m m VOOR boekenweek Wethouder Hans Barth: "Klus is klaar' SPORTEN AFRIKA DIPLOMAZWEMMEN GEMEENTE EN ALBIAS GAAN OVEREENKOMST SLUITEN BIJ BURGER Waddinxvener Waddinxveen leeft! VOOR DUMMIES BINGO IN 'DE BOOG' DE BIJBEL "waddinxveen/boskoop in het nieuws... medische weekenddienst Waddinxveen -Van 15 tot en met 25 maart is het boekenweek, ook bij boekhandel thuiskantoor Burger. Het thema van de 71e boekenweek is 'Boem Paukeslag, over schrijvers en muziek'. Arthur Japin schreef het boekenweekgeschenk "De grote wereld", gratis bij besteding van 11,50 aan nederlandstalige boeken tijdens de Boekenweek. Het boekenweekessay is dit jaar geschreven door Paul Witteman en kost tijdens de boekenweek 2,50. Week van Christelijke Boek Tegelijk met de boekenweek wordt voor de derde keer de Week van het Christelijke Boek georgani seerd. Met deze promotie-campag ne wordt de aandacht van de con sument specifiek op het christelijke boek gericht. In de Week van het Christelijke Boek verschijnt tevens het actieboek Bladstil, geschreven door Leendert van Wezel. Het actie- boek verschijnt voor de 29e keer en is bij Burger verkrijgbaar voor 2,50. Voor meer informatie: www.boek- handelburger.nl 8 maart is het feest want dan is oma jarig. Hartelijk gefeliciteerd van Lauren, Felicity en Malcolm Hart van Holland 15 maart 2006 pagina 13 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... KERKDIENSTEN -19 maart Waddinxveen Prat. Gem. i.w. Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. Th. de Kok. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. J.P. Koning. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. Z. de Graaf; 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. M.A. van Leeuwen. De Bruggen 11.00 uur drs. J.L. Delhaas. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur ds. E. Baljet. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C. Langbroek; 17.00 uur kand. C.H. Legemate. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Prof. Gem. 10.00 uur ds. M. Rougoor. Parousia 10.00 uur Paul Rullmann. benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. ?ruJS' Apotheek Midden-Holland AM), Ronsseweg 138 (tegenover e Gleuland-locatie van het Groene cool Zieken|tuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66 0dvn.nl, voor alle vragen over ja etes (24 uur per dag, 's nachts en m geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis di j nart ztekeni ?Rnoau?'°Ca,ie: Bleulandweg 10. ,HH Gouda, (0182) 505050. Rn Pos'bus 1098, 2800 BB Bel, Jozeflocatie: Jan van ovpr on's,raat- Voor informatie den „7 "Wen, opname, afdelin 9en etc.: www.ghz.nl In de afgelopen raadsperiode was Hans Barth parttime wethouder voor het centrumplan. Zijn opdracht was om een nieuw cen- trumpian te ontwikkelen dat breed gedragen zou worden. Door ziekte moest hij in oktober 2005 zijn werk neerleggen, en in janua ri nam hij afscheid van het college. "De klus is klaar", aldus Barth. "Het is bestuurlijk rond en onom keerbaar." "Als je gevraagd wordt om een nieuw centrumplan te ontwikke len, terwijl er al enkele plannen gesneuveld zijn, dan vraag je jezelf het een en ander af: Moet ik dat doen? Kan ik dat? Kan ik die verwachtingen waarmaken? Ik heb een aantal voorwaarden gesteld en ben de uitdaging toch aangegaan." Wat bij vorige plan nen misliep was dat er te weinig communicatie was tussen de gemeente en andere belangheb benden. "Vanaf het begin heb ik geprobeerd zoveel mogelijk alle partijen bij de ontwikkeling van de plannen te betrekken. Toen alleen de verschillende locaties nog maar bekend waren, heb ik al bijeenkomsten voor omwonenden georganiseerd. En niet in het gemeentehuis, maar zoveel moge lijk op de locatie." Zoveel mogelijk werden belang hebbenden benaderd om hun mening te geven. "Ook al weet je zelf dat je gelijk hebt, toch zal je die ander mee moeten krijgen. Door te luisteren en te overleg gen, maar ook door de verant woordelijkheid te delen wordt het plan breed gedragen." In de etala ge werken, noemt Barth het. "Ook is er een burgerpanel in het leven geroepen dat meedacht over alle te nemen stappen voor het nieu we centrum. Hieruit zijn zeker nieuwe visies en zaken naar voren gekomen, waar we niet aan had den gedacht." Het nieuwe college zal de verdere realisatie van het nieuwe centrum vorm moeten gaan geven. "Wat me dierbaar zou zijn, is dat er een kerk komt in het nieuwe centrum, zodat ook op zondag het centrum levendig is. Een kerk met een echte toren." Deze staat nog niet ingetekend. •Gemeenteraads verkiezingen De partij waar Barth lid van is, D66, leed bij de gemeenteraads verkiezingen een flinke nederlaag: Ze kregen slechts de helft van de stemmen ten opzichte van 2002. Barth ziet het niet als nederlaag: "De vorige keer hebben we de kie zers opgeroepen om voorkeurs stemmen uit te brengen op mij, zodat ik wethouder voor het cen trum kon worden. Daardoor had den we ineens veel meer stem men. Ik had voor deze verkiezin gen gerekend op een of misschien geen enkele zetel, dus met een zetel ben ik tevreden. We zitten weer op het