to LEERLINGEN PLANTEN BOMEN OP HOUTAKKER Party Catering Streng "De Gasterij" BIJBELSTUDIE VOOR VROUWEN CONCORDIA IN CONCERT SIERADEN MAKEN WANDELTOCHT VOOR SENIOREN SMURFENVOETBAL BINGO BOEKENMARKT IN SINT VICTORKERK T,AnniNXV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 22 maart 2006 pagina 23 ooiste dag is onze zorg!!! (kan ook bij u thuis) Bedrijfsfeesten Themafeesten BEL!!! Party Thuis Service 0182 615713 of 0622 376 888 - vww.party-thuis-service.nl 11info@party-thuis-service.nl pddinxveen - Motorclub 't Gemaal aan de Kanaaldijk hield zaterdag Open Huis ter gelegenheid van het 25-jarige bestaan van de ver eniging. (foto: Daniel van Dam) Joor Paulien de Graaf toskoop - Stichting Houtakkers loskoop en Landschapsbeheer luid-Holland hebben 4 km van in totaal 20 km houtakkers Boskoop hersteld: grotere «men zijn gekapt of terugge roeid en oevers hersteld. De (ronding van de herstelwerk zaamheden werd gevierd door [lieuwe bomen te planten op «n houtakker aan de Biezen, lat eigendom is van de gebroe- lers Boer. Leerlingen van de «bijgelegen school De Akker [tochten de eerste boom plan- jen met wethouder Ten Hagen. loutakkers, ook wel windak- I kers genoemd, vormen in r 'Boskoop een karakteristiek Jtreekeigen landschapselement, iet zijn lange smalle, door sloten Inzoomde houtkaden die als pmdscherm dienden voor de aan grenzende percelen van de boom- rokerijen. Door gebruik van kunstmatige windkeringen hebben leze houtkaden grotendeels hun [ructie verloren. Daardoor is ook ft onderhoud teruggelopen. |erd het onderhoud vroeger uit gevoerd door de boomkwekers, nu Wethouder Ten Hagen in overleg met enkele (kwekers)jongens over de manier van planten. is het grotendeels in handen van Stichting Houtakkers Boskoop. Vrijwilligers van de stichting zijn van de herfst tot in het voorjaar bezig op de houtakkers en probe ren ze op die manier in stand te houden. Het werk bestaat voorna melijk uit het zagen en afvoeren van stammen en takken en de aan plant van nieuwe bomen. In het najaar van 2005 is besloten om door grootschalig onderhoud de kwaliteit van de houtakkers te verhogen. Daarbij zijn de eerste 4 km aangepakt. Landschapsbeheer Zuid-Holland heeft een plan van aanpak gemaakt, verzorgde de subsidieaanvraag en heeft de pro jectleiding. Een aannemer is in december 2005 begonnen aan het onderhoud aan zo'n 10 akkers, die zo weer de kans krijgen om te ont wikkelen tot ecologisch waardevol le objecten. Essen en elzen groeien op de houtkaden. Daaronder veel kruiderijbegroeiing, dat weer insec ten aantrekt. De insecten op hun beurt zorgen weer voor een natuurlijke bescherming van de gewassen van de boomkwekerijen. "We zouden ons werk natuurlijk niet goed doen als we de overige 16 km laten voor wat het is en ook het onderhoud niet bijhouden", zegt Debby Gerritsen, projectleider van Landschapsbeheer Zuid- Holland. "We hebben subsidie aan gevraagd voor het overige deel en zullen Stichting Houtakkers Boskoop blijven ondersteunen bij het onderhoud." Ook wethouder Ten Hagen zegt dat de gemeente zeker het belang van het behoud van de kenmerkende houtakkers inziet. "We moeten ze zichtbaar maken, bijvoorbeeld door er een wandelpad langs of door te maken. Dan wordt het ook bekend. Misschien is het voor een hove niersbedrijf een uitdaging om een keer per jaar het onderhoud van een gedeelte op zich te nemen." Aansluitend plantte de wethouder samen met drie leerlingen van basisschool De Akker de eerste boom. Cees van der Kooij van de Stichting Houtakkers Boskoop gaf uitgebreid aanwijzingen over het planten: "Want jullie zijn niet alle maal kwekersjongens!" Waddinxveen - In de Morgenste- rkerk aan de Sterrenlaan 1 wordt woensdag 12 april een bij belstudieochtend gehouden. Aanvang 9.30 uur, zaai open 9.00 uur. Magdaleen van der Bijl spreekt over 'Mensen, mijn tijd!', ledereen is welkom. Voor meer nformatie: 0182-613818 en 0182-630070. Waddinxveen - 'Concordia in concert' staat vrijdagavond 24 maart in het teken van klassieke- lichte muziek naar de Bigband stijl. Deze avond brengen het harmonieorkest en C-Akkoord, beide onder leiding van Jeroen Wentel, de verschillende genres ten gehore. Het concert vindt plaats in de Ontmoetingskerk aan Groens-voorde, aanvang 20.00 uur. Kaarten a €5 zijn te verkrijgen aan de zaal of telefo nisch te bestellen via 0182- 616297. Waddinxveen - In Kreater start woensdag 29 maart de vervolg cursus sieraden maken door Célestine de Wit. Bij deze cursus gaat het om een serie van drie avonden (29 maart, 5 en 12 april) van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie en aanmeldin gen: 0182-614422 of info@krea- ter.nl. Waddinxveen - De Stichting Wad-dinxveens Welzijnswerk organiseert voor dinsdag 28 maart een wandeltocht voor senioren. De stichting organi seert de wandeltochten om seni oren in de gelegenheid te stellen op een gezonde manier te bewegen en tevens contacten te leggen met andere senioren. Op dinsdag 28 maart wordt een tocht van 10 kilometer gelopen. Vooraf opgeven is niet nodig, men kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteiten- centrum aan het Jan van Bijnenpad. Voor meer informa tie: 0182-615555 of 631932. Waddinxveen - Voetbalvereni ging WSE houdt vrijdag 25 maart smurfenvoetbaltraining. Alle meisjes en jongens van 3, 4 en 5 jaar oud zijn van harte wel kom. De training begint om 11.00 uur, inschrijven kan om 10.45 uur. Voor meer informatie: 0182-614710 en 06-43471184. Waddinxveen - In 't Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt zaterdag 25 maart een bingo gehouden, aanvang 20.00 uur. Als afsluiting op de avond vindt er een loterij plaats, ledereen is welkom, jeugd wordt alleen onder begeleiding van een vol wassene toegelaten. Waddinxveen - Tweemaal per jaar organiseert de Victor Activiteiten Commissie een boe kenmarkt en op zaterdag 25 maart is het weer zo ver. De markt wordt gehouden ten behoeve van het restauratie fonds van het kerkgebouw aan de Zuidkade 176 en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 0182-616407.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 23