VOORVERKOOP U0NS-V00RJAARSC0NCER VAN START DIER VERMIST OF GEVONDEN? ooa "DUIVEN NIET GEVOELIG VOOR DE VOGELGRIEP, DUS WAAROM 0PH0KKEN?" BRIDGECURSUS 'TEGENSPELEN' DICK DIN HERTOGVOORZITTER POSTDUIVENVERENIGING Hart van Holland 1 maart 2006 ZEVENHUIZEN www.amivedi.nl 'ooWfll Cees van Rooij Voorgeschiedenis Vogelvereniging Gepassioneerde indruk Eigenschappen Vogelgriep Hopen op snelle besluit vorming Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle- Pijnacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, cypers-bruin, halflang harig, plukjes haar uit de oren. Korenstraat, Zevenhuizen; Kater, cypersgrijs/ witte voetjes voor, befje en kin, zwarte streep op rug, Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, wit met zwarte koeien vlekken, vrij dik. Jonkheer van der Weistraat, Moerkapelle; Kater, rood/drie witte voetjes en wit onder kin, Kanaalstraat, Waddinxveen; Poes, zwart - grijs - oranje gestreept, lijkt lapjespoes, gechipt. Noordeinde, Waddinxveen; Kater, ongecastreerd muisgrijs met koperkleurige ogen, grote kat. Bootstraat, Boskoop; GEVONDEN: Kater, ongecastr. cypers/witte poten met daar op cyperse vlekken, schouders, borst en voor poten met op schouder cyperse vlek, forse kater, Bredeweg, Zevenhuizen; Poes, zwart, veel klitten in vacht, ong. 18 jr, bij de snel weg, Zevenhuizen; Poes, zwart /wit, zwart tussen oren, staart, boven beide voor poten, midden op rug door lopend in staart, Goudse Rijweg, Boskoop; Kat, zwart/witte borst, poten. Zuidelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Kat, rood, met een lichtere staartpunt. Zuidelijke Dwarsweg, Waddinxveen; Konijn, wit, pluizig is ca. 6 weken geleden al gevonden, PrunusstraatWaddinxveen. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Cypers-witte poes, 6 jaar, gesteriliseerd; Cyperse poes, 3 jaar, gesteriliseerd; Rood katertje van 4 maanden Muisgrijs-wit poesje van 6 maanden, gesteriliseerd. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen - Meestal wordt het onderwerp tegenspelen bij bridgecursussen maar tussen neus en lippen gedaan. Bij de cursus 'tegenspelen' van Frans Schiereck gaat dat anders. Er wordt speciaal op dit moeilijke onderdeel inge gaan. Waarschuwing: Voor degenen die tegenspelen ervaren als duf kaar ten bijgooien en zorgen dat je niet verzaakt is dit geen geschik te cursus. Maar voor hen die bij elk spel op het puntje van zijn stoel gaat zitten om de tegenpar tij zo min mogelijk slagen te bezorgen is dit 'gefundenes Fressen'. Aan de orde komen: uitkomen, signaleren, dekken van honneurs, overnemen enzovoort. De cursus bestaat uit 5 lessen, kost ?29,- en wordt gehouden in dorpshuis Swanla op dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur; De eerste les is begin april. Voor meer informa tie: fcschiereck@hotmail.com of 06 - 51920663. Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. Komende za terdag wordt aan het Nijverheids centrum, vlak achter de begraafplaats, het nieuwe club gebouw van postduivenvereniging De Storm- vliegers geopend. De receptie voor genodigden begint om 14.00 uur, waarna om 15.00 uur de Linedancers en het Shantykoor een optreden verzorgen. Om 16.00 uur begint het open huis om iedereen een kijkje in de keuken te geven van de vereniging en de duivensport in het bijzonder. "Jong en oud zijn van harte wel kom", zegt voorzitter Dick den Hertog. "We gaan er een feestelij ke dag van maken. Voor onze ver eniging, die