Zevenhuizen-Moerkapelle Q)W VEILIG VERNIETIGD Gemeente .www.afvalscheidenjnfo NIEUWE WETGEVING: WIJ VERNEMEN GRAAG UW MENING! EENDRAGTSPOLDER: RAAD EN COMMISSIES RUIMTELIJKE ORDENING LEVER UW KLEIN CHEMISCH AFVAL APART IN Gemeentenieuws 8 maart 2006 WET MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING NIEUW RECREATIE- EN WATERBERGINGSGEBIED IN 2010 GEREED Volgende A/eek op dtzt pagina: ufclag gemeenteraadsverkiezingen! Ongeduldig? Kijk dan vlug op onze ^ebSife voor de uitslag... AFVALSCHEIDEN, GOED BEZIG! OUDE MEDICIJNEN WIST JE DAT? Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) komt eraan. Deze wet geeft gemeenten taken die nu vallen onder de Welzijnswet, de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) en delen uit de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziek tekosten). De invoering van de Wmo is onderdeel van een bredere herziening van het zorgstelsel. Het doel ervan is dat mensen zo veel mogelijk voor zichzelf en voor elkaar zorgen. De gemeente wil graag inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle en vertegen woordigers van organisaties die te maken hebben met Wonen, Zorg of Welzijn, betrekken bij de beleidsvoorbe reiding van de Wmo. In mei en septem ber 2005 zijn er al twee avonden geweest voor vertegenwoordigers van organisaties waarbij een aantal stellin gen aan de orde zijn geweest. Graag wil len wij met behulp van onderstaand for mulier een vervolg aan deze avonden geven. Vragenlijst Onderstaand treft u stellingen aan ten aanzien van twee onderwerpen. Ten aanzien van deze onderwerpen verne men wij graag of u het eens of oneens bent. Dit kunt u kenbaar maken door onderstaande vragen te beantwoorden voor dat deel of die delen waar u zich bij betrokken voelt en het ingevulde formu lier vóór 18 maart 2006 in te leveren bij het gemeentehuis of vóór 18 maart 2006 te downloaden via de gemeentelijke website www.zeven- huizen-moerkapelle.nl en vervolgens te mailen naar gemeente@zevenhui- zen-moerkapelle.nl vóór 18 maart op te sturen naar gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, t.a.v. Afdeling Sociale Zaken, Ant woordnummer 13017, 2740 VE Zeven huizen-Moerkapelle (een postzegel is niet nodig). Participatie: 1. Het doel van de Wmo is dat mensen zo veel mogelijk voor zichzelf en voor elkaar zorgen. Vindt u het belang rijk dat u in de toekomst direct bij de beleidsvorming hierover betrokken bent? a. Ja: b. nee: D 6. De kosten die dat met zich meebrengt moeten elders gevonden worden binnen de gemeentelijke begroting, óók als dat betekent dat andere zaken geen doorgang kunnen vinden. a. Eens D b. Oneens: D c. anders: namelijk c. anders: namelijk 2 Welke wijze van deelname beleid heeft uw voorkeur? a. via vragenlijst in de krant a. via vragenlijst tijdens een avond op het raadhuis c. via een burgerplatform dat geraadpleegd wordt voor Wmo onderwerpen d. anders, namelijk 7. Meer geld moet vrij gemaakt worden om de zorg voor elkaar te ondersteunen: bij het voorbereiden van a. nee D b. ja: namelijk (meerdere antwoorden mogelijk) ondersteuning mantelzorg burenhulp/betrokkenheid binnen de wijk bevorderen welzijnsinstellingen nog meer versterken c. anders: namelijk 3. Bent u bereid om eventueel actief deel te nemen in een Wmo burgerplatform? a. Ja: D b. nee: D Voorzieningen in het kader van Huishoudelijke verzorging en nu nog Wet Voorziening Gehandicapten 8. Het toepassen van inkomensgrenzen bij het verstrekken van voorzieningen is reëel: a. Eens D b. Oneens: D c. anders: namelijk 4. Maakt u momenteel gebruik van een voorziening? a. nee b. ja: namelijk Huishoudelijke verzorging: Wvg Graag vernemen wij uw naam/adres/telefoonnummer en indien van toepassing de naam van de organisatie die u vertegenwoordigt. Het invullen van deze gegevens is niet verplicht. 