:l NESSELANDE ONDERUIT IN EERSTE FINALEWEDSTRIJD NIEUWE TRAINER WSE STERK "INTERNATIONAAL RENNERSVELB WADDINXVEEN FLYERS JONGENS ASPIRANTEN 1 KAMPIOEN GROENENWEG SOEVEREIN NAAR ZEGE OPEN TRAINING BIJ VC NESSELANDE pagina 22 Hart van Holland 12 april 2006 SPORT VOLLEYBAL BASKETBAL mmmi Rotterdam - De heren van Ortec. Rotterdam. Nesse lande wist de ongeslagen status in de eerste finalewedstrijd van de best van zeven-strijd om het landskampioenschap niet te behouden. In een spannende strijd wist rivaal PZ/Dynamo met 3-2 te winnen (25-19, 23-25, 25-20, 21-25, 13-15). Coach Peter Blangé stelde de volgende basis op in het veld Marko Klok, Albert Cristina, Kristian van der Wel, Allan van de Loo, Jairo Hooi, Dirk Jan van Gendt en libero Richard Rademaker. Nesselande startte goed en wist met veel servicedruk een snelle voorsprong te pakken en deze tot het eind toe vast te houden: 25-19. In de tweede gebeurde, wat al regelmatig voorkwam, dat de scherpte uit de service was en dat de tegenstander meer in het spel kon komen. Dynamo wist nu serve rend de Rotterdammers onder druk te zetten en had in zijn midden spelers Twan van Kuijk en Sander