Ivoor dummies Blijk van waardering voor Ridder Wout Neutel BIJEEKOMST WET MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING Waddinxvener Waddinxveen leeft! T DE BIJBEI |C0LLECTE AMNESTY WANDEL-TREKTOCHT DOOR SPANJE WITH IHE 70'$ AND 80'$ in het nieuws... K ÏTa nnlNXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 29 maart 2006 KERKDIENSTEN - 2 april Wa ddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur J. Henzen; 18.30 uur ds. M. de Boer. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. E.L. van Dunee-de Bijl. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Waddinxveen - Voor wie niet of Ifeht thuis is in de wereld van de Pijbei, houden ds. Marco [Batenburg, pastor Ad van der Helm en ds. Kees de Jong woensdag 5 'Pril een inleiding in de Ontmoetingskerk. De inleiding Wrdt vanuit verschillende kerkelij ke tradities aangeboden. Aan-mel- oen is mogelijk via telefoon 0182- Waddinxveen - In februari werd in eel Nederland gecollecteerd voor Amnesty International. In Waddinx- en heeft de collecte €2443,27 ppjebracht. Voor heel Nederland L t de collecte een recordbe- ra9 van 1,1 miljoen euro op. I ^wsrkgroep Waddinxveen zoekt Jjwilligers om activiteiten uit te Na dertien en een half jaar in de gemeenteraad voor het CDA nam Wout Neutel afscheid van de poli tiek. Als blijk van waardering voor zijn inzet in de gemeentepolitiek ontving hij van burgemeester Henk Roijers een Koninklijke Onderscheiding. Wout werd be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hoewel de onder scheiding geen verrassing was - "ik weet dat er na 12 jaar in de Raad een onderscheiding volgt" - was hij er wel erg blij mee. "Het voelt goed om zo'n onderscheiding te krijgen. Gemeenteraadswerk is veel en intensief bezig zijn met alles wat er speelt in een gemeente. Daar gaat veel vrije tijd aan op." Oppositie én regeren Tijdens zijn studie sociale geogra fie in Groningen was Wout Neutel lid geworden van de jongerenaf deling van het CDA. Toen hij in 1986 met zijn gezin vanuit Hoogeveen naar Waddinxveen verhuisde bleef hij lid en werd hij ook actief voor de partij. In 1992 stond hij voor de eerste keer op de lijst met gemeenteraadskandida ten. "Aanvankelijk wilde de partij me op een derde plaats zetten, in het kader van vernieuwing. Dat heb ik als relatieve nieuweling in de gemeente wel afgehouden. Een veilige zevende plaats leek me prima. Het CDA in Waddinxveen behaalde in dat jaar echter een grote overwinning van maar liefst zes zetels. Een kandidaat haakte alsnog af en op die manier kwam ik in de gemeenteraad. In 1998 leden we een fikse nederlaag. Samen met Dorenda Gerts en Brigitte Leferink kwam ik in de oppositie. Een bijzondere tijd, die ik als prettig en leerzaam heb ervaren. In 2002 maakte het CDA wel weer deel uit van de coalitie. Ik ben toen fractievoorzitter geworden en die rol is me goed bevallen. Het hielp wel dat ik bestuurlijke ervaring heb. Vanuit mijn werk bij de Besturenraad, een vereniging voor schoolbesturen en schoolmanagement in het Christelijk onderwijs, had ik al wel ervaring met 'politiek Den Haag'. Ik kwam regelmatig in de Tweede Kamer of had contact met bewindslieden." Hoogte- én dieptepunten Wout Neutel nam in zijn politieke loopbaan deel aan diverse com missies. Zo zat hij onder meer in de Commissies Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk, Ruimtelijke Ordening, Welzijn, Veiligheid en Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte en Milieu. "De samenwerking in de Raad kent ups en downs. Binnen de fractie hebben we altijd een goede sfeer gehad en een onder linge verbondenheid gevoeld. Een van mijn doelstellingen als fractie voorzitter was dat iedereen in de partij de ruimte moest krijgen om zijn of haar standpunt te geven. Door middel van open discussies kwamen we tot een gezamenlijk standpunt, waar iedereen zich wel in kon vinden. De bestuurscrisis in 2003 was een absoluut diepte punt. Een tegenvaller was ook dat we de strijd om de vacature-invul ling bij het vertrek van Fedde Jonkman verloren hebben. Het CDA maakte zich er sterk voor om een kroonbenoemde burgemees- ter te krijgen in Waddinxveen, in plaats van een waarnemend bur gemeester. Er staat veel te gebeu ren in de komende jaren. Naast grote projecten als het nieuwe Centrum, de woonwijk Triangel en het Voetbalpark is er natuurlijk de vraag in hoeverre Waddinxveen moet samenwerken met omlig gende gemeenten. Het CDA hecht belang aan een hechte, kleine gemeenschap, maar Waddinxveen en haar omgeving is flink in bewe ging. De toekomst zal uitwijzen waar we naar toegaan." Bereid tot hulp Wout Neutel is getrouwd, heeft vier kinderen en is vooralsnog blij met de extra vrije tijd, die zijn ver trek uit de politiek heeft opgele verd. Hij is van plan om veel tijd