VOGELHUISJES MAKEN BIJ DIERENDAL KOM IN DE KAS OP 1 APRIL I II FEESTELIJKE AFTRAP 'AFVALSCHEIDEN, GOED BEZIG!' "AANGIFTE DOEN LOONT, MEER HUISELIJK GEWELDSZAKEN OPGELOST" Hart van Holland 8 maart 2006 REGIO Voorlichtingscampagne Primeur Verhoogde aangiftebereidheid Beroep op hulpverleners Regio - Groen-liefhebbers kunnen zaterdag 1 april tussen 10.00 en 17.00 uur onder andere naar Nieuwerkerk aan den IJssel voor Kom in de Kas. Tien tuinders aan de Eerste en Tweede Tochtweg en de Zuidelijke Dwarsweg openen de deuren voor het publiek."We ver wachten zeker 10.000 bezoekers", zeggen de organisatoren in het gebied. "We bieden tijdens Kom in de Kas een groot spektakel voor jong en oud". Bezoekers kunnen hun auto parkeren bij industrieter rein Hooge Veenen. Hiervandaan I worden de bezoekers met bussen gratis naar de kassen gebracht. In het gebied liggen de kassen op loopafstand, maar gasten kunnen ook gebruikmaken van de busjes die tussen de bedrijven rijden. Aan het eind van de kasroute stappen de bezoekers weer in de gratis pen deldienst terug naar hun auto. Voor meer informatie: www.komin- dekas.nl. voor de inwoners. Dit moet leiden tot een scheidingspercentage van 56 procent eind 2007. Tijdens het debat werd ook stilge staan bij de voorlichtingscampagne 'Afvalscheiden, goed bezig!'. Inwoners worden de komende twee jaar geanformeerd over het hoe en waarom van afval scheiden. Ook zal duidelijk gecommuniceerd worden waar en wanneer het afval gescheiden kan worden aangebo den. Hiervoor zetten de initiatief nemers niet alleen de campagne wagen in, maar bijvoorbeeld ook posters, nieuwsbrieven, folders, de website www.afvalscheiden.info, de afvalkalender, de gemeenteru briek in de huis-aan-huis-bladen en de gemeentelijke websites. Elke drie maanden staat er één afval- soort centraal. Klein Chemisch Afval bijt de spits af, gevolgd door papier, grofvuil, textiel en GFT. Van Scherrenburg vroeg de gasten tot slot of zij geloven in de cam pagne als instrument om meer afvalscheiding te realiseren in de regio. Het antwoord was een vol mondig ja, in de vorm van veel opgestoken handen. De gasten op de officiële startbij eenkomst van 'Afvalscheiden, goed bezig!' hadden niet alleen een gezellige middag, maar tevens de primeur. Zij waren getuige van de onthulling van de campagnewa gen. Zij zagen de posters over Klein Chemisch Afval en papier. En zij maakten persoonlijk kennis met Bas de Bij, die de hoofdrol speelt in de campagne. Zijn honing vond gretig aftrek en menig gast knoop te een praatje met hem aan. Cyclus is een gespecialiseerd bedrijf op het gebied van afvalbeheer en j infrabeheer. De volgende gemeen ten zijn aandeelhouders Alphen I aan den Rijn, Bergambacht, Bode graven, Boskoop, Gouda Jacobs- j woude, Liemeer, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Nieuwkoop, Ouderkerk, Reeuwijk, Rijnwoude, Schoon hoven, Ter Aar, Vlist, Waddinxveen, I Zevenhuizen-Moerkapelle Regio - In navolging van de landelij ke tendens dat er meer dan voor heen aangiften wordt gedaan van huiselijk geweld meldt Politie Hollands Midden dat deze trend ook in deze politieregio zichtbaar is. In 2005 zijn meer huiselijk gewelds- zaken opgelost dan in 2004. Dit ter wijl het aantal van alle bij de politie bekend geworden geweldsinciden ten is afgenomen. De stijging van het aantal opgeloste huiselijk geweldszaken is mede het gevolg van het feit dat slachtoffers steeds vaker aangifte doen. Toch is het aantal huiselijk gewelds zaken dat bij de politie bekend is het topje van de ijsberg. De politie doet daarom een beroep op ieder een die kennis draagt van huiselijk geweld om iets te doen, te begin nen bij hulpverleners. Onder huiselijk geweld wordt ver staan elke vorm van lichamelijk, psy chisch of seksueel geweld binnen relaties. Het gaat hierbij dus om mis handeling van de partner, maar ook om kindermishandeling en seksuele delicten. Zaken als stalking worden eveneens tot huiselijk geweld gere kend, als het plaatsvindt