DE PEUTERSPEELZAAL BEWONERS GEÏNFORMEERD OVER BAGGERDEPOI BRIDGECURSUS TEGENSPELEN ALLE ASPECTEN VAN DE LIEFDE ZONDAG BIJ 0RI0N KAARTEN BIJ ZANG EN KLEUR PILATES YOGA CURSUS Hart van Holland 15 maart 2006 ^NESSELANDE/ZEVENHUIZEN Huwelijksgeschenk jwy Karin Heeren Nesselande/Zevenhuizen - Op de grens van Zevenhuizen en Nesselande ligt het baggerde- pot met bagger uit de Rotte en Rottemeren. Eind 2006 verloopt de vergunning en moet het baggerdepot ontmanteld wor den. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpener- waard heeft samen met het Recreatieschap Rottemeren en Ingenieursbureau Oranjewoud de bewoners van het Zuideinde geïnformeerd over de werk zaamheden die vanaf juni dit jaar zullen gaan plaats vinden. In het baggerdepot ligt 100.000 kubieke meter schoon en licht verontreinigde grond die herge bruikt kan worden. Het hoog- j heemraadschap heeft besloten deze grond te gebruiken voor de I versterking van het talud van de Ringvaartkade. De grond uit het depot is hier heel geschikt voor. De l grond van de kade van het bagger depot is geschikt voor het ophogen van de dijk. De heer Van der Zande van Ingenieursbureau Oranjewoud heeft aan de hand van tekeningen de bewoners laten zien welk deel van de grond afgegraven gaat worden en waar dit opnieuw gebruikt zal worden. De trillingsnormen in de vergun ning en de overlast voor de bewo ners van verkeersbewegingen is in de vergunning vastgelegd. Om overlast zoveel mogelijk te voorko men zal de grond niet met vracht wagens afgevoerd worden, maar naar de andere kant van de Ringvaart worden gebracht door middel van een transportband. Deze transportband zal over het Zuideinde en de Ringvaart worden aangebracht. Vanuit het depot kan de grond dan direct naar de plaats van bestemming worden gebracht. Over deze wijze van grondtrans port waren weinig vragen bij de aanwonenden. Een dringende vraag was wat er gaat gebeuren met de 'bak' die achterblijft. De ervaringen van de aanwonenden met het onderhoud door het Recreatieschap Rottemeren is niet best: ten tijde van de aanleg was er overleg maar het onderhoud bleef in de ogen van de bewoners van het Zuideinde onder de maat. "Onze ervaring leert dat u het dan gewoon niet doet", aldus een van de aanwezigen. Mevrouw Ravenstein van het Hoogheem raadschap reageerde op deze uitla ting met de opmerking dat volgens haar bij klachten altijd direct is gereageerd. De bewoner voegde toe aan zijn betoog dat het ook niet om de aanleg ging maar het onderhoud van het terrein, keer op keer kreeg hij geen gehoor bij klachten over bijvoorbeeld distel- groei. De heer Rumpf van het Recreatieschap werd hiervoor direct verantwoordelijk gehouden. Er wordt een transportband aangebracht over het Zuideinde en de Ringvaart. De distels en het onderhoud riep een discussie op bij de aanwezigen. Ook met het feit dat er een 'water bak' zal ontstaan met alle gevol gen van dien waren de aanwonen den niet gelukkig mee. Volgens een van de aanwonenden is er een provinciale verordening die distel- groei en het onderhoud van terrei nen bepaalt. Het is de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle die hier op moet toezien. De aanwezige burgemeester Fijen heeft de bewo ners beloofd dat binnen de gemeente gekeken zal worden naar deze verordening. De heer Lips van het Hoogheemraadschap zal zich buigen over een mogelijke oplossing voor de 'waterbak', een oplossing zou kunnen zijn om de bodem enigszins bol te houden zodat het water niet blijft staan. In ieder geval wordt de bak niet terug gebracht op maaihoogte, zo lichtte de heer Rumpf toe, omdat de ont wikkeling goed past binnen de plannen voor de Een-dragtspolder. