'VOLLEYBAL-EER' ZEVENHUIZENSE BEDRIJVEN OP HET SPEL OP 20 MEI EN 10 JUNI REGELMATIGE OVERWINNING FLYERS-HEREN HEREN 1 DE GOUWE VERLIEST GROENEWEG KOPLOPER AF WINST VOOR ALLE JEUGDTEAMS ?ZM VERTREK TRAINERCOACH HERENSELECTIE REICHARD WINTERKAMPIOENI pagina 16 Hart van Holland 22 maart 2006 BEDRIJFSVOLLEYBAL SPORT TAFELTENNIS WATERPOLO WATERPOLO VOETBAL HENGELSPORT I BASKETBAL Recreanten Zevenhuizen - Volleybalclub Nesselande organiseert ook dit jaar het Bedrijfsvolleybaltoernooi Ze venhuizen. Het succesvolle evene ment, dat alweer zijn 17e jaargang kent, zal deze lente plaatsvinden op de zaterdagavonden 20 mei en 10 juni. Tijdens twee spannende wedstrijdrondes gaan tientallen bedrijven in dorpshuis Swanla de strijd met elkaar aan. Het toernooi is bedoeld als ennismaking met het volleybal en het vergroten van de naamsbekendheid van de plaatse lijke volleybalvereniging. Het hoofddoel is echter gezelligheid. Een enthousiaste vijfmansformatie, bestaande uit Fred Boeve, Ruud van der Knaap, Jorik Kouwen- hoven, Sander Poot en Ramón Staal, is momenteel druk bezig met de voorbereidingen van het toer nooi. Net als in de vorige jaargan gen kent het evenement in 2006 weer het nodige entertainment. Naast de sportieve strijd zelf, die op beide speelavonden wordt bege leid door een disc jockey, zijn er diverse prijzen te winnen. Voor de traditionele feestavond na de fina leronde is de organisatie er weder om in geslaagd een even swingen de als professionele band naar Zevenhuizen te halen. De bedrijven met een vestiging in de deelgemeenten Nesselande, Oud Verlaat, Oud-Zevenhuizen (Groeneweg en Wollefoppenweg) en Zevenhuizen, zijn per brief voor het toernooi uitgenodigd. Hoewel de genoemde deadline inmiddels is verstreken, is het maximale aantal teams nog niet bereikt. Inschrijving is dus nog mogelijk. Voor meer informatie: bedrijfsvol- leybal@planet.nl. Moerkapelle - Alle jeugdteams vai TZM hebben de eerste helft van del voorjaarscompetitie met winstl afgesloten. TZM 1, met JohaJ Graveland, Danialle Lindhout e l Christian de Rooij, won de uitwajl strijd tegen Topspin '83 3 uit OuJ Alblas met maximaal verschil. Dool deze 10-0 zege staat TZM 1 stevig J de subtop in de klasse 5H. Team! herstelde zich van de nederlaag val vorige week en versloeg Rotterdam de nummer drie van del ranglijst. Adriaan Bout, Jeroen! Hoogendoorn en Sven Smink keel den terug met een mooie 9-1 oveil winning op AA-Drink FVT 5. TZMll lijkt inmiddels een serieuze kandij daat voor het kampioenschap, lil Zwijndrecht wonnen Nadia van! Kasteel, Arend-Jan van der Speken! Jurian van der Waal met 8-2 van! Shot '65 10 en versterkten daarmee! de koppositie in de klasse pu DH. Ook TZM 4 speelde iil Zwijndrecht en behaalde de iï»| male winst. Shot '65 11 werdt Bart Mauritz, Jan NoorlandenP van der Spek met 10-0 verslagen. I Waddinxveen - Het bestuur van zwem- en poloclub Van Uden-De Gouwe heeft per direct het ver trouwen in trainer/coach Martin Pronk van de herenselectie opgezegd. De vertrouwensbreuk is een direct gevolg van het niet nakomen van de gemaakte afspraken tussen de trainer en het bestuur. Voormalig heren 1 speler Mare Faber zal tot het einde van het seizoen de trai ning en coaching van het eerste herenteam voor zijn rekening nemen. Waddinxveen - Heren 1 van zwem en poloclub Van Uden-De Gouwe speelde zaterdag een uitwedstrijd. Heren 1 had een moeilijke week achter de rug. Toch trok het team vol vertrouwen naar Bodegraven voor de wedstrijd tegen Dexxon BZ&PC dat derde op de ranglijst staat. Na de eerste competitiewinst afgelopen zaterdag, was er toch enige hoop op een goed resultaat. De heren verloren echter met 15-8. Het team kende deze week enkele tegenslagen. Trainer/coach Martin Pronk is donderdag uit zijn functie ontheven. Dit was mede aanleiding voor keeper Willem de Koster om de Gouwe te verlaten. Mare Faber neemt tot het einde van het sei zoen de functie van Martin Pronk over en Erik van Beek neemt het keeperswerk van Willem de Koster