I SPETTERENDE MUZIEKAVOND OP HET COENECOOP COLLEGE WILLIE WORTEL VERSLAGEN OP HET COENECOOP COLLEGE FREEDOM FRUIT' KLOPT AAN DE DEUR ONDERSCHEIDING VOOR HUGO SLOOTJES KI PADDENTREK DIERENDAL UITGESTELD KINDEREN EXPOSEREN ROMMELMARKT WADDEENKAART BETEUGELING PESTGEDRAG ZUIDHONK CAR0LIENTJE EN HAAR KINDEREN D''erenÏée5l pagina 18 Hart van Holland 22 maart 2006 Opbrengst voor sociale projecten Afrikaanse bevolking Duurzaamheid in de fruitteelt Geen hulp maar kennis en vaardigheden Maatschappelijk verant woord ondernemen Vrijwilliger van het jaar Si WAD UI NXVE EN/BOSKOO^ Waddinxveen - Voor de zesde keer vond donderdag de Muziekavond op het Coenecoop College plaats. Ook dit jaar bestond het program ma uit verschillende muziekstijlen, zoals pop, rock en klassiek. Het vele jonge talent zorgden voor een uit verkochte zaal. De avond werd geopend door de organisatie, waar na verschillende acts de avond vul den. Zo was er een dansende wis kundeleraar, begeleid door Karlijn Nigg op de piano en een break- dance-act. Na de pauze was er onder meer een optreden van Sandrine GAtz, die met haar gitaar een zelfgeschreven nummer liet horen. Ook de Boskoopse rockers Waardeloos lieten van zich horen, net als de 'oude bekenden' van de Pilo Crew met een rapnummer. Lenneke van Die met een moderne dans. Waddinxveen - Bij kinderboerderij Dierendal wordt in maart aandacht besteed aan de paddentrek. Pad den, kikkers en salamanders ont waken deze tijd bij een tempera tuur van acht graden uit hun win terslaap en gaan op pad om zich voort te planten. De dieren die over paden en wegen gaan, worden door vrijwilligers over de gevaarlij ke weg gezet. Om dit mee te maken, wordt op vrijdagavond 24 maart een excursie gehouden bij het spoorpad. Volwassenen en kin deren zijn welkom om 19.00 uur bij Kinderboerderij Dierendal. Waddinxveen - Eind februari vond op het Coenecoop College de pre sentatie plaats van een aantal bij zondere werkstukken door leerlin gen uit 5 Havo en 6 VWO. In het kader van hun opleiding maken leerlingen in hun examenjaar een zogenaamd profielwerkstuk. Een aantal leerlingen met een zoge naamd natuur(kunde)profiel koos dit jaar voor het maken van een technisch ontwerp. Leerlingen presenteerden aan ouders, medeleerlingen en docen ten hunontwerpproces, maar ook het uiteindelijke resultaat. Door de eisen die aan het ontwerp gesteld waren (onder andere lage kosten, goedkoop te produceren, gebruik van eenvoudige middelen <^n uit eindelijk moet het ook werken) werd veel gevraagd van het door zettingsvermogen en de creativiteit van de leerlingen. Achtereenvolgens werd de geboei de toeschouwers getoond hoe je zelf de meest prachtig gekleurde kristallen kan laten groeien en werd een magnetische zweeftrein Waddinxveen - In Kreater is tot en met 31 maart teken- en schilder werk te zien van leerlingen van Catrini Lelieveld. De deelnemende kinderen zijn tussen de 6 en 13 jaar. ledereen is welkom tijdens de ope ningstijden van Kreater, de toegang Ja, het is echt waar, Joke van Straalen wordt 28 maart 50 jaar. Gefeliciteerd van Jan en An Waddinxveen - Koppelklaverjasclub Waddeenkaart houdt zaterdag 25 maart van 12.00 tot 17.00 uur een koppelklaverjasmiddag. Aanmelden: 0182-617891 of 06-53631452. Voor meer informatie: www.waddeen- kaart.nl. Waddinxveen - De Vereniging voor Openbaar Onderwijs houdt don derdag 30 maart om 20.00 uur een themabijeenkomst over de door VOO ontwikkelde PestTest en alle aspecten die met pestgedrag op school samenhangen. VOO-beleids- medewerker Erik Flentge besteedt in zijn presentatie aandacht aan onder andere de definitie en signa lering van pesten, de mate en vor men waarin dit gedrag tot uiting komt en hoe het veel voorkomende probleem kan worden aangepakt. Geïnteresseerden zijn welkom in de gemeenschapsruimte van de Dick Brunaschool, locatie Sperwerhoek 6. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 25 maart een rom melmarkt gehouden. De deuren gaan open om 9.30 uur en sluiten weer om 14.30 uur. Alle tafels zijn verhuurd en het belooft een drukke dag te worden. De toegang is gra tis, iedereen is welkom. Ingezonden Afrika, continent waar maatschap pelijke tegenstellingen schrijnend afsteken tegen het door consumen tisme geleide Europa. Onrustbarend is dat in vele geval len de opbrengsten van bijvoor beeld de fruitteelt niet terecht komen waar ze thuishoren. Op die manier zullen de overlevingskan sen van de Zuid-Afrikaanse boeren blijven afnemen, en de leefomstan digheden van de plaatselijke bevol king nooit veranderen. Te veel schakels in de productieketen, van de verbouw van producten naar de finale consument, leiden ertoe dat 'winsten verschralen'. Freedom Fruit brengt daar verandering in, en brengt sinds kort Zuid-Afrikaans fruit met een speciale boodschap op de Nederlandse markt. Plus Rijnart in Waddinxveen is sinds kort gestart met de verkoop van Freedom Fruit. Johan Rijnart van Plus Waddinxveen: "Met de aan koop van Freedom Fruit helpen wij en onze consumenten daadwerke lijk sociale projecten in Zuid-Afrika duurzaam te ondersteunen. Wij focussen op de positie van de 'arm ste der armen'. Met andere woor den, bevolkingsgroepen aan wie er weinig aandacht wordt geschon ken. Hierbij zetten wij ons voorna melijk in om hulp aan zeer kwets bare bevolkingsgroepen te geven. Dit doen wij niet alleen door Freedom Fruit in onze winkel te verkopen, maar ook bijvoorbeeld door kleding in te zamelen voor weeshuizen, en zorgcentra voor gehandicapten, verstoten kinde ren." Het grootste gedeelte van het werk in de Zuid-Afrikaanse fruitteelt wordt verricht door seizoenwer kers: mensen die een zeer belang rijke rol in de fruitteelt spelen, en dat in een korte periode van tijd (vaak gedurende de oogst) voor een jaarinkomen voor hun families moeten zorgen. Freedom Fruit werkt onder andere samen met gevestigde fruitproducenten en lokale overheidsinstanties om duurzame projecten voor deze 'gezichtloze' werkers in de fruit- branche te creëren. Rijnart: "Deze werkers, hun families en de desbe treffende plattelandse gemeen schappen vallen vaak buiten de boot met betrekking tot de strate gieën van grote exporteurs en mul tinationals. Freedom Fruit zet zich in om op microniveau en op crea tieve en transparante wijze, keihar de resultaten te bereiken. Bijvoorbeeld door seizoenwerkers in de tijd dat er geen werk is te steunen met de kennis en middelen die zij nodig hebben om voedsel voor hun gemeenschappen te ver bouwen." Hilda Ndude, voorzitster Freedom Fruit, legt de manier van werken uit. "Wij leveren een doos fruit van topkwaliteit via de kortst mogelijke gedemonstreerd die (bijna) cotl nog een beetje voortbewoog. Del hovercraft gemaakt van dun hout,! een oude regenjas en een dure| accu, verplaatste zich door de gang I van de school maar moest daarwell een brommobiel gemaakt vaneenl oude skelter brommeronderdelenl ontwijken; de ontworpen raket haalde bij de vierde poging de res-1 pectabele hoogte van ^n meter. In een zelf ontworpen windtunnell werd de meest aërodynamische! vleugel voor een vliegtuig getest! en in de zogenaamde! Kelvindruppelaar werd met drup-l pelend water hoge spanningen en vonken zoals bij onweer opgewekt De laatste groep leerlingen een vernuftig elektronisch en mechanisch ontwerp voor zonne-l panelen die met de stand van del zon kunnen meedraaien, waardoor! een hoger