BEWONERS BESPREKEN VRAGEN EN TIJDENS BEWONERSAVOND WONIO PROBLEMEN YOGA CURSUSSEN Hart van Holland 1 maart 2006 nesselande Bouwwegen en speelplekken Metro Bruggen Door Geertrude Verweii Nesselande - Jarenlang was de derde dinsdag van de maand een vast moment voor bewo ners van Nesselande om bij elkaar te komen en uiteenlo pende onderwerpen met betrekking tot de wijk te bespreken. Omdat het steeds moeilijker werd een centraal thema te bedenken, besloot wijkorganisatie Wonio in november te stoppen met deze maandelijks terugkerende bij eenkomsten. Bij voldoende aanleiding zou er een avond georganiseerd worden. Na een onderbreking van drie maanden was het dinsdag 21 februari weer zover. Door de bewoners waren verschillende onderwerpen aangedragen en een korte inventarisatie aan het begin van de avond leverde een aantal extra onderwerpen op. De verdere inrichting van de wijk blijft een onderwerp waarover veel vragen leven. Het Korfoepad, bij voorbeeld, heeft de bestemming van wandel- en skeelerpad, maar is op dit moment geasfalteerd, omdat het als bouwweg gebruikt wordt voor een project dat alleen op die manier bereikt kan worden. Bewoners vroegen zich af of de bouwweg daarna weer voor ande re projecten (zoals de bouw van het winkelcentrum) gebruikt gaat worden. Inmiddels is er een klank bordgroep opgericht die hierover contact met de gemeente houdt. Een vertegenwoordiger van deze groep: "De planning is dat het pad begin 2007 wordt afgesloten. Echt veel last hebben we er niet van, je kunt tenslotte niet verwachten dat er in een nieuwbouwwijk niet gebouwd wordt." Wel zou er van uit de deelgemeente of de bouw projecten wat vaker een veegwa- gen langs mogen komen. Door al het zand verandert de bouwweg langzaam in een modderpoel, wat een gevaarlijke situatie oplevert voor motorrijders en automobilis ten. Een ander onderwerp waar het laatste woord nog niet over gesproken is, is de inrichting van deelplan. Bewoners van de Wim Schumacherhof zijn zich aan het organiseren om de deelgemeente zover te krijgen dat het speelplek- kenbeleid wordt aangepast. Op dit moment staat er geen speelplaats midden in de hof gepland, maar er wonen wel veel kleine kinderen. De dichtstbijzijnde speelplaats ligt aan de overkant van een druk kruispunt. Ook vindt men dat de gemeente niet voorzien heeft in voldoende parkeergelegenheid. Een bewoonster: "Af en toe is het echt een chaos, ze parkeren echt overal en je kunt nergens normaal meer langs." Tijdens de bewonersavond bleek ook dat bewoners zich zorgen maken over het handhaven van de regels in de wijk. Zo zou Nesselande als pilot fungeren voor een strenger hondenbeleid. Honden mogen niet los in de wijk of op het strand en er is een opruimplicht. Volgens bewoners worden deze regels echter niet nageleefd en er lijkt ook weinig te gebeuren op het gebied van hand having. Ook de metro en de over last die een station in de wijk ople vert kwamen op tafel. Kapotte poortjes en nauwelijks controle van de RET zorgen voor overlast van jongeren. Sommige van deze jongeren lijken de metro In de planning ris uimte gereserveerd voor een vervolg van de metro lijn. te gebruiken als hangplek of zelfs als verblijfplaats en stappen dus op station Nesselande over van de ene trein in de andere. Dat levert een onveilig gevoel op voor de regulie re passagiers. Geruchten over het doortrekken van de metro zijn op dit moment nog niet veel meer dan speculaties. Wel is er in de planning ruimte gereserveerd voor een vervolg van de metro lijn. Bewoners die daar door een onverwachts uitzicht op een metrobaan zullen krijgen, overwegen nu alvast actie te gaan ondernemen. Door de verkopende makelaars waren zij niet ingelicht over de mogelijkheid dat de groen strook in hun uitzicht zou verdwij nen. Het Korfoepad is nu nog bouwweg maar moet ooit wandel- en skeelerpad worden. Een praktisch probleem is de uit voering van de bruggen in het Rietveldpark. Een gedeelte daar van heeft trappetjes, wat de toe gankelijkheid van de eilanden voor rolstoelen en kinderwagens beperkt. Jan Lemmers van WONIO legt uit dat dit met opzet zo gepland is. "De bruggen zijn zo hoog omdat de boot van het Hoogheemraadschap er onderdoor moet kunnen. Het is niet de bedoe ling dat de eilanden een door gangsroute gaan vormen waar fiet sen en brommers gebruik van gaan maken. Een consequentie daarvan is dat het niet voor iedereen moge lijk is een rondje te maken. Wel zijn alle eilanden bereikbaar via brug gen zonder trappen." Een laatste discussie ging over extreem hoge rekeningen van de stadsverwarming in Nesserduin. Bewoners van deze woningen wil len zich organiseren en gezamen lijk contact opnemen met Eneco. Het blijft een goed initiatief om zo eens in de zoveel tijd van gedach ten te wisselen met andere bewo ners van de wijk. Volgende bijeen komsten worden aangekondigd via www.nesseweb.nl en via de nieuwsbrief. Rotterdam - Bij voldoende belangstelling starten er op maandag 13 maart twee yogacur- sussen in Brede School Nesselande. Door aandachtig samenspel van fysieke oefenin gen en ademhaling komt men meer in contact met lichaam, cre ativiteit en intuïtie. De cursus bestaat uit 15 lessen op maandag tussen 19.15 en 20.15 uur en 20.30 en 21.30 uur. Aanmelden kan op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur bij de balie van Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14 of telefonisch op 010-4205055. KERKDIENSTEN - 5 maart Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. van den Bos HUISARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord, Robert van 't Hoffstraat tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacn weekeinde of feestdagen Huisartsenpost IJsselland Ziekenhui tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: \A/0NI° 010-2222811 of info@nesseweb.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 10