GEMEENTE ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE AAN DE SCHANDPAAL DIER VERMIST OF GEVONDEN? OPBRENGST UNICEF- BEURS KEVIN ZIJDERHAND MAAKT STERKE ONTWIKKELING DOOR a°a "EENHEID IS DE GROTE KRACHT VAN GROENEWEG" KIES VOOR HART EN SPORT GROOT SUCCES Hart van Holland 12 april 2006 ZEVENHUIZEN - MOE Groot feest Lekker seizoen Elders gaan spelen? Toekomst Businessclub RKAPEUÈj www. am i ivedi.nl Swafl Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. ij voetbal vereniging Groeneweg neemt bij (bestuurs)leden, vrijwilligers en supporters de komende weken de spanning toe. Samen met Stolwijk en DONK is de Zevenhuizense voetbaltrots in de vierde klasse in een ware titelstrijd gewikkeld. Twee speeldagen voor het einde kan de strijd om het kampioen schap nog steeds alle kanten op. Hoewel de aanhang langs de lijn steeds enthousiaster wordt, mag het als een verrassing worden beschouwd dat Groeneweg tot de laatste speeldag meestrijdt om rechtstreekse promotie. "We hadden dit inderdaad zelf ook niet verwacht", erkent de 22- jarige libero Kevin Zijderhand. "Het linkerrijtje of een periodeti- tei waren de ultieme doelstelling. Maar het is gaan draaien. De groep vormt zowel binnen als bui ten de lijnen een eenheid. Dat is op dit moment de grote kracht van het elftal. Trainer Ben Stukart speelt hier uiteraard een belang rijke rol in." "Mocht Groeneweg inderdaad kampioen worden, dan wordt het in Zevenhuizen groot feest", ver volgt Kevin Zijderhand. '"Nie mand had hier tenslotte op gere kend. Dit is inmiddels alweer mijn vierde seizoen in het eerste elftal. Ik heb het elftal in de loop der jaren zien groeien. Veel spelers kennen elkaar weliswaar uit de jeugd en gaan als vrienden met elkaar om. Maar spelen in een eer ste elftal betekent toch ook dat je met elkaar moet presteren. In dit opzicht heeft trainer Stukart ook voor duidelijkheid gezorgd. Te laat komen, je taken slecht uitvoe ren of niet trainen betekent dood eenvoudig dat je niet in het eerste als basisspeler wordt opgesteld. Op zich klinkt zoiets logisch, maar dit was bij andere trainers zeker niet het geval. Toch blijkt dat dit de juiste werkwijze is. Ik voel me er in ieder geval prettig bij." Kevin Zijderhand maakt volgens zijn trainer een sterk seizoen door. Hij speelt geconcentreerd, is aan speelbaar en sterk in de zoge naamde één tegen één situaties. Zijn snelheid zou volgens de oefenmeester beter kunnen, maar door zijn inzicht en opstelling wordt dit nogal eens gecompen seerd. "Ik maak inderdaad een lekker seizoen door", aldus Kevin. "Begrijp me goed, je zet een pres tatie met het hele elftal neer. Maar voor m'n gevoel heb ik een aantal sterke wedstrijden achter de rug. Ik hoop dat mijn spel er toe bij heeft gedragen dat we straks de polonaise kunnen lopen. Het worden weliswaar zware we ken, maar de spelers barsten van het zelfvertrouwen. Ondanks het lastige programma ben ik daarom best optimistisch. Het wordt waar schijnlijk op de laatste speeldag beslist, dus we zullen er de ko mende weken vol tegenaan moe ten." Heeft Kevin Zijderhand de ambitie om op een hoger niveau elders te gaan acteren? Menig topamateur- club zou een jonge speler als Zij derhand graag in de selectie opnemen, waarna hij via het tweede wellicht naar het vlaggen schip kan doorstromen. "Hier denk ik voorlopig nog niet aan", reageert Kevin. "Als echte Zeven- huizenaar draag ik Groeneweg een warm hart toe. Ik hoop daar om dat we volgend seizoen in de derde klasse spelen. Ik weet dat veel mensen uit de gemeenschap hier veel plezier aan zullen bele ven. Dit is mij momenteel meer waard dat ergens in een grote selectie knokken voor een plaatsje in een eerste elftal." "Ik zie de toekomst van Groene weg best rooskleurig in", aldus Kevin. "De jeugdafdeling is nog steeds groeiende. Er loopt echt talent tussen. Daar komt bij dat de club over de totale linie een gezonde indruk maakt. Een fusie met zaterdagclub Moerkapelle? Dat is naar mijn mening totaal niet nodig. Beide clubs kunnen zichzelf prima redden en hebben voldoende bestaansrecht." Wel erkent Kevin Zijderhand dat het opvallend is dat Groeneweg geen echte businessclub heeft. "De club heeft over het aantal sponsors vooralsnog niet te kla gen", zegt hij. "Maar als je een echte businessclub zou oprichten, is er wellicht meer uit te halen. Betalen aan spelers doet de club gelukkig niet. Dat zou een onge zonde situatie zijn. Maar het voortbestaan van Groeneweg is voor de komende jaren in ieder geval gewaarborgd. Dat is een geruststellende gedachte." Den Haag/Zevenhuizen - De wei gering om op te treden tegen overtredingen bij Exportslach terij Clazing aan de Bierhoogt- weg heeft de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle een flinke verschutting bezorgd bij de Raad van State. "De handelwij ze van de gemeente verdient absoluut geen schoonheids prijs", foeterde voorzitter W. Hammerstein van de Raad onlangs tijdens een rechtszit