niveau van voor 2002." Yvonne van Went staat er de komende jaren dus alleen voor in de raad. "Voordeel voor haar is dat ze oppositie voert: je hoeft je dan niet in alle onderwerpen te verdiepen. En we zullen haar als partij natuurlijk alle steun geven." •Volks vertegenwoordiging Als wethouder heeft hij in de afge lopen raadsperiode het nieuwe duale stelsel meegemaakt: hij is een warm voorstander van het nieuwe stelsel, maar er valt nog veel te leren."Het risico in een klei nere gemeente is dat de raad zich veel te veel met details bezig houdt. Dat moeten ze overlaten aan het college, en die op hun beurt weer aan het ambtelijk apparaat, die hebben de gespecia liseerde kennis. De raad brengt nog veel te veel tijd door op het gemeentehuis: een avond in de week moet voldoende zijn. Zij zijn de volksvertegenwoordiging en moeten vertalen wat het volk wil. Maar dan moeten ze wel weten wat het volk wil." Toekomst Voor Waddinxveen voorziet Barth dat er naast het nieuwe centrum op den duur nog slechts twee klei nere winkelcentra zullen zijn: "Dit is uit onderzoek gebleken; steeds meer kleine winkels, zoals slagers en groenteboeren verdwijnen doordat het assortiment van de supermarkten steeds groter wordt. Zowel in Noord als in Zuid zou er een subcentrum moeten komen. In Noord liggen de bestaande cen tra alledrie niet gunstig. Misschien zouden de velden van WSE wel een mooie locatie voor een nieuw centrum kunnen zijn." Verder moet Waddinxveen naar zijn idee zo snel mogelijk fuseren met Boskoop. "Het is een illusie dat Waddinxveen in de toekomst alleen verder kan. Eigenlijk moe ten we nog groter denken:De hele Zuidpias, met Bodegraven en Reeuwijk erbij." Waddinxveen - In buurtcentrum 'De Boog' wordt vrijdag 17 maart een bingo gehouden. De zaal in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Na het succes van de lege flessenactie van december kan er van 20 tot en met 25 maart bij Den Edel Sport Waddinxveen gesport worden voor Afrika. Niet- leden kunnen als introducés spor ten voor €5,-. Op zaterdag 25 maart kunnen ook leden meedoen aan de actie. Op deze dag bestaat de mogelijkheid om de pas niet te gebruiken en dus een tik te bespa ren. Ook zij betalen €5,-. Die dag zal Troy Douglas aanwezig zijn en vragen over cardio- en krachttraining beantwoorden. De opbrengst gaat in zijn geheel naar Project Knysna Zuid-Afrika, een project van Youth for Christ. Voor meer informatie over het project 'Sporten voor Afrika: www.steun- afrika.com. Waddinxveen - Voor wie niet of slecht thuis is in de wereld van de bijbel, houden ds. Marco Batenburg, pastor Ad van der Helm en ds. Kees de Jong een inleiding onder de naam 'De bij bel voor dummies'. De inleiding vindt op woensdag 22 maart en 5 april plaats in de Ontmoetingskerk, aanvang 20.00 uur. Aanmelden via telefoon 0182-614401. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is zaterdag 11 maart gezwommen voor het A-diploma. Er waren 54 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Fleur de Zoete, Thijmen van Kampen, Lukas Brand, Nikos de Haer, Bao Kaptein, Bente Nortier, Joyce Boon, Maartje Sonneveld, Michelle van Setten, Aline Looijen, Jarle van den Ban, Mandy Vreeswijk, Rick Vreeswijk, Daan de Bruine, Maaike Ouwejan, Dennis van Beest, Evita Teunis, Chahid Bokasba, Fay Verkleij, Jari Hommels, Annemieke Smit, Johnny Verkerk, Kes Evers, Jasper van Leeuwen, Rianne Looijen, Wilbert Graveland, Bas Hustinx, Annicka Rijkaart, Filip-Jan Fioole, Noelle Maatje, Stan Wallaart, Roald Alderliesten, Mare Noyons, Nordin Bokasba, Floris Worst, Nathalie Kok, Ruben van den Bosch, Tommy Baas, Tony Verlaan, Jasmijn de Booij, Melissa Reede, Kevin Rijkaart, Damian Jacobs, Lucas Stolk, Anna-Serissa Smit, Sven Versloot, Cagan Karaca, Ivo Rejda, Sylvana Huisman, Thom van den Berg, Selina Mourits, Simon van der Zwan, Cornel Slappendel en Pieter Deij. Waddinxveen - Het college van bur gemeester en wethouders van Waddinxveen heeft onlangs een onderhandelingsresultaat bereikt over de woningbouwontwikkeling op de locatie van Houthandel Alblas aan de Zuidkade. Het bedrijf wordt verplaatst naar het Gouwe park en op de locatie aan de Zuidkade komen woningen. De gemeente Waddinxveen, Hout handel Alblas en ontwikkelcombi- natie Bouwfonds MAB Ontwikke ling /Dura Vermeer zijn overeenge komen deze plannen verder te ont wikkelen naar aanleiding van het bereikte onderhandelingsresultaat. De verplaatsing van de houthandel past, vanwege het aantal vrachtwa gentransporten, in het beleid om milieuonvriendelijke bedrijvenloca- ties te transformeren naar woonge bied. Plan is om op de huidige loca tie van Alblas 163 woningen te bouwen (32 starterswoningen). Het resultaat van de onderhande lingen wordt uitgewerkt in een exploitatieovereenkomst. Vervolgens wordt een planologi sche procedure gestart om de plan nen te realiseren. Zodra de exploi tatieovereenkomst is uitgewerkt start de gemeente een informatie traject om de omwonenden van de Zuidkade te informeren over de plannen.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 13