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla wordt vanaf dinsdag 11 april een bridgecursus "tegenspelen" gegeven. De cursus duurt vijf middagen van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: e-mail fcschie- reck@hotmail.com of telefoon 06-51920663. KERKDIENSTEN - 19 maart Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. N. Tramper. HUISARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@nesseweb.nl Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag 17 maart vanaf 20.00 uur een kaartavond, ledereen is welkom. Nesselande - In Brede School Nesselande geeft docent Ellyn Petimesas sinds kort les in Pilates. Pilates zorgt onder andere voor een beter lichaamsbewustzijn en een sterke en soepele wervelkolom. Op woensdagavond zijn er twee lestij den, van 19.45 tot 20.45 uur en van 20.45 tot 21.45 uur. Er zijn nog een aantal plaatsen beschikbaar, inschrijven kan telefonisch op 010- 4205055 of aan de balie op werkda gen van 9.30 tot 16.00 uur. Nesselande - In Brede School Nesselande start maandag 27 maart een yogacursus van start. Er zijn nog een aantal plaatsen beschik baar. De cursus bestaat uit 14 lessen op maandag tussen 19.15 en 20.15 uur. Aanmelden kan telefonisch op 010-4205055 of op werkdagen tus sen 9.00 en 16.00 uur bij de balie van Brede school Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14. Nesselande - In het cultureel centrum Orion zingen Linda Jochems en Christian van Es zondag 19 maart de liederencyclus Myrten van Robert Schumann. M°k0rt Schumann schreef de yrten in het jaar 1840, een geluk- 9 jaar voor hem. Na een lange tijd 1° onzekerheid, heimelijke Praakjes en een intense briefwis- '"9' treedt hij in het huwelijk zijn grote liefde Clara, ^nantisch' als hij is, draagt hij de op aan Clara. De liederen baar Sen Huwelijksgeschenk aan 1 belt!,60_i 'S een liederencyclus i horJH?6 Uit 26 'Aderen. Enkelen overnrnt'1 *l'kaar' maar v00r hat los 1 6 ,deel staan de liederen cvc| kaar- Centraal in deze derPn 'dd"de gevoelens die de lie- hoon ,u*dra9en: vreugde, wan- allem'spi6 erdeid' twijfel, devotie, onder de grote noemer van de liefde. Schumann werd voor de liederen geinspireerd door de geichten van Byron, Moore, Bums, RAckert, Heine, Mosen en Goethe. Het thema van het programma is de liefde, maar niet alleen de kant die vertelt over de vlinders in de buik. 'Myrten' laat alle kanten van de liefde zien waaronder wanhoop, opwinding, devotie, ontluikende liefde, verdriet, frus tratie, liefde voor een kind, liefde voor drank (ook een van Schumann' s liefdes), etcetera. Belangstellenden zijn welkom zon dag 19 maart vanaf 15.00 uur. De entree bedraagt €3,-. Voor meer informatie: www.ccorion.nl of 010-4204480. Zelfs met druilerig weer is dit het zonnigste moment van de dag. Het ophalen van het grut. Kortstondige minuten van gezinshereniging bij de peuterspeelzaal. Wie de tijd neemt en zich niet ergert aan de "het-duurt-maar-even-geparkeerde- auto's-en-fietsen" kan toeschouwer zijn van inten se tafereeltjes. Bont gekleurde pukkies waaieren onschuldig naar buiten naar degene waarvan ze zeker de komende 15 jaar nog afhankelijk zijn. Het totale beeld geeft de toeschouwer de stand aan van de emanci patiebarometer. Toch maar weer als punt opvoe ren op het komende par tijprogramma. Doet het altijd goed. De jarige gaat achterop weer mee een boterham metje eten. Het papieren plaksel op het hoofd, met de trotse 3 erop, blijkt niet weersbestendig. Maar moeder heeft haast. "Thuis leggen we hem wel op de kachel." Het ritme van leven wordt het jonge volk al flink bijgebracht. Even later is het hek weer dicht en de rust terug. Het waren ook maar kortston dige, haastige minuten. Maar wel zonnig. reacties?: Gerard Baaij@hotmail. com (tekst) ernstw@ planet.nl (illustratie)

Hart van Holland | 2006 | | pagina 15