VVe-lfcoiYt bij J 4 Musical "De Jantjes" in Theater Swanla Zevenhuizen Rabobank I Hart van Holland 15 maart 2006 DORPSHUIS kaartverkoop bij reisburo DE^WALUW, tel.01B0-63213| Stichting Pdlderrdmance Een greep uit het aanbod Muziek (instrumentaal) Muziek (koren) SPORT «Sc CU i ~ThodtoY* Swawla! circuit van het Nederlandse amateur toneel. "De Jantjes"mag worden beschouwd als de eerste Nederlandse Musical. Het stuk werd na de première in 1920 in bijna alle plaatsen van Nederland met onge kend succes vertoond en beleefde in de eerste twee jaar meer dan 2000 opvoeringen. Tussen 1920 en 2003 werd het steeds opnieuw door beroepsgezel schappen op het repertoire gezet. Nog in het thea terseizoen 1997-1998 werd De Jantjes in een produc tie van Nederlands grootste musical producent in alle grote Nederlandse theaters gespeeld. Bovendien is De Jantjes verreweg het meest gespeelde stuk in het toneel. Een unicum in de geschiedenis van ons nationale Voor de Stichting Polderromance is dit alweer de zesde musicalproductie die wordt opgevoerd in de theaterzaal van Dorpshuis Swanla. De kwaliteit van de producties wordt elk jaar weer onderstreept door een fiks aantal uitverkochte voorstellingen. Ook dit jaar weer zijn er een honderdtal mensen voor,- en achter de schermen bezig om het publiek een onvergetelijke avond te bezorgen. Op de foto's zijn de decorbouwers druk bezig met tekenen en schilderen van de decorstukken. Men werkt aan de boot waarmee De Jantjes naar het toenmalig Neder- landsch Indië vertrokken, de Prinses Amalia. De kade in Amsterdam en de huisjes in De Jor- daan. U komt in een voorstelling terecht die door de vaste regisseur - Anne Sytse- ma-Bakker- van de Stichting als meezing spektakel op de planken wordt gezet. U krijgt de teksten van de liedjes uitgereikt om met de cast de refreinen mee te kun nen zingen. Première 31 maart (nog kaar ten beschikbaar), reprises op zaterdag 1 april (uitverkocht), vrijdag 7 april (nog kaarten beschikbaar en zaterdag 8 april (uitverkocht). Kaarten a 15,00 zijn ver krijgbaar bij reisbureau de Zwaluw te Zevenhuizen (0180-632131). Aanvang van de voorstellingen 20.00 uur. DORPSSTRAAT 2D8A ZEVENHUIZEN 1 BD-4BD63D Stichting Polderromance heeft o.a. als doelstelling het stimuleren van de podiumkunsten in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Naast de musicals die door volwassenen worden gespeeld is ook een grote groep jongeren tussen 12 en 18 jaar bezig met het instuderen van Scrooge A Christmas Carrol van Charles Dickens) die in december wordt opgevoerd. Na de succesvolle uitvoeringen van Oliver Twist in dec. j.l. is weer gekozen voor een productie van Charles Dickens en zijn weer een dertigtal jongeren, ondersteund door enkele volwassenen, enthousiast aan het repeteren geslagen voor Scrooge. Veelzijdig regisseur Anne brengt, indien nodig, met ondersteuning van gekwalificeerde dans,- en zang docenten, de spelers op een niveau waarbij men vaak boven zichzelf uitstijgt onder het motto van Anne: "alles wat aan dacht krijgt gaat groeien en bloeien". In September wordt gestart met een blijspel waarvan Harry de Jong de regie op zich neemt. Hiervoor is de inschrijving gesloten. Voor Scrooge zijn nog enkele jongens uit de leeftijdsgroep 12 - 17 jaar voor de figuratie welkom. Sport Cultureel Centrum Dorpshuis Swanla is meer dan Theater 0p deze pagina wordt u regelmatig op de hoogte gehouden van de voorstellingen die in Swanla worden gegeven. Maar Dorpshuis Swanla heeft meer te bieden. Diverse verenigingen en stichtingen vinden onderdak