energierendement kan worden bereikt. De avond toonde aan dat ontwei-1 pen voor leerlingen een uitdagendI en creatief leerproces is, wat zijn veel enthousiasme hebben uitge| voerd. keten en dus de laagste kosten, van de Zuid-Afrikaanse fruitteler naar de Europese consument. Van de verkoopprijs wordt een door de boer toegestaan percentage in een stichting gestort waarmee er pro jecten met een sociaal-economisch karakter onder de achtergestelde gemeenschappen op het Zuid- Afrikaanse platteland gesteund worden." De focus van het Nederlandse supermarkten is zich meer en meer gaan verleggen naar maatschappe lijk verantwoord ondernemen. De bewuste consument weet beter dan ooit hoe verhoudingen liggen. Vorig jaar is ook het CBL samen met het Ministerie van Landbouw gestart met 800 kleine Afrikaanse telers om hen te helpen hun pro ducten te laten voldoen in het kader van EurepGap aan de eisen voor de Nederlandse supermark ten. Een aantal Nederlandse super marktketens heeft Freedom Fruit inmiddels opgenomen in het assor timent, onder ander Plus Rijnart in Waddinxveen. Door deze samen werking worden er mooie kansen gecreëerd voor consumenten om op bewust wijze, en zonder een meerprijs te betalen, mee te wer ken aan projecten onder kwetsbare groepen. Voor meer informatie: www.freed- omfruit.nl Waddinxveen - Hugo Slootjes heeft vorige week de Woonpartners onderscheiding gekregen. Hij ont ving de gouden speld voor zijn inzet voor de volkshuisvesting. Hugo Slootjes is ruim tien jaar voor zitter geweest van de Huurdersbe langenorganisatie Waddinxveen/ Zevenhuizen-Moerkapelle (HWZM) Tijdens een drukbezochte receptie in het Anne Frank Centrum in Waddinxveen nam hij afscheid. De vertrekkend voorzitter werd daar toegesproken door wethouder Dijksterhuis, directeur-bestuurder René Mascini van Woonpartners Midden-Holland en Stefan Nijessen, lid van de Raad van Toezicht van Woonpartners. Daarnaast hielden de leden van het Dagelijks Bestuur van de HWZM een gezamenlijke toespraak. Zij benadrukten dat de aankondiging van zijn vertrek, inmiddels bijna een jaar geleden, behoorlijk hard is aangekomen. En dat ze hem graag hadden willen houden als voorzit ter. "Het zal voor ons moeilijk wor den om je te moeten missen. De HWZM is een organisatie die gedra gen wordt door circa 100 vrijwilli gers, maar er is door al die jaren heen slechts één persoon geweest die het geheel vorm heeft gegeverI en de kar heeft getrokken; datI Hugo Slootjes", aldus Els de Groot! Fokke Gorter, Harry van Maanene»| Netty Geers. "Terugkijkend opr tien jaar voorzitterschap kunnertI we alleen maar concluderen dat iel fantastisch werk hebt geleverd.f Wat je hebt opgebouwd, daar k je met recht trots op zijn." Hugo Slootjes, die in 2004 gekoze' I werd tot Vrijwilliger van het jaar,I kijkt met veel plezier op de afgelo-l pen jaren terug. "Wie bij de oprico-1 ting in 1995 zou hebben aangegrI ven dat deze organisatie in diel jaren zou uitgroeien tot desuc®-| volle en geheel onafhankelijkeI belangenorganisatie van nu, M"! waarschijnlijk niet serieus zijnl genomen", aldus Slootjes. Ook na zijn afscheid blijft SlootjKl zich actief inzetten voor de volks-1 huisvesting in Waddinxveen. Per juli 2006 zal hij plaats nemen in® Raad van Toezicht bij WoonpaJ ners, namens de huurders Waddinxveen en Zevenhuizen Moerkapelle. JKT - geit Carolientje, heeft vorige weeK net leven gescnunxenaar ;l ters. Moeder en kinderen maken het goed, kraambezoek is - nog even in de stal omdat het buiten te koud is. Waddinxveen - Een van de bewoners van kinderboerij vee co" geit Carol ientje, heeft vorige week het leven geschonken aar ^offi;si|

Hart van Holland | 2006 | | pagina 18