WSV1 VERLIEST WEER TEAMS DE GOUWE VERLIEZEN VAN DONK HSW VERVOLGT WINTERCOMPETITIE TIEN SMASH COURTBANEN VOOR BE FAIR DINAMO MOSKOU SCHAKELT NESSELANDE UIT IN CHAMPIONS LEAGUE DICK DROS ONVERWACHTE WINNAAR KLAVERJASSEN BIJ W.S.E. tennis SPORT Hart van Holland 22 februari 2006 WATER POLO HENGELSPORT SJOELEN SCHAKEN Nesselande laat Omniworld geen kans Waddinxveen - De bondsteams van zwem- en poloclub Van Uden-De Gouwe speelden zaterdag uitwed strijden tegen GZC DONK, dat in i alle gevallen veruit een betere posi tie op de ranglijst laat zien. De drie j Waddinxveense teams moesten, zoals verwacht, de punten in Gouda laten. Heren 1 verloor met 18-9 en werd, na een verrassende 4- 6tussenstand, in de derde periode totaal overrompeld door de Goudse ploeg. Dames 1 had een heel slechte dag en verloor kans loos met 15-2. Dames 2 echter wist het de Goudse ploeg nog wel moei lijk te maken, maar verder dan een 11-9 verlies kwam het team niet. Heren 1 De wedstrijd tegen Donk is altijd beladen. Ondanks het verschil op de ranglijst, Donk staat tweede en De Gouwe laatste, blijven het leuke wedstrijden. De ploeg van trainer/coach Martin Pronk begon fel en agressief aan de wedstrijd met een hele veldpressing. Dit pakte goed uit en de heren konden de eerste periode goed bijblijven. De eerste periode werd afgesloten met een 2-2 gelijke stand, door doelpunten van Jaco de Jong en Wouter Steller. De tweede periode speelde de Gouwe uitstekend en sloot zodoende deze periode af met een verrassende 4-6 voor sprong. Er werd goed op de break gespeeld en dit resulteerde in mooie doelpunten. In deze periode scoorden Sjoerd Verweij 2x en Wouter Steller en Jaco de Jong ieder 1x. De derde periode verliep, zoals vaker dit seizoen, heel slecht voor de Waddinxveners. De Gouwe kon bijblijven tot 5-7, via een doel punt van Jaco de Jong, maar daar na werden de heren totaal over rompeld. De derde periode eindig de in een 12-7 voorsprong voor Donk. De vierde periode verliep niet veel beter en het werd uitein delijk 18-9 voor de heren uit Gouda. Dames 2 Het tweede damesteam heeft tegen Donk 2 niet voor een verras sing kunnen zorgen, al scheelde het niet veel. De score uit de over- talsituaties had beter gekund, maar de manminders werden prima ver dedigd en keepster Mirjam Jansen hield een vijfmeter. Na een wat zwakke start kwamen de ploeg van coach Elly Middendorp vanaf part drie sterk terug. Er werden veel kansen gecreaerd uit diverse spel momenten. De opbouw, de man- meer en de break liepen prima, maar de kansen werden helaas onvoldoende afgemaakt. Toch geeft het vertoonde spel voldoen de vertrouwen voor rest van de competitie. Waddinxveen - Hengelsportvereni- ging Waddinxveen (HSW) heeft afgelopen zaterdag de zevende I wedstrijd van de wintercompetitie gevist. De vangst was zeer matig; werd vorige week in de haven van Huizen in een onderling wedstrijd je door zeven man gezamenlijk nog 85 kilo voorn gevangen, nu moes ten elf deelnemers zich tevreden stellen met een vangst van slechts zeven kilo voornamelijk bliek in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. De uit slag was als volgt: 1. Rinus Reichard, 2740 gr; 2. Jan van Gemeren, 1500 gr; 3. Gerard Reijm, 1420 gr; 4. Wim Houtman, 660 gr; 5. Rob Jenner, 640 gr. Met nog drie wedstrijden te gaan is de stand aan kop: 1. Rinus Reichard, 22 punten; 2. Herman Kraan, 35 pt; 3. Martin van Leeuwen, 36 pt; 4. Rob Jenner, 40 pt; 5. Wim Houtman, 45 pt. Aanstaande zaterdag wordt er gevist in het Aarkanaal, vertrek vanaf het station NS om 6.30 uur. Waddixnveeri - Tennisvereni ging Be Fair start het seizoen