DIER VERMIST OF GEVONDEN? GERARD PERDIJK: "VELE SPONSORING VOOR LIONS R0TTEMERENL00P TYPEERT ONZE GEMEENSCHAP" LITI E ORDE IN JE LEVEN MOERKAPELLE 2 NOG STEEDS IN COMPETITIE SGP pagina 8 Hart van Holland 22 februari 2006 www.amivedi.nl ZEVENHUIZEN - MOERkTpH >5; Amusante bijkomstigheid Inschrijven Gepassioneerd Nieuwe fase Nesselande BERICHTEN Moerkapelle SCHAKEN "Ik stem SGP omdat er aan dacht is voor de agrarische sec tor mede omdat dit altijd een beeldbepalende functie heeft gehad." Lijst 5 Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle- Pijnacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, cypersbruin, half lang harig, plukjes haar uit de oren. Korenstraat, Zevenhuizen; Kater, cypersgrijs/witte voetjes voor, befje en kin, zwarte streep op rug. Staringstraat, Zevenhuizen; Drie kippen wyandottes, 2x zwart/wit en 1 (zalm)bruin /witte, Noordeinde Zevenhuizen; Poes, wit, Babsloot, Boskoop Poes, grijs, wit onder kind, Zwarteweg, Waddinxveen GEVONDEN: Kater, ongeacastr., cyperswitte poten met daarop cyperse vlekken, schouders, borst en voorpoten (forse kater), Bredeweg, Zevenhuizen; Kater, ongeacastr, wit/cypers op rug, staart en kop, Tweede Bloksweg, Waddinxveen Rozellaparkiet, rood/blauw/groen Konijntje, wit/grijs, Wollefop- penweg, Zevenhuizen; Konijntje, lichtbruin/grijs, Goudsbloemstraat Zevenhuizen GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Cyperswitte poes, 3 jaar, gesteriliseerd; Rode poes, 7 jaar, gesteriliseerd; Grijscyperse poes, 3 jaar, gesteriliseerd; Rood katertje, 4 maanden Muisgrijs/wit poesje, 6 maanden, gesteriliseerd ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. Tijdens de Lions Rotteme ren Loop op 11 maart zal er voor de eerste keer een Rabo Kidsrun worden gehouden voor kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar. Er kunnen dan twee afstanden worden gelopen. Kinderen tot en met acht jaar kun nen zich inschrijven voor de afstand van 1000 meter en voor de leeftijdscategorie tot en met twaalf jaar ligt de 'lat' op 1500 meter. Het parcours gaat door het cen trum van Zevenhuizen, van de burgemeester Boerstraat, via de Dorpsstraat, Lange Zijde, Eendrachtsweg en wederom de burgemeester Boerstraat naar het Dorpsplein, waar honderden belangstellenden de (jonge) lopers hartstochtelijk zullen toe juichen. De 1500 meter lopers maken overigens nog een extra lus naar het Schelpenpad e,rM terug. "Uiteraard is er voor alle kinderen een leuke herinnering. De loop voor de jeugd is een nieuwe maar wel hele amusante bijkomstig heid", zegt Gerard Perdijk namens de organisatie van de Lions Rottemeren Loop. "De opbrengst komt geheel ten gpede aan de stichting Roparun, die als doelstel ling heeft om de kwaliteit van leven voor zieke mensen aangena mer te maken. Iedere deelnemer betaalt daarom twee euro. De opbrengst wordt in dit geval gebruikt om kinderen met kanker een speciale vakantie te bezorgen. Zij hebben vaak een operatie gehad of krijgen chemokuren en hebben het dus behoorlijk zwaar. Zo'n vakantie heeft daarom voor hen een enorme meerwaarde." Inschrijven is mogelijk in Dorpshuis Swanla van 10.00 tot 11.00 uur en op het dorpsplein bij het gemeentehuis van 10.00 tot 11.15 uur. Er is ook via de basis scholen een inschrijvingsmogelijk heid, maar daar worden de ouders door de scholen zelf over bericht. Gerard Perdijk praat uiterst gepas