3 CARNAVALSVIERDERS ZETTEN PUNTJE OP DE I PINGEL! WIL ZICH VOCAAL VERSTERKEN 1 WERELDWINKEL, EEN GOEDE ZAAK CENTJE VILLE TAEKW0ND0LESSEN VOOR BASISSCHOOLLEERLINGEN WANDELTOCHT VOOR SENIOREN WEWA HOUDT OPEN FRACTIEVERGADERINGEN PVDA OP DE KOFFIE? Hart van Holland 22 februari 2006 REGIO - FILM IN KREATER EEN TOCHT LANGS DE LINGE 1 IfII Dorpsstraat, Ons Dorp ROMMELMARKT DE G0UWEBL0EM Boskoop - Iemand staat verf te spuiten op een carnavalswa gen. De laatste hand wordt gelegd aan een kleurrijke crea tie van de verkennersgroep Troglodito's. Het zijn voor deze groep de laatste loodjes voor het hoogtepunt van het carna val 2006, de optocht die zater dag 25 februari plaatsvindt. In totaal zijn al 35 karren en loop groepen aangemeld en bijna ieder jaar weten de groepen elkaar weer op te hitsen tot grootse prestaties. De optocht start 25 februari een half uurtje vroeger; om 12.30 uur op de Parklaan. Via Zijde Boezemlaan, Wilhelminalaan, Julianastraat, Zuidkade, Koninginneweg en Voorofscheweg begeeft de stoet zich over de Zijde langs het raadhuis, waar dit jaar de spreekstalmeesters staan op een hoogwerker. Daar is ook een 'tapei- land'aanwezig, waar men een bier tje of frisdrank kan halen en even verderop staat dan ook nog de Huiskamerjury waar men wat kan drinken. Bakker Fijn heeft een kraampje met wat lekkers bij het kruispunt, bovendien wordt tijdens de passage van de optocht warme worst en chocolademelk uitge deeld. Het carnaval is afgelopen weekend overigens al van start gegaan met carnaval voor de jeugd. Komende vrijdag vervolgen De Krooshappers met ouderencarnaval in het zorg centrum, waar de burgemeester aan Prins Carnaval de sleutel over handigt, en het gemaskerd bal. Zaterdag na de optocht en prijsuit reiking gaat het carnaval verder Waddinxveen - In Kreater draait vrijdag 24 februari, aanvang 20.00 uur, de film Million Dollar Baby. Deze film werd bekroond met vier Oscars. Na de pijnlijke vervreem ding van zijn dochter, heeft boks- trainer Frankie Dunn al heel lang niemand meer toegelaten tot zijn persoonlijke sfeer. En dan stapt Maggie Fitzgerald zijn trainingszaal binnen. Getekend door een zwaar leven heeft de jonge Maggie zich door puur en rauw talent en een ongelofelijke wilskracht een weg naar de boksring weten te knok ken. Reserveringen: 0182-614422. Waddinxveen - Op verzoek van Vrouwenvereniging Passage houdt de heer Karei Maat op woensdag 22 februari een dia-presentatie over de Linge. Grote rivierlandschappen, zoals van de Rijn, zijn bekend genoeg. Minder bekend zijn de kleinere rivieren in ons land, zoals de Linge. De presentatie vindt plaats in 'De Hoeksteen' aan de Esdoornlaan 2, aanvang 19.45 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 0182-619161 (na 19.00 uur). J lïti IBM Uiitöi I«»r De kogel is door de kerk. We heb ben een alternatief voor werkna- men als de Voorbroodlocatie of het Centrumplan. Uit ruim 200 inzendingen is een naam gekozen die, voor het gevoel van de jury, het dichtst bij de toekomstige invulling ligt. De nieuwe locatie wordt immers het centrum van het dorp en het hart van de gemeenschap. 'Centre Ville' is de franse benaming voor een plek in een stad of dorp, die zich onder scheidt als open plek met bomen en vaak een zanderige onder grond. Je ziet er vaak groepjes mannen met elkaar praten of een potje jeu de boulen. Het is meest al in de directe omgeving van het Hotel de Ville gelegen. Er staan bankjes en rondom zijn er terras jes waar mensen met elkaar keu velen en wat drinken. Het straalt gezelligheid en knusheid uit. Kortom een plek voor iedereen. Een andere inzender duidde het met 'Au Coeur de la Village'. De deelname aan het verzinnen van een naam liep direct goed. Begin vorige week waren er al zo'n 60 inzendingen binnen, maar in de laatste