GliD VOOR JEUGD* zorgcentrum boskoop EN JONGERENWERK Organisatie verkiezingen: klus van een half jaar OPNIEUW PRACHTIGE KAMERMUZIEK IN Waddinxveen leeft! Waddinxvener pagina 11 in het nieuws... mv/ADDINXVEEBN/BOSKOOP Hart van Holland 8 maart 2006 KERKDIENSTEN - 12 maart Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communieviering. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.J. Kuiper. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. C. Haasnoot. Geref. kerk vrijgemaakt 19.30 uur ds. H. ten Brinke; 14.00 uur ds. E. Brink (uitzenddienst ds. en mevr. den Broeder). Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. Baljet. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. van 't Spijker. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. E.P. Meijering. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. Bethel 9.30 uur Thomas Oskam. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover J Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie wer wachttijden, opname, afdelin- 9en etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Sjon Speelman en Carla van Delft zijn werkzaam bij de afdeling Dienstverlening van de gemeente Waddinxveen. Zij zijn verantwoordelijk voor de organisatie van de verkiezin gen. "Een klus van ongeveer een half jaar, waarbij alles heel precies moet gebeuren: veel is gebonden aan wetten en regels en er mag echt niets ver keerd gaan, want dat kan grote gevolgen hebben." In september begonnen ze al met voorbereidingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart: reserveren van ruimte voor de stembureaus, het regelen van de bemensing. "We hebben ongeveer 70 mensen om de stem bureaus te bemannen tijdens de verkiezingen. We proberen zo veel mogelijk te rouleren, zodat ieder een ervaren blijft", vertelt Carla. "Ook moet meteen bepaald wor den of we genoeg stemdistricten hebben. Een stemdistrict telt 1600 tot 2000 mensen. Er is deze keer niets gewijzigd, maar als straks de nieuwe wijk Triangel wordt opgele verd, zal er wel iets veranderen in het aantal districten." Wel is een aantal locaties gewijzigd: omdat de Regenboogschool verbouwd wordt is er uitgeweken naar buurtcen trum De Boog en in plaats van De Leilinde kan dit keer in de Prins Willem Alexander-school worden gestemd. Er zijn dit jaar nieuwe stemmachines in Waddinxveen en de stembureauleden kregen daar voor een instructie. Kandidaatstelling De kandidaatstelling moest op 23 januari gereed zijn. "We moeten dan alle namen en gegevens van de kandidaten hebben. Dat luis tert heel nauw: de spelling van de namen moet goed zijn, maar ook de juiste titel, geslacht, voornaam, geboortedatum, en als iemand een andere woonplaats heeft moet dat ook goed geregeld wor den. Alle kandidaten moeten een geldig identiteitsbewijs kunnen overleggen en alle gegevens moé ten binnen zijn op een bepaalde tijd: niet binnen dan geen deelna me aan de verkiezingen", aldus Speelman. "Verder moet er geke ken worden of er nog nieuwe par tijen zijn die mee willen doen, maar dat was deze keer niet het geval." Vervolgens volgt er een vergadering van het hoofdstem bureau in de gemeente om de kandidaatslijsten goed te keuren. Oproepkaarten Voordat de oproepkaarten wor den verzonden, moet uitgezocht worden wie er mogen stemmen: alle Nederlanders van 18 jaar en ouder, maar ook allochtone inwo ners die vijf jaar een geldige ver blijfsvergunning hebben en vijf jaar onafgebroken in Nederland wonen. "Vooral over dat laatste is veel te doen. Maar iedere keer staan er weer berichten in de krant dat een baby een oproep kaart kreeg, of nog pijnlijker: dat iemand overleden is." Van Delft: "Daarnaast had de burgemeester het idee om alle nieuwe stemmers een brief te sturen: 1300 brieven zijn de deur uitgegaan." Daags voor de verkiezingsdag worden de stembureaus ingericht: bordjes ophangen, tafels neerge zet, de 'wegwijspaal' neergezet en de toegang voor minder validen wordt gecontroleerd. Ook de cate ring moet geregeld worden: "Het is voor de medewerkers een lange dag van 's morgens 7 uur tot 's avonds half 10." Ook in de raad zaal moet het een en ander klaar gezet worden voor de verkiezings avond. "Vanaf 21.00 uur wordt de voorlopige uitslag bekend gemaakt. Ook hiervoor moet cate ring