in 1935 is opgericht, is dit een historische dag, want postduivenvereniging De Storm- vliegers heeft nu het mooiste club gebouw van Nederland. Alle moderne faciliteiten zijn aanwe zig. Dit clubgebouw is tot stand gekomen dankzij de medewer king van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle, die we veel dank zijn verschuldigd. Maar eigenlijk hebben we ons clubge bouw ook aan de landelijke poli tiek te danken. Toen een aantal jaren geleden het beleid werd aangescherpt, werden diverse asielzoekerscentra overbodig. Aangezien ons gebouw een voor malig kantoor van zo'n centrum is, profiteert de vereniging hiervan." Ambtenaar Cees van Rooij zal van het bestuur van de Stormvliegers overigens een aparte uitnodiging krijgen om de receptie bij te wonen. 'Hij heeft in eerste instan tie de plannen gemaakt", aldus Dick den Hertog. "Vakwerk van de eerste orde. We hopen daarom dat Cees in de gelegenheid zal zijn om de officiële opening zaterdag bij te wonen." Toch heeft de komst van het gebouw een voorgeschiedenis. "Op het moment dat bekend werd dat Voorbrood Meubelen in deze buurt de nieuwbouw ging betrekken wilde projectontwikke laar van der Knaap snel zaken doen", vertelt Dick den Hertog. "Er kwam een gesprek met verte genwoordigers van de gemeente en Van der Knaap. De locatie waar Voorbrood Meubelen komt te zit ten, kreeg echter te maken met bezwaarschriften van omwonen den. Er gaat dan enige tijd over heen voordat alle wettelijke pro cedures zijn afgewerkt. De gesprekken met de projectontwik kelaar stagneerden daardoor. Wij vonden dat niet erg, want hierna is de totstandkoming van het moderne gebouw er alsnog geko men." Ook de plaatselijke vogelvereni ging is in het fraaie pand gehuis vest en de linedancers doen er regelmatig hun oefeningen. "Opvallend is dat er regelmatig aanvragen binnenkomen van groeperingen die hier hun hobby willen beoefenen", aldus Dick den Hertog. "Aangezien dorpshuis Swanla voor hen te duur is, zijn ze naar dit soort locaties op zoek in de hoop dat er af en toe een ruim te kan worden gebruikt. Helaas zitten we volgeboekt, maar het is wel een signaal dat er aan zo'n ruimte een grote behoefte is." Als de duiven ter sprake komen, maakt Dick den Hertog een bij zonder gepassioneerd indruk. Vanaf zijn zeventiende is de thans 56-jarige Moerkapellenaar in de duivensport actief. Eerst bij de inmiddels opgeheven Moerkapel- se vereniging, de laatste jaren dus bij de Zevenhuizense club. "Het is toch geweldig als een duif, die door jou is verzorgd of gekweekt, na een tocht van 500, 600 kilome ter weer thuis komt?", denkt hij hardop. "Zoiets geeft een enorme voldoening. Hoe onze wedstrijden er uit zien? In de meeste gevallen worden de duiven in een container op transport gezet en gaan onder begeleiding naar een bepaalde locatie. Voor de oudere duiven zijn er afstanden van 600 kilometer, de jonge duiven maken tochten van 800 tot 900 kilometer". Den Hertog: Een duif komt altijd terug naar zijn huis. Op de wijze hoe het dier zijn voeding krijgt of dankzij bepaalde eigenschappen die door de kweek tot stand zijn gekomen, wordt mede de snel heid bepaald. En vergis je niet, een duif kan zomaar snelheden van meer dan 100 kilometer halen." Dick den Hertog en de circa veertig leden van de postduivenvereniging De Stormvliegers volgen met grote interesse de ontwikkelingen rond om de vogelgriep. Door de zoge naamde ophokmaatregelen liggen al hun