ImÊm JÉËéï Wmmm Hart van Holland 22 maart 2006 pagina 9 "ft"*, s vorige edities van Het hart van Holland heeft u een eerste blik kunnen werpen op de plannen i/f voor de vernieuwing van het centrum van Zevenhuizen. U reageerde in groten getale op de <■4»"* oproep om een naam te bedenken voor de plannen. Onlangs werden de winnaars -Centre Ville, Grachtensteate en Kruidenhof- bekendgemaakt. Maar daar blijft het niet bij. De ontwikkeling van een dorpskern vraagt blijvend inzicht en betrokkenheid. Ook al is de daadwerkelijke bouw nog niet van start, achter de schermen wordt door het ontwikkelings team en de overheid hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de bouw van de winkels, herenhuizen en appartementen. Wij zullen u op de hoogte houden van wat er allemaal komt kijken bij de voorbereidingen van een project als Centre Ville. Wij starten dit keer met een korte introductie van het architectenbureau Mulleners Et Mulleners uit Amsterdam. De architecten Ton en Kok Mulleners geven hun visie op het centrum van Zevenhuizen. De broers zijn als eeneiige tweeling geboren in Sittard en besloten na hun afstuderen als architect heel dicht bij elkaar en bij hun dromen te blijven. Gebruik maken van oude bouwtechnieken, de sfeer en uitstraling van vakmanschap en gedegenheid is voor hen van geweldig belang. Hun bureau heeft zijn sporen in de architectuur ruimschoots verdiend. Op hun CV staat een reeks van projecten die zowel door collega architecten en overheden als door bewoners en omwonenden met gejuich werden ontvangen. Doordat zij al jaren een relatie hebben met het ontwikkeltraject rond de Dorpsstraat, konden zij de visie op de vernieuwing van de dorpskern vertalen in een perfect passend ontwerp. Het is een eer en genoegen om met een dergelijke toppers te mogen samenwerken. "Bij de nieuwe invulling van dit deel van het dorpscentrum van Zevenhuizen, is na een gedegen analyse van de morfologische opbouw van de bouwmassa's gekozen voor een ritmische menging van individuele bouwvolumes. Hierbij is sprake van een afwisseling van kapvormen en beukmaten. Deze middelen maken het geheel "dorps" van opzet. Door ook te kiezen voor een afwisseling van materialen en kleuren zijn wij van mening dat het geheel goed past binnen de context van het dorp Zevenhuizen. Er is veel aandacht uitgegaan naar het inpassen van de parkeergarage zodanig dat deze niet storend zichtbaar is aan de buitenzijde. Hiervoor wordt de plint onder de appartementen ingevuld met winkels waarachter de parkeergarage ligt. Deze garage wordt voorzien van een daktuin, waaraan de 22 appartementen gelegen zijn. Tussen het appartementencomplex en de Bosgracht komt een straat met daaraan zes ruime herenhuizen met de tuin gelegen aan het water. Ook deze hebben de eerder genoemde dorpse karakteristieken en vormen een wand ter beëindiging van het gebied. Op deze manier proberen we een in het centrum van het dorp gelegen locatie die voor een groot gedeelte bestond uit loodsen en achterkanten, te herstellen en opnieuw onderdeel te laten worden van de totale bebouwingsstruetuur." Ton Mulleners Et Kok Mulleners. Perspectief Dorpsstraat - - "lir - J Dit plan is een ontwikkeling van: k Rabo Vastgoed www.rabovastgoed.nl EAGLE DEVELOPMENT

Hart van Holland | 2006 | | pagina 9