BOSKOOPMONOLOGEN: KENNIS OPDOEN OVER BOER BOSKOOP KOUDE START VOOR DE TREKVOGELS IN MAARSSEN OPEN TOERNOOI INVICTUS PASSIECANTATE DRAAGT BIJ AAN KWF EXPOSITIE BOSKOOPSE STEKKIES GEOPEND POSTZEGELS, MUNTEN EN ANSICHTKAARTEN Hart van Holland 12 april 2006 waddinxveen/bos'kooT Midgetgolf bedrijventoernooi 39, Waddinxveen), Visse r Boskoop - Veel mensen is blijk baar nog ontgaan dat Boskoop de maand april het toneel is van de Boskoopmonologen. Bijzon der professioneel brengen ver schillende acteurs elk hun eigen verhaal over boer Boskoop wiens boerderij op mysterieuze wijze is afgebrand. Door de monologen kan de toeschouwer zich een beeld vormen van deze man. Op de zaterdagen 15 en 22 april is er nog een mogelijkheid deze monologen te zien: vanaf 14.30 op bekende plaatsen in het centrum en vanaf 16.30 alle vijf achter elkaar aan de Otweg 16. De Boskoopmonologen vallen onder het amateurkunstproject 'Oude Routes Nieuwe Wegen', die de maand april in de regio plaats vinden. Gelijktijdig is er aan de Otweg 16 een expositie van schilde rijen en tuinbeelden door Ank Stolk en Riet van Eijk. Voor meer infor matie: 0630-338769. Boskoop - De afdeling Boskoop van de Nederlandsche Vereeniging van Postzegel Verzamelaars houdt zaterdag 15 april een postzegel-, munten- en ansichtkaartenbeurs. Men is welkom van 13.30 tot 17.00 uur in gebouw de Stek aan de Puttelaan 148. Voor meer informa tie: telefoon 0182-615136. Boskoop - De midgetgolfcom- petitie is het afgelopen week end in District West begonnen. Het eerste en tweede team van De Trekvogels spelen in de eer ste klasse, samen met teams van Hole Ridders 1 en 2 uit Ridderkerk, Amigo 1 uit Alphen aan den Rijn en Bilthoven 2. De Trekvogels 1 begon met 123 slagen over de eerste ronde en kwam er gelijk al 7 achter op het tweede team, dat met 116 de leiding nam. In de tweede ronde ging het met beide Boskoopse teams wat minder met 127 voor het eerste en 130 voor het tweede team. Hole Ridders 2 had inmiddels de leiding genomen met 239 sla gen, voor Amigo met 241 slagen. In de derde ronde wist De Trekvogels 1 dezelfde score als in de eerste ronde neer te leggen met 123. Na de derde ronde lagen de zes teams, met uitzondering van Bilthoven, slechts 11 slagen uit elkaar. In de laatste ronde lukte het De Trekvogels 1 dan eindelijk om met 110 de beste ronde van de dag neer te zetten. Het hielp de ploeg van de vijfde naar de derde plaats. De Trekvogels 2 redde het in de laatste ronde niet om een goed resultaat neer te zetten met 128e zakte naar de vijfde plaats. De grote winnaar in Maarssenwer! het team van Amigo 1, een gevaa- lijke outsider, dat de eerste plaats! veilig stelde in de laatste ronde mei 113 slagen en daarmee tot 475 sla-I gen kwam. Voor de ploeg ui| Alphen betekende dit een verbete-l ring van hun score van twee slagen! ten opzichte van vorig jaar en zei pakken dus nu de volle winst metl vijf punten. Hole Ridders 2 eindig-I de als tweede met 481, net voortel Trekvogels 1 met 483. Hole Riddel 1 werd vierde met 491 en Del Trekvogels 2 kwam uit op de vijfde! plek met 500 slagen en verdiend! daarmee een belangrijk punt| Bilthoven werd laatste met 483. De Trekvogels organiseert voorvr! dag 21 april om 19.00 uureenr' getgolf bedrijventoernooi. Er isl nog ruimte voor teams om zichiil te schrijven, de sluitingsdatum I zaterdag 15 april. Voor meer infor-l matie: 0172-216987 of www.horrs| versatel.nl/trekvogels. Waddinxveen ging Invictus - Badmintonvereni- houdt in het paas weekend voor het eerst in haar bestaan een open toernooi, het Vergeer Kaas Open. Het is een bad- mintontoernooi voor alle niveaus, waar streek- en nationale toppers strijden voor de titel in het enkel spel, dubbelspel en de mix. Men is van harte welkom, de wedstrijden vinden plaats in de sporthallen "De Dreef" (zaterdag en