'FLITSEND' GEOPEND ZIJN DE DIJKEN EN KADEN STEVIG? VAKANTIE IN DE EIGEN ACHTERTUIN EXPOSITIE FOTOCLUB COR VAN EIJK TE GAST BIJ RTW FM REGIO Hart van Holland 29 maart 2006 Rijnland controleert duizend kilometer dijken en kaden jaarlijks op schade Gastouder voor drie weken TUINIEREN IN NESSELANDE SKEELERTOCHT Helikopter laag over?: Rijnland meet dijken en kaden. Regio - In maart en april controle- ren medewerkers van het hoog heemraadschap van Rijnland plaat selijk ruim duizend kilometer aan (lijken en kaden. Tijdens deze jaar lijkse controle kijken ze naar opge lopen schade. Een waterkering mag niet verzwakken door scheu ren en verzakkingen. De resultaten van de controles worden direct digitaal in een veldcomputer ver werkt. Waar dat nodig is gaat het hoogheemraadschap van Rijnland de dijken en kaden direct verbete ren. Het hoogheemraadschap van Rijnland beheert ongeveer 1200 kilometer aan dijken en kaden in het gebied dat grofweg ligt in de vierhoek IJmuiden-Amsterdam- i West-Gouda-Wassenaar-IJmuiden. De inspectie wordt uitgevoerd door wisselende teams van medewerkers van het hoogheemraadschap die over de waterkeringen zullen lopen. Zij controleren de dijken en kaden op een aantal aspecten: scheuren, erosie, hoogte, natte plekken, verzakkingen en droogte. Gegevens worden opgeslagen in een veldcomputer. Hierdoor kun nen de inspecteurs makkelijker werken en is de verwerking achter af snel mogelijk. Op basis van de resultaten gaat het hoogheem raadschap dijken en kaden herstel len of verbeteren. De medewerkers kunnen zich legitimeren. Het hoogheemraadschap van Rijnland draagt zorg voor de waterkeringen en wil daarom nauwkeurig zicht houden op de toestand van de dijken en kaden voor de veiligheid en het voorko men van schade. Met deze plaatselijke controles worden niet de hoogte op alle delen, breedte, bebouwing en bekleding van de waterkeringen gemeten. Dit gebeurt op het moment vanuit een speciale heli kopter. De helikopter meet met een scanner de dijken en kaden in en legt ze vast op video en foto's. Dat laat echter niet zien of een dijk bij voorbeeld scheuren heeft. Europa Kinderhulp zoekt enthousi aste gastouders die een gastkind willen uitnodigen voor een vakan te- Juist in deze tijd waarbij het economisch wat minder gaat, kunt J kiezen voor een andere vakantie- I invulling. Geen vakantie naar Zuid cankrijk of de Spaanse Costa's maar nodig een kind uit voor een I vakantie in uw eigen achtertuin. Avontuurlijk, uitdagend en een üoedkope manier van vakantie vie- ren- Maarbelangrijker nog; u biedt een gastkind een onvergetelijke vakantie. U geeft ze een souvenir ri'e n1jernanc' ze meer afpakt en aar kunnen ze lang op teren. Dat moet ook wel, want de kinderen Ie'vla Europa Kinderhulp voor een i 'a antie in aanmerking komen octf'i dagelijks opgroeien in zor- 9el|jke situaties. S3at °m kinderen die wonen in "jke thuissituaties of kinderte- l 2 Kinderen die veel op straat kina" daar vee' narigheid zien. Aderen uit diverse Europese ste lt cue weinig zekerheid hebben It a" DeStaan' Kinderen die thuis dienpa aandac[1t krijgen die ze ver- I deler 1 l 626 Kinderen krijgen de I Khldprt? i 0m' via Europa I vakant iP' drie weken van ^n I zin He' 6 9enieten in een gastge- en n gaat om kinderen tussen 5 EuronetP°,0r bemiddeling van I lijks ZRnn'l p komen er jaar- i derenansarme Europese kin- I en naar Nederland. I heel qevUW kinderen misschien I deren h"P 1°° ls'.Kan voor deze kin- nodiq om SPeC'aal zgn' is niet een dure logeerpartij van te maken, gewoon meedraaien in het gezin is voldoende. Structuur, duidelijkheid en aan dacht is alles wat deze kinderen vragen. Het lijkt misschien zo simpel, maar voor 'onze' kinderen is dat niet altijd het geval. Voor deze kinderen kan het heel waardevol