Walter Geluk en Troy Douglas sporten voor Afrika wrnrn® CULTURELE MIDDAG ROELOK en van putten door in beker Waddinxvener Waddinxveen leeft! MISSA BREVIS FILM IN KREATER NATIONALE SCOUTINGDAG UITKERINGSFRAUDE AAN HET LICHT Boskoop in het nieuws... ai tantum ujf>u?v WAD DINXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 22 maart 2006 KERKDIENSTEN - 26 maart Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur drs. Reichman, jeugd dienst. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 en 18.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. Baljet. DeStek 9.30 en 18.30 uur dr. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uurT. Nap. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleuiandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Boskoop - Kleinkoor Cantare geeft zaterdag 25 maart een optreden in tie Gereformeerde Kerk, onder de naam ReMuZiCo. De nadruk ligt op tie Missa Brevis van J. de Haan, maar ook andere muziekstukken worden ingestudeerd. Het concert begint om 20.15 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De entree raagt vijf euro. Voor meer infor matie: www.cantare-8wise.nl. Walter Geluk (22) organiseert voor zaterdag 25 maart een 'actie sportdag' voor Afrika. Hij doet dat in samenwerking met Den Edel Sport, dat de openingstijden en het programma voor die dag heeft aangepast. Aan de leden van Den Edel Sport wordt tijdens de actie dag gevraagd om vijf euro entree te betalen in plaats van hun abon nementpas. Bovendien kunnen ze introducés meenemen, die ook vijf euro toegang betalen. De op brengst is volledig voor het goede doel bestemd. De bekende atleet Troy Douglas (specialist op de 100, 200 en 400 meter sprint) heeft spontaan zijn medewerking aan de actie toegezegd. Hij is tussen elf uur en half twee in de sportzaal aanwezig om vragen te beant woorden en/of adviezen te geven. De sportschool is zaterdag geopend van half negen tot vier uur. Een loterij moet zorgen voor extra inkomsten. Alle prijzen wer den belangeloos beschikbaar gesteld door het bedrijfsleven uit Waddinxveen en omstreken. Stage in Johannesburg Walter Geluk is docent lichamelij ke opvoeding op een school voor voortgezet onderwijs £n sportin- structeur bij Den Edel. Vorig jaar rondde hij zijn opleiding tot leraar lichamelijke opvoeding af met een stageproject op een school vlakbij Johannesburg (Zuid-Afrika). Hoewel de stage voor zijn studie nauwelijks relevant was door de totaal verschillende inrichting van het sportonderwijs, had Walter de tijd van zijn leven. De stageop dracht deed hij samen met een studiegenoot. "We gaven vooral looptrainingen. Anders dan in Nederland specialiseren de jonge ren in Zuid-Afrika zich tijdens hun middelbare schoolopleiding in één sport. Wij legden ons vooral toe op looptechnieken voortennis- en rugbytraining." Na zijn stageperi ode reisde Walter nog een maand rond in Zuid-Afrika. Op de stage school had hij een dokter leren kennen, die in zijn vrije tijd reislei der was. Twee keer per jaar ver trok hij met zo'n 40 t 50 mensen voor een tour door Europa. Deze dokter/reisleider organiseerde een reis van een maand door Zuid- Afrika voor Walter. Daarbij reisde hij steeds zo'n 500 kilometer en verbleef vervolgens telkens zo'n drie dagen bij een kennis of vriend van de dokter. E£n van die logeer adressen was bij Philip Schrïder, de directeur van Youth for Christ Knysna Zuid-Afrika. Walter was diep onder de indruk van het werk van Philip Schrider en zijn stich ting. Al sinds zijn jongste jeugd was het Walter's droom om naar Afrika te gaan en de mensen daar te helpen. De verwezenlijking van die droom was nu erg dichtbij gekomen. Youth for Christ De stichting Youth for Christ geeft jongeren in Zuid-Afrika de kans op een beter leven. Ze organiseert onder meer opvang voor daklo zen, geeft hulp aan verkrachte en/of ongewenst zwangere meis jes, voorlichting over aids-bestrij- ding en ondersteunt ongeschool de jongeren bij het vinden van een baan of beroep. Youth for Christ organiseert voorlichtingskampen en heeft opvanghuizen, waar vrij willigers van de hele wereld belan geloos meehelpen en werken. Veel steun komt vanuit christelijke organisaties, maar ook mensen zoals Walter die met de Stichting in aanraking komen, zeggen spon taan hun hulp toe. Ook Walter deed dat. Hij beloofde Philip Schroder een geldbedrag én mens kracht. Acties Walter ging direct na terugkomst samen met een vriendin, Eline Driessen van start met enkele acties. Het bedrijfsleven reageerde enthousiast. De Waddinxveense kantoorboekhandel Sonneveld bij voorbeeld vroeg haar klanten om hun volle klantenkaarten te schen ken aan de Afrika-actie van Wal ter. Sonneveld verdubbelde vervol gens de opbrengst. Wegens groot succes loopt deze actie nog verder door. Verder hielden Walter en Eline in december een statiegel dactie, waarmee ze drieduizend euro ophaalden. Van Noort Transporten regelde belangeloos het transport om de flessen te ver voeren. Aanstaande zaterdag hopen ze met de Sportdag tussen de duizend en vijftienhonderd euro binnen te halen en op 16 juni zal er een zogeheten duomara thon plaatsvinden. Bij deze spon sorloop is het de bedoeling dat één deelnemer hardloopt en één deelnemer de