk 7. Carla van der Wolf, Reeuwijk 9. Hanny Maarleveld, Bodegraven 10. Ineke Geers, Boskoop. 5km mannen 2. Henk van Ooijen, Reeuwijk 5. Richard van Ofwegen, Boskoop 6. Justin Cok, Boskoop 7. Robert van Ofwegen, Boskoop 8. Imre Grootendorst, Bos koop 9. Niels van Santen, Boskoop 10. Alex van den Boom, Boskoop. 5 km vrouwen 2. Esther Eikendal, Pols broek 4. Marleen Zijderlaan, Polsbroek 5. Trees van der Werf, Reeuwijk 6. Agnes van Veen, Bodegraven 7. Milou Struijs, Boskoop 8. Janneke Verhorst, Bodegraven 9. Liesbeth van der Poel, Reeuwijk 10. Nelleke de Jong, Reeuwijk. Jeugdloop 1 km t/m 12 jaar 1Jelle van der Poel 2. Laura van Oyen 3. Daniel Menting, Bos koop 4. Emiel Zoutewelle, Boskoop 5. Bart Brand 7 jaar!). Boskoop 6. Mathieu Vermorken, Boskoop 7. Nienke de Jong 8. Marlou Remeeus 9. Rosalie Ie Clerq, Boskoop 10. Luuk Crijnen, Boskoop. Zevenhuizen - Ondanks het moei lijk bespeelbare veld en de snijden de kou maakten zowel Groeneweg als medetitelkandidaat Moordrecht er in Zevenhuizen een leuke wed strijd van. Voetbaltechnisch deden de ploegen niet voor elkaar onder al kreeg Groeneweg de meeste doelrijpe kansen. Dat het veld moeilijk bespeelbaar was bleek al in de eerste minuut toen keeper Mark de Hoog de grootste moeite had een terug speelbal goed te verwerken. In de eerste helft had Moordrecht het betere van het spel maar Groene weg kreeg door een kopbal van Maurice Eckhardt en een 100% kans voor de alleen op de keeper afgaande Menno van Dam de beste kansen op een voorsprong. Een oude voetbalwet zegt dat als je de kansen niet maakt deze aan de andere kant wel worden benut. Dat gebeurde ook net voor de rust, een prachtig uitgespeelde aanval eindigde achter keeper de Hoog (0- 1). Toch had de rust nog in kunnen gaan met een gelijke stand als Remco van Leeuwen de bal uit een voorzet van rechts met iets meer overtuiging zou hebben ingescho ten. Na de rust was Groeneweg de betere ploeg en dat resulteerde al in de 10 minuut in de gelijkmak" In het nauw gedreven door var Dam schoot een Moordrechtsever dediger de bal achter zijn eig keeper. Daarna ontspon zich e spannende wedstrijd waarbij kansen over en weer warer Eckhardt had weer met een kop uit een voorzet van Abdi Ibrahi zijn ploeg op voorsprong kunn brengen en later twijfelde dezelf speler te lang na een vermeen buitenspelsituatie. Moordrecht zich niet onbetuigd en de achter hoede van Groeneweg nnoeS attent blijven bij de Moordrechts aanvallen. Twee minuten voortif leek Pascal Crielaard alsnog wedstrijd te beslissen in het voor deel van de thuisclub. De prima Ie' dende scheidsrechter liet de vee- vuldig vlaggende Moordrechts grensrechter staan en Crielaarf mocht in buitenspelpositie door gaan. In plaats van zelf af te rof' den probeerde hij de vrijstaan®- van Leeuwen te bereiken, die te niet bij de bal kon. Alles bij elkaa' een prima wedstrijd zonder wi naar. Volgende week staat het du met buur Soccer Boys op het pr gramma. De Bleiswijkers prestere ver onder de maat maar blijv voor Groeneweg een altijd moe®1 te kloppen tegenstander.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 22