sioneerd over de komende Lions Rottemeren Loop. Mede dankzij de oprichter van Perdijk Makelaardij is er een behoorlijk sponsorbedrag voor dit sportieve evenement binnengekomen. "Ach, ik doe uiteraard graag iets terug voor de lokale gemeen schap", zegt hij. "Door ons bedrijf leer je spelenderwijs een hoop ondernemers kennen. Als ik bij hen langs ga, maak ik altijd even een praatje. Reuze gezellig, waar na de sponsoring in de meeste gevallen slechts een formaliteit is. Ik merk vaak een enorme betrok kenheid van de ondernemers in Zevenhuizen en Moerkapelle bij dit soort gebeurtenissen. Dit tekent ook weer de dorpse sfeer die er nog steeds is." Gerard Perdijk bereikte enkele jaren terug de pensioengerechtig de leeftijd. Maar deze nieuwe fase in zijn leven wil niet zeggen dat hij op zijn lauweren rust. Van zijn decennialange ervaring maakt iedereen dankbaar gebruik. Zo is de Zevenhuizenaar als examinator aan de Stichting Vakopleiding Makelaardij (SVM/NIVO) verbon den. "Ik blijf graag actief", legt hij uit. "Zo blijf je bij veel dingen nauw betrokken. Dat houdt mij niet alleen geestelijk fit, maar ook bijzonder gedreven." Hoewel Gerard Perdijk Zevenhuizen zo langzamerharr als zijn broekzak kent, woont» sinds een aantal jaren ii Nesselande. "Dit bevalt uitste; kend", vertelt hij. "Deze nieut bouwwijk heeft een aanta moderne faciliteiten die lie! woongenot voor veel inwon" verhoogt. Dan denk ik bijvoor beeld aan het metrostation, waar door de bereikbaarheid behoorliji is verbeterd. Ik vind de ontwikfe ling van zo'n nieuwbouwwijij prima. We moeten ruim denk' Zevenhuizen-Moerkapelle kan het tenslotte allemaal niet ruw alleen. Enige aanwas vanuit Nesselande, bijvoorbeeld voor dei winkeliers uit onze Dorpsstraat! daarom een goede zaak." vervolg van pagina 3 Snelheidscontroles met lasergun: Woensdagmiddag 15 februari is met een lasergun een snelheidscon trole gehouden op de Zuidplasweg. Aan acht bestuurders is een bekeu ring aangezegd voor te hard rijden en een aantal ook een bekeuring voor het niet dragen van de auto gordel en voor het niet handsfree telefoneren. Door de verbalisant werd op de parallelweg van de Zuidplasweg een auto gemeten met een snelheid van 120 km/u (max. toegestaan 60 km/u). De bestuurder heeft het stopteken genegeerd en heeft zich uit de voe ten gemaakt. Het kenteken is geno teerd. Ook zaterdagmiddag 18 februari is gecontroleerd met een lasergun op de Noordelijke Dwarsweg. Nu kre gen 11 bestuurders een bekeuring uitgereikt. Eén automobilist, die met een snelheid van 149 km/u werd betrapt kon niet worden ach terhaald. Inbraak: In een woning aan de Staringstraat werd donderdag avond 16 februari ingebroken tus sen 19.25 en 22.30 uur. De dader(s) heeft het cilinderslot van de achter deur opengebroken en de deur ver der geforceerd. Het gehele huis is doorzocht en diverse goederen (waaronder een groot plasma scherm) zijn meegenomen. De technische recherche stelt een nader onderzoek in. Parkeeroverlast: Herhaaldelijk wor den meldingen gedaan van ver keerd geparkeerde auto's in de kern Zevenhuizen. In voorkomende gevallen waarin de verkeerd gepar keerde auto's inderdaad overlast bieden treedt de politie verbalise rend op. Deze week zijn diverse auto's in de Leliestraat en de Kratonlaan van een 'gele prent' voorzien. Loos alarm: In de nacht van zondag op maandag 20 februari was er