BERICHTEN MwM O nnP Öaar kun je mee komen NIEUWE REGELS VOOR VERVOER VAN KINDEREN IN DE AUTO deHaij C vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven fTri/iM'/ieóe/Hcffe/i Cu t xiïcCel VArVAf- T tCt'ttrftK. PAK X,2>S MET (CtKPEKZJrjE VEKIbtCHt! Hart van Holland 1 maart 2006 Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd \ftlW\N. WNDERHT1ES.NL Waddinxveen Zevenhuizen Welk zitje? Uitzonderingen Moerkapelle Meer informatie 29.000 exemplaren ADVOCATEN Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk n Jeanne Matze-Koch Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Marian v.d. Bogerd-Kind Op 1 maart 2006 gaan ze in: de nieuwe regels voor het vervoeren van kinderen in de auto. Dan moeten kinderen kleiner dan 1,35 meter in de auto in een goedgekeurd kinderzitje, herkenbaar aan een ECE-keurmerk. De nieuwe regels voor het vervoer van kinderen in de auto zijn er, omdat kinderen recht hebben op veilig vervoer. Autogordels bie den kinderen veel minder bescherming dan volwassenen. Veiliger is het om kinderen in een goedgekeurd kinderzitje te vervoeren. LITI E Verkeerscontrole: Bij een verkeers controle maandag 20 februari op de Staringlaan zijn zes automobilis ten bekeurd. Drie bestuurders reden te hard en werden met de lasergun betrapt. Twee bestuurders kregen een bekeuring voor het niet dragen van de autogordel en éénn automobilist liep een bekeu ring op voor het niet handsfree bellen achter het stuur. Op de Onderweg werd die dag ook een lasersnelheidscontrole gehou den. Hierbij werd éénn automobi list bekeurd met een gemeten snel heid van 63 km/h. Tussen 9.00 en 12.00 uur werd een radarsnelheidscontrole uitgevoerd op de Chopinlaan. Er werden bijna 1200 passerende voertuigen geme ten, waarvan er 70 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 77 km/h terwijl 50 km/h is toegestaan. In de middag, tussen 13.00 en 16.15 uur is de controle verplaatst naar de Kon. Wilhelminasingel. Hier bedroeg het aantal passanten 1293, waarvan er 57 te hard reden. Hier lag de hoogste snelheid op 71 km/h. Onderzoek woninginbraken: Het politieteam van Waddinxveen heeft twee woninginbraken in onderzoek. De woninginbraken in een woning aan de Peuleyen en de Vondellaan vonden plaats op de avond van dinsdag 21 februari. In de woning aan de Peuleyen wisten inbreker(s) binnen te komen door middel van het inslaan van een ruitje. Vervolgens zijn alle kamers doorzocht op waardevolle spullen. In ieder geval hebben de inbreker(s) sieraden en een televi sie meegenomen. De deur van de woning van de Vondellaan is gefor ceerd om binnen te komen en ook hier zijn de kamers doorzocht. Uit de woning zijn onder andere een mobiele telefoon gestolen, een digitale camera en sieraden. De technische recherche van Hollands Midden doet onderzoek naar even tueel achtergelaten sporen die kunnen leiden naar de inbreker(s). Vuilnisbakken in brand: Onbeken den hebben woensdagavond 22 februari een drietal kliko vuilnis bakken in brand gestoken. De afvalbakken stonden in de tuinen van twee woningen aan De Genestetlaan. Het vuur werd door een buurman ontdekt. De schade bleef hierdoor beperkt tot drie totaal verbrande vuilnisbakken. Inbraak: Op donderdagavond 23 februari is tussen 18.00 en 19.00 uur ingebroken in een woning aan het Herbarenerf. Met grof geweld werd een schuifpui opengebroken. De politie heeft vastgesteld dat de dader(s) wel binnen zijn geweest. Desondanks wordt er niets uit de woning vermist. Verdacht van diefstal: De politie heeft vrijdag 24 februari een 14- jarige Waddinxvener aangehouden op verdenking van diefstal van een horloge op school. Hij liep tegen de lamp toen hij het horloge via inter net te koop aanbood en de bena deelde hier lucht van kreeg. Die schakelde de politie in, waarop de jongen thuis werd aangehouden. Hij bleek in het bezit van het ont vreemde horloge, dat inmiddels weer terug is bij de rechtmatige eigenaar. De politie overlegt met de officier van justitie wat er met de verdachte verder gaat gebeu- Snelheidscontroles: Op maandag middag 20 februari is met een lasergun een snelheidscontrole gehouden op de Noordelijke Dwarsweg. Aan acht bestuurders is een proces verbaal uitgereikt wegens overschrijding van de maximum snelheid. De hoogst gemeten snelheid was 105 km/u waar 60 km/u is toegestaan. Ook op dinsdagmiddag