dagen tot de sluiting ging het ineens heel erg hard. Via de e- mail en de receptie bij de Rabobank stroomden plots de inzendingen binnen. Natuurlijk hadden wij gehoopt op een grote belangstelling, maar met ruim 200 inzendingen komt de deelna me ver boven onze verwachtin gen. De lijst laat geen enkele twij fel, 202 verschillende namen met ^bij sommige ook nog meerdere inzenders. De variateit aan namen is verbazend. Er waren inzenders die met heuse straatnamen kwa men, maar het toewijzen van een straatnaam is voorbehouden aan de gemeenteraad en dit vindt pas plaats in het afrondende stadium. De tweede en derde prijs waren voor 'Grachtenstaete'en 'De Kruidenhof'. Deze laatste naam en de Franse klanken van Centre Ville hebben een makkelijke asso ciatie met de culinaire aspiraties van ons dorp. Tussen de inzendin gen zaten vele verwijzingen en verbindingen met de culinaire wereld. Ik denk dat wij de gewel dige deelname en de positieve uitstraling van de inzendingen mogen zien als een ondersteu ning naar onze initiatieven. Dank voor uw massale deelname en betrokkenheid! Hoe staat het er nu voor, is een vaak gestelde vraag. Natuurlijk vertel ik u over de uitstraling en de wijze van invulling, maar de procedurele kant komt bijzonder weinig ter sprake. Dit komt voor al omdat het niet mijn sterkste kant is en het anderzijds afhanke lijk bleef van te verwerven moge lijkheden. Vooral door de laatste afrondende afspraken met de familie Benning, werd het voor ons mogelijk over het gehele gebied te beschikken. Pas op dat moment konden wij een bouw vergunning bij de gemeente indienen. Bij zo'n bouwvergun ning komt heel veel kijken. Het is een samenstel van tekeningen. gegevens en onderzoeken. Deze zaken worden door de gemeente op vele facetten getoetst. Daarnaast is er de inspraak van omwonenden en belanghebben den. Al met al zal een dergelijk proces nog heel wat weken ver gen. In de tussentijd zullen de ver koopbrochures en verdere infor matie worden samengesteld om met de verkoop te kunnen star ten. En dan moet de nieuwe loca tie voor Voorbrood nog worden ontwikkeld. De vogelclub heeft inmiddels haar pand verlaten en zit op een prachtige nieuwe plek. Inspraak vanuit de omgeving vraagt hier veel tijd. Het zijn pro cessen van wikken en wegen, waarbij een stapje soms maanden kan duren. Insprekers ^n ontwik kelaar zijn daarbij afhankelijk van de snelheid die de procesgang vraagt. Piet Voorbrood gaf vorige week in deze krant al aan, dat het voor hen niet snel genoeg kan gaan. Het geheel heeft veel weg van domino. Het zijn allemaal stukjes die zorgvuldig in een lijn achter elkaar worden gezet om uiteindelijk met een klein tikje in beweging te komen. Het is een secuur samenspel tussen ontwik kelaars, Gemeente en belangheb benden, wat nog enige tijd zal vragen. Het is daarom goed wan neer je weet waar je het allemaal voor doet. Het crearen van een waarachtig Centre Ville. Arno Lamot (arno@lamot.nl) met het boerenbal, op zondag is er het clownsbal en maandag wordt afgesloten met het 'Tot de Bojum'. Dinsdag ruimt de vereniging dan de spullen op en wordt afgereisd naar het geboortedorp van Prins Rooi in Brabant om daar het carna val voor dit carnavalsseizoen af te sluiten. (foto: Krooshappers) Waddinxveen - Stichting De Gouwebloem houdt zaterdag 4 maart een rommelmarkt in het gebouw aan de Tollenslaan 161. De rommelmarkt wordt gehouden van 9.30 tot 14.30 uur, op woensdag 1 maart is er voorverkoop van kle ding van 14.00 tot 20.00 uur. Bruikbare artikelen kunnen op zaterdag 25 februari van 9.00 tot 12.00 uur ingeleverd worden, even eens in het gebouw aan de Tollenslaan. Voor meer informatie: telefoon 0182-616203. Moerkapelle - Ruim vijf jaar is de band Pingel! bezig een repertoire op te bouwen van rocknummers vanaf