I AUTOWERELD LEERLINGENGEMEENTERAAD COENECOOPCOLIEGE "ZES KEIGOEIE VETTE PROJECTEN" "■ketel nodig? EINDHOVEN VISSER EN ZN. LZHEiMER CAFÉ iet 1 naar 2010 emeente belangen AUTOBEDRIJF 28e jaarganc nummer 1166 februari 2006 HWZM steunt goede doelen Zie pagina 14 Koldenhof lijst trekker Stadspartij Zie pagina 21 HART VAN HOLLANDS] l'tli'M JJMI'I.H:». In gesprek met wethouder Te Meij Zie pagina 31 Inlaller ernst... Projecten evenhuizen ^venhuizen Moerkapelle Door Paulien de Graaf .krijgttweede kans Waddinxveen - Leerlingen van 4 Havo en 4 VWO van het Coenecoop College brachten op woensdag 8 februari een dag door op het gemeentehuis, 's Morgens kregen zij informatie van brandweer, poli tie en 3VO en 's middags hielden zij een gemeenteraadsvergadering. Tijdens de lessen maatschappijleer hadden de leerlingen per 'fractie' een project uitgewerkt over veilig heid in Waddinxveen. Dit project mochten zij tijdens de vergadering presenteren en de beste zou wor den uitgekozen. Voor dit project was een bedrag beschikbaar van 1250 euro. Uiteindelijk bleven drie plannen over, waarvan er twee met gelijke stemmen eindigden. Burge meester Roijers vond beide plan nen erg goed en beloofde dat ze allebei uitgevoerd mochten wor den. Het derde plan werd omarmd door de fractie van D66. Net als in de 'echte' gemeenteraad: ieder spreekt op zijn beurt. De jongeren waren verdeeld in zes fracties van drie leden. Allen pre senteerden hun projectvoorstel op professionele wijze. De vragen van de overige fracties werden goed beantwoord: zij wisten hun voor stel met goede argumenten te onderbouwen en reageerden ad rem. 'Jongeren tegen onveiligheid' presenteerde een voorstel om het onderling begrip en respect tussen jongeren en ouderen aan te pak ken. Door middel van een film met interviews willen de leden van deze fractie meer begrip kweken en daardoor een beter gevoel van vei ligheid. 'Women of the world' hield een betoog om het probleem van over gewicht aan te pakken. De fractie leden hadden een plan ontwikkeld om een landenfestival te houden. Tijdens dit festival wilden zij allerlei sporten uit verschillende landen presenteren zoals: sumoworstelen, dwergwerpen en klootschieten om jongeren enthousiast te maken voor sport. Aansluitend zouden de deelnemers een strippenkaart ont vangen om gratis kennis te maken met een sport uit Waddinxveen. 'Jongeren in Waddinxveen' pleitte voor voorlichtingslessen over het fenomeen Loverboys. 'Waddinx veen is veilig' wilde onder de noe mer 'bekend maakt bemind' een buddysysteem opzetten tussen jon geren en ouderen om op die manier meer onderling respect te genereren. 'Jongeren voor veilig heid' stelde het verkeersprobleem rondom de basisscholen aan de orde: deze fractie wil de ouders sti muleren om meer te lopen of te fietsen. 'Girls for Safety' had het project de naam 'Goed joh' meegegeven. Hun plan was om voorlichting te geven op de basisschool over waarden en normen. Na deze presentatie van deze vol gens de voorzitter "Zes keigoeie vette projecten", volgde een schor sing waarin de verschillende frac ties moesten proberen stemmen te winnen voor hun project. Daarna bleek dat een aantal partijen zich had verenigd in twee gezamenlijke projecten: Een project voor meer respect en begrip tussen ouderen en jongeren, waarbij het verkeers- project van Jongeren voor Veilig heid als middel werd ingezet. En een project gericht op voorlichting, zowel over waarden en normen als over loverboys. Het landenfestival van Women of the World bleef een op zichzelf staand project. Na stem ming bleken de twee samenge voegde projecten evenveel stem men te krijgen en omdat het twee hele goede projecten zijn, beloof de Roijers dat beide uitgevoerd mogen worden. D66 omarmde het landenfestival en zal dit verder gestalte geven. De leerlingenfracties werden tij dens de vergadering bijgestaan door een 'echt' gemeenteraadslid. Zij gaven tips over het lobbyen en het proberen compromissen te slui ten. Voorzitter Roijers hielp hen tij dens het debatteren: zij werden regelmatig gecorrigeerd als zij voor hun beurt spraken of zich niet aan de regels hielden. "Ze pakten het allemaal goed op. Er zitten zeker enkele talenten tussen, waarvan ik hoop dat ze ooit raadslid worden", aldus burgemeester Roijers. Tijdens de schorsing wordt druk gelobbyd voor de projecten. peuwijk/Regio - In Dienstencen- Ravenhorst wordt maan- |ag 20 februari een Alzheimer jafé gehouden, aanvang 19.00 F- Het onderwerp van deze bnd is "Wat zijn de rechten F de patiënt en van de fami- pledereen is welkom, de toe- |aig is vrij. Women of the World: minderheid aan stemmen, project toch uitgevoerd.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 1