marathonafstand per fiets aflegt. Drukkerij A-twee (Coenecoop) zorgde voor gratis drukwerk om de acties zoveel mogelijk aandacht te geven. Walter: "Eline en ik zijn erg blij met al die positieve reacties. We gaan door met het organiseren van acties en evenementen tot we honderdduizend euro hebben ingezameld. Daarnaast gaan we aankomende zomer naar Zuid- Afrika toe om te participeren in een vrijwilligersproject. We willen niet alleen maar geld schenken, maar ook echt iets doen voor de mensen daar." Waddinxveen - De Culturele Com missie verzorgt zaterdag 25 maart een muzikale middag met een optreden van het Reünisten Orkest der Genie. Tijdens de culturele mid dag in het Anne Frankcentrum brengen zij een swingend pro gramma met onder andere muziek van Glenn Miller. Kaarten €3,30 zijn vanaf 13.30 uur aan de zaal ver krijgbaar, aanvang 14.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Kreater draait vrij dag 24 maart, aanvang 20.00 uur, de film 'Ae Fond Kiss'. Casim en Roisin ontmoeten elkaar in Glasgow en zijn direct stapelver liefd op elkaar. Het probleem is alleen dat Casim weet dat zijn van oorsprong Pakistaanse ouders nooit zullen instemmen met zijn relatie met Roisin. Hij is namelijk uitgehuwelijkt aan Jasmine. Als hun verhouding bekend wordt, staan beide families op hun achter ste benen. Reserveren bij Kreater, Kerkstraat 13, telefoon 0182- 614422. 'nxveen - Twee kwartfinale- Partijen van de interne schaakbe- er stor|den afgelopen donderdag- v°nd op het programma. Arjen ruurmond moest het opnemen 9en Rene Roelofs. Het werd een erPe Partij, waarin Zuurmond h»hl elijk het in'tiatief leek te tPr u R°elofs zette de Partij ech" ziinh vervol9 langzaam naar d - en Piaatste zich zodoen- kwar+f' 'Ve finaleS- De andere waphnaie van de aVQnd j tuj_ PuttiHildebrand en Bart van n, een interessante ope- geliiht kwam er een ongeveer bord u rniddenspel op het waarin Van Putten uiteinde- nadat 'nitiatief verkreeg verzuimrt dabrand ten «"terechte nde de dames te ruilen. Pam merne C0mpetitie stond de ik Hen eTWim Van Vuuren en N dat honak °P het Pro9ramma. 3dat be'de spelers elkaar gedu rende het middenspel in evenwicht hielden, won Hennink in de afwik keling naar het eindspel een pion. Het toreneindspel dat overbleef leek remiseachtig, maar Hennink bleef proberen totdat zijn overwin ning een feit was. Barthold Janssen speelde van begin af aan een goed opgezette partij tegen Hans van Woudenberg, die hij uiteindelijk wist te winnen. Wim van Os nam het op tegen Jeroen Eijgelaar. In een mooie dynamische strijd wist Van Os een pion te winnen en later de partij. De meest dramatische partij van de avond was de partij tussen Herman Smitskamp en Teun van der Linden. Van der Linden kwam een pion voor, maar gaf ver volgens en kwaliteit weg en twee zetten later zijn dame en verloor zodoende. Ton van Nieukerke wist een dreigende koningsaanval op te zetten tegen Wim Mulder. Mulder verdedigde zich afdoende tegen het koningsgeweld, waarna remise werd overeengekomen. Albert Prins speelde agressief schaak tegen Jaap van der Heiden en zag dit uiteindelijk beloont met pion winst. Prins wikkelde in het vervolg af naar een gewonnen eindspel, dat hij bekwaam in winst wist om te zetten. Wim van der Hoek wist in een partij tegen Adriaan van der Starre al vrij snel een pion buit te maken. Na een lang gevecht wist Van der Hoek dit voordeel om te zetten in winst en boekte daarmee zijn tweede overwinning op rij. Luit Bloem speelde tegen Randy Girdhari en na een lang en taai gevecht wist Bloem Girdhari mat te zetten. Henk van Erk speelde tegen Jan Krayenstein geheel in overeen stemming met zijn aanvallende speelstijl en zette een mooie koningsaanval op. Uiteindelijk brak Van Erk door de verdedigingslinies van Krayenstein heen en boekte zodoende een mooie overwinning. Waddinxveen - Het is zaterdag 25 maart Nationale Scoutingdag, een dag waarop alle scoutinggroepen hun deuren openen voor niet- scouts. De scouting Klimopgroep is deze dag te vinden op de Passage in Waddinxveen van 10.00 tot 15.00 uur. Er worden verschillende spelle tjes georganiseerd voor jongens van 7 tot en met 11 jaar (10.00- 12.00 uur) en voor meisjes van 7 tot en met 11 jaar (12.30-15.00 uur). Voor meer informatie: www.klim- opgroep.nl. Boskoop - Een 51 jarige Boskoopse wordt verdacht van uitkeringsfrau de. De vrouw ontving sinds 1986 een uitkering van de gemeente Boskoop. Na verdenking van frau de, heeft de gemeente Boskoop het Regionaal Instituut Sociale Recherche Midden Holland (RISR) opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de desbetreffende cliënte. Uit dat onderzoek bleek dat de vrouw al jaren niet op het adres verbleef dat zij als woonadres aan de gemeente had opgegeven. Daarmee voldeect-zij niét aan de verplichting om de jgefftèlëate alle informatie te verstrekken die van belang is voor het recht op een uit kering. Aan de hand van deze nieu we gegevens blijkt dat vanaf 1993 ten onrechte Bijstand is verstrekt aan deze vrouw. Het totaalbedrag van de fraude bedraagt e140.000. De gemeente Boskoop gaat de door de cliënte ontvangen uitke ring terugvorderen. Bovendien is tegen de vrouw een proces-verbaal opgemaakt.-

Hart van Holland | 2006 | | pagina 11