GEFASEERDE HERINRICHTING VOOR BLOEMENWIJK Wand- en vloertegels? Jan Groen Woon- en f tuinwereld 0 Wmo W-KETEL NODIG? pVISSER EN ZN. EINDHOVEN 28ejaarganc nummer 1165 8 februari 2006 DEZE WEEK IN HET HART VAN HOLLAND Pagina 19, 20 en 21 SNOOT! in theater Swanla Zie pagina 8 Turkse delegatie in Nesselande Zie pagina 12 Zeven maal goud voor rolschaatsers Zie pagina 17 11 <i Nooit acties: het is altijd voordelig! www.tegelhandel-groen.nl I Hoefweg 95, Bleiswijk Tel. 010 - 521 5055 iwllt Hg onze advertentie op pagina 18 Vragen en opmerkingen Fasering plan - i\j$y h "Slivik" autobedrijf! zevenhuizen H R T VAN HOLLAND WEKELIJKS IN 29.000 BRIEVENBUSSEN i™evrouu Jieijim- i dtn Tooigooit M balletje op Ma-Za 9-17 u. 4 Vrijdag koopavond Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft een plan laten ontwikkelen om de bloemenwijk te revitalise ren. Dit plan werd donderdag avond door wethouder De Jong en het bedrijf Pro Census, dat de plannen ontwikkelde, in de aula van de Zevenster gepre senteerd aan de bewoners van de wijk. De belangstelling was bijzonder groot. Het plan werd in grote lijnen goedgekeurd door de buurtbewoners. De tekeningen waren op tafels neergelegd zodat men die goed kon bekijken. Daarna volgde een presentatie waarbij een en ander verder werd gevisuali seerd en uitgelegd. De grootste verandering die werd voorgesteld was de inrichting van het Begonia plein. Men wil hiervan een park maken, met daardoor heen een voetpad van het zorgcentrum rich ting het Kerkepad. Ook is er een jeu de boulesbaan ingetekend. Alleen aan de kopse kanten van het park komen parkeerplaatsen. In totaal zijn 65 extra parkeerplaat sen ingepland in de wijk. Verder werd voorgesteld om in de Aster straat en Goudsbloemstraat een richtingsverkeer in te voeren. De straten zijn dermate smal dat en parkeren en doorrijden eigenlijk geen verkeer in twee richtingen toestaat. Ook wil de gemeente ondergrondse afvalinzamelingsta tions plaatsen in deze straten, zodat de vuilniswagen niet meer door de straat hoeft en er geen (grijze) afvalcontainers meer in de straat staan, waar het verkeer hin der van ondervindt. In 2004 heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld voor vervanging en onderhoud het rioleringsstelsel. Aangezien in de wijk nog geen gescheiden opvang is voor hemelwater en rioolwater, wil de gemeente dit in ieder geval in de Rozenstraat aanleggen omdat hier straks ook de afvoer van de nieuwe wijk Groot-Swanla door moet. In de Asterstraat zal de riolering van binnenuit worden versterkt. Verder wil de gemeente bij de inrichting meer bomen en minder stukjes plantsoen in de stra ten, zoals dit nu het geval is. Het is makkelijker te onderhouden en geeft een meer ruimtelijk beeld. Veel vragen kwamen er over de rio lering. Bij de gemeente was bekend dat er nog veel septic tanks in de Rozenstraat liggen die verwij derd moeten worden. Dat deze ook in andere straten liggen, was bij de gemeente niet bekend. Wet houder de Jong beloofde dat ze allen verwijderd zullen worden. Over de vergoeding van schade die daardoor aan tuinen toegebracht zou worden, beloofde hij dat die niet voor kosten van de bewoners zullen komen. Over het Begonia plein bestonden veel twijfels: Waarom geen weg meer? Verlie zen we niet te veel parkeerplaatsen en kunnen de hulpdiensten er op die manier nog komen? De wet houder hield echter stevig vast aan het plan. Op verzoek van de bewo ners wilde hij wel overwegen of er naast het voetpad ook een fietspad kon komen. Het idee om langs de huizen een trottoir aan te leggen stuitte op veel praktische bezwa ren: de ramen gaan naar buiten open en de zonneschermen zullen een obstakel vormen. Het pad zal dus toch, zoals in de huidige situ atie, verder van de gevel komen. Door stemming werden de verschil lende onderdelen van het plan goedgekeurd door de aanwezige bewoners. De planning is nu dat het definitieve ontwerp gereed zal zijn in de zomer van 2006. In ver- j v Ë~~L A AHk W - w - De bewoners hopen dat het pad door het 'Begoniahof?' uitgebreid wordt met een fietspad. ZEVENHUIZEN 0180-638013 De bloemenwijkbewoners buigen zich over de revitalliseringsplannen. band met de geplande nieuwbouw van het zorgcentrum, zal het plan voor de bloemenwijk gefaseerd uitgevoerd worden: Fase 1, uitge voerd in de tweede helft van dit jaar: De Rozenstraat en de riolering van de Asterstraat. Fase 2 staat gepland voor 2007 en behelst de verdere herinrichting van de Aster straat, Goudsbloemstraat, een deel van de Dahliastraat en het Bego niaplein en als het zorgcentrum gereed is en er geen bouvwerkeer meer door de wijk hoeft, zullen de Schoolstraat, Dahliastraat en Lelie straat opnieuw ingericht worden. Wethouder de Jong gaf uitleg, beantwoordde vragen en luisterde naar de verzoeken van de bewoners van het Begoniaplein, de Rozen-, Dahlia-, Goudsbloem-, Aster- en Leliestraat

Hart van Holland | 2006 | | pagina 1