VERKIEZINGEN 2006 BENT II OOK GEWEEST? OVEREENSTEMMING REALISATIE recreatiegebied en waterberging In eendragtspolder POUTIEK Ya KINDERDISCO iOUWESLOBBERS TOCH DOOR MOERKAPELLE 1 ONFORTUINLIJK IN LEIDEN Hart van Holland 8 maart 2006 pagina 19 Waddinxveen Nesselande Boskoop peuw recreatie- en waterbergingsgebied in Zevenhuizen in 2010 gereed ieertaH°t!erneren en het hoo9" leKrimn ap van beland en stunr^,enerwaarcd vormen samen 9r°ep. In de realisatieover Inrichtingsplan k Zevenhuizen-Moerkapelle Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland Het heeft Moerkapelle 1 niet mee gezeten in de wedstrijd tegen het vierde team van het Leidsch Schaakgenootschap. Een nipte ne derlaag van 4,5-3,5 was het resul taat, maar daar heeft het lang niet naar uitgezien. Qua rating waren de teams aan elkaar gewaagd, een uitslag van 4-4 ligt dan in de ver wachting. Alsof dat de achtergrond was, werd de score geopend met vier remises achter elkaar: Wouter Vroegindeweij, Marcel de Haan, Hugo en Jesse van Elteren. Op zich gunstig want daar waren 3 zwart- partijen bij. Van de resterende par tijen gaf de partij van Gerard van Ommeren wat zorg (van de geof ferde pion zag hij niets terug), maar de overige stellingen waren gelijk tot goed. Maarten Vroeg indeweij wilde graag, maar for ceerde. Hij koos het verkeerde plan en van licht overwicht veranderde zijn stelling in een ruine: een onver wachte nul en een achterstand van 3-2. Aan de andere kant wist Ge rard van Ommeren in hevige tijd nood een ontsnapping te vinden naar een soort eeuwig schaak vari ant. Zijn tegenstander wist dat te voorkomen, maar het resultaat was dat Gerard 3 pionnen voor een loper had en dat werd door beide spelers alsnog op remise getaxeerd: 3,5-2,5. Dick Bac en kopman Ben van Geffen nog bezig. Ben stond materiaal voor, had de tijdnoodfase overleefd en moest een beter eind spel tot winst kunnen voeren. Dick Bac stond gelijk, maar ver voor in tijd. Een stelling waarbij je voelt dat Dick toeslaat bij het eerste de beste foutje van zijn tegenstander. Kortom de 4-4 leek voor de hand te liggen, misschien zelfs een 4,5-3,5 overwinning. Het liep anders, Dick werd getroffen door een black out. Hij gaf een vol paard cadeau. Dat betekent vrijwel meteen een nul en plots ook verlies van de wedstrijd. Ben wist als enige nog wel te win nen, maar de nederlaag was onaf wendbaar. Niet verdiend, maar het hoort er bij. In de onderlinge competitie had Ben van Geffen Ron Droog in een miniatuur van 12 zetten verslagen. Ron trakteerde Ben op een onbe kend gambiet. Ben ging in de denk tank, maar zette goed voort. Na een bok van Ron was het direct af gelopen. Boeiend was ook het tref fen tussen de kopmannen van het tweede, André Nieuwlaat en Boudewijn Weijermars. Routine versus talent. Inmiddels is binnen de club bekend dat André met wit enorm sterk opereert en Boudewijn heeft het geweten. Een overwin ning voor André was het gevolg en hij klopt met zijn zevende plaats ook nadrukkelijk op de deur van de finalegroep. Deze groep bestaat uit zes deelnemers en de winnaar mag zich clubkampioen noemen. Arie Hoogduijn werd met zwart gecon fronteerd met de opening die hij zelf met wit speelt. Nu heeft hij zelf ervaren hoe lastig dat is en een nederlaag was zijn deel. Overige uitslagen: Kees van Vuuren - Kevin Bakker 0,5-0,5; Matthias Freeke - Jan Blok 0,5-0,5; Freek Hofman - Wim Westerman 1-0; Stefan van der Zalm - Gerrit van Meeteren 0-1; Henk Doornhein - Sander Marijt 1- 0. F^nhuizen-Moerkapelle - In de ljUr9roeP Eendragtspolder is vrij- I. maart overeenstemming ■om't cover c'e realisatieovereen- r.