hennink loopt iets in Johan Rijnart is een entrepreneur REGIONALE FUSIE IN DE MAAK BIJ VLUCHTELINGENWERK CDA TWEEDE KAMERLID SPIES BEZOEKT WADDINXVEEN Waddinxvener Waddinxveen leeft! CONCORDIA IN CONCERT in het nieuws... SHAKEN W A D D I NXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 1 maart 2006 pagina 13 KERKDIENSTEN - 5 maart Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uurds. J.P. Koning. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uurds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur M. van Laar; 18.30 uur ds. Z. de Graaf. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. Baljet; 18.30uurds. M.D. van der Giessen. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin. Parousia 10.00 uur D. Lodder. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelin gen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Binnenkort verschijnt in deze krant regelmatig een column van de hand van Johan Rijnart. In die column legt Johan een stelling neer en vraagt de lezers daarop te reageren. Johan is in de mening van mensen geïnteresseerd. Voor een deel komt dit voort uit nieuwsgierigheid maar deels is het ook een professionele interesse. Johan Rijnart is namelijk een entrepreneur. Volgens het woor denboek is dit een tussenpersoon of tussenhandelaar en is de rol van entrepreneur ontstaan in de mid deleeuwen. In die tijd gingen mensen zich specialiseren in een discipline en organiseerden ze zich vervolgens in gilden of andere samenwerkingsverbanden. Deze vorm van samenwerking bracht echter miscommunicaties en on duidelijkheden tussen de groepsle den met zich mee. Iemand die opstond om deze problemen het hoofd te bieden werd een entre preneur genoemd. Ook vandaag de dag kunnen er binnen een bedrijf tal van factoren zijn, die zorgen voor communicatiestoor nissen of een negatieve sfeer. Soms zelfs zonder duidelijk aan wijsbare oorzaak. Sinds 2002 is in Nederland de organisatie 'De Entrepreneur' actief, die bedrijven in het MKB helpt deze problemen op te lossen. Johan Rijnart is hier bij aangesloten. Medewerkers hoogste goed Johan's kennis en ervaring komen uit de detailhandel. In deze branche is hij sinds vele jaren werkzaam. "Bedrijven in het MKB zijn voor een goede bedrijfsvoe ring voor een groot deel afhanke lijk van het functioneren van hun medewerkers. Daarom beschou wen wij die medewerkers als het hoogste goed binnen een bedrijf. Als medewerkers geen plezier hebben in hun werk heeft dit zijn weerslag op het bedrijf. De onder nemer is vaak zo gefocust op zijn corebusiness dat hij zich er niet van bewust is dat medewerkers ontevreden zijn. Als Entrepreneur heb je gesprekken met alle mede werkers. Op basis daarvan stel je ontwikkelplannen voor het bedrijf, het team en afzonderlijke personeelsleden op. Dit helpt medewerkers om weer een uitda ging, en daarmee weer plezier, te hebben in het werk. Dat is wel belangrijk als je bedenkt dat je doordeweeks meer op je werk bent dan bij je partner." Specialisten Johan Rijnart is als entrepreneur actief sinds 2004. In dat jaar liet hij zich binnen zijn eigen bedrijf door De Entrepreneur adviseren. Johan was zo enthousiast over het resul taat dat hij gevraagd werd om bij de jaarlijkse Open Dag van De Entrepreneur een presentatie te geven. Vervolgens werd hij bena derd om zelf ook Entrepreneur te worden. Johan deed dit graag. Hij kreeg juist in die tijd wat meer vrije tijd omdat zijn dochter als bedrijfsleider in de zaak kwam werken. "Iedere Entrepreneur is zelf verantwoordelijk voor zijn of haar klanten. Afhankelijk van de oorzaak van een probleem kun je wel een collega-entrepreneur inschakelen, een specialist op een vakgebied. Bij De Entrepreneur zijn zo'n 20 mensen aangesloten, allen vakmensen met verschillende achtergronden. Het zijn bijvoor beeld financieel adviseurs, mensen die kennis hebben van werving en selectie van personeel of personal trainers en coaches. Samen help je een bedrijf om de onderlinge pro cessen te optimaliseren." Waddinxveen - In de Ontmoetingskerk wordt vrijdag avond 24 maart een diversiteit aan muziekwerken ten gehore gebracht. Op deze avond treden C- Akkoord en het harmonie orkest van Muziekvereniging Concordia samen op. Voor de pauze is het muziekprogramma klassiek getint, daarna worden de orkesten omge vormd tot een "bigband". Het con cert begint om 20.00 uur. Kaarten a 5.