aan zijn gezin en zijn huis te gaan besteden. Ook het lezen van een goed boek of een flinke tocht met de racefiets staan op de actielijst. Maar de politiek lonkt ook nog wel een beetje. "Als het CDA advies of menskracht nodig heeft ben ik altijd bereid om te helpen." Waddinxveen - Samen met lokale adviesraden, platforms, belangen groepen en betrokken organisaties sprak de gemeente vorige week over de mogelijke werkwijze van een Wmo-adviesorgaan. De gemeente is met de invoering van de Wmo (Wet maatschappelijk ondersteuning) verplicht om bur gers, clianten en organisaties bij het gemeentelijke beleid te betrek ken. Zij wil graag een lokaal plat form vormen dat gevraagd en ongevraagd advies kan geven over de activiteiten in het kader van de Wmo. Wethouder Gerts was blij met de grote opkomst en de inbreng van de aanwezigen. Voor de gemeente heeft de bijeenkomst geleid tot een beter inzicht in de knelpunten en keuzemogelijkheden. Deze pun ten vormen een belangrijke bron van informatie voor de verdere voorbereiding die de gemeente voor de zomer hoopt af te ronden. De Tweede Kamer heeft vorige maand ingestemd met een nieuw stelsel voor langdurige zorg en maatschappelijke ondersteuning. Als de Eerste Kamer instemt met de conceptwet, komt er in januari 2007 een nieuwe wet: de Wmo. De Wmo omvat lichtere vormen van hulp en ondersteuning, zoals socia le ondersteuning, aanpassingen aan het huis en hulp bij het op orde houden van het huishouden. Gemeenten moeten deze onder steuning gaan organiseren. De bijeenkomst was de vierde bij eenkomst die de gemeente organi seerde over de Wmo. Naast een mogelijke invulling van een Wmo- adviesraad stonden eerder ook de invulling van een zorgloket en de informatievoorziening over actuele ontwikkelingen met betrekking tot huishoudelijke verzorging centraal. De Waddinxveense afdeling van het Nivon houdt donderdag 6 april een dialezing over een wan del-trektocht door Spanje. Evenals in voorgaande jaren heeft Luit Bloem in 2005 een trektocht gemaakt door Spanje, nu vanaf Sevilla naar Santiago de Compostella. De avond wordt gehouden in buurtcentrum De Boog aan de Const. Huygenslaan, aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie:0182-616078. ieinteafdelin9 Amnesty Nederland. PCW. PVDA EN CDA STELLEN CONCEPTAKKOORD OP i-resseerden kunnen contact Pnemen via telefoon 0182-617640. !eral'n*|Veen Na een succesvolle 'O's d! van "Dancing with the ipril T 80's"vindt er zaterdag 1 'alenren nieuwe editie plaats in jntree T Het T^punt. De iuro in H°r feest bedraagt 8,50 JeMusirshV°0rk00p b'j V'deoland, CaanHo^enHetTrefPunten10 Baar ic deur- iedereen vanaf 18 dopend J11' de deuren zijn P nd vanaf 20.30 uur. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Tijdens de twee de openbare coalitieonderhan delingen woensdagavond 22 maart is gediscussieerd over de onderwerpen sociale samen hang en veiligheid. Aan het einde van de avond hebben de onderhandelaars afgesproken om te komen tot een eerste conceptakkoord. Dit akkoord zal worden besproken in het volgende onderhandelingsde bat op 29 maart. ijdens het debat over de sociale samenhang binnen Waddinxveen kwamen ook onder werpen als sport en jeugd- en jon gerenbeleid aan de orde. Met name het beleid ten aanzien van de huisvesting wil men verder uit gewerkt zien: de plaats van buurt huizen en het Cultuurhuis in het nieuwe winkelcentrum. Voor jon geren tussen de 12 en 20 jaar wil men meer activiteiten. Andere onderwerpen binnen de sociale samenhang waren sociale zaken, werk en economie. Alle par tijen waren van mening dat er een stevig beleid gevoerd moet worden om armoede tegen te gaan. De openingstijden van winkels was wel een groot discussiepunt: PCW wil aan de zondagsrust vasthou den, CDA was het hier mee eens maar PvdA vindt dat te dirigistisch. De verschillen hieromtrent zijn niet weggenomen. Over veiligheid en handhaving was in eerste instantie wel een verschil van mening: CDA pleitte voor een zero tolerancebe- leid, maar nam dit terug na bezwa ren van de andere onderhande lingspartners. Ze waren het wel eens over het feit dat er meer in handhaving geïnvesteerd moet worden, ook in de preventieve sfeer. De geschilpunten worden verder besproken en daarover zal in de volgende vergadering, op 29 maart, verantwoording worden afgelegd. Dan willen de partijen ook het eerste conceptakkoord behandelen, de verwachting is dat ze hier op wat punten en komma's na wel uit zullen komen. Het stre ven is om eind maart een ontwerp klaar te hebben wat naar de ach terbannen en niet-collegepartijen zal worden gestuurd. Als het wordt goedgekeurd zal het stuk op 12 april worden besproken in de gemeenteraad en zullen ook de wethouders benoemd worden.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 13