GROENEWEG LAAT DURE PUNTEN LIGGEN VERLIES VOOR KWIEK 1 DAMES NESSELANDE IN VEILIGE HAVEN ZWAAR BEVOCHTEN WINST FLYERS-DAMES {SPORTIEVE ONDERLINGE STRIJD GYMVERENIGING BOSKOOP EERSTE1 COMPETITIEWINST HEREN 1 DE GOUWE SPORT Hart van Holland 15 maart 2006 VOETBAL TAFELTENNIS I !?n,de..Puttelaan- 's Middags Zevenhuizen - In de inhaalwedstrijd legen de nummer laatst SMV/ Hille- gersberg heeft Groene weg de 3 punten niet op Sportpark van 't Verlaat kunnen houden. Het werd op een goed bespeelbare veld 1-1. Al begon de wedstrijd voor Groeneweg nog zo goed toen Maurice Eckhardt in de 5e minuut zijn schot via de buitenkant van de paal het veld weer zag ingaan. Ondanks dit goede begin bleek al snel dat Groeneweg niet in de wed strijd zat. Des te erger was het toen SMV na een kwartier spelen op voorsprong kwam. Na een vrije trap voor SMV kon een speler van SMV ongehinderd de bal koppen, waarna de rappe spits van de bezoekers het meest attent rea geerde door de bal achter de kans loze doelman Mark de Hoog te schieten. Hierdoor werd het er voor Groeneweg niet gemakkelijker op. De tegenstander ging erin geloven. Groeneweg kreeg het een 'cadeau tje' van de scheidsrechter toen spits Pascal Crielaard een schwalbe maakte in het strafschopgebied. De strafschop werd feilloos benut door Eckhardt (1-1). Na rust een wat beter Groeneweg dat op jacht ging naar de voor sprong. Ondanks goede kansen voor de ingevallen Rick van Yperen en Eckhardt bleef het 1-1. SMV kwam er niet meer aan te pas, zeker niet toen er een speler van SMV, na de zoveelste overtreding, met rood eruit werd gestuurd. De man meer situatie werd niet goed benut; alleen Marco Terpstra kreeg net voor tijd nog een goede kans, maar hij zag zijn inzet van dichtbij gestopt. Een slechte wedstrijd van Groe neweg met een voor deze ploeg teleurstellende uitslag. Ondanks dit onverwachte puntenverlies is er niks aan de hand voor Groeneweg. Het staat nu alleen aan kop met een en twee punten voor op Stolwijk en Donk, de twee komen de tegenstanders. Het Goudse Donk komt zondag op bezoek, aanvang 14.00 uur. Verwacht mag worden dat Groeneweg revanche wil voor de in Gouda opgelopen nederlaag eerder in het seizoen, maar dan moet men wel uit een ander vaatje tappen. I Waddinxveen - Kwiek 1 kon het niet bolwerken tegen SVN 1 en ver loor met 3-7. C. Vos won een wed strijd en W. van Wageningen twee. I Kwiek 3 had een uitschieter tegen I De Treffers 8; hier werd uit met I maar liefst 0-10 gewonnen. Kwiek 14 won ook, tegen top 2 werd het 7- 13. Het vijfde team verloor met 1-9 Ivan Flamingo's 2, alleen J.Reichard Iwist een partij te winnen. Ook I kwiek 6 verloor met 1-9 van TOP 3, I hier won M. van Tol een partij. I kwiek 10 verloor met 4-6 van ILAC ?A. Kwiek 11 wist de wedstrijd te I winnen, tegen NTTC 5 speelden zij «.Kwiek 12 kon niet achter blij- I ven met verliezen, ook zij verloren jmet 1-9 van Smash 6. Kwiek 13 speelde gelijk tegen ILAC 8, M. Oosterom en P. van Wezel wonnen ieder twee partijen. Kwiek 15 ten slotte wist de wedstrijd tegen de dames van Vriendenschaar 26 win nend af te sluiten met 7-3. De jeugd is het tweede gedeelte wisselend begonnen. Het eerste team speelde gelijk tegen AADrink/FVT 2, J. van der Meij en D. Kuyf wonnen twee partijen. Kwiek 2 verloor uit met 6-4 van VW 4. Kwiek 3 wist te winnen met 8-2 van De Sprint/Honda 4, terwijl Kwiek 4 verloor met 3-7 van Vriendenschaar 1Ook Kwiek 5 ver loor, met 4-6 van OTTV 1Kwiek 6 won weer