PRATEN MET WD-WADDINXVEEN AFSCHEID VAN 'OUDE' RAADSLEDEN; INSTALLATIE NIEUWE RAAD POUTIEK pagina 12 Hart van Holland 22 maart 2006 Waddinxveen Afscheid van Aandenken Nieuwe raad geïnstalleerd Zevenhuizen-Moerkapelle Door Karin Heeren Zevenhuizen - Aan het slot van de raadsvergadering van 14 maart werd afscheid genomen van zes raadsleden die de actieve politiek gaan verlaten. Zij hebben allen zelf aangege ven een stapje terug te willen doen en hebben daarmee plaatsgemaakt voor een aantal nieuwkomers. Donderdag 16 maart werden de nieuwe raadsleden beedigd in hun functie als raadslid voor de komende vier jaar. Burgemeester Fijen heeft alle afscheid nemende raadsleden toegesproken en daarmee terug gekeken op de afgelopen raadsperiode. In de afgelopen raadsperiode waren er enkele wis selingen: er kwamen drie nieuwe raadsleden, er was een wethou derswisseling en ook is de gemeente van burgemeester gewisseld. Burgemeester Fijen is van mening dat er een goede aan zet is gegeven voor een aantal belangrijke zaken. De bestuurs kracht en de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder zullen ook de komende raadsperiode de aan dacht opeisen. Burgemeester Fijen dankte alle raads- en collegeleden voor hun inzet voor de publieke zaak: "Er moest toch ruimte gemaakt worden in de agenda, andere misschien wel leukere din gen, moesten wijken voor het openbaar bestuur." Fijen is van mening dat met elkaar datgene is gedaan wat goed is voor de samenleving. Ook is hierbij het 'thuisfront' van groot belang geweest: "Deze stille krachten op de achtergrond hebben het moge lijk gemaakt om u in te zetten voor de gemeenschap." Rob Fermont; hij werd door de burgemeester getypeerd als een socialist in hart en nieren. Rob is actief geweest in de raad sinds 14 april 1998 voor de PvdA en voelde zich vooral nauw betrokken bij woningbouwvraagstukken. Ook zijn betoog tegen het verdwijnen van Hotel Vos is bekend en het behoud van deze naam door zijn actie de brug nabij het voormalige Hotel Vos hiernaar te vernoemen. Piet Pols; hij heeft voor de PvdA op 16 maart 2004 de vacature opge vuld die ontstond na het vertrek van Henk Doornheim uit de raad. Piet is een volksvertegenwoordi ger uit Oud Verlaat en in die zin vond de burgemeester het jammer dat hij de raad gaat verlaten. "Hoewel ook de buurtschap Oud Verlaat door alle andere raadsle den vertegenwoordigd wordt natuurlijk", zo verzekerde Fijen. Aafke Hoogma, sinds januari 2001 in de raad actief voor Gemeentebelangen, werd door de burgemeester getypeerd als uiter mate trouw, een moederkloek die de kuikens moet bewaken. Secuur als het gaat om representatie van de belangen van de gemeente, waarbij zij de belangen van Moerkapelle goed in de gaten hield. In de ogen van de burge meester straalde Aafke een dorpse moraal uit: niet zeuren maar doen. Renee Huizinga, sinds 14 april 1998 lid van de gemeenteraad voor Gemeentebelangen, is gezien als een stille werkster. Ook in haar functie als voorzitter van de com missie is gebleken dat zij niet uit is op het hoogste woord, maar gewoon haar taken naar behoren uitvoert. Bram van Rijn heeft voor Gemeentebelangen aan het einde van de vorige raadsperiode in februari 2002 John Mebius opge volgd als raadslid. Bram heeft aan gegeven niet voldoende tijd meer te hebben voor een goede invul ling van het raadslidmaatschap. Zijn eigen bedrijf en zijn activitei ten als jeugdvoorzitter bij Groeneweg nemen veel tijd in beslag. Burgemeester Fijen noem de Bram rechtlijnig en besluitvaar dig: "Te prijzen waarden en goede eigenschappen voor een raadslid." Bert de Bruin, in de raad sinds 14 maart 2002 voor de VVD. Burgemeester Fijen vond Bert iemand die het liefst vandaag een besluit neemt, het vanavond uit voert en dan morgen kijkt of het iets geworden is. "En dat gaat niet op binnen de overheid, daar zijn er altijd weer die procedures." Bert de Bruin werd getypeerd als iemand die op de bres springt voor de lokale ondernemers, welover wogen pleidooien houdt voor de exploitatievoorstellen en een dui delijke stem heeft gehad in de ISP discussie. Voor alle raadsleden van de afge lopen raadsperiode en de college leden waren er bloemen en een collage van pentekeningen van de hand van Gre den Otter en Ernst de Vogel. De afbeelding toont het grondgebied van de gemeente met pentekingen uit Oud Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle. Het aandenken werd door de raadsle den erg gewaardeerd. De gemeentebodes werden ook niet vergeten. Als dank voor de goede zorgen kregen zij uit handen van Bert de Bruin een aardigheidje. De Bruin zei in zijn slotbetoog dat hij beaamde dat de raad het samen heeft gedaan: "Met z'n allen het beste voor de gemeente, ondanks het feit dat de wegen soms anders waren." De laatste opmerking bin nen deze laatste raadsperiode was de reactie van Rob Fermont hier op: "Dat samengevoel moet je eens bekijken vanuit het opposi tiestandpunt, dan ga je daar heel anders over denken!" Donderdag werden de raadsleden voor de komende vier jaar beë- idigd. De nieuwe raadsleden zijn: voor de Partij van de Arbeid: Het grondgebied van de gemeente met pentekeninigen uit alle kernen; de raadsleden kregen het als aandenken. Baradina Spekman, Elwin Hagens en Jaap Staal. De SGP wordt verte genwoordigd door Dick Bac en Ruud de Gooijer, dezelfde combi natie als de afgelopen raadsperio de. De SGP zag hun grote stem menwinst niet omgezet worden in een extra zetel. Door de lijstver- binding met Christenunie konden zij niet profiteren van de verkie zingswinst. Voor de VVD komen Ginus Aalderink, John van Eijk en Jacco Vroegop in de raad. Het CDA wordt vertegenwoordigd door Jan Boersma, Chiel van der Kooij en Theo Heemskerk. De derde zetel voor het CDA is te danken aan een restzetel. Siem de Jong, nummer3 op de lijst, heeft bedankt voor een plaats in de gemeenteraad, hij blijft wel wethouderskandidaat. Gemeentebelangen zal vertegen woordigd worden door Claes Oosterhoff en Martien Zijderhand. Voor de Christenunie blijven de gezichten de komende periode vertrouwd: Gert-Jan Freeke en Jaap Rooker zullen opnieuw zit ting nemen in de raad. De nieuwe raad - nog wat onwennig bijeen - staat klaar voor de komende vier jaar. Waddinxveen - De VVD- Waddinxveen wil dichter bij de burger staan, zichtbaar en aanspreekbaar. De fractie heeft in dit r-ader besloten om aan het begin van de fractievergaderingen tijd in te rui men om met inwoners, maatschappelijke organisaties en belangen groepen van gedachten te wisselen over zaken die hen tei 1 e gaan. De fractievergaderingen zijn meestal op maandagavond en begi nen om 20.00 uur. Belangstellenden wordt verzocht om een week voorafgaande a de fractievergadering een telefonische afspraak te maken met raads lid en secretaris van de VVD-fractie Raymond Boer, telefoor 01 615498. Raymond is ook per e-mail rjaa.boer@casema.nl bereikbaa- De WD is vanzelfsprekend graag bereid om op locatie aanwezig zijn. Hiervoor eveneens met Raymond Boer contact opnemen

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12