wedstrijden stil en mogen de duiven in principe niet gaan vliegen. "Een onnodige maatre gel", stelt Dick den Hertog Drs.J. van der Sluis, dé duivendeskundige van Nederland en speciaal dieren arts voor duiven, heeft geconclu deerd dat de duiven ongevoelig zijn voor het beruchte H5N1-virus. Het enige gevaar is dat de duiven wellicht besmette poep aan hun pootjes hebben, maar dat kan mensen en andere dieren ook overkomen. Maar wetenschappe lijk is vastgesteld dat duiven niet de vogelgriep kunnen krijgen. Het zou dus niet eens nodig zijn om ze in te enten." "Maar goed, we hopen op een snelle besluitvorming van het ministerie dat de duiven gewoon weer mogen vliegen", besluit Dick den Hertog. "Ons hele vüegsei- zoen gaat op deze manier raar de knoppen. De verwachting is dat op het ministerie binnenkort het besluit tot ophokken wordt her zien. Laten we hopen dat die beslissing snel komt." Zevenhuizen-Moerkapelle - De voorverkoop van de kaarten voor het vierde Lions- Voorjaarsconcert gaat vandaag - woensdag 1 maart - van start. Kaarten a €15,- zijn in Zevenhuizen verkrijgbaar bij Reisburo De Zwaluw aan de Dorpsstraat en in Moerkapelle bij de Fotoboetiek aan de Dorpsstraat. Bij de prijs zijn inbegrepen het programma boekje, koffie/thee tijdens de pauze en de garderobe. Om 19.30 uur vrijdag 31 maart gaat de Hervormde kerk in de Dorpsstraat open voor alweer een uniek concert. Op 16 maart gaat de landelij ke toernee van tien concer ten met alt-mezzo Charlotte en sopraan Josefien Stoppelenburg van start in Friesland (Drachten) om op 31 maart Zevenhuizen aan te doen. Charlotte en Josefien zijn de winnaars van het prestigieuze Prinses Christina Concours. Het repertoire zal wederom uiterst gevarieerd zijn en Charlotte en Josefien, samen met het Grootkoor Rotterdam, zullen daarbij onder andere musicalfragmenten ten gehore brengen, begeleid door Rob van Dijk aan de vleugel. De algehele muzikale leiding staat onder leiding van Nan van Groeningen en Etty van der Mei. De Hervormde Kerk wordt alom geprezen door solisten, koren en musici en kan door de stenen pla vuizen en de drie welvingen gekwalificeerd worden als een akoestische tempel, die de stem men van Charlotte en Josefien nog beter tot zijn recht laat komen. Overigens is het concert reeds uit geprobeerd in de Lawei te Drachten (Friesland) waar meer dan 800 bezoekers hun enthousias me uitbundig hebben getoond. Ook het vierde Lions- Voorjaarsconcert is een benefiet concert en staat in het teken van kinderen met het syndroom van Down in Moldavia. Deze Down- kids worden daar volkomen gene geerd en weggestopt. In Nederland is een zogenaamd 'Early Intervention'-programma ontwik keld dat met veel succes wordt toe gepast, en dat voor een groot deel gebaseerd is op aangepaste fylf| therapie. Het project wordt uit? I voerd in samenwerking met de «1 delijke Lions Commissie vwl Centraal- en Oost-Europa en I opbrengst zal ook nu weer verdu beid worden door de SticML Cordaid. De Stichting Cordaid tro I tijdens de Tsunami-ramp de aaP I dacht door de directe hulp^M ning ter plaatse, en staat ook n weer volop in de belangstell|nU door de humanitaire hulpverlen^ï in Afghanistan. Voor meer informatie over Charlotte en J°se'e I Stoppelenburg: www.cjstoppe e burg.nl, Lions: www. I ions. nl\zevenhuizeP l Grootkoren Nederland: I grootkoor.nl Cordaid: www.cordaid.nl I csarneel@wxs.nl of (0180-) 63 I

Hart van Holland | 2006 | | pagina 6