binnen de relatie door bijvoorbeeld familiele den of (ex-) partners. Opvallend is dat het aantal bij de politie bekend geworden zaken van huiselijk geweld stijgt. In 2005 heeft Politie Hollands Midden samen met haar partners veel ener gie gestoken om slachtoffers te bewegen wél aangifte te doen. Dit heeft in 2005 geleid tot een stijging van het aantal aangiften en inci dentmeldingen van situaties van huiselijk geweld. Het streven van de politie en haar partners om hui selijk geweld achter de voordeur vandaan te halen lijkt dan meer succes te hebben. Toch kan en moet het nog beter. Er valt nog veel te bereiken omdat we weten (door onderzoek aange toond) dat hulpverleners in geval len van huiselijk geweld, om allerlei redenen, lang niet altijd melding of aangifte bij politie doen. Huiselijk geweld leidt in een groot aantal gevallen tot dramatische gevolgen. Veel levensdelicten (moord, dood slag) blijken zich af te spelen in de sfeer van relaties. Jaarlijks komen in Nederland rond de 50 kinderen om als gevolg van kindermishandeling. Omdat huiselijk geweld zeer scha delijk is voor alle betrokkenen moet iedereen die kennis draagt van huiselijk geweld iets doen. Daarbij doet Politie Hollands Midden een beroep op de zorgver leners. Een melding of aangifte helpt, want niet alleen treedt de politie op tegen de dader, maar ook wordt hulp op gang gebracht voor het slachtoffer, eventueel in het gezin aanwezige kinderen én de dader. Er wordt vaak verwezen naar medisch beroepsgeheim. Toch kan hier in noodsituaties van wor den afgeweken, gelet op de zeer ongezonde en soms gevaarlijke situaties waarin slachtoffers of kin deren zich bevinden. Het geweld móet stoppen! De politie investeert veel in de samenwerking met partners en burgers om huiselijk geweld tegen te gaan. Deze gezamenlijke aanpak moet er onder meer toe leiden dat het aantal mensen dat hiervan slachtoffer wordt verder afneemt. De politie doet er alles aan om elke aangifte van een geweldsmisdrijf in het algemeen en van huiselijk geweld in het bijzonder zo snel mogelijk op te lossen. Zij geeft aan het terugdringen en oplossen van geweldszaken al jaren de hoogste prioriteit. Begin 2006 is Politie Hollands Midden gestart met een programma van verdergaande des kundigheidsbevordering en kennis ontwikkeling van agenten. Agen ten worden aan de hand van nage speelde praktijksituaties verder getraind in het herkennen van situ aties van huiselijk geweld en hoe daarin te handelen. Geweld is een van de meest ingrijpende vormen van onveiligheid in de samenle ving. Waddinxveen - Samen met vrijwilligers en ouders hebben de deelnemende kinderen 57 vogelhuisjes getimmerd bij kinderboerderij Dierendal. Buiten was het winters en binnen werd er hard gewerkt aan koolmees- en pimpel meeshuisjes. Alle onderdelen van het vogelhuisje waren voorzien van een nummer en met een beetje opletten was het huisje zo klaar, (foto: Dierendal) Wouke van Scherrenburg ondervraagt wethouder Dijksterhuis over de 'afval-toestand' in zijn go meen® Regio - Het officiële startsein voor de voorlichtingscampagne 'Afval-scheiden, goed bezig!' van Cyclus en 19 gemeenten uit de regio Midden-Holland en Rijnstreek is woensdag 1 maart gegeven. De verantwoordelijke wethouders en de directeur van Cyclus onthulden samen in de sneeuw op het overlaadstation van Cyclus in Alphen aan den Rijn de campagnewagen. Dit koude, maar feestelijke moment werd voorafgegaan door een levendig én scherp debat over afvalscheiding, onder leiding van Wouke van Scherrenburg. Tijdens het Goed bezig-debat voelde Wouke van Scherrenburg de genodigden aan de tand. Zo vroeg zij Cyclusdirecteur Mensing naar een reactie op het scheidingspercenta ge in de regio. Dat ligt met 48 pro cent namelijk 4 procent lager dan het landelijk gemiddelde. Mensing kondigde aan dat er samen met de gemeenten diverse verbetermaat regelen worden genomen zodat afval scheiden makkelijk wordt

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12