geregeld worden en facilitei ten voor de presentatie van de uit slag. Voor de landelijke uitslagen moet een tv aanwezig zijn." Op 7 maart zijn Sjon en Carla al om 6.00 uur present. Dan worden de stem machines naar de stembureaus gebracht. Verder staan ze de hele dag stand-by om mogelijke pro blemen op te lossen en bezoeken ze tweemaal alle stembureaus om morele steun te geven en de sfeer te proeven. "Je weet niet wat je die dag te wachten staat. Maar dat onverwachte is wel leuk", aldus de beide ambtenaren. De officiële uitslagen worden bekend gemaakt op 9 maart. Diezelfde dag moeten de nieuwe raadsleden hun geloofsbrieven inleveren, die op 15 maart door de huidige raad worden onderzocht en op 16 maart zal de nieuwe raad worden geïnstalleerd. Boskoop - Zij die zich inzetten °°r de jeugd, al dan niet in organisaties, doen dat met veel housiasme en met heel veel 'n*et -r9 frustrerend kan het ,!'nals d°or gebrek aan financi- e middelen, de uiteindelijke ooelsteilingen niet geheel «reikt kunnen worden. !icd\ ■'10n9erer,f°r<ds Boskoop kan hierin uitkomst bie- en..Sinds vele jaren stelt JFB ie/li beschikbaar voor en jongerenprojecten. De Jip Jop bus, een mobiel informatie- en ontmoetings- punt voor de jeugd, is door Qf.ro r b'idrage van het JFB onri/'itSeerd- Ook is een project |qeh_r ®und' dat tot doel heeft tonei rjnte9ratie van de alloch- |evin "9d in de Boskoopse samen- n te bevorderen. Ienio/r/ne'' ?°p-in-Koor, muziekver- verenin6"' scoutin9. gymnastiek- Ivoorho'iü? en F'oreant zijn andere in het Van organisaties, die ontvan/ den donaties hebben I baan T T he* JFB. De skate- J de sportvelden van Floreant, een initiatief op persoon lijke titel, is indertijd financieel ondersteund. Ook zijn studenten geholpen met een financiële bij drage. Kortom, organisaties of instellin gen, die actief zijn in het belang van de jeugd kunnen een beroep doen op dit fonds. Zelfs een goed initiatief van (^n of enkele jonge ren kan worden beloond. Individueel kunnen jongeren ook worden ondersteund, bijvoorbeeld bij bijzonder soort onderwijs of bij het uitvoeren van een stageop dracht. Er moet aan bepaalde voorwaar den worden voldaan. Het JFB zal geen bijdrage leveren aan projec ten, die door de overheid moeten worden gefinancierd. Bij toekenning van een bijdrage door het JFB gaat het om een een malige ondersteuning van een pro ject of activiteit. Aanvragen kunnen worden inge diend tot uiterlijk 15 april bij het Jongerenfonds Boskoop, Postbus 197, 2770 AD Boskoop. Boskoop - In vervolg op het eer ste succesvolle concert in janua ri biedt Zorgcentrum Boskoop zaterdag 25 maart opnieuw een prachtige muzikale avond. Deze keer betreedt het ensemble Phoenix het podium. Dit duo brengt een gevarieerd klassiek programma met werken van Brahms, Schubert, Ravel, Proko fiev en C.M. von Weber. De con certen zijn toegankelijk voor alle senioren uit Boskoop en omgeving. Zorgcentrum Boskoop organi seert deze klassieke concerten samen met Stichting Muziek In Huis. Deze stichting bestaat zowel uit jonge professionele musici die hun conservatorium hebben afge rond als uit ervaren vakmensen. Het zijn dus concerten van hoog niveau. Voor ouderen uit Boskoop is dit een unieke mogelijkheid om dicht bij huis bijzonder mooie con certen bij te wonen. De muzikale kwaliteit werd in januari al bewezen door het optre den van het trio Romana Goumare, Izhar Elias en Ani Avramova. Dit trio vervoerde het publiek met bij zondere klassieke werken. De luis teraars waren zeer onder de indruk van het optreden. "We hebben in januari zeer veei positieve reacties gekregen", aldus Brenda Hofman die de concerten vanuit het zorg centrum organiseert. "We verwach ten dan ook dat voor het komende concert weer veel belangstelling is." De kaarten zijn verkrijgbaar voor €8,50, inclusief consumpties. Belangstellenden kunnen kaarten reserveren bij de receptie van zorg centrum Boskoop. Telefonisch reserveren is ook mogelijk: 0172- 235555 (16.00-19.00 uur). De kaar ten kunnen op de concertavonden in het zorgcentrum afgehaald wor den. Het concert vangt aan om 19.30 uur in zorgcentrum Boskoop. Vanaf 19.00 staat de koffie klaar. Het vol gende optreden staat gepland voor zaterdagavond 20 mei.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 11