ter Braak - de 'uine: DAAN VAN LEEUWEN Officiële opening Keukenhof m Tuin-en terreininrichting HET ADRES VOOR: Meijer Hoveniers GEBR. SCHELLINGERHOUT BOUWBEDRIJF TUINONDERHOUD *SNOEI WERKZAAM HEDEN *FREEZEN *GRASMAAIEN *ENZ. Hart van Holland 22 maart 2006 pagina 19 Bredeweg 15 Waddinxveen 0180-638183 www.edplaizier.nl Ontwerp straatwerk tuintimmerwerken etc. BENTHUIZEN TEL. (079) 331 39 68 331 24 56 NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUDSWERK www.terbraak-dejong.ni Tel: 06-22912450 tuinaanleg - sierbestrating - ontwerp - tuinonderhoud Brcdcwcg 15, 2751 GH Moerkapelle Betoverende bloemenvariatie in binnenshows op Keukenhof Bierhoogtweg 13a 2761 JH Zevenhuizen Tel. 0180 - 633142 Fax 0180 - 633698 Ontwerp en advies Renovatie Aanleg Dakterrassen Onderhoud Woon- en tuinwereld Ed Plaizier Bent u op zoek naar: Aluminium en Kunststof 'ramen, kozijnen en deuren •schuifpuien 'serres en veranda's 'balkonhekken En eist u een... Perfecte afwerking? Snelle levering? Gunstige prijs? 48tfê Edelgasstraat 44 2718 SX Zoetermeerj Fax: 079-3622240 v'eg 42 - 2761 JE Zevenhuizen Tel. 06-51257148 - www.hmhoveniers.nl Keukenhof in Lisse blijft altijd aantrekkelijk. Want in het prachtige park liggen vier overdekte paviljoens, waarin bloemenshows de bezoekers steeds opnieuw betoveren. Van 23 maart tot en met 19 mei zijn er in totaal zeventien verschillende binnenshows: zeven permanente en maar liefst tien wisselende. De kleuren- en geurenpracht van Keukenhof heeft met de binnenshows een extra dimensie: bloemsierkunst van toparrangeurs, demonstraties en nog meer variatie. De vier bloemenpaviljoens liggen verspreid in het 32 hectare grote park en dragen koninklijke namen. Keukenhof vernieuwt het indrukwekkende tentoonstellings concept ieder jaar en tijdens de openingsperiode van het park zijn er naast de vele extra activiteiten de sterk gevari eerde bloemenshows. Dankzij deze aanpak blijft Keuken hof altijd aantrekkelijk. De echte liefhebber komt dan ook een paar keer per jaar om van de brede variatie in de bloe mentuin te genieten, Nieuw is dit jaar het basisdecor in de bloemenshows. Zeven shows in Oranje Nassau Paviljoen in het Oranje Nassau Paviljoen worden van 23 maart tot en met 19 mei zeven verschillende themashows gehouden, Traditiegetrouw geeft de eerste show de enorme breedte van de bolbloemen amaryllis, freesia, hyacint en tulp ruim baan, Ze staan er te pronken en zijn er in steeds meer kleuren, typen en vormen. Dankzij de enorme kennis en ervaring zijn tientallen kwekers in staat om precies tijdens de eerste show, van 23 maart tot en met 29 maart, top kwaliteit gelijktijdig in bloei te brengen. Na de bolbloemen wordt de tweede themashow in het Oranje Nassau Pavil joen opgebouwd met chrysanten, waaronder de zoge naamde kleinbloemige santini's. Nieuwe spinvormige chry santen zullen er zijn, in allerlei kleuren, naast de klassieke types. De variatie is zo groot, dat menigeen de nieuwste chrysanten niet eens ais zodanig zal herkennen. Vervol gens zijn er shows met rozen, narcissen en bijzondere bol gewassen en nog veel meer: zo wisselt het Oranje Nassau Paviljoen steeds volledig van gedaante, Niet alleen door de wisselende gewassen, maar ook doordat het vernieuwde decor het publiek veel meer variatie bezorgt. Verder zijn er inspirerende stijlkamers, waarin voor elk inte rieur bijzondere toepassingen van de themabloemen te zien zijn. Toparrangeurs demonstreren bovendien vele ver schillende stijlen in de internationale bloemsierkunst, Bloeiende en exotische planten In twee van de vier paviljoens op Keukenhof staan planten centraal, In het Juliana Paviljoen zijn het begonia en kalan- cho?, met nieuwe en verrassende kleuren en bloemtypes. Er zijn tegenwoordig begonia's en kaiancho?'s met dub bele bloemen. Nieuw is verder, dat sommige types ook in de tuin kunnen worden geplant. Het nieuwe decor in het Juliana Paviljoen kent fraaie, ronde vormen. Het vernieuwde basisdecor in het Beatrix Paviljoen wordt gekenmerkt door rechthoekige patronen, die opvallend contrasteren met het exotische karakter van de planten: anthurium, bromelia en natuurlijk de orchidee. De planten- tentoonstellingen geven gedurende de gehele Keuken hofperiode de paviljoens een eigen accent. Beroemde tentoonstelling in Willem Alexander Paviljoen Het Willem Alexander Paviljoen is gebouwd als bloemen kas en biedt vanaf de opening plaats aan de klassieke bolbloemen, waarin tulpen de hoofdrol spelen. En er is veel meer te zien, zoals azalea, hortensia, cyclamen en 1 - en 2 jarige perkplanten vanaf de eerste voorjaarsdag op Keukenhof, 23 maart tot en met de laatste tentoonstel lingsdag, 19 mei. De klassieke cyclaam is aan een revival begonnen, met apart gefranjerde bloemen in nog niet eer der getoonde kleuren en leuke, kleine minicyclaampjes. Een fraai onderdeel van de show in deze kas vormen de zogenaamde trekheesters. Dat zijn sering, viburnum, pru nus en forsythia die door kwekers op natuurlijke wijze eer der in bloei zijn getrokken. Ze zijn te bewonderen van 23 maart tot en met 26 april. Dan maken ze plaats voor een indrukwekkende presentatie van kuip- en terrasplanten en vaste planten. Nieuw in het Willem Alexander Paviljoen zijn de demon straties met 1 en 2- jarig perkgoed, gedurende twee weken. Van 27 tot en met 31 maart en van 24 tot en met 28 april presenteren arrangeurs de nieuwste trends bij plantenbakken en de steeds populairdere 'hanging bas kets'. Zij geven dan ook tekst en uitleg. De tentoonstellingskalender in het Willem Alexander Pavil joen wordt afgesloten met de wereldwijd befaamde lelies how, van 12 tot en met 19 mei.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 19