in Het Dorpshuis. Meer informatie vind u op de webstek van Swanla: www.dorpshuis.nl. Professionele kinderopvang dat wordt verzorgt door de SZK te Zoetermeer. Vanwege de grote vraag naar kinderopvang is er recentelijk alweer intern verbouwd. Als gevolg hiervan is de buitenschoolse opvang verplaatst naar de scholen. Dierenarts Hoogendoorn houdt er spreek uur van 15.00 -16.00 in een eigen ruimte. SPORT Jan Timmers Sport Fitness is bijna 7 dagen per week open om u de gelegen heid te bieden op professionele appa ratuur en onder intensieve begeleiding aan uw conditie te werken. Het aan bod: judo, Tang So Do street,- en bre akdance, step,- en all-aerobics, pilates en uiteraard fitness training. Volleybal vereniging Nesselande waarvan het dames-1 team hard op weg is kampi oen te worden in de eerste divisie en de ambitie heeft volgend jaar in de eredivisie uit te komen. De vereniging geldt in de regio als "een volleybal bolwerk" en staat in de regio bekend om de professionele jeugdbegeleiding. Badmintonvereniging Zevenhuizen Zowel in competitieverband als recreatief is de vereniging actief. Ook deze vereniging heeft een sterk groeiende jeugdafdeling. Harmonieorkest 'De Kleine Trompetter' kun je in Zevenhuizen niet omheen voor lessen op diverse blaasinstrumenten en slagwerk. Opleidingen voor het A,- en B,- diploma. U komt ht orkest tegen op de 'Night off Harmony'men verzorgt kerst,- en niewjaarsconcerten, de auba de op koninginnedag, de dodenherdenking, kortom het orkest staat midden in de samenleving van Zevenhuizen en Moerkapelle. De Kleine Trompetter biedt in samenwerking met de Zeven Muzen een scholingstraject aan waarin kinderen vanaf 7 jaar kennismaken met muziektheorie In het 2e jaar mogen ze een drietal muziekinstrumenten (probeerinstrumenten) een aantal weken bespelen waarna een gerichte keuze voor een muziek instrument kan worden gemaal: Dat kan bijvoorbeeld een gitaar, piano of een blaasinstrument zijn. Vervolgens gaan ze de instrumenten leren bespelen bij de docenten van Stichting de Zeven Muzen waar de mogelijk heid bestaat in een ensemble te gaan spelen (waarover hieronder meer) of bij de docenten van De Kleine Trompetter waar ze doorstromen naar het jeugdorkest. Bij Stichting de Zeven Muzen kunt u in het Dorpshuis terecht voor piano,-gitaar,- blokfluit,- dwarsfluit en vioolles sen. Voor de allerkleinsten wordt "muziek op schoot" gegeven. Voor de jeugd van 6-12 jaar is er een musicalopleiding waar door gekwalificeerde docenten lessen in zang, drama en dans worden gegeven. Deze groep geeft op 28 en 29 april in de theaterzaal van Swanla uitvoei gen. De jongerengroep 12-17 jaar) speelt op 16 en 17 juni Reinaerd de Vos. Viswijvenkoor "Sootje Visch" zingt een repertoire van overwegend oud-Hollandse zeemans. en volksliedjes, echter Engels,- en Duitstalige volksliederen gaan ze niet uit de weg. Het kooi wordt instrumentaal ondersteund door een ensemble dat met accordeons, gitaren,fluiten ei contrabas mede het grote succes van het koor onderstreept. Shantykoor "Het Kraaiennest" zingt overwegend Hollands,- en Engelstalige volks,- en zee mansliederen, de zogenaamde shanty's. Liederen die tijdens het zware werk aan boord were gezongen. Theaterkoor 'Singend Goetje' zingt Nederlandstalig repertoire, het koor ondersteund onde- andere op 16 en 17 juni de jongeren musical'Reinaerd de Vos'. Partners in business Zevenhuizen - Moerkapelle KIJK VOOR MEER INFORMATIE EN OVERIGE VOORSTELLINGEN OP ONZE WEBSITE WWW.DORPSHUIS.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 10