een inbraakalarm bij een meubelzaak aan de Dorpsstraat. Na onderzoek bleek een deur aan de zijkant van het gebouw open te staan. Er zijn geen braaksporen aangetroffen en er wordt niets vermist. Rijbewijs ingevorderd: Zondag middag 19 februari heeft de politie het rijbewijs ingenomen van een 21-jarige motorrijder uit Waddinxveen, die op de Noordelijke Dwarsweg werd betrapt op het rijden met een snel heid van 119 km/u. Ter plaatse is de maximum snelheid 60 km/u. Naast een flinke bekeuring wacht de motorrijder wellicht ook een rijver bod van enkele maanden. Geluidsoverlast: Zaterdag op zon dagnacht 19 februari kreeg de poli tie diverse meldingen van geluids overlast van een uitgaansgelegen heid op de Zuidplasweg. De eigen aar gaf aan dat een nieuwe geluidsinstallatie in gebruik was genomen, die nog niet helemaal goed was afgesteld. Zowel de poli tie als door de eigenaar zal de nodi ge maatregelen nemen om de overlast tot een minimum te beper ken. Snelheidscontroles: maandag 13 februari is op de Bredeweg een snelheidscontrole gehouden van 16.00 tot 22.00 uur. In deze periode passeerden 1400 voertuigen de radarwagen en van 175 passanten is een foto gemaakt. Ook op dins dag 14 februari is op de Bredeweg een controle gehouden van 15.30 tot 19.00 uur. In die periode is van 129 voertuigen, van de 1330 pas santen, een foto gemaakt. Zevenhuizen - In het Hervormd cen trum aan de Dorpsstraat 156 spreekt op donderdag 9 maart mevrouw Ank Verboom over het thema "Orde, in je leven". De och tend is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Ou^ Verlaat, Zevenhuizen Moerkapelle. Belangstellend^ zijn welkom van 9.30 tot 11.00u| kinderoppas is aanwezig Staatkundig Gereformeerde Partij Moerkapelle - Moerkapelle 2 speel de vrijdag 17 februari thuis tegen Dodrecht 3. Na ongeveer 1,5 uur spelen verloor Arie Hoogduin onverwachts maar al snel maakte Arno Luinenburg 1-1 gelijk en kon het incasseren beginnen. André Nieuwlaat had zijn tegenstander klem en maakte 2-1. Matthias Freeke maakte op fraaie wijze 3-1 maar Ad Voerman kwam verloren te staan waardoor het 3-2 werd. Kevin Bakker wikkelde af naar een toreneindspel met een pion voor en won dit vrij gemakkelijk omdat zijn tegenstander in tijdnood zat. Jan Blok kon remise op het bord houden maar moest met een pion achterstand toezien hoe toch dames werden afgeruild en dus het punt werd ingeleverd. De tussen stand kwam op 4-3 en Boudewijn Weijermars stond al de hele partij een stuk beter. Zijn tegenstander maakte het echter nog vrij lastig. Met slechts luttele seconden op de klok moest hij zich gewonnen geven. Eindstand: 5-3. Met nog twee ronden te gaan is ff steeds kans op handhaving in se 1B van de RSB. Deze avond werd er ook een programma afgewerkt. DM gen: G. van Ommeren - Geffen 1-0, W. Vroegindevvei, de Haan 1-0, J. Weijermars -» Vroegindeweij 0-1, H. van Elterff. W. Westerman 1-0, H. DoornheiiJ' Hofman 0-1. Stand aan kop. van Ommeren, 2.D. Bac, Vroegindeweij Bij de jeugd won Walter van Berg met wit van Martijn door hem midden op het bord te zetten. Immo Uittenboga strafte een foutje van Geert den Hoek goed af. Dorine stond eerst veel voor tegen Ra Krijgsman, daarna weer maar uiteindelijk won ze toen-- vriendschappelijke pot tussen Uittenbogaard en Arie Ymker beslist in het voordeel van dame.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 8