BERICHTEN ZESDE 0PSCH00NACTIE Jl \W L u MI O nnP li) SFamc/ie/iertc/iteri KLANKBORDGROEP CENTRAAL VOETBALPARK VOOR HET EERST BIJEEN D Hart van Holland 22 maart 2006 pagina 3 Lions-Voorjaarsconcert 31 maart 2006 Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Concrete wensen Positief Samenhang Waddinxveen Boskoop Zevenhuizen Moerkapelle VfflTiTTl 29.000 exemplaren Hervormde Kerk te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Met optredens van: Grootkoor Rotterdam Ait-mezzo Charlotte en sopraan Josefien Stoppelenburg, Nan van Groeningen, bariton en muzikale leiding Etty van der Mei, sopraan. Rob van Dijk, piano VOORVERKOOP: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en Fotoboetiek Moerkapelle. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocaten UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Met eerbied en respect Voor een persoonlijke en stijlvolle Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen begeleiding van uitvaarten DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kind Waddinxveen - Negen inwoners van Waddinxveen hebben zich op uitnodiging van de gemeente aan gemeld voor de Klankbordgroep Centraal Voetvalpark. Deze klank bordgroep kwam dinsdag 14 maart voor het eerst bijeen. Ook verte genwoordigers van Voetbalvereni- ging Waddinxveen en WSE waren aanwezig. Het voornaamste punt op de agenda was de inventarisatie van de eisen die belangrijk zijn voor de inrichting van de omgeving van het voetbalpark. Na een toe lichting k.on de klankbordgroep toe wensen en eisen naar voren brengen. Het werd een open, zin- j volle discussie, waarbij veel punten werden aangereikt, met name over de ontsluiting van het park, de ver keersveiligheid en de groenvoor zieningen in en om het park. Hoewel geen van de klankbord- groepleden blij is met de komst van et park, werd er volop meege- acHt. Unaniem gaven zij aan dat Meedenken niet wil zeggen dat zij zich neerleggen bij de komst van et park. Maar als het voetbalpark toomt, dan is het in ieders belang at net zo optimaal mogelijk wordt ingericht. Beide voetvalverenigin- gen benadrukten van hun kant dat 'I een maatschappelijke functie Vul en en dat zij die ook in de e omst ingevuld willen houden. spraken de hoop uit dat omwo- en voetbalverenigingen dip duren zullen worden. Met diso,n;:rk narnen Z'J deel aan de Bij deze eerste bijeenkomst stond 'Omnc 'ogramma van Eisen uitlen centraal- Na een korte D,J°ver het Proces werden de van ee +oe9elicht aan de hand werd enr°inertiChttekening- Daarna qedkrn, ee groepen volop eben a over we"sen en groen VOigens de klankbord den in h t\egenomen moeten wor- t voorlopig ontwerp. Dat I T I E leverde een aantal concrete punten op waar de gemeente mee verder kan. Naast de beperking van geluidsoverlast en lichthinder be trof het vooral de ontsluiting van het voetbalpark, de verkeersveilig heid voor fietsers en voetgangers en de groenvoorzieningen in en om het park. Aan het einde van de avond werd geëvalueerd. Alle aanwezigen rea geerden positief en voelden zich serieus genomen. Bovendien voel de het goed dat er nu meer duide lijkheid komt over de plannen. Ook werd waardering uitgesproken voor het feit dat er door de gemeente goed wordt nagedacht over de aanleg van het park. Maar er was ook enige scepsis, met name over de vraag of de wensen daad werkelijk worden meegenomen in het voorlopig ontwerp. Eind april staat een tweede bijeen komst gepland met de klankbord groep. Dan wordt het voorlopig ontwerp in concept gepresenteerd en krijgen de klankbordleden een terugkoppeling, allereerst over de punten die zijn meegenomen in het voorlopig ontwerp. En als wen sen niet haalbaar mochten blijken, dan zal ook uitgelegd worden waarom deze niet haalbaar zijn. Op 1 januari 2008 wordt gestart met de bouw van het nieuwe Centrum op de Be-Fair locatie. Dat betekent dat onder