is op deze weg een controle uitgevoerd en ook nu weer een aantal te hard rij ders. Ook donderdagavond 23 februari is een snelheidscontrole gehouden op de Noordelijke Dwarsweg en de Zuidplasweg. Aan 8 bestuurders is een bekeuring gegeven wegens overschrijding van de maximum snelheid. De hoogst gemeten snel heid was vandaag: 109 km/u, waar 60 km/u is toegestaan. Inbraak: In de nacht van 21 op 22 Nijverheidscentrum. De dader(s) is binnengekomen door een raam te forceren. Om in andere ruimten te kunnen komen zijn ook verschillen de binnendeuren open te trappen. Voor zover bekend is alleen een Welk soort kinderzitje u voor uw kind nodig heeft is afhankelijk van de lengte en het gewicht van uw kind.Een kinderzitje moet voorzien zijn van een ECE-keurmerk 44/03 of 44/04. Zet het op de juiste manier vast, zoais de fabrikant dat voorge schreven heeft. Alleen dan biedt het de optimale bescherming Er zijn enkele uitzonderingen op deze regels. Deze zijn er omdat niet altijd van u of van anderen ver langd kan worden dat er (voldoen de) kinderzitjes voorhanden zijn of geplaatst kunnen worden. Om een paar voorbeelden te noemen: Op de achterbank is vaak slechts plaats voor twee zitjes. In dat geval mag een derde kind vanaf 3 jaar van de gordel gebruik maken. En wat bij voorbeeld als er meer passagiers dan gordels zijn? Dan mogen kin deren groter dan 1,35 meter en vol wassenen zonder gordel op de ach terbank. Let op: kinderen jonger dan 3 jaar mogen uitsluitend ver voerd worden in een kinderzitje (dit geldt niet in een taxi of bus). Voor uw eigen kind heeft u natuur- groot aantal Cd's meegenomen. Van de dader(s) zijn wel een aantal sporen aangetroffen, die ook bij een andere inbraak in die nacht zijn aangetroffen. Dit betrof een inbraak op de Zuidplasweg. Nu heeft de dader een houten plaat naast een deur verwijderd aan de voorkant van het pand. Bij deze inbraak is een kleine hoeveelheid contant geld meegenomen. Auto inbraak: Donderdagmiddag 23 februari is in de 5 minuten dat de auto stond geparkeerd op de parkeerplaats bij het Dorpshuis de ruit van het rechtervoor portier ingeslagen en is de dader met een tas er van door gegaan. De tas is de volgende teruggevonden in Worden. Er wordt niets vermist, alle papieren zaten er nog in. Diefstal uit auto In de nacht van woensdag op donderdag 23 februa ri is op onbekende wijze het linker voorportier van personenauto geopend. Een radionavigatie sys teem, een DVD mediaspeler en een aantal DVD's zijn meegenomen. Graffiti: Maandagavond 20 februari is melding gemaakt van het beklad den van een aantal garagedeuren aan het Rehobothplantoen. Diverse teksten zijn op de deuren gespoten. Nader onderzoek volgt. Verkeerscontrole per motor: Op vrijdagmorgen 24 februari hebben2 motorrijders een controle gehou den op de Moerkapelse Zijde. Speciale aandacht ging uit naar het dragen van de autogordel. Aan 10 automobilisten is een bekeuring gegeven voor het niet dragen van de gordel, 2 bestuurders zaten niet handsfree te bellen en 1 automobi list was zo onverstandig geen voor rang te verlenen. lijk een kinderzitje, maar wat als er een vriendje of vriendinnetje mee rijdt? Of als u spelers van een jeugdteam met de auto naar een sportwedstrijd brengt? Die mogen dan de gordel gebruiken. Dit mag alleen bij incidenteel vervoer over korte afstand (tot ca. 50 km). Dus niet over lange afstanden zoals vakanties. En uw eigen kind moet wel in een kinderzitje. Als dit soort vervoer vaker voorkomt, is het beter om een of meer extra kinder zitjes aan te schaffen. Babyautostoeltjes voor kinderen tot ongeveer 1 jaar staan altijd tegen de rijrichting in. Zet deze alleen op de voorbank als daar geen airbag zit of als de airbag is uitgeschakeld. Het autostoeltje kan namelijk door de airbag naar ach teren worden geslagen, iets wat de baby mogelijk niet overleeft. Op de websites www.kinderzitjes.nl en www.veiligheid.nl vindt u meer informatie over de nieuwe regels en tips voor het gebruik en de aan koop van kinderzitjes. Deze infor matie staat ook in een brochure, die u telefonisch kunt bestellen bij Postbus 51 via 0800-8051. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen, Moerkapelle en Nesselande: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. organisatie van lokale nieuwsmedia

Hart van Holland | 2006 | | pagina 3