Inspraak ontwerp-wegaanpassingsbesluit en MER Plusstrook A12 Zoetermeer - Gouda lekker bijverdienen? Gevraagd Hail van Holland BEZORGERS M/V wwuv Bel nu 0182-615438 '00r Hart van Holland in de wijk Nesselande ;n vo°i" een buitenwijk in Moerkapelle !Ü-NU 0180-632289 VOOR MEER INFORMATIE Gevraagd: BEZORGERS M/V voor het Hart van Holland Hart van Holland 22 maart 2006 pagina 27 Zoetermeer Gouda Inspraakpunt Rijkswaterstaat lïïTTI Van 21 maart 2006 tot en met 1 mei 2006 liggen het ontwerp-wegaanpassingsbesluit Plusstrook A12 Zoetermeer - Gouda, de bijbehorende aanvragen voor uitvoeringsbesluiten en het milieu-effectrapport (MER) ter inzage. Dit project doorloopt een inspraakprocedure overeenkomstig de Spoedwet wegverbreding, de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. Op grond daarvan kunt u tot en met 1 mei 2006 uw zienswijze op de inhoud van bovengenoemde besluiten en het MER kenbaar maken. Boskoop Moerkapelle Waddinxveen Knooppunt Gouwe Bleiswijk Zevenhuizen Berkel en Rodenrijs Achtergrond Op de A12, tussen Den Haag en Gouda, staan in de spits vrijwel dagelijks files. Het wegvak tussen Zoetermeer en het knooppunt Gouwe is het traject met de langste vertragingstijd. Om deze bereikbaarheidsproblemen op te lossen is het kabinet van mening dat eerst moet worden gekeken naar een betere benutting van de infrastructuur die er nu al is. Het ontwerp-weg aanpassingsbesluit omvat het aanleggen van een plusstrook op de zuidbaan tussen km 15,9 en km 26,6 en op de noordbaan tussen km 27,0 en km 16,0. Het ontwerp-wegaanpassingsbesluit Het ontwerp-wegaanpassingsbesluit bevat een beschrijving van het project, een beschrijving van de gevolgen van het project en geografische kaarten waarop het project is aangeduid. Ook is een MER opgesteld, waarin de milieu effecten van de voorgenomen maatregelen zijn beschreven. Om het project goed te kunnen uitvoeren, is een aantal uitvoeringsbesluiten (vergunningen, ontheffingen, e.d.) benodigd. Het gaat om de volgende ontwerpbesluiten en aanvragen voor uitvoeringsbesluiten: Koninklijk Besluit (ministerie van Verkeer en Waterstaat); Verkeersbesluit (ministerie van Verkeer en Waterstaat); Bouwvergunning (gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle); Sloopvergunning (gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle); Intrekken vergunningen Wet beheer rijkswater staatswerken (ministerie van Verkeer en Waterstaat); Ontheffing Flora- en faunawet (ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit); Keurvergunning (hoogheemraadschap van Schieland en Krimpenerwaard). Waar kunt u het ontwerp-wegaanpassings besluit, de benodigde uitvoeringsbesluiten fin het MER inzien? Het ontwerp-wegaanpassingsbesluit Plusstrook Zoetermeer - Gouda, de bijbehorende aanvragen voor uitvoeringsbesluiten en het MER liggen van 21 maart tot en met 1 mei 2006 gedurende de reguliere openingstijden ter inzage op de volgende locaties: de gemeentehuizen van Bleiswijk, Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Zoetermeer; de hoofdvestiging van de openbare bibliotheek in Bleiswijk, Waddinxveen, Gouda, Zevenhuizen- Moerkapelle en Zoetermeer; de bibliotheek van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard in Rotterdam; de bibliotheek van de provincie Zuid-Holland in Den Haag; het wegendistrict Haaglanden en projectbureau A12 van Rijkswaterstaat Zuid-Holland in Den Haag; de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zuid-Holland in Rotterdam; de bibliotheek van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, bureau LASER in Dordrecht; de