andere voet balvereniging Be-Fair vii r die datum verhuisd moet zijn naar het nieuwe centrale voetbalpark aan de Plasweg/Onderweg. Een tweede reden voor de aanleg van <^n cen traal voetbalpark is dat de gemeen te efficiënter wil omgaan met sportaccommodaties. In dat kader gaan ook Voetbalvereniging Waddinxveen en WSE in de toe komst verhuizen naar het nieuwe park. Ontzegging rijbevoegdheid: In de nacht van woensdag 15 maart heeft de politie een 27-jarige inwo ner van Gouda aangehouden. De man trok door zijn rijgedrag de aandacht van de politie, die hem op de carpoolplaats aan de Beyerincklaan aan de kant zette. De bestuurder bleek een ontzeg ging te hebben van de rijbevoegd heid. Ook bleek hij onder invloed van hasj te verkeren. Aan het bureau is hem een bloedproef afgenomen. Tot slot bleek de man ook nog een boete te hebben openstaan. Snelheidscontrole met flitspaal: In de periode tussen 7 en 13 maart is via een vaste flitspaal aan de Henegouwerweg de snelheid gecontroleerd van passerende voertuigen. In totaal reden ruim 56000 auto's langs het controle punt, waar 50 km/h gereden mag worden. Achthonderd bestuurders werden bekeurd met een te hoge snelheid, waarvan 139 km/h de hoogst gemeten snelheid betrof. De overtreders krijgen via het CJIB in Leeuwarden hun bekeuring thuis. Aanrijding: Op vrijdagmiddag 17 maart vond omstreeks 17.30 uur een aanrijding plaats op het Koningin Wilhelminaplein. Een uit parkeerstand wegrijdende perso nenauto werd in de flank geraakt door een passerende auto. Drie inzittenden van de wegrijdenden auto zijn ter observatie per ambu lance overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis in Gouda. Driewieler uit verkeer gehaald: De politie heeft vrijdag 17 maart een driewielige voertuig uit het verkeer genomen nadat dit op het Noordeinde rijdend was aangetrof fen met een 16-jarige bestuurder. Onderzoek van de verkeersdienst wees uit dat het hier om een motorrijtuig ging waar feitelijk een rij- en kentekenbewijs voor nodig was. Ook vertoonde de driewieler de nodige technische gebreken zoals een defecte rem en kapotte verlichting. Tegen de bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt. Snelheidscontroles: Bij twee snel heidscontroles op de Noordkade zijn op vrijdag 17 maart in totaal 91 bekeuringen uitgedeeld voor te hard rijden. Totaal werden 875 pas santen gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid lag op 81 km/h. Ook deze overtreders krijgen via het CJIB uit Leeuwarden de bekeu ring thuis gestuurd. Inbraak bedrijf: In de nacht van vrij dag 17 op zaterdag 18 maart is ingebroken in een bedrijfspand op het bedrijventerrein Coenecoop. Via een ladder werd een raam op de eerste etage van het bedrijf ver nield, waarna men kon inklimmen. Er werd geld ontvreemd uit een opengebroken kast. De bij de inbraak gebruikte ladder komt elders vandaan. De politie is op zoek naar de eigenaar van de gebruikte ladder; deze kan zich melden bij de Waddinxveense poli tie. Skater gewond: zondag 19 maart omstreeks 15.15 uur raakte een 13- jarige skater gewond bij een aanrij ding op de Apollolaan. Hij kwam hierbij in aanrijding met een zilver kleurige Opel Corsa. Ter hoogte van het Neptunespad wilde de jongen de rijbaan oversteken en kreeg hiertoe in eerste instantie vrij baan van de Corsa bestuurder. Uiteindelijk reden beiden toch gelijk op en volgde de aanrijding, waarbij de skater tegen de zijkant van de auto belandde en ten val kwam. De automobilist reed vervol gens door. De politie wil graag in contact komen met de bewuste automobilist. Ook eventuele getui gen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Aanhouding door alerte getuige: De politie heeft met behulp van een alerte getuige een verdachte inzake een bedrijfsinbraak aan kunnen aanhouden. De getuige kwam thuis omstreeks 1.45 uur, toen hij glasgerinkel hoorde. Hij