Zacht wonen: Vleugje van Vroeger ZONDAG 26 FEBRUARI GEOPEND A-MERKEN SANITAIR TEGEN ■solute RODEMPRIJZEN m2 sanitairshowroom volgens nieuw concept! ZA 1 ZO TEXTIEL TIPS koopzondag; van niet één... of twee... maar van drie keer voordeel! Hart van Holland 22 februari 2006 pagina 21 februari februari 9.30-17.30 9-30-21.00 Meubelstoffen met grip FEBRUARI 11.00-17.00 ferruari 10.00-17.00 1{ Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m 10% (bij aankoop van een badkamer van minimaal 2500,-)* Villeroy Boch en Sphinx keramiek, Hiippe en Wilux etc, Weelderig gedessineerde overgordijnen, multicolor transparanten en meu belbekleding met stoere grip, Stoffen bieden dit woonseizoen meer kleur en geborgenheid, Authentieke stijlelementen worden gemixt tot een hele nieuwe atmosfeer. Harmonie in contrasten: eerlijke eenvoud naast deca dente decoraties, glans over mat, glad naast ruig. Alles up-to-date gebracht met de kracht van kleur. Retro is nog steeds de belangrijkste nspiratiebron: in de mode en ons interieur. Er wordt volop geput uit de rijk dom die het textielambacht heeft nagelaten. Klassieke patronen en vinta ge materialen brengen een ode aan vervlogen tijden. Van zestienhonderd :ot sixties. Maar al dat erfgoed wordt met een flinke dosis creativiteit wél vertaald naar nu. de huidige woohmode is het thema 'Echte Liefde' de zwierigste en meest romantische stijl met een schalkse knipoog naar decoratie. Het zijn interieurs van uitersten: Lodewijken, Empire, neostijlen en modern staan onbekommerd I naast elkaar. Stoffen bieden als geen ander juist die frivole kasteelromantiek. ]enk aan luxueuze materialen als fluweel, damast, patroon geweven jac- ojards, kreukelige taft en ruisende zijde(look). Alle dessin klassiekers worden I ,jde kast gehaald: bloemen en strepen, vlechtwerken en aristocratische emblemen als medaillon of granaatappel, De eigentijdse touch zit 'm vooral in eiverwachte materiaalcombinaties. Velours arabesken op een zware canvas ■ANI-DUMP Neem uw offerte mee. WIJ zijn altijd S. goedkoper! J 3 24 Hnj vieren 25 26 De nieuwste variant op het klassieke thema is de mix met ori ëntaalse invloeden, Het beste van Europa en Azië wordt gecombineerd in een samenspel van robuuste mannelijkheid en vrouwelijke elegantie. Aan de ene kant zware velours in kubistische patronen, stoffen met abstracte all-over patroon tjes en mysterieuze paisley motieven, Aan de andere kant luchtige Chinoiserie: ragfijne zijdes, glanzend velvet, gebor duurde stoffen en natuurprints van tere bloesemtakken. Sophisticated chique in delicate nuances van ivoor, beige en ijsblauw op petrol en zwart; ingekleurd met framboos en koraalrood. Steeds vaker vinden we gecoördineerde collecties van gor dijn- en meubelstoffen. Het verschil is niet groot meer: een zware canvas is prima te gebruiken als stoelovertrek; een lich te velours kan evengoed voor het raam. Ook bij de uitgespro- ondergrond of gouddruk print óver een geweven patroon. De kleuren zijn vol met een vleugje glans. Aubergine, koningsblauw, chocolade en zwart zetten een indrukwekkend kleurbeeld neer, met felrood als gepassioneerd accent. Villeroy Boch wandcloset (wit) Grohe Rapid-SL inbouwreservoir Zitting Grohe afdekplaat normaal 629,- ken bekledingsstoffen zien we dit seizoen meer desisin, meer kleur en vooral meer structuur. Helemaal retro zijnfae ruige tweeds, rulle bouclé's, chenilles en grove ribs. Aaibare stoffen met een stoere grip, maar toch zacht en comfortabel. Opvallend is het multicolor kleurbeeld: uni tendeert naar mêlee. Te danken aan effectgarens, verschillende kleuren voor ketting en inslag of reversibele (tweezijdige) duotoon weeftechniek. Texturen die samen met de nieuwe gedempte kleurtonen doen denken aan de natuur: mossige groenen, gespikkelde - schors, een roestbruin bladerdek of het verwassen blauw van een Hollandse lucht. Ook combinaties van dit type aardse stoffen met zwaar generfde leersoorten of doorgeschuurd nubuck op een en hetzelfde meubel zijn favoriet. Duidelijk gra- fischer ogen de reliëfstoffen in hoog-laag effecten. Denk aan velours of chenille in subtiele art deco blok-, diamand- of streeppatroontjes. Voor de liefhebbers van klassieke Interpre taties is er een scala aan prachtig gedessineerde jacquard- stoffen voorhanden, van Louis Wl tot Jugendstil. Of, heel Engels, platte weefstoffen (dobby's) in gewaagde melanges van strepen, ruiten en bloemen, In het jeugdige segment komt uni velours als bekledingstof weer helemaal terug, maar nu in flitsende kleurtjes: pink, oranje, appel, turquoise. Trendsetters gokken zelfs op lakleer in fluorescerende kleuren; een sti- listisch grapje om semi-antieke vintage meubelen een hippe facelift te geven. 1 Er komt steeds meer aanbod in kamerhoge overgordij nen. Stoffen dus van minimaal 240 cm breed, soms zelfs 330 cm, waardoor stiknaden niet nodig zijn en het patroon mooi doorloopt, Nieuw zijn de 'bioactieve' gordijnstoffen. Katalytische toevoegingen kunnen geurtjes en schadelijke stoffen neutraliseren. Ontwikkeld voor projectgebruik, maar ook voor astma patiënten wellicht een aanrader. Woningtextiel dat gemaakt is van vlamwerend Trevira CS, is ook voor thuis geen overbodige luxe. De garens zijn tegenwoordig niet meer van natuurlijke vezels te onderscheiden; ook de trendy ruige look is in deze vei lige stoffen volop verkrijgbaar.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 21