eens, met 10-0 werd DOCOS 6 het slachtoffer. -r Bij gymvereniging I oskoop werd afgelopen zaterdag om de eremetalen. Om I '«O uur beet de selectie meisjes, screatief turnen en meisjes groep I hiet spits af bij de jaarlijkse I erlinge wedstrijden in de sport- Png de 'strijd' door met de recrea- I e ^oePen' meisjes groep 3 tot en I e, i°ngens groep 2 tot en met I 95 middelbaar onderwijs en I Wanten meisjes. Er werden Ln,°u 0e^er|ingen geturnd op |,r u9' balk, lange mat en I n9- A"e turnsters kregen een Imnrk?3 en de vo'9er|de turnsters Ln en °P het podium komen om |"ememedaille ontvan9st te Anri)eS ?r06p 7 Leoni Boeije, 2. ïoorn 3 °'Wijk' 3' ln9e HoJgen- 19roen's 1 J°yc?..Jomtsma; Meisjes blent- xar|ijn van de Kooij, 2. Selert uurens' 3. Eline van Berlo; verP''cht 1. Mariana lu. oro' 2. Laura van Driel, 3. SchiedamZevenhuizen - De top per uit de 1e divisie B stond zaterdag op het programma. Rijnmond Volleybal tegen GTI- Nesselande. De uitkomst van dit treffen zou een voortijdige beslissing voor het kampioen schap kunnen betekenen. Direct in het begin van de wedstrijd leken de hoogge spannen verwachtingen te worden waargemaakt. Rijnmond bleek over een voortreffelijke blok kering te beschikken en een prima serve. Nesselande miste echter nog de organisatie in de verdediging waardoor de pass niet tot zijn recht kwam. Coach Pang was al snel genoodzaakt om zijn time-outs te gebruiken. Dit kon niet voorkomen dat Rijnmond tot 18-10 uitliep. Het leek erop dat de eerste set een een voudige overwinning zou opleve ren voor de thuisploeg. Niets bleek echter minder waar. Pang bracht Olga van Zaanen en Flore Gravesteijn in het veld voor Karin Vermeulen en Karin Knip. De gele deren sloten zich en Nesselande knokte zich terug naar 21-18. Rijnmond werd gedwongen tot het nemen van een time-out, maar ook hierna bleef Nesselande aandrin gen. Fanny Lafeber en Eva Heerschap sloegen als vanouds de verdediging murw en Ruth van de Wel liet een aantal prachtige bloks zien. Nesselande trok aan het lang ste eind: 28-30. Ook in de tweede set speelde de ploeg uit Schiedam ijzersterk. Een sterke serviceserie van Roos van Harten leverde de voorsprong op. Ook werd er veel op de 3-meter aanval gespeeld en gescoord. Opnieuw bleek de verdediging van Nesselande traag te reageren. De tweede set ging naar Rijnmond (25-20). In de derde was Nesselande veel beter georganiseerd. De pass was onder controle, waardoor Petra Droogh gevarieerder het spel kon verdelen. In de eindfase speelden Flore Gravesteijn en Ruth van de Wel beiden zeer sterk. Rijnmond was hier niet tegen opgewassen. Met 15-25 ging de set verloren voor de Rijnmonders. De vierde set gaf eenzelfde beeld te zien. Een sterke service serie van Flore Gravesteijn dwong Rijnmond tot een vroege time-out. Alhoewel het publiek menigmaal op fantasti sche rally's werd getrakteerd kon Rijnmond geen vuist meer maken. In 20 minuten stond het 14-25 op het scorebord en kon Nesselande een verdiende 3-1 zege mee naar huis nemen. Met 12 punten voor sprong en nog 4 wedstrijden te gaan ligt het kampioenschap nu voor de dames uit Zevenhuizen binnen handbereik. Tessa Verlaan; Recreatie turnen keuze 1. Tanja de Jong. Aspiranten tot 14 jaar 1. Leonie Henrich, 1. Lianda Blanken, 2. Su zanne van Zoest, 3. Anne Kruize; Aspiranten 14 jaar e.o. 1Marina de Frankrijker, 2. Laura Vermeer, 3. Leandra Bouwman; Meisjes groep 3 1. Anouck Hout man, 2. Rinka Kranenburg, 3. Xara