zag vervolgens licht branden in een bedrijf aan de Roemer en ging op onderzoek uit. Hij zag een onbe kende fiets staan en vervolgens een verdachte man lopen. De verdachte zag hem ook en maakte zich uit de voeten. De getuige belde direct te politie nadat hij constateerde dat de man ingebroken had in het bedrijf. De politie kwam direct ter plaatse en maakte een zoekslag in de omgeving. Omstreeks 3.30 uur zagen zij een man op de Zijde lopen die voldeed aan het signale ment dat de getuige opgegeven had. De verdachte werd aangehou den en overgebracht naar het bureau. In zijn fouillering werd een schroevendraaier en een hand schoen aangetroffen. De verdachte, een 20-jarige Rotterdammer, is ingesloten. De politie zet het onderzoek voort. Woning inbraak: In de nacht van 10 op 11 maart is ingebroken in een Waddinxveen - De gemeente houdt zaterdag 25 maart van 9.00 tot 12.00 uur voor de zesde keer de Opschoonactie. Dit jaar sluit de gemeente aan bij de Landelijke Opschoondag van Nederland Schoon. Vrijwilligers steken deze dag in diverse wijken de handen uit de mouwen voor hun eigen leef omgeving. Wethouder Wijk- en Buurtbeheer Dirk Lont steekt de vrijwilligers een hart onder de riem. In diverse Waddinxveense wijken, onder andere Groenswaard, Bomenwijk en Brugweg, wordt schoongemaakt. Om de Opschoonactie tot een succes te maken, zijn vele handen nodig. De gemeente roept daarom Waddinxveners op zich (samen met hun buurtbewoners) op te geven woning aan de van der Duijnlaan. De dader heeft met een schroeven draaier of een breekijzer de voor deur opengewrikt. Omdat de be woners met vakantie zijn is nog niet vastgesteld of er iets wordt vermist. Diefstal uit auto: Naar nu pas is gemeld is in de nacht van 6 op 7 maart een auto, die geparkeerd stond in de Perkstraat, opengebro ken. De dader heeft het slot van het rechter voorportier verwijderd en zo de deur geopend. Een aantal goederen is uit de auto weggeno men. Bewoner onwel: zondagmiddag 12 maart heeft de politie een voordeur moeten openen omdat de bewoon ster onwel was geworden en onder de tafel was gevallen en niet meer in staat was om op te staan. Ook een ambulance was aanwezig en heeft de vrouw overgebracht naar het ziekenhuis. Insluiping: Uit een school is op don derdag 9 maart een portemonnee gestolen, die op de werkkamer van een medewerkster lag. Op die bewuste dag heeft men een mans persoon in de school zien lopen, deze persoon gedroeg zich 'vrij nor maal' en groette de medewerkster 'vrij joviaal. Van de man is een rede lijk signalement gegeven. In de por temonnee zaten bankpassen, een rijbewijs en wat geld. Woning inbraak: Woensdagavond 15 maart is een poging gedaan in te breken aan de achterzijde van een woning aan de Hollevoeterlaan. De dader is vermoedelijk op een emmer gaan staan of deze omge- schopt en daardoor de sleutel van de achterdeur die onder de emmer lag ontdekt. Binnenkomen was nu niet meer moeilijk. De dader heeft het hele huis doorzocht en veel overhoop gehaald. Wat er precies wordt vermist is nog niet vastge steld. voor de Opschoonactie. Wijkbewo ners hoeven het niet alleen te doen. De gemeentelijke opschoon- wagen komt langs met materialen ter ondersteuning. Geanteresseerden kunnen voor opgave of meer informatie bellen met of een e-mail sturen naar de coordinator Opschoonactie (tele foonnummer 0182 624 500, e-mail naar a.gerdes@waddinxveen.nl). Deelnemende wijken ontvangen van de gemeente een kleine bijdra ge om na afloop van de Opschoonactie iets leuks te doen. De Landelijke Opschoondag vindt plaats op de laatste dag van de Week van Nederland Schoon. Voor meer informatie: www.nederland- schoon.nl. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen, Moerkapelle en Nesselande: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. organisatie van lokale nieuwsmedia

Hart van Holland | 2006 | | pagina 3