bibliotheek van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat in Den Haag. Hoe kunt u uw zienswijze kenbaar maken? De Minister van Verkeer en Waterstaat stelt een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn van de terinzagelegging zijn zienswijze op het ontwerp-wegaanpassingsbesluit, de aanvragen voor bijbehorende uitvoeringsbesluiten en het MER schriftelijk of mondeling naar voren te brengen. Uw schriftelijke zienswijze kunt u tot en met 1 mei 2006 sturen naar: Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat OWAB/MER A12 Zoetermeer - Gouda Postbus 30316 2500 GH Den Haag U kunt ook via internet uw zienswijze kenbaar maken: www.inspraakvenw.nl. Indien u dat wenst, kunt u verzoeken om vertrouwelijke behandeling van uw persoonlijke gegevens. Informatiebijeenkomst en hoorzitting Op 12 april 2006 worden in Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen, een informatiebijeenkomst en een hoorzitting georganiseerd. Medewerkers van Rijkswaterstaat staan van 18.00 uur tot 19.45 uur klaar om uw vragen te beantwoorden. Om 20.00 uur start een officiële hoorzitting voor degenen die mon deling hun zienswijze naar voren willen brengen dan wel hun opmerkingen willen inbrengen. Indien u van deze mogelijkheid tot inspraak gebruik wenst te maken, wordt u vriendelijk verzocht dit vóór 11 april 2006 aan het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat kenbaar te maken, tel. 070 351 96 03. Van de hoorzitting wordt een verslag gemaakt. Overigens kan mondeling inspreken gedurende de gehele inspraaktermijn. Wat gebeurt er met uw reactie? Het inspraakpunt bundelt alle reacties en stuurt deze onder andere naar de Minister van Verkeer en Waterstaat, de Commissie voor de m.e.r. en de betrokken bestuursorganen. Met inachtneming van de ingekomen zienswijzen stelt de Minister van Verkeer en Waterstaat het definitieve wegaanpassingsbesluit vast. Ten aanzien van de uitvoeringsbesluiten geldt dat het betreffende bevoegd gezag met inachtneming van de ingekomen zienswijzen de besluiten vaststelt. Tegen het wegaanpassings besluit kan vanaf de dag nadat de uitvoerings besluiten zijn bekendgemaakt gedurende 6 weken beroep worden aangetekend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door belanghebbenden die hun zienswijze al bij het ontwerp-wegaanpassingsbesluit naar voren hebben gebracht. Nadere informatie Voor het aanvragen van een exemplaar van het ontwerp-wegaanpassingsbesluit, inclusief de aanvragen voor uitvoeringsbesluiten en het MER kunt u contact opnemen met de afdeling communicatie van Rijkwaterstaat Zuid-Holland, tel. 010 402 63 91. U kunt het ontwerp-wegaanpassingsbesluit ook inzien op internet: www.inspraakvenw.nl. Voor het verkrijgen van nadere informatie over de inhoud van het project kunt u contact opnemen met de heer A.C. Klijnhout, Rijkswaterstaat Zuid-Holland, tel. 010 402 64 41. Voor inlichtingen over de procedure kunt u contact opnemen met het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, tel. 070 351 96 03. DE SPOEDWET WEGVERBREDING De Spoedwet wegverbreding maakt het mogelijk om verschillende knelpunten op het rijkswegennet aan te pakken. Deze wet vereenvoudigt de procedures, waardoor de capaciteit van een aantal hoofdwegen kan worden vergroot. Het gaat om relatief eenvoudige ingrepen die snel effect hebben: minder files, minder tijdverlies en minder ergernissen in het verkeer. De wet heeft betrekking op een beperkt aantal wegaanpassingen. Verkeer en Waterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat ft

Hart van Holland | 2006 | | pagina 27