begin april met tien nieuwe tennisbanen. De gravelbanen Z|jn vervangen zijn door 'smash »urt'-banen. Twintig jaar hebben de leden van tennisvereniging Be Fair gespeeld op het vertrouwde gravel. De rode kleur van 'het gemalen baksteen' is nog steeds een vertrouwd gezicht op vele ten nisparken in Nederland, maar de aatste jaren stappen steeds meer erenigingen over op een andere aansoort. De belangrijkste reden m over te stappen op een 'smash dek onder9rond, is het feit dat oanen regenwater veel beter voeren. Dit houdt in dat onder regenachtige omstandigheden het onthoud door natte tennisbanen I p minder zal zijn. Voorzitter Rob mol?' De a^9elopén seizoenen IK °nze ^nnissers na een I u e re9enbui soms wel 2 tot 3 dronnWdCn1:en totdat de banen I zoen^ 7^ren' ^anaf komend sei- zijnhooguit een half uurtje Waddinxveen - De negende ronde van de Waddinxveense sjoelers kende een onverwachte winnaar in Dick Dros, die 1401 punten scoorde. Ondanks dit zeer goede resultaat blijft hij derde in de klassering. De leider van het klassement, Wim Slingerland jr., verstevigde zijn posi tie. Hij scoorde 1359 punten, num mer twee Kees Kuipers scoorde 1353 punten. Jan Kersbergen blijft vierde met 1302 punten en Pascal van Gils degradeert naar de B-klas se, omdat hij niet verder kwam dan 1251 punten. De nummers een van de B- tot en met de E-klasse werden respectievelijk Bas Koppenaal, Cees Slingerland, Marie van Herk en Henk Lagendijk. Waddinxveen - In de kantine van WSE aan de Willem de Rijkelaan wordt vrijdag 24 februari een kla- verjasavond gehouden, ledereen is welkom, aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Het eerste van WSV heeft afgelopen vrijdag 17 februari wederom een nederlaag geleden, ditmaal tegen het eerste van Zwijndrecht. Al vroeg op de avond leek het een lastige ontmoeting te gaan worden, de eindstand viel met 3,5-4,5 nog mee. Donderdagavond stond de 22e ronde van de interne schaakcompe- tite van WSV op het programma. Teun van der Linden speelde tegen koploper Rene Roelofs en kwam goed uit de opening. In het vroege middenspel zag Van der Linden de winnende voortzetting over het hoofd en er ontstond zodoende een gelijk middenspel. Van der Linden noch Roelofs kon in het middenspel een vuist maken en beide spelers kwamen remise over een. De meest dramatische partij van de avond was die tussen club kampioen Erik Hennink en Jeroen Eijgelaar. Eijgelaar kwam geduren de de partij op materieel voordeel en leek kansrijk op een overwin ning. In de spannende ontknoping was het echter Hennink die er uit eindelijk met het volle punt van door ging. Herman Smitskamp nam het op tegen Wim van Os. In het middenspel ging het gelijk op en geen van beide spelers wist een beslissing te forceren, remise dus. Albert Prins speelde een lange par tij tegen Wim van Vuuren. Nadat Prins wat beter uit de opening kwam, was het Van Vuuren die het heft in handen nam en uiteindelijk kon profiteren van de tijdnood van zijn tegenstander. Wim Mulder speelde tegen Chris de Kogel en won de partij, evenals Ronald Dannis, die het opnam tegen Evert Hildebrand. Ton van Nieukerke speelde een goede partij tegen Peter de Louw, na een kalme ope- ningsopzet wist hij het heft in han den te nemen en de partij naar zich toe te trekken. Henk Erkelens begon goed tegen Laurens Ellers, maar uiteindelijk werd er remise overeengekomen. Jaap Smit wist zijn partij tegen Jan Muit te winnen en ook Jaap van der Heiden deed goede zaken door Gerard Torenbeek te verslaan. Jan Krayenstein speelde een goede partij tegen Randy Girdhari en boekte een nette overwinning. Adriaan van