tei IURGEMEESTER OPENT IIONS-VOORJ AARSCONCERT IALEIGH FIETSEN IITSTEKEND GETEST BEZWARENPROCEDURE OMIEIDINGSWEG ZEVENHUIZEN IN EINDFASE 1^1 r$ si MOOELIJK PCCLUB MOERKAPELLE 25 JAAR rfyENHUIZbN - MOERKAPELLE Hart van Holland 22 maart 2006 pagina 25 aleigh Eagle 'budgetkeuze' [Raleigh Priority hoogste score [Raleigh alleen bij Bike Totaal ii!» II Bi «fe Dorpsstraat, Ons Dorp w 'A /9Sêèèê«, |evenhuizen - "Geboren voor het ,dium", aldus het Dagblad van |et Noorden; "Charlotte en Lfien stelen de harten van het [bliek", meldt dagblad Trouw, jevenhuizen kan op 31 maart met ke dames kennismaken als bur- Leester Fijen het vierde Joorjaarsconcert in de Hervormde (rkheeft geopend. borde heer Fijen zal de opening ■een al te grote opgave zijn, want lis fervent muziek-, en vooral ope- lliefhebber, zal hij de rest van de jvond kunnen genieten van een |eer professioneel en gevarieerd fcncert, waar naast Charlotte en Isefien (winnaars Prinses Christina Toncours), ook het Grootkoor (otterdam, pianist Rob van Dijk en e sopraan Etty van der Mei en de triton Nan van Groeningen zullen Jptreden. Kaarten voor het bene- ■etconcert zijn verkrijgbaar bij 'Reisburo De Zwaluw te Zevenhui zen, en bij de Fotoboetiek in Moerkapelle. De prijs bedraagt €15,- en is sinds de introductie van het Voorjaar-sconcert nimmer ver hoogd. De Stichting Cordaid heeft reeds ingestemd om het goede doel ook nu weer te steunen en de recette te verdubbelen. Het concert begint om 20.00 uur, kerk open 19.30 uur. De opbrengst komt ten goede aan kinderen met het syndroom van Down in Moldavië die door een Nederlandse vinding thans gebruik kunnen maken van een nieuw ontwikkelde en succesvolle (fysio)therapie die voorkomt dat ze nog langer gene geerd en weggestopt worden. Voor meer informatie: www.cjstoppelen- burg.l, www.lions/zevenhuizen.nl, www.grootkoor.nl, www.cordaid. nl, email: csarneel@wxs.nl of (0180) 631956. fvenhuizen - In diverse landelijke fietstesten zijn Raleigh fietsen als zeer naar voren gekomen. De Raleigh Eagle hybride en de stadsfiets laleigh Priority mogen zich budgetkeuze en beste keus noemen. lie? ANWB tijdschrift Toeractief heeft de Raleigh Eagle hybride getest. Het liyrapport luidt: 'Nette, keurige fiets met moderne trekjes' en 'Veel fiets loor je geld'. De rijeigenschappen, zitpositie en stabiliteit van de fiets vor- jien de specifieke pluspunten. Als eindcijfer kreeg de Eagle een 8,1 en de [tel 'Budgetkeuze'. landelijke fietstest van De Telegraaf is de Raleigh Priority in de cate- Jorie 'stadsfietsen van 450 tot 600 euro' als beste getest. Negen testers, laaronder'Joop Zoetemelk en Peter Post, hebben ruim 60 fietsen op iiraaao getest. Enkele jurycitaten 'Goed rijgedrag', 'Mooi afgewerkt', 'Dit lwaarvoor je geld' en 'Een complete fiets met goede onderdelen'. Met Ten7,4heeft de Raleigh Priority de hoogste score in de categorie behaald. jleigh fietsen zijn alleen verkrijgbaar bij de Bike Totaal tweewielerspeci- j ten, dus ook bij Bike Totaal Boode. Een complete fietslijn van kinder- Tets tot ATB, van stadsfiets tot racefiets. Het is zelfs mogelijk om een eigen pof racefiets op www.raleigh.nl in elkaar te 'klikken'. Het opvallendste nmerk van een Raleigh is de goede prijs/kwaliteitsverhouding. Veel •aar voor minder geld. a as Mijn oproep voor het afroepen van Alarmfase 1 in mijn vorige bijdrage heeft veel reacties los gemaakt. Over het algemeen was er de schok van herkenning, maar ook een weerbaarheid ver woordt in een kreet als; dit mag ons niet gebeuren! Voor de bij eenkomst van 29 maart heb ik ruim 50 uitnodigingen ver stuurd. Ik heb al vele aanmeldin