I MOERKAPELSE A-JUNIOR BREEKT BEEN GROENEWEG WORSTELT EN KOMT BOVEN VOLLEYBALSTERS BE FAIR WINNEN VAN S0VIC0S AGON DAMES 1 SLUIT SPANNENDE WEDSTRIJD WINNEND AF EERSTE NEDERLAAG DAMES FLYERS pagina 20 SPORTEN VOOR AFRIKA Hart van Holland 29 maart 2006 SPORT VOLLEYBAL VOLLEYBAL BASKETBAL Waddinxveen - Walter Geluk en Troy Douglas zijn tevreden met de opbrengst van hun actie 'Sporten voor Afrika'. In de week van 20 tot en met 26 maart konden zowel leden als niet-leden van Den Edel Sport voor vijf euro spor ten. Veel mensen maakten gebruik van deze mogelijkheid. De opbrengst van elfhonderd euro komt geheel ten goede aan de Stichting Youth for Christ Knysna Zuid-Af rika. Deze stichting geeft jongeren in Zuid-Afrika de kans op een beter leven. Ze doen dat onder meer met opvanghuizen voor daklozen, voorlichting over aids-bestrijding en hulp aan ongewenst zwangere meisjes. Moerkapelle - Na afloop van de wedstrijd Moerkapelle A1-NSV46 A1 vielen er op het sportcomplex "de Wilde Veenen" veel trieste gezichten te bespeuren. Hoewel A1 haar tegenstander met de ruime cijfers van 6-0 opzij had gezet, stond men geen ogenblik bij deze uitslag stil. Tijdens het duel was Niels de Zwart ongelukkig in bot sing gekomen met de NSV keeper en vervolgens voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Daar bleek sprake van een dubbele beenbreuk en werd de onfortuinlij ke Moerkapellenaar direct geope reerd. Door de winst steeg A1 ove rigens naar de bovenste helft van de ranglijst. B1 had afgelopen zaterdag geen competitieverplichtingen. C1 doet het de hele competitie al uitste kend en gaf daaraan zaterdag jongstleden thuis tegen CVC Reeuwijk een mooi vervolg. Door goals van Gino Lalihatu (twee maal), Thijmen Eindhoven en Roy Breedijk werd de tegenstander met 4-0 opzij gezet en handhaafde C1 zich daarmee op een keurige derde positie. C2 was beslist niet minder dan SVS C3, maar wist aanvallend geen pot ten te breken. Door een wat onge lukkige goal in de beginfase trok SVS met 1-0 de wedstrijd naar zich toe. D1 speelde eveneens wat ongeluk kig tegen Jodan Boys D3. De Blauwwitten hadden telkens een Zevenhuizen - Na het tweede en beslissende doelpunt van uitblinker Pascal Crielaard vijf minuten voor het einde van de wedstrijd tegen koploper Stolwijk was het gezegde van de supporters van Groeneweg langs de lijn "Groeneweg worstelt en komt boven", zeker van toepas sing. De verdiende 1-0 voorsprong bij rust door een kopbal doelpunt van Maurice Eckhardt kwam na de rust diverse keren behoorlijk in gevaar. Voor de rust speelde Groeneweg een puike wedstrijd. Nadat Stolwijk in de eerste minuut de eerste en enige kans niet in een doelpunt wist om te zetten nam Groeneweg in deze moeilijke uit wedstrijd het heft in handen. Een kopbal van Bart Eindhoven en een verdwaalde voorzet van Arjan van Erk belandden tegen de deklat en de keeper van de thuisclub ver werkte een inzet van Eckhardt met een katachtige redding tot hoek schop. Van Stolwijk zijde was voor de rust aanvallend niets te zien. Na de rust een volkomen ander spel- beeld. Groeneweg worstelde zich steeds weer onder de aanvallende druk van Stolwijk vandaan. Een druk die voor de thuisclub drie kan sen op de gelijkmaker opleverden. Een vrije trap van Schellevis trof de lat boven de goed keepende Mark de Hoog en op de vijf meterlijn miste Zijderlaan in vrije positie een dot van een kans. In de 78e minuut haalde Groene weg opgelucht adem toen arbiter De Wolff niet naar de stip wees. nadat doelman De Hoog de door-I gebroken Edo Burger had neerce-l legd. In de slotfase counters-! Groeneweg via Crielaard el Eckhardt koppend uit een vrijj schop