«Eendragtspolder. Daarmee is I «is gelegd voor de toekomsti- lold nente inrichting van deze er in Zevenhuizen-Moerkapel- Jjr 0 Word1: 'n 2008 een waterber- 9 gerealiseerd jn vorm van lied A|erp'as en een plasdrasge- lit" Oehele recreatiege- lorrio J k'aar 's' kan er volop loori 9ewandeld, gefietst, geka- I en mogelijk ook geroeid. IüidVIHrr,neh edspartners' provincie le ent and' gemeente liTn-MoerkaPelle, recrea- eenkomst hebben zij afspraken gemaakt over de realisatie van het project, de financiën, de risicover deling, de projectorganisatie en het toekomstig gebruik en beheer. De Eendragtspolder ligt in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle ten oosten van de Rotte tussen de Rotterdamse wijk Nesselande en de dorpskern Zevenhuizen. Het totale nieuw in te richten gebied omvat 300 hecta res. Hoe de nieuwe Eendragtspolder er uit komt te zien, is uitgewerkt in het inrichtingsplan. In dit inrich tingsplan is een waterplas en een plasdrasgebied met kaden erom heen opgenomen. In de Eendragtspolder kan straks 4 mil joen m3 water worden opgevan gen en vastgehouden. De water berging is in dit laag gelegen deel van de Randstad noodzakelijk om als piek- en calamiteitenberging te dienen voor de regio. De waterplas biedt diverse recreatieve mogelijk heden. Mogelijk wordt in de water plas ook een internationale roei- baan aangelegd. In het plasdrasge bied kan de toekomstige bezoeker ongestoord struinen en de natuur beleven. Fiets-, wandel- en kano routes maken deel uit van het plan. Naar verwachting zullen groepen watervogels hun intrek in het gebied nemen. Het inrichtingsplan is voor belangstellenden in te zien vanaf 15 maart in het gemeente huis te Zevenhuizen. Ook zal het vanaf die datum op de website van het project te zien zijn: www.een- dragtspolder.nl. Regio - Hoe zal de nieuwe gemeenteraad er uit zien binnen kort? Gisteren waren ruim 11,8 miljoen mensen in de gele genheid gebruik te maken van hun democratisch recht om invloed uit te oefenen op de samenstelling van het lokale bestuur. Via krant, televisie en internet zijn lokale thema's en grote namen uit de politiek te zien en te horen geweest om hun partij te promoten. De vraag bij lokale verkiezingen is of partijen meeliften op het landelijk succes van hun par tij in de Tweede Kamer of juist last hebben van de minder gunstige landelijke peilingen. Zijn lokale thema's zo belangrijk dat dit het stemgedrag van de kie zer beinvloedt? Of zijn kiezers juist trouw aan de 'eigen' partij, ongeacht de mening over deze lokale thema's? En wat stemmen kiezers die hun eigen partij niet vertegenwoordigd zien op de kan didatenlijsten? Hoe is de strijd verlopen om de gunst van de stem van de allochtone kiezer en zijn jongeren gemotiveerd geraakt om de gang naar de stembus te maken? Op het moment van het ter perse gaan van deze krant was dat allemaal nog koffiedik kijken. Volgende week in het Hart van Holland de uitslagen van de gemeenten. Terugblik op 2002 Wat gebeurde er vier jaar geleden met de gemeenteraadsverkiezin gen? Een terugblik leert dat het opkomstpercentage in Zevenhuizen-Moerkapelle hoog was: 71,3% van de kiezers ging naar het stemlokaal. Gemeentebelangen bleef de grootste partij, de Partij van de Arbeid was echter grote winnaar met een zetel winst in de raad. In Waddinxveen was het opkomstpercentage lager: 61,4% ging stemmen. Groot verlies voor de WD die terug ging van zes naar drie zetels en daarmee in de oppositie terecht kwam. De PCW werd met vijf zetels de grootste partij. Nieuwkomer WeWa lifte mee op het succes van nieuwe lokale partijen en kwam met vier zetels in de raad. In Boskoop was het opkomstpercentage ook 61% en daar ging het totaal aantal zetels in de raadvan 15 naar 17. Het CDA pro fiteerde daarvan en ging van vier naar zes zetels. De rest van de raad bleef ongewijzigd. Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 is op zaterdag 11 maart een kinderdisco. De disco begint om 18.30 uur en eindigt om 20.00 uur. Alle kinderen zijn wel kom. faddinxveen - Na al jaren de car navalsdagen niet meer in Paddinxveen te vieren, dacht het pestuur van Carnavalsvereniging de fOuweslobbers er over om defeni- tief te stoppen met de vereniging. Na het afgelopen carnaval en wederom overleg is echter besloten om c.v. de Gouweslobbers als naam te laten bestaan.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 19