9. Uw mening geeft u: a. als inwoner van de gemeente naam/adres/tel.nr: 5. Bent u tevreden met de huidige wijze van indicatiestel ling door het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg)? a. Ja: b. nee: D c. anders: namelijk b. als vertegenwoordiger van een organisatie naam/adres organisatie Mede door de vergrijzing is de verwachting dat de kosten voor voorzieningen toenemen in de toekomst. Hartelijk dank voor uw medewerking! Na de vaststelling van het bestemmings plan januari jongstleden, is opnieuw een belangrijk fundament gelegd voor de toekomstige, permanente inrichting van de Eendragtspolder tussen Zevenhuizen en Oud Verlaat. De vier gebiedspartners, provincie Zuid-Holland, gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle, recreatieschap Rottemeren en het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard hebben onlangs de realisatieovereen komst gesloten. In deze overeenkomst zijn afspraken gemaakt over de realisatie van het project, de financiën, de risico verdeling, de projectorganisatie en het toekomstig gebruik en beheer. In 2008 wordt in de Eendragtspolder een waterberging gerealiseerd in de vorm van een waterplas en een plasdrasge- bied. Als het gehele recreatiegebied in 2010 klaar is, kan er volop worden gewandeld, gefietst, mogelijk ook geroeid. gekanood en Vergaderoverzicht Raad Raad 14 maart 2006 16 maart 2006 Inrichtingsplan Hoe de nieuwe Eendragtspolder er uit komt te zien, is uitgewerkt in het inrich tingsplan. In dit inrichtingsplan is een waterplas en een plasdrasgebied met kaden eromheen opgenomen. In de Een dragtspolder kan straks 4 miljoen m3 water worden opgevangen en vastge houden. De waterberging is in dit laag gelegen deel van de Randstad noodza kelijk om als piek- en calamiteitenber ging te dienen voor de regio. De water plas biedt diverse recreatieve mogelijk heden. Het inrichtingsplan is voor belangstellenden in te zien vanaf 15 maart 2006 in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Ook zal het vanaf die datum op de website van het project te zien zijn, www.eendragtspolder.nl In de periode van 23/02/2006 t/m 02/03/2006 zijn de vol gende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Aanvragen bouwvergunning Van Swaanswijckstraat 46 te Moerkapelle, plaatsen aan bouw achterzijde (BL/2006/0013) Zaaipad 8 te Zevenhuizen, plaatsen warmte opslagtanks (BR/2006/0005) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouvwergun- ning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Wijziging bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken ter uitvoering van artikel 11, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat: vanaf donderdag 9 maart 2006 t/m woensdag 19 april 2006, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefo nische afspraak), ligt ter gemeentesecretarie, afd. VR0M, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage het ontwerpwijzi- gingsplan voor het perceel Hazeveld 16 te Zevenhuizen Door middel van de wijzigingsprocedure wordt ter plaatse de huidige bestemming Groenvoorzieningen gewijzigd in de bestemming Woondoeleinden. Gedurende de bovengenoemde termijn worden belangheb benden in de gelegenheid gesteld hun zienswijze kenbaar te maken omtrent het ontwerpwijzigingsplan. De zienswij zen kunnen schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders of mondeling kenbaar worden gemaakt bij de afdeling VROM, tel. 0180-63 732, Ter inzage Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1983" voor de bouw van een bedrijfswoning op het perceel Middelweg 19 te Moerkapelle. Het ontwerpbesluit en de daarop betrek king hebbende stukken liggen vanaf 9 maart 2006 gedu rende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeente huis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROL Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mon deling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-6.: 32 Op 14 maart 2006 is er een reguliere raads vergadering waarin afscheid wordt geno men van de zittende raad. Op 16 maart 2006 is er een extra raadsver gadering waarin de nieuwe raad wordt geanstalleerd. Deze openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Aanvang om 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raadple gen via de gemeentelijke website. Vooraf gaand aan de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hier voor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180- 637713 of via h.sterken@zevenhuizen- moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. ifnljctól* goed beiif Overgebleven medicijnen, zoals pillen, zalfjes en vloeibare middeltjes ook Klein Chemisch Afval zijn en in de milieubox horen. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747

Hart van Holland | 2006 | | pagina 4