-zijn te verkrijgen aan de zaal of te bestellen via telefoon 0182- 616297 Waddinxveen - Tweede Kamerlid Liesbeth Spies van het CDA is vrijdag 3 maart aanwezig op de Waddinxveense weekmarkt. De uit Alphen aan den Rijn afkomstige Spies is tussen 13.00 en 15.00 uur aanwezig bij de kraam van het CDA. Ook zijn diverse (kandidaat)raadsleden, CDA- wethouder en lijsttrekker Dorenda Gerts en bestuursleden van de plaatselijke CDA-afdeling aanwezig om vragen te beantwoorden. addinxveen - De 23e ronde van e interne schaakcompetitie van werd afgelopen donderdag 9espeeld. Koploper Rene Roelofs "am het op tegen Barthold ar)ssen. Janssen kwam wat actiever 1 -6 opening en zette een onngsaanval op, Roelofs sloeg de anv,;l af waarna er remise werd °vereen9ekomen. Erik Hennink est het opnemen tegen Teun j ^tr Linden. Hennink speelde do, :rPin9 sterk en dwong Van Hb„ en tot een stukoffer. - 'k ving het offer goed op en oouwde zijn stelling bekwaam uit ninn iG winst'. Vlet deze overwin- Rene Erik Hennink iets in op van r oelofs'De partij tussen Wim en Wim van Vuuren werd een rustige positionele partij, welke uitliep op remise. Jeroen Eijgelaar nam op tegen Wim Hennink; de partij eindigde in een remise na een eeuwig schaak. Hans van Woudenberg speelde tegen Hans van Offeren en koos voor de Van Geet opening. Na een span nende strijd bereikte van Woudenberg een eindspel met een pion meer, wat genoeg voor de overwinning bleek. Ad Multem wist zijn partij tegen Wim Mulder te winnen en ook Herman Smitskamp wist te winnen, van Ton van Nieukerke. Henk Stam nam het op tegen oud-clubkampioen Ronald Dannis. Dannis verkreeg het loperpaar, wist met dit voordeel in vereenvoudigde stelling wel raad en kon een vol punt bijtekenen. De kortste partij van de avond was die tussen Evert Hildebrand en Albert Prins. Prins verloor een stuk nadat hij in het vroege middenspel een tactische wending over het hoofd zag waarna hij opgaf. Laurens El Iers bouwde een mooie stelling op tegen Theo Goor, maar na een tout van Ellers keerden de kansen en wist Goor een punt binnen te halen. Jaap van der Heiden speelde een sterke partij tegen Henk Erkelens en won, Jaap Smit behaal de een knappe overwinning op Wim van der Hoek en Jan Kraijenstein boekte zijn derde overwinning op rij door Herman van Offeren in het eindspel mat te zetten. Jeroen van der Veen en Regio - De leden van de Federatie Vluchtelingenwerk Zuid-Holland Midden en de Stichting Vluch telingenwerk Zoetermeer hebben het voornemen per 1 juli 2006 te fuseren tot één nieuwe stichting. In de Federatie, die sinds 31 januari 2003 bestaat, wordt deelgenomen door de stichtingen van Gouda, Nederlek en Ouderkerk, Nieuwer- kerk - Moordrecht, Reeuwijk en omstreken, Schoonhoven en Oudewater en Waddinxveen en omstreken. In januari heeft Zoetermeer zich bij het fusieproces aangesloten, zodat de zeven stich tingen gezamenlijk het fusietraject kunnen afleggen. Bij de fuserende stichtingen zijn in totaal 14 betaal de krachten en 180 vrijwilligers werkzaam. De nieuwe organisatie zal een ant woord bieden op de grote verande ringen, waarmee Vluchtelingen- Werk wordt geconfronteerd. De nieuwe Wet Inburgering legt de verantwoordelijkheid en de kosten voor inburgering niet langer bij de overheid, maar bij de inburgeraars zelf. Ook de verplichte maatschap pelijke begeleiding vervalt. Dat heeft grote gevolgen voor de financiële basis van alle stichtingen. Tegelijkertijd verschuift de aan dacht naar integratie en geeft de Wet op de Maatschappelijke Ondersteuning gemeenten instru menten in handen om iedereen, ook vluchtelingen en migranten, te laten deelnemen aan de samenle ving. Datzelfde geldt voor begelei ding naar de arbeidsmarkt in com binatie met inburgeringsactivitei- ten in het kader van de Wet Werk en Bijstand. Op deze terreinen is sprake van een 'markt'situatie. De nieuwe stichting zal in staat zijn een stevige concur rentiepositie in te nemen en vol doen aan toenemende kwaliteitsei sen en resultaatverplichtingen. De fusiepartners hebben nadrukke lijk uitgesproken dat zij vasthou den aan de kern van hun missie: de clianten door middel van lokale steunpunten en betrokken vrijwilli gers - dichtbij huis en laagdrempe lig - te begeleiden en ondersteunen bij het veroveren van een volwaar dige plek in de samenleving. Hoe de uiteindelijke organisatie van het vluchtelingenwerk in deze regio eruit zal zien, wordt in de komende maanden uitgewerkt. Op dit moment is nog niets bekend over eventuele personele gevolgen of vestigingslocaties. Tijdens de 'verbouwing' gaan alle activiteiten overigens gewoon door.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 13