Roelofs; Meisjes groep 4 1. Gabriëlle de Bruin, 1. Aniek Stomphorst, 1. Dorien Koetsier, 2. Lisa van Eek, 3. Julia Giessen; Meisjes groep 5 1Michelle van den Bosch, 2. Iris Kamps, 3. Linda Kers- seboom; Meisjes groep 6 1. Nadine van Tol, 2. Danielle Hoogendoorn, 3. Noëlle Hoogendoorn; Baltiek groep 2 1Kevin de Haan, 2. Brian van Ofwegen, 3. Roel Straathof; Baltiek groep 3 1. Aad Schuilen- burg, 2. Jeroen Houtman, 3. Vin cent Laros; Baltiek groep 4 1. Ridder Oudijk, 2. Koen Hijman, 3. Alex Bogaards; Baltiek groep 5 e.o. 1. Aron Verkleij, 2. Remco Stolwijk. Waddinxveen - Twee verlengingen hadden de dames van Flyers nodig om in Driebergen tegenstander Blue Arrows op de kniean te krij gen en daarmee de zevende over winning op rij te boeken: 79-81. Het was voor de ploeg van coach Alvares echter geen gemakkelijke middag. Vooral omdat hij niet over zijn lange dames kon beschikken. Lengte die Blue Arrows wel in huis had en daar zowel aanvallend als verdedigend goed gebruik van maakte. Spannend was het wel. Flyers won het eerste kwart met 14- 12 maar moest het tweede kwart met 17-12 aan Blue Arrows laten, die vooral vanaf de vrije worplijn scoorden. In het derde kwart kwam Flyers prima terug. Vielen de ballen nu wel goed en was het de veel sco rende Marieke Koele die Flyers in de race hield, 19-10. In het vierde kwart hield Flyers tot het laatste moment twee punten voorsprong. Een noodschot van Blue Arrows zorgde na de reguliere speeltijd echter voor een gelijke stand, 59- 59. In de eerste verlenging gingen de ploegen gelijk op en was het was het opnieuw Blue Arrows die met een benutte vrije worp in de laatste seconden de stand weer gelijk trok, 66-66.In de tweede verlenging liep de spanning verder op. Beide teams gingen volop in de aanval, waarbij Flyers uiteindelijk aan het langste eind trok. Blue Arrwos lette bij het innemen van de bal na een time-out niet op en met nog vijf seconden scoorde Flyers de winnende treffer en konden de dames een zwaar bevochten 81-79 overwinning mee naar huis nemen. Topscoorder: Marieke Koele24 punten. Meisjes Junioren 1 kende thuis tegen Binnenland 1 uit Baren- drecht een bliksemstart door het eerste kwart met 24-8 te winnen. Daarna gaven de meisjes Binnen land de gelegenheid om terug te komen zodat de voorsprong bij rust nog slechts vijf punten bedroeg, 34-29. Uiteindelijk werd gewonnen met 53-43. Topscoorder Sedira de Jong 14. Jongens Juniorenl hield het tegen het bezoekende Westland Stars 1 spannend tot het vierde kwart, 63- 47. Winst in het eerste en verlies in het tweede kwart zorgden name lijk voor een 25-25 ruststand, waar na de 's Gravenzanders het derde kwart wonnen met 20-14. In het vierde kwart echter een totaal ander Flyers. In no-time werd de achterstand van 6 punten omgezet in een voorsprong, werd verdedi gend niks meer weggeven en werd het vierde kwart gewonnen met 24-2. Topscoorder: Ruben van Velzen 22. Jongens Kadetten 1 kon het thuis niet bolwerken tegen het bezoe kende DAS 1, 34-59. De Delftena ren wonnen via een 10-18 rust stand alle kwarten. Topscoorder Stein Fortuin 11 Meisjes Mini's 1 had niet echt moei te met het bezoekende SVO 1: 53- 16 winst. Topscoorders: Jorinda van Gent, Elsa Falkman en Charlotte Koning allemaal 8 punten. Jongens Mini's 2 en DAS 2 maakten er een leuke wedstrijd van, waarbij Flyers de voorsprong in de vierde periode uit handen gaf. Winst voor DAS met 35-31. Topscoorder: Gino Blonk en Matthijs Hilgers elk 8 