gen binnengekregen. Daar ben ik blij mee, maar anderzijds is dit enthousiasme ook heel begrijpe lijk. Een 29% lagere koopkracht binding dan gemiddeld is gewoon te gek voor woorden. Daarnaast zijn de mensen die een persoonlijke uitnodiging hebben gekregen, zodanig bij het onderwerp betrokken, dat zij de urgentie heel goed begrij pen. Voor de winkeliers gaat het immers om hun toekomst en het brood op de plank. Voor de poli tici gaat het om de toekomst en het welzijn van de gemeenschap. En voor de projectontwikkelaars gaat het om de aansluiting bij die toekomst en het welslagen van het project. Kortom de geza menlijkheid zit in het duurzaam levendig en gezond houden van ons dorp. Wie wil daar niet aan meewerken? Een hier en daar gehoorde gedachte is, dat men de situatie in de toekomst niet echt ziet ver anderen. Vanuit dat beeld begrijpt men absoluut niet, dat er meer winkels bij zouden kun nen komen. En aansluitend, wie zou daar dan iets willen begin nen? Deze reacties zeggen veel over het geloof en het vertrou wen in de toekomst. Het is het denken in onmogelijkheden, doordat men ontkracht is. Het is net als de topsporter, waarbij door een blessure of een minde re periode het zelfgeloof ineens weg is. Men denkt aan stoppen en kijkt heel somber naar de wereld. Iemand die in zo'n peri ode zit kan zich niet voorstellen, dat het ooit weer goed komt. Uit je kracht zijn, vreet energie ter wijl je het gevoel hebt dat je geen meter vooruitkomt. Wanneer de trainer, het management en de verzorgers rond zo'n sporter ook het geloof zouden verliezen, dan kan je inderdaad wel stoppen. Maar juist zij weten, dat de kwalitei ten en talenten er nog steeds zijn. Het zit tussen de oren en wanneer dat weer goed komt dan is de energie weer terug en zijn de prestaties er weer. Ook ons dorp is haar kwaliteiten en ondernemerstalenten niet kwijt. Het vraagt om het herstel van het vertrouwen en geloof in haar mogelijkheden. Net als bij de sporters zijn er junioren die zich warmdraaien voor een carriare als midden stander. Vanuit mijn verbinding met de toekomst kom ik in con tact met deze nieuwkomers. Zij vragen mij raad over de moge lijkheden die er straks in het dorp voor hen komen. Ik heb al vele mensen op bezoek gehad die onze visie willen weten en zich afvragen wanneer de tijd rijp is. Het zijn mensen met dro men en ideean die soms niet rea listisch zijn, maar meestal het onderzoeken meer dan waard zijn. Afgelopen zaterdag nog, bezocht ik een locatie om zelf te ervaren wat men wil. Het was een zaak die zich niet zo gemak kelijk liet omschrijven, maar waar ik direct een goed gevoel bij had toen wij binnenliepen. De vraag was simpel; denk jij dat zo iets in Zevenhuizen zou pas sen en is het realiseerbaar? Het antwoord op de eerste vraag was voor mij heel simpel; jaze ker! En of het te realiseren is, is afhankelijk van heel veel facto ren. De tijd heeft mij echter geleerd, dat wanneer je echt voor je passie gaat, je altijd een oplossing vindt. Dat klinkt mis schien simpel, maar ik ben een mogelijkheidsdenker. Niets is onmogelijk tot het tegendeel na heel veel omzwervingen is bewe zen. Wantrouwen en twijfels halen mensen uit hun kracht. Het resultaat daarvan hebben wij net besproken. Een dorp als het onze vraagt om ambachtelij ke winkels met uitstraling net even anders als het grootwinkel bedrijf wat zich elders bevindt. Dergelijke winkeltjes vragen durf en bovenal passie. Ik ben er van overtuigd, dat hiervoor vol doende juniorondernemers klaarstaan. Zij doen dit het liefst in een voor hen vertrouwde omgeving en niet in Lutjebroek. De warme deken van