der Starre en Pepijn Eijmaal maakten er een leuke partij van, die Van der Starre uiteindelijk wist te winnen. Het was een tijdje spannend of de vervanging van de tennisbanen doorgang zou vinden. Na een lang traject met vele hindernissen, besloot het college van burger meester en wethouders toch garant te staan voor de benodigde lening. Nadat het groene licht gegeven werd, zijn tientallen vrij willigers aan de slag gegaan om de vervanging van de banen te realise ren voor de start van het nieuwe seizoen. De oefenkooien worden vervangen door een mini-tennis baan voor de jeugd. Deze jeugd gaat een prominente rol vervullen in de aankomende seizoenen voor TV Be Fair. Er worden verschillende activiteiten opgezet, zoals opstap- cursussen om de jeugd te laten proeven aan het tennissen. De deelnemers die de smaak echt te pakken krijgen en lid worden, kun nen van begin af aan meedraaien met alle activiteiten die door de club georganiseerd worden. Maar voordat het zover is, zal eerst het laatste restant van de winterkou getrotseerd moeten worden om alle werkzaamheden tijdig te vol tooien. Jairo Hooi (6) en Jan Willem Snippe (7) missen de aanvalsbal van de Rus Semen Poltavski. Foto: Jan van Woerden Rotterdam - Voor de heren van Ortec.Nesselande zit het Europese avontuur erop. De 0-3 nederlaag vorige week tegen het Russische Dinamo Moskou betekende het definitieve einde in de Champions League. In een vol Topsportcen trum werd met 19-25, 13-25 en 23- 25 verloren van de voornaamste titelkandidaat. In de heenwedstrijd in Rusland hadden de Rotterdam mers met dezelfde setstanden het onderspit moeten delven. Almere - De selectie van Ortec.Nesselande speelde zaterdag de competitiewedstrijd tegen Omniworld. De ploeg die woens dag in Rotterdam de returnwed strijd speelt in de kwartfinale om de beker. In deze competitiewed strijd kon ook nu weer Omniworld niet het niveau van vorig seizoen halen. Via de setstanden 20-25, 14- 25 en 32-34 werd deze wedstrijd met 3-0 door de heren van Nesselande gewonnen. Coach Peter Blangé zette Dirk Jan van Gendt, Marko Klok, Renzo Verschuren, Kristian van der Wel, Jan Willem Snippe, Jairo Hooi en libero Richard Rademaker in het veld. Vanaf het begin was het dui delijk dat Nesselande in deze wed strijd de betere ploeg was. De Rotterdammers hielden de gasthe ren direct goed onder druk en met 20-25 werd deze set binnenge haald. Ook in de tweede set was Nesselande oppermachtig. In deze set kwam Allan van de Loo voor Marko Klok in het veld en hij zorg de met zijn teamgenoten ervoor dat deze set met 25-14 winnend werd afgesloten. In de derde set kwam Michael Olieman op de plaats van Kirstian van der Wel. De Rotterdammers startten deze set matig en keken al snel tegen een achterstand aan. Naarmate de wedstrijd vorderde werd deze achterstand omgebogen naar een voorsprong van een punt. Hierna had Nesselande moeite de set snel uit te maken. Omniworld was in deze fase telkens bij machte om hun side-out te winnen en pas bij 32-34 konden de Rotterdammers de set winnend afsluiten. Voor de teams is er nog een wed strijd te gaan, voordat de playoff van start gaat. Omniworld is zeker van de vijfde plaats, maar wie 2,3 of 4 gaat worden zal in de laatste duels bekend worden. Ook Nesselande, de nummerl, weet nog niet wie de eerste tegenstan der (nummer acht) wordt. Komende week speelt Nesselande tweemaal thuis. Woensdag 22 februari om 20.00 uur tegen Omniworld Volleybal de return wedstrijd in de kwartfinale beker en zaterdag 25 februari om 20.00 uur tegen Landstede Zwolle.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 25