de jaren zestig tot en met nu. Inmiddels staan er veel covernum mers op de playlist. Dat zijn zowel Nederlandstalige als Engelstalige nummers die variaren van De Dijk, Van Dik Hout, The Scene naar Clapton, Kinks, Neil Young, REM, The Dandy Warhols. Op dit moment worden tijdens het oefe nen de vingers stuk gespeeld op nummers van Herman Brood, Black Crowes en nog een ouwetje van Steve Harley. Om het oefenen (en het af en toe optreden) leuker te maken wil de band zich uitbreiden met een zan ger of zangeres. Ervaring is niet echt noodzakelijk, al is het well meegenomen. Belangrijker is of deI zanger of zangeres een vrolijkeiM straling heeft en niet verlegen s| met een zaal vol publiek De band bestaat uit Nico vanl Vuurde (drummer). Jan Willen! Meijer (sologitaar/zang), Jan I Tepper (slaggitaar). Herman Lindhout (keyboard/zang) en Heesterman (basgitaar/zang). Del leeftijden liggen tussen de 24 jaaiI en 54 jaar. Elke vrijdagavondl oefent Pingel! in een eigen oefen-1 ruimte op het industrieterrein ir Moerkapelle, waarbij de volumeI knop wel eens (te) ver open gaat I Voor meer informatie! janwillem.meijer@wanadoo.nl o:| nico@mantext.nl. Zevenhuizen - Er zijn in Nederland ruim 400 Wereldwinkels, variërend van een kraampje op de markt tot winkels in een druk winkelcentrum. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle staat elke vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur met een winkelwagen op het C1000-plein. Naast een afwisselend assortiment, heeft de Wereldwinkel ook een aantal vaste producten, zoals wierook, sieraden, servies, manden, gelukspop-' petjes enzovoort. En natuurlijk ook koffie, thee, suiker en aanverwante artikelen. Elke wereldwinkel, groot of klein, is een stukje ontwikkelings samenwerking en daarom voor alle wereldburgers een goede zaak. Waddinxveen - Taekwondo Club Jitae gaat taekwondolessen verzor gen via de Brede School. De lessen zijn bestemd voor de basisschool leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 in de wijk Zuid. De kinderen kun nen zich inschrijven via de Brede School en krijgen op dinsdag 14 en 21 februari, 7 en 14 maart les van I Dico Hoogeveen, rijksgedipM meerd taekwondoleraar. De lessenI vinden plaats in de gymnastiekzaal! van basisschool de Kameleon fl Waddinxveen, van 15.30 tot 16.«| uur. Voor meer informatie: 0 636462. Waddinxveen - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk orga niseert regelmatig wandeltochten ten behoeve van senioren. Op dins dag 28 februari wordt een tocht van 12 kilometer gelopen. Inschrijven kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentru""! Om 10.30 uur vertrekt men Gouda. De tocht start aan de rai»| van Gouda en gaat langs Reeuwijkse plassen richt- Hekendorp. Voor meer informo-1 0182-615555 of 0182-631932. Waddinxveen - De WeWa-fractie is zeer benieuwd naar de meningen en opvattingen die leven binnen Waddinxveen. Daarom zijn de frac tievergaderingen van de partij voor iedereen toegankelijk, alle belang stellenden kunnen vanaf bed I iedere maandagavond tussen 20- en 21.00 uur in de raadzaal van gemeentehuis vragen kan ste over het beleidsprogramma partij. van df Waddinxveen - ledereen die een wens heeft over groen en veiligheid in de eigen buurt of wil praten over hoe het straks zal gaan met de zorg of een idee heeft over hoe de gemeente iets veel handiger en beter kan uitvoeren kan hierover in gesprek gaan met de lokale afdeling van de PvdA. De Waddinx-veense PvdA laat zich graag uitnodigt I de kiezer. De kiezer bepaalt I over het gesprek gaat. De Pvd I graag in een goed gevulde hui I mer een goed gesprek heb Buren en familie of zijn da3™') I harte welkom. Voor meer info'"! tie: 06-18308990, 0182-61571» Waddinxveen. PvdA.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 26