over. Na deze beladen week begon het team, met interim trainer/coach Mare Faber aan de kant, afgelopen zaterdag in Bodegraven toch goed aan de wedstrijd. Er werd een stevi ge pressing gespeeld, maar dit kon niet voorkomen dat BZ&PC na de eerste periode met 3-2 de leiding had. Beide doelpunten werden in deze periode gescoord door Jaco de Jong. De tweede periode verliep niet goed voor de Waddinxveners. Men kende vele uitsluitingen en zodoende kon de ploeg uit Bodegraven uitlopen naar een 7-4 stand. Wederom scoorde Jaco de Jong mooi uit de break en maakte Jurre Geleijnse een manmeersitua- tie mooi af. De derde periode ver liep min of meer dramatisch voor de Gouwe. Men kende deze perio de tweemaal een UMV. Allereerst liep keeper Erik van Beek tegen zijn derde P-tje op en even later Mark Hensen. Captain Peter Bergenhenegouwen, die nog een mooi doelpunt scoorde, nam het keeperswerk van Erik over. De derde periode kende de Gouwe nog meer uitsluitingen en zodoen de kon BZ&PC uitlopen naar een 11-6 voorsprong. Wederom scoorde Jurre Geleijnse een doelpunt. De vierde periode verliep hetzelfde als de derde. De Gouwe had wederom te maken met vele uitsluitingen en de Bodegravers maakten de over- talsituaties goed af. De eindstand werd uiteindelijk 15-8 in het voor deel van Dexxon BZ&PC. Ook de laatste twee doelpunten werden gescoord door Jurre Geleijnse. Waddinxveen - Rinus Reichardwoil afgelopen zaterdag de wintercoml petitie van is| Hengelsportverenigirjl Waddinxveen en voegt weer eerl titel aan zijn reeks overwinningen! toe. De laatste wedstrijd werol gevist in de Amsteldrecht en hel resultaat was net als in de meefil wedstrijden van deze competitiei bedroevend. Aat van LeeuweJ werd winnaar met 2.580 gram,f Jenner was tweede met 1.420 gr.DJ top 5 in de einduitslag ziet er n aftrek van de twee slechtste wee I strijden als volgt uit. 1. Rii®| Reichard 14 punten (17.270 gr), J Martin van Leeuwen 26 pt (5-®| gr), 3. Herman Kraan 29 pt gr), 4. Jan Verhoef 32 pt (5.060gr.l 5. Rob Jenner 35 pt (4.769 5' I Aanstaande zaterdag wordt ij afsluitende wedstrijd van hetwij terseizoen gehouden, vertrek van»| het station NS om 6.30 uur. Zevenhuizen - Met nog vier wed strijden voor de boeg is de strijd om het kampioenschap in de 4e klas F nog lang niet gestreden. Ondanks dat Groeneweg voor de tweede achtereenvolgende keer dure pun ten verspeelde blijft de spanning volop aanwezig en blijft Groeneweg toch een kampioens kandidaat. Groeneweg heeft ech ter een zeer lastig programma met uitwedstrijden tegen degradatie kandidaten Ammerstol en Cabauw en koploper (aanstaand weekend) Stolwijk en nog maar <^n thuis wedstrijd tegen Xerxes/DZB voor de boeg. De nieuwe (oude) koploper Stolwijk profiteerde volledig van het puntverlies van alle achtervol gers. Groeneweg en Donk speelden tegen elkaar gelijk en Moordrecht en Xerxes verspeelden de volledige drie punten. In de thuiswedstrijd tegen mede-titelkandidaat Donk overklasten de gastheren in de eer ste 20 minuten hun opponent. Donk werd direct bij balbezit onder druk gezet, alle duels werden geworden en dat alles resulteerde in de openingstreffer van Bart Eindhoven in de 15e minuut na een prachtig genomen vrije trap. Als Menno van Dam 5 minuten later de rust had kunnen behouden in plaats met een lob de doelman direct had willen verschalken zou Groeneweg misschien al op rozen gezeten hebben. Eigenlijk waren dit de twee enige kansen van de wedstrijd voor de Zevenhuizena- ren. Donk kreeg er maar één, vijf minuten voor de rust kopte aan voerder Menno de Jong een prach tige voorzet van rechts uitstekend in. De tweede helft had beter schriftelijk afgehandeld kunnen worden. Beide ploegen wilden wel voor de overwinning gaan maar er kwamen niet of nauwelijks kansen. Beide verdedigingen waren te sterk voor de aanvallers van de tegen partij. Toch had Groeneweg in bles suretijd de overwinning bijna nog binnen gehaald. Een van dicht bij aangeraakte voorzet van Pascal Crielaard leek achter