van opnieuw Crielaard)naai 0-3. Trainer Jack Harmsen varl Stolwijk legde zich neer bij het verf lies: ,,We misten het overzicht;! haalden te weinig de achterlijn: Als oud-trainer van Stolwijk wj| Stukart wat zijn ploeg na rust kc-1 verwachten. ,,lk heb ze er vel gewaarschuwd. Toch gebeurt heil Bovendien kwamen we nauwelijj tot tegenaanvallen omdat we i spitsen niet konden bereiken. Maal we staan bovenaan na 19 wedst'l den. Wie had dat vooraf ver>| wacht?" De vele meegereisde Groenewsfl fans in ieder geval niet. DetrounJ supporters als Groeneweg na::l geworstel in de tweede helft to: fier als winnaar van het veld vandel koploper kan vertrekken wie; Groeneweg dan nog tegenhoud»! op weg naar de 3e klas? Drie wins! partijen levert deze promotieoprl dat zal moeten gebeuren indei.| wedstrijd op zondag overeenv in en tegen Ammerstol, in dette| wedstrijd tegen Xerxes/DZB en i uitwedstrijd tegen Cabautl Zondag zijn alleen inhaalwedstrij-| den gepland. Het tweede elftal haalde eel belangrijke 3-0 overwinning tegel zekere degradant DCV 2. Het ontiol pen van directe degradatie behoort| zeker nog tot de mogelijkheden. licht veldoverwicht, maar wisten het net niet te vinden. Jodan Boys deed dit een keer wel, waarmee het 0-1 verlies is verklaard. E1 en Be Fair E2 vochten een aan trekkelijk duel uit, dat uiteindelijk met 2-2 onbeslist eindigde. De goals kwamen dit keer van Danny van der Zijden en een Be Fair speler. E2 lijkt hard op weg om zich in haar afdeling de titel toe te eigenen. Dit keer werd met een 1-3 winst bij Esto E3 teruggekeerd, waarmee de ploeg eerste blijft. F1 tenslotte maakt een lastig sei zoen door. In de eerste helft wist men bij Alphia F1 de tegenstander nog enigszins bij te houden, maar daarna werd het tenslotte een 5-0 nederlaag. Waddinxveen - Be Fair reisde vrij dagavond zonder coach af naar Den Haag om de wedstrijd tegen Sovicos te spelen. De geblesseerde speelster Marit de Heus nam de coaching over en met succes, er werd gewonnen met 1-3. Be Fair startte de wedstrijd goed, met een eerste setwinst van 17-25. In de tweede set zakte Be Fair wat in en kreeg Sovicos de kans in de wedstrijd te komen. Uiteindelijk toch nipte winst voor Be fair in een set die lang gelijk op bleef gaan, 23-25. In de derde set maakte Be Fair veel persoonlijke fouten, f| werd minder goed en fel verdedic:! en ook de aanval kwam moeizaarl tot scoren. Aan het einde vandese I wist Be fair wat in te Iepen, macI onvoldoende, 25-18. DevierdeseJ wist Be Fair de draad weeroptj pakken en de set binnen te halerI Een goed resultaat voor een «11 dagavond met een krappe bezeil ting. Zaterdag 1 april speelt Be Fairo'l 14.30 uur de laatste thuiswedstfll tegen Thor, de kampioenska»j daat van de promotieklasse A. Boskoop - Agon dames 1/ Containter Centralen speelde vrij dag 24 maart een thuiswedstrijd tegen Vollingo dames 3 uit Gouda. Het begin van de wedstrijd was voor Vollingo, Agon moest nog even warmdraaien. Het tweede gedeelte kwam Agon dames 1 ech ter goed terug en kon de eerste set winnend worden afgesloten met 25-23. De tweede set bleken beide teams aan elkaar gewaagd. De punten gingen over en weer en tot het einde toe bleef het spannend. Uiteindelijk ging de tweede set met 26-24 naar Vollingo. De derde set was eveneens spannend, alhoewel Agon wel wat foutjes maakte in de afwerking. Het ging lange tijd gelijk op, maar uiteindelijk was het weer Vollingo die aan het langste eind trok, 25-20. De vierde set bleek de service van Agon doorslaggevend. Er werden veel punten gemaakt en Vollingo kwam niet aan volleyballen toe. Agon bleef geconcentreerd en won de vierde set overtuigend met 25- 