pun ten. |Maaik( tSelerv V3n der Lo°"' (Klaveren pf 1D Anneloes Recr^;-' leur Baerwaldt; van -rp uacivvdlUl, 'j 'e turnen verplicht 1. Tessa 9' 2. Sanne van Schooten, 3. Waddinxveen - De bondsteams van zwem- en poloclub Van Uden-De Gouwe speelden zaterdag thuis. Het werd een ouderwets spannen de avond. Heren 1 won verdiend zijn eerste competitiewedstrijd met 10-9 van BRC 1 uit Borculo en dames 2 wist tegen Polar Bears 2 uit Ede ook de winst in eigen huis te houden. Zij wonnen met 11-10. Dames 1 wist de wedstrijd tegen Polar Bears 1 niet winnend af te sluiten. Alhoewel de dames tot een minuut voor het einde van de derde periode nog met 6-5 leidden, werd het Waddinxveense spel door de arbiters zo nadelig beanvloed, dat Polar Bears uiteindelijk nog met een 7-11 winst naar huis kon gaan. Dames 1 De toon was snel gezet in de wed strijd van dames 1 tegen Polar Bears. De Waddinxveensen zouden het niet gemakkelijk krijgen tegen de geroutineerde speelsters uit Ede. Na de benutte vijfmeter van Polar Bears scoorde Petra Meerdink uit een overtal, doch Polar Bears liep uit naar 1-3, alvorens Kirsten Veldman 2-3 kon tegenscoren. De periode werd met 2-4 afgesloten. In de tweede periode liet de Gouwe haar sterkste spel zien. Dit resulteerde in vier doelpunten op rij. Petra Meerdink, Karen Weerd, Sandra Berckenkamp en Kim Middendorp (overtal) scoorden 6-4, alvorens Polar Bears deze periode, via een overtal, kon afsluiten met 6-5. De ploeg van trainer/coach Michal van der Zeeuw bleef goed verdedigen, doch het arbitrale duo gooide vlak voor het verstrijken van de derde periode behoorlijk roet in het eten. Met een derde P en een UMV werd de toch al krap pe bezetting van de formatie de Gouwe vleugellam gemaakt. De 'geest' was uit de wedstrijd. Hiervan profiteerde Polar Bears en beëindigde zodoende de derde periode met een 6-7 voorsprong. De Waddinxveense ploeg kon in de vierde periode geen vuist meer maken en moest met lede ogen toezien dat Polar Bears freewhee lend uitliep naar een 6-11 stand. Kirsten Veldman tekende voor 7- 11, waarmee de wedstrijd werd afgesloten. De Gouwe kreeg 8 uit sluitingen, tegenover 3 voor Polar Bears. Heren 1 De heren hebben hun eerste over winning van dit seizoen geboekt De wedstrijd tegen BRC uit Borculo stond op het programma. In de uit wedstrijd werd nipt met 5-7 verlo ren. Ditmaal konden de heren de punten in Sniep houden, dankzij een uiterst knappe 10-9 overwin ning. De Gouwe begon de wed strijd met een stevige pressing. Dit resulteerde halverwege de eerste periode in een 3-0 voorsprong. Uiteindelijk werd de eerste periode met een 4-1 stand afgesloten. In de tweede periode verslapte de ploeg niet en leidde halverwege de wed strijd met 6-4. In de derde periode ging de Gouwe over op een andere tactiek. Er werd afgestapt van de pressing en er werd overgeschakeld op de zoneverdediging. Doorgaans is de derde periode voor de Gouwe de cruciale periode van de wed strijd. Menigmaal werd de wed strijd in deze periode beslist ten nadele van de Gouwe. Echter deze wedstrijd verslapte het Waddinxveense team niet en werd de derde periode afgesloten met een 8-6 voorsprong. Ook de vierde periode begon de Gouwe goed en het werd 9-6 dankzij Myk Middendorp. Desondanks drong BRC sterk aan en verslapte de Gouwe toch enigszins en werd het nog 9-9. Met nog 20 seconden te spelen scoorde Jaco de Jong de winnende treffer: 10-9.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 19