keeper Patrick de Blok te verdwijnen. De Goudse doelman redde echter met een prachtige reflex. Aan de overkant stond Mark de Hoog alleen maar de verkleumen van de kou. De Donk aanvallers hebben geen schot op doel gelost en de spaarzame hoge voorzetten waren allemaal voor de jeugdige keeper. Alles bij elkaar een kwalitatief teleurstellen de wedstrijd met een juiste uitslag. A.s. Weekend dus de belangrijke uitwedstrijd tegen koploper Stolwijk. De krachtsverhoudingen liggen tussen de drie leiders zo dicht bij elkaar dat een voorspel ling van de uitslag onmogelijk is. Groeneweg mag in ieder geval niet verliezen. Donk speelt de lastige uitwedstrijd tegen Ammerstol en dat dit een 2 op het totoformulier wordt is absoluut geen zekerheid. Daarnaast zal de wedstrijd tussen Donk en Stolwijk ook nog gespeeld worden en in die wedstrijd worden ook nog punten verspeeld, dus er is nog van alles mogelijk. Waddinxveen - Zonder Wolter Zwijnenburg speelde Heren 1 van Flyers een goede wedstrijd tegen het bezoekende Crackerjacks uit Amersfoort, 75-54. Uit hadden de heren nipt ver loren, maar nu toonden ze zich op het gebruikelijke zwakke derde kwart na, duidelijk de meerdere van de bezoekers. Flyers ging goed van start en buitte in het eerste kwart direct het leng- teoverwicht van de centers Wim Koole en Edwin van Heiningen uit, 23-13. Na winst in het tweede kwart met 17-14 bedroeg de voor sprong bij rust 13 punten, 40-27. In het derde kwart viel Flyers iets terug en kregen de schutters van Crackerjacks iets teveel ruimte, die dan ook prompt het derde kwart wonnen met 16-12. In het vierde kwart stelde Flyers weer orde op zaken door in een vlot tempo uit te lopen naar een voorsprong van 21 punten en het kwart met 23-11 winnend af te sluiten. Topscoorder: Wim Koole 26. Voor Jongens Junioren was er winst tegen het bezoekende DAS, 57-47. Topscoorder: Ruben van Velzen 13 punten. Jongens Kadetten 1 liet het thuis tegen Voorburg 1 vooral liggen in het eerste kwart door deze met 21- 3 te verliezen. Voorburg won ook het tweede kwart al was het ver schil een stuk minder, 9-11. De 20 punten achterstand bij rust konden de Flyersjongens niet meer weg werken, ook al werd het vierde kwart met 12-5 gewonnen. De winst was met 53-38 voor de bezoekers. Topscoorder Stein Fortuin 11. De spelers van Jongens Mini's 2 hebben hun beste wedstrijd ooit gespeeld. Tegenstander West- landstars was ongeveer gelijk aan Flyers, maar omdat de Flyers beter samenspeelde, harder verdedigde, hoger sprong voor de rebound en net iets feller was, won zij uiteinde lijk. De ruststand was 21-21, maar in het derde kwart werd er een mooie voorsprong opgebouwd die in het vierde kwart goed werd vast gehouden. Eindstand 49-42. Leuke vermelding over deze wedstrijd is dat iedereen heeft gescoord, top scoorder was Mathijs Hilgers met 11 punten, waarvan 1 driepunter. Vrijdagavond heeft het damesre creanten team van Flyers zich in basketball outfit gehesen om tegen een recreanten team van SVO te spelen. Het team uit de Mee bestaat uit dames die vroeger a|<f maal hebben gebasketbald en» nog af en toe een balletje w gooien. Terwijl het team Waddinxveen voor een e' bestaat uit dames die nog hebben gebasketbald en he besloten dat het best een c sport is, waarvoor je geen te zijn om het te leren. Met 9 dames sterk is er de wedstrijd begonnen. Een1 strijd die alleen maar ging onW tiviteit, lol en basketball, het team uit de Meern zeere J was en een lastige zone geen overwinning voorde uit Waddinxveen. Toch een goede wedstrijd waar een c geleerd. En groot aantal »c viel en verdedigend ging he beter. De tegenstander haa ook steeds meer moeite om nen scoren. Uiteindelijk keerde dames trots en voldaan terug Waddinxveen. Nu gaan 1 oefenen om op 21 april n°9 j tegenstand te kunnen bic SVO een bezoekje komt aan Waddinxveen. De dame anten trainen vanaf e'n m tofl dinsdagavond van 2°.1- Jt 21.30 uur in sporthal de O" ledereen is welkom. hoop»"

Hart van Holland | 2006 | | pagina 16