12. Een vijfde set moest de beslis sing brengen. Vollingo leek moege streden en na een uur en drie kwar tier ging de set met 15-10 en de wedstrijd naar de dames van Agon dames 1/ Container Centralen. Met nog twee wedstrijden te gaan in de competitie kan Agon nu terugkijken op een zeer goede tweede helft, waarin het veel pun ten haalde. De achtste plaats in de competitie is genoeg om volgend seizoen in dezelfde klasse uit te komen. Vrijdag 31 maart spelen de Agon dames een uitwedstrijd tegen hek kensluiter Castellum uit Alphen aan den Rijn. De laatste thuiswedstrijd is op vrijdag 7 april tegen Protos uit Utrecht. Waddinxveen - Het had zo mooi kunnen zijn, bij winst op het bezoekende Waterdragers uit Nieuwerkerk aan den IJssel en ver lies van medetitelkandidaat Divine hadden de dames van Flyers vrij dagavond het kampioenschap in de 2 klasse C van Rayon West veilig kunnen stellen. Divine werkte wel mee door zaterdag te verliezen in Driebergen van Blue Arrows. Waterdragers was echter naar Waddinxveen gekomen met de instelling het Flyers erg moeilijk te maken en gooide roet in het eten, door in de Duikelaar te winnen met 58-51. Het was een fysieke wedstrijd, waarbij de enige aanwezige scheidsrechter veel toeliet, waar door met name Flyers niet echt in de wedstrijd kwam. Waterdragers ging beter om met de scheidsrech terlijke beslissingen om niet in te grijpen. De irritatie aan de kant van Flyers nam toe en vervolgens streed het team meer tegen zichzelf en de scheidsrechter dan tegen de tegen stander. Na verlies in het eerste kwart en winst in het tweede stond Flyers bij rust nog wel voor, 29-28. Verlies in het derde en vierde kwart zorgde uiteindelijk voor de eerste nederlaag van de dames van Flyers in deze competitie. Komende zaterdag kan bij winst in Rotterdam tegen Divine het kampi oenschap alsnog worden binnen gehaald. Topscoorder: Brigitte Hagen 15 punten. Heren 1 van Flyers toog met slechts 7 spelers naar De Meern om daar de strijd aan te binden met Cangeroes 2. Toen Al Diouf al heel snel tegen vier fouten aanliep moest coach Fred van Noort het fei telijk doen met maar 6 spelers. In de eerste helft bleven de teams dicht bij elkaar, gelijk in het eerste kwart, 11-11, en winst in het twee de kwart voor Cangeroes, 17-15, zorgden voor een 28-26 ruststand. In de tweede helft was er een hoofdrol weggelegd voor de jonge Niels Scheps. Hij nam het team op sleeptouw en liep Flyers na winst in het derde kwart met 24-14 naar 8 punten voorsprong, die in het vier de kwart niet meer uit handen werd gegeven. Winst voor Flyers met 64-51 en absolute topscoorder Niels Scheps met 30 punten. Jongens Aspiranten 1 blijft het prima doen. Na winst een week eerder uit bij Westland Stars wisten zij vrijdagavond hun ongeslaj11 status te handhaver, door I Zoetermeerse Zoebas met eefl'I delijke 81-44 nederlaag naar I terug te sturen. Topscoorder:Jc Koning 26. Jongens mini's 1 won thuis '1 57 van MSV 1. Topscoorder: 0P| Haeren 19 punten. Gemengd Benjamins deed het prima door met 40-35 te WJ I van het bezoekende Forwo 1 .Topscoorder: Rolf Brand 1° ten. Het jongste team van I Gemengd Benjamins i, °n 'I Forwodians 1 uit Voorhout i I Duikelaar. Met Patrick Zwijnen I aan de kant, herstellende va blindendarm operatie, sta''s jongens uitstekend. De rus met 20- 9 ingegaan. De klein6 nen van Flyers lieten af en 0 steekjes vallen in de verde v J zodat de tegenstander m periode goed terugkwam. schouwers voelden de s| stijgen. De laatste penode Rolf Brand een "Publieks met 18 punten was hij de n1 de wedstrijd. Brendy den scoorde 8 punten De e werd 40-35. ïindsW

Hart van Holland | 2006 | | pagina 20