zijn om eens te ervaren hoe een gezinsle ven is. Huiselijke gezelligheid, geborgenheid, samen aan tafel eten en een andere omgeving. Een zorgeloze vakantie en kind te mogen zijn. Met zo weinig kunnen gastouders zoveel voor een kan sarm kind betekenen. Natuurlijk weten we bij Europa Kinderhulp dat het niet niks is om een kind van een ander in huis te hebben. Er is een voorbereiding en tijdens de verblijfsperiode staat u er niet alleen voor. De data waarop de kinderen komen en uit welke landen ze afkomstig zijn verschillen: Frankrijk 2 juli t/m 20 juli, 5 juli t/m 26 juli en 22 julit/m12 augustus, Nederland 24 juli t/m 11 augustus, Bosnia 17 juli t/m 4 augustus, Engeland CTH 24 juli t/m 11 augus tus, Duitsland 10 juli t/m 28 juli en 24 juli t/m 12 augustus Voor meer informatie: www.euro- pakinderhulp.nl. Of neem contact op met Trees of Louis Groothuis 0252-373493 of met de regionale medewerkerbij u in de buurt, Monie Wijnstra, 0182-640584. U krijgt altijd een informatieboekje toegestuurd waarin u alles kunt lezen over de activiteiten van Europa Kinderhulp. Fabien Schiereck werkt in India bij NGO (Niet Gouvermentele Organisatie) Earth Aid Asia, waar zij coördinator is van de medische afdeling. Ze gaat een centrum op zetten voor gehandicapte kinde ren in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft daar te maken met enorme armoede, ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurverschil. In het Hart van Holland wordt u op de hoog te gehouden van haar ervarin gen. Ais een auto in India achter uit rijdt, hoor je een muziekje. Het klinkt als een wenskaartmelodietje, wat per auto een andere melodie kan zijn. Het is dus meer irritant dan alarmerend. In India houdt toch al niemand zich aan de regels, dus komt zo'n tingel tangel muziekje meestal komisch over. En mensen of koeien gaan er niet sneller van opzij dus ook maar toeteren. Een contributie aan de herrie die in dit land continu en overal is. Muziek en tv moeten keihard aan zodat mensen drie huizen verder op ook meegenieten dat jij een tv hebt en zij niet. Vanuit tempels wordt op gezette tijden prachtige muziek door boxen geblazen zodat het niet meer om aan te horen is. Verkeer toetert bij iede re handeling bij gebrek aan rich tingaanwijzers en achteruitkijk spiegels. Onontkoombaar is het continue gezoem van plafond ventilators en als aan het einde van de dag alles een beetje rusti ger geworden is, valt de stroom uit en wordt de daaropvolgende korte stilte weggeblazen door brommende generatoren die één voor één gestart worden. Vandaag ben ik een bezoek gaan brengen aan een aantal gehandi capte kinderen in hun eigen huis. De armoede is groot en we willen zien hoe deze kinderen leven om te weten wat ze nodig hebben. In Tenpattinam Kuppam zit een meisje in kleermakerszit voor een houten hut dat met palmblade ren is bedekt. Alle huizen in deze dorpen zijn gemaakt van deze materialen. De vloeren zijn opge droogd modder, koken gebeurt buiten of in een speciale kookhut. Binnen kruipen mieren en ander ongedierte en als de bewoners gaan slapen, worden matten uit gerold. Het tienjarig meisje heeft een mes zo groot als haar onderarm, waarmee ze een kokosnoot bewerkt. Als ze ons ziet laat ze alles vallen en trekt ze zich op aan mijn collega. Ze kan niet blijven staan, slechts één been is sterk genoeg om haar even te dragen voor ze haar evenwicht verliest en op de grond zakt. Het meisje is verstandelijk gehandicapt, begrijp ik van Kalai, die mee is om te vertalen. Ze gaat niet naar school en heeft verder geen dag besteding buitenshuis. De over heid heeft haar een rolstoel beloofd en ik vraag me af hoe ze vanuit een rolstoel kokosnoten moet openhakken, maar de stoel is nooit gekomen dus dat is geen accuut probleem. Mijn Tamil is