zondag) en "De Duikelaar" (zaterdag). Zaterdag 15 april is er een openba re feestavond in sportcafé "De Dreef". Eerste expositie op nieuwe panelen (Foto: Ben van Kinderen) Boskoop - De voorzitter van de Rotarydub Boskoop, Carla Smeets, heeft zaterdag de expositie van Boskoopse Stekkies geopend. Vele belangstellenden waren aanwezig in de Boskoopse bibliotheek om alle inzendingen aan de ontwerp wedstrijd voor de verjaardagska lender op de nieuwe expositiepa nelen te bekijken. In haar speech haalde Carla Smeets aan dat het de Rotaryclub ook dit keer gelukt is om met een mooie actie geld binnen te halen voor de bibliotheek. "Een club midden in de samenleving, altijd bereid de handen uit de mouwen te steken. En het resultaat mag er zijn. Een prachtige verjaardagskalender en nieuwe expositiepanelen voor de Bibliotheek. Actie geslaagd." Ook de directeur van de bibliotheek, Dorrie Pieterse, was blij verrast met de sponsoractie van de Rotaryclub Boskoop voor de bibliotheek. De nieuwe panelen waren hard nodig. Iedere maand is er in de biblio theekruimte een tentoonstelling zien. Deze tentoonstellingen zijn zeer divers. Voor het organiseren hiervan wordt samengewerkt met Boskoop Creatief, maar ook met plaatselijke en regionale kunste naars en hobbyisten. De panelen zullen zeer intensief worden gebruikt. De expositie van de Boskoopse Stekkies is tot 28 april te zien in de Boskoopse bibliotheek. De unieke verjaardagskalender van Boskoopse Stekkies is te koop in de bibliotheek voor €7,50. Waddinxveen - Christelijk Regio koor Adonai geeft donderdag 13 arpil in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een bijzonder Paas- concert. Op het programma staat onder meer de Nederlandse vertol king van de Amerikaanse Passie cantate "Colors of Grace". Het con cert begint om 20.30 uur. Kaarten a €12,50 (volwassenen) en €7,50 (kin deren tot 12 jaar) zijn te reserveren via www.crkadonai.nl, (0182) 61 75 96 en te koop aan de zaal. Per toe gangskaart en per verkochte CD gaat een vast bedrag naar het Koningin Wilhelmina-fonds (kan kerbestrijding). "Prisma van Genade" is de Neder landstalige titel van het muziekstuk dat vorig jaar in het Engels in een tot de nok toe gevulde Waddinx- veense kerk bij velen indruk maakte. De Passiecantate vertelt het aangrij pende verhaal over Jezus in Zijn laatste dagen voor Pasen. Het is een verhaal over passie. De vier actuele thema's die hierbij centraal staan en aan de hand van het Paasevangelie worden verduidelijkt zijn dienst baarheid, gehoorzaamheid, nede righeid en vergevingsgezindheid. Elk onderwerp begint met een toe lichting waarna het koor en orkest de liederen ten gehore brengen. Voordat de Passiecantate wordt uitgevoerd, zingt het Christelijk Regiokoor Adonai onder leiding van dirigent Peter Burger andere Passieliederen, is ersa* zang en zijn er instrumentale w mezzo's. Aan het concert we«< topmusici mee als Andre van H Jacques Marcus, Jan Lense een strijkersensemble onder lei van Martin de Deugd. Daarn J zal dominee M.C. Batenburg Paasmeditatie verzorgen. afloop van het concert v0™J officiële presentatie van e "Prisma van Genade". De Waddinxveense afde|in9 Vl het Koningin Wllhelmina organiseert jaarlijks een J de Ontmoetingskerk. °P ,hJ manier geeft zij meer beken aan haar noodzakelijke w J zamelt zij geld in om dat r' J te maken. Toen KWF-coord^ Ad Both van de plannen o passieconcert te or9an:serf t^| de, besloot het fonds met samen te werken en hiervoor M soren te werven. Een Rabobank Gouwezoom, J digt na afloop van het «n J voor de kankerbestrijding volle cheque. telefo0"! Behalve via internet en y zijn kaarten voor het aatl, verkrijgbaar bij Bac, (Dorp Moerkapelle), Boe morpstrai Thuiskantoor Burger j yl (Dorpstraat 80, Waddin Bac (Dorpsstraat 45, Zeve

Hart van Holland | 2006 | | pagina 16