ting over de kwestie. De gemeente weigerde twee jaar geleden in te gaan op het verzoek van de naastgelegen firma Duijndam om een einde te maken aan de overtredingen bij de slachterij. De gebroeders Duijndam klaagden over de geluids overlast die de slachterij ver oorzaakt door het werk in de vroe ge uren. Ook de af- en aanrijdende vrachtwagens zorgen volgens hen voor veel lawaai, terwijl de milieu vergunning van de slachterij die activiteiten op dat tijdstip niet toe laat. Overheden zijn wettelijk verplicht om maatregelen te nemen tegen overtreders. Maar zij kunnen onder die plicht uit als de gewraakte acti viteiten binnen afzienbare tijd gelegaliseerd kunnen worden in een nieuwe vergunning. Om die reden besloot de gemeente ook af te zien van maatregelen tegen de slachterij. Clazing diende een aan vraag in voor een nieuwe vergun ning en ging vervolgens vrolijk door met zijn verboden nachtelijke activiteiten. Daarmee was voor de gemeente de zaak afgedaan. Maar voor de gebroeders Duijndam zeker niet. "Het is rond uit schokkend dat twee jaar later het bedrijf nog steeds in overtre ding is en er ook nog steeds geen nieuwe milieuvergunning is ver leend", zei advocaat J. Vermeulen namens Duijndam. En die vergun ning zal nog wel enige tijd op zich laten wachten. Clazing veranderde intussen namelijk meerdere keren de vergunningaanvraag en liet ook nog geluidsonderzoeken doen, om te zien of de nachtelijke activitei ten wel vergunbaar zijn. Het bedrijf heeft onlangs de wens uit gesproken om al om vijf uur 's mor gens met zijn werk te beginnen. Volgens de gemeente is dat moge lijk. Als Clazing de nodige geluids- werende maatregelen neemt, dan kan hij aan de normen voldoen en is de nieuwe vergunning binnen handbereik, aldus een woordvoer ster van de gemeente. Maar advo caat Vermeulen en raadsvoorzitter Hammerstein waarschuwden de gemeente tijdens de rechtszitting voor al te veel optimisme. Volgens Hammerstein toont geluidsonder- zoek nu al aan dat de activiteiten van Clazing dicht bij de grenzen liggen van wat wel en wat niet is toegestaan. Bovendien zal de milieuvergunning ongetwijfeld door Duijndam worden bestreden bij de Raad van State. Wanneer de nachtelijke activiteiten van Clazing Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle- Pijnacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, zwart, gedrongen postuur, fel groen bandje, Molenweg, Zevenhuizen; Kater, grijs, silver tabby, kruising pers, grens Rotterdanij /Zevenhuizen GEVONDEN: Schiidpadpoes, bruin, De Kievit, Moerkapelle; Kater, zwart/wit, Bredeweg, Zevenhuizen. Kater, ongecastreerd, licht rood is gechipt. Plasweg, Waddinxveen; Schildpadpoes, witte poten, buik en onderkaak, is gechiptjj Rozenlaan, Boskoop, Kater, rood cypers/witte tenen,;' vlekje op borst. Prinses Beatrixlaan, Waddinxveen; Kater, ongecastreerd zwart /wit, JulianastraatBoskoop,is. 11 februari gevonden; Schildpadpoes, ca. 2 jaar oud maar ziet er jonger uit, Noordeinde, Boskoop. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Schildpad poes, gesteriliseerd,!; 5 jaar; Muisgrijze kater, gecastreerd, 8 jaar; Zwart-wit katertje, gecastreerd, 7 maanden. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp- Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen - De Unicef kledij en speelgoedbeurs heeft een moo resultaat opgebracht voor zo Unicef als voor kinderen in Pot- De overgebleven kleding en sPEjr goed gaat naar noordoost Polen Tarnobrzeg zijn vier kinderhui en een babyhuis erg blij me spullen. De opbrengst voor Ui dit jaar 920,61 euro. Gevonden in Zvh: halsketting 010-2222253 echt legaal zijn geworden, is dus moeilijk te voorspellen. Daarom, zegt Vermeulen, heeft de gemeente veel te gemakkelijk geoordeeld dat maatregelen tegen de overtredingen niet nodig waren. "Een gemeente mag niet alleen maar kijken of er een ver gunning voor de verboden activi teiten is aangevraagd, maar moet ook zien of die activiteiten vergun baar zijn. En anders moet men gewoon de overtreder aanpak ken", aldus de advocaat. De gemeentewoordvoerster erken de dat de hele procedure veel te lang heeft geduurd. Maar de gemeente zou wel hebben geke ken of het nachtelijke werk bij Clazing ook vergunbaar was. De Raad van State moet nu beoor delen of de gemeente terecht heeft afgezien van maatregelen, toen Duijndam daarom vroeg. De uitkomst laat zich raden. De uit spraak volgt over zes weken. met if Ome Emily, hartelijk gefeliciteerd vierde verjaardag. Opa en Zevenhuizen - In dorpshuis hebben bijna 40 kinderen de f nomen aan de judo-, tang streetdance- en breakdance en wel met zoveel plezier lid zijn geworden bij Timme Fitness. me# In mei en juni wordt een ze digingscursus gegeven aan die de basisschool verla n0m zijn onderwerpen °P9 zoals assertiviteit, het i - van gevaarlijke situaties, pen, huipaan derde en he^ Deze lessen omvatten tae.^ jiu jitsu- en tang soo do

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12