de geboor tegrond blijkt in heel veel ande re dorpen geweldig stimulerend te werken. Waarom zouden wij daar niet aan meewerken? Mogelijkheden zat. Arno Lamot (arno@lamot.nl) P.S. ook u bent op 29 maart van harte welkom, maar meldt uw komst even per e-mail. l w l H r ft uizen - |n Historisch Ons Verleden' vindt atj9.9 25 maart de »«s van °Pemn9 Moerkapelle heeft de Fotoclub een foto-expositie samenge steld, waarvan op 25 maart om 14.00 uur de officiële opening plaatsvindt, ledereen is wel kom. Den Haag Zevenhuizen - Over ongeveer zes weken volgt waar schijnlijk de definitieve goedkeu ring van het bestemmingsplan voor de omleidingsweg in Zevenhuizen. Afgelopen dinsdag bekeek de Raad van State in een langdurige rechtszitting de bezwaren tegen het plan. Overigens zijn de meeste bezwaarmakers niet tegen de aanleg van de weg, maar wel tegen de aantasting van hun belangen in het plangebied. Zo wordt de leefbaarheid er bij enkele woningen in de omgeving van de geplande weg er niet beter van. Ook een aantal voornamelijk agrarische bedrijven moet grond inleveren of krijgt met overlast te maken. Er lopen intussen proce dures over de onteigening van gronden. De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle zegt dat de verslech tering van de leefbaarheid maar op een beperkt aantal plaatsen zal voorkomen. Daar staat tegen over dat de leefbaarheid in het dorp er met sprongen op vooruit gaat. Ook worden de nodige maatregelen getroffen, zoals de bouw van geluidsschermen langs de omleidingsweg. Maar die maatregelen gaan niet op voor paardenfokker J. van Haasteren aan de Zuidplasweg. Hij klaagt over het uitblijven van een geluidsscherm langs de weg bij de paardenbak waar hij zijn paarden africht. Volgens Van Haasteren is daar juist een scherm nodig, om de paarden niet te laten schrikken van het langsra- zende verkeer. "Ik ben echt bang voor ongelukken", zegt Van Haasteren. Volgens hem kunnen zijn paarden onder die omstan digheden niet goed worden getraind. Daarnaast moet hij ook land inleveren voor aanleg van de weg. De provincie zegt dat dit alles nog niet het voortbestaan van de paardenfokkerij in gevaar brengt. De wens van Van Haasteren om de paardenbak om te vormen tot een hal, is door de gemeente al eerder afgewezen. De provincie wil er ook niets van weten. "De paarden zullen wel gaan wennen aan het verkeer", zegt provinciewoord voerster E. Schippers. Voor het verlies aan weiland voor de gefok te paarden krijgt Van Haasteren een schadevergoeding. Het agrarische bedrijf van de gebroeders Verburg in de Zuidplaspolder zal ook land moe ten inleveren. Ook daarvoor is een onteigeningsprocedure gestart. Maar volgens de provincie heeft het bedrijf daarna nog voldoende grond over om door te gaan. De klacht van de gebroeders Verburg en anderen over de lucht kwaliteit rond de nieuwe weg is door provincie en gemeente al eerder afgewezen. Per saldo gaat de luchtkwaliteit er in een ruim gebied op vooruit en daarmee voldoet de aanleg van de weg aan de vereiste normen. Een woordvoerster van Rijkswater staat wees tijdens de rechtszitting op het grote belang van een snelle goedkeuring van het bestemmings plan voor de nieuw te bouwen aan sluiting Zevenhuizen-Waddinxveen op de A-12. Een snelle goedkeuring van de omleidingsweg kan er vol gens Rijkswaterstaat ook voor zor gen dat gauw kan worden begon nen met een wegverbreding van de A-12. KERKDIENSTEN - 26 maart Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. van den Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 ofinfo@nesseweb.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 25