nog niet erg goed, maar met ver standelijk gehandicapten en kin deren kun je altijd communice ren. Weer terug in Mamallapuram neem ik een douche en wissel ik mijn sjalwar kamish (indiase jurk met broek en sjaal) om voor een spijkerbroek en een t-shirt. Douche is misschien een wat groot woord, het is een pijp uit de muur waar roestig koud water uit komt. Ik vraag me af waarom ik in dit hete land, maanden na kerst 'stille nacht' neurie. Buiten blaf fen honden, hoor ik Tamil muziek, getoeter en schreeuwen de kinderen, niks stil. Maar dan hoor ik het: onder mijn raam is een auto-riksha aan het straatje keren en zijn achteruitmuziekje is tingel-stille-tangel-nacht. Meer weten over het project van Fabien? Kijk op www.projecthulp- india.nl en klik door op doorlo pend project Ami Nadu.Donaties zijn van harte welkom op reke ning 10.40.79.622 ten name van Stichting projecthulp India te Alkmaar, onder vermelding van 'project Ami Nadu, projectnum mer 2006-01-01' Nesselande - In Brede School Nesselande start donderdag 30 maart een cursus tuinieren. In zes lessen komen diverse facetten van het tuinieren aan de orde: bodem, bemesting, planteneisen, de tuinka- lender, snoeien, ziektes en plagen en vermeerderen. De lessen worden gegeven door Jacqueline Veltman, van Hoveniersbedrijf Projecten in het Groen. Aanmelden kan op werkdagen tussen 9.30 en 16.00 uur bij de balie of via 010-4205055. Gouda - De Goudse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging organi seert voor zaterdag 22 april de vijf de Hollands Midden Skeelertocht. Deelnemers kunnen 30, 65 en 100 km rijden. De start is om 9.30 uur vanaf de skeelerbaan aan de Goudse Houtsingel, inschrijving vanaf 8.00 uur. Valhelm is verplicht. Voor meer informatie: 0182-554321 of 06-14044863. Waddinxveen - Countryspecialist Cor van Eijk uit Gouda is donderdag avond 30 maart te gast bij de lokale radio RTW FM. In het programma The Long Hard Ride van presentator Gerard Verschoor vertelt hij tussen 22.00 en 24.00 uur over zijn plannen voor dit jaar. Ook de muziekkeuze deze avond is in handen van Van Eijk. RTW FM is te beluisteren in de ether op 105.8 Fm, op de kabel in Waddinxveen 103.4 Fm en in Gouda- Bloemendaal en Reeuwijk-Dorp op de kabel 98.3 Fm. Zevenhuizen/Moerkapelle - On der grote belangstelling is zaterdag 25 maart in het Oud heidkundig museum van Ze venhuizen de expositie van Fo toclub Moerkapelle geopend. In zijn welkomstwoord vergeleek de plaatsvervangend voorzitter van het museum. Hans van Lowijde, de leeftijd van de bijna 25- jarige Fotoclub, met die van het museum: 21 'nog maar'! Hij schonk aandacht aan de plezierige samen werking en feliciteerde de cluble den met een boeket. Daarna gaf hij het woord aan 'het gezicht' van de fotoclub voorzitter Beppie Roos. In haar openingstoespraak memo reerde zij hoeveel plezier en vol doening het geeft om lid te zijn van een fotoclub. Vooral in deze tijd waarin de fotografie, mede door de digitale technologie, weer volop in de belangstelling staat. Zij vertel de dat de clubleden voor deze expositie elk drie foto's uit eigen werk hebben aangeleverd, waar door het een gevarieerd geheel van hoogstaande kwaliteit is gewor den. De voorzitter verzocht Hans van Lowijde de openingshandeling te verrichten door het onthullen van één van de foto's. Dit werd bege leid door het licht uit vele ingestel de flitsers. Onder luid applaus onthulden de leden de overige foto's die afge plakt waren met het logo van de Fotoclub en konden zij de vele complimenten in ontvangst nemen voor het prachtige werk en de goed verzorgde expositie. Deze is tot eind augustus te bezichtigen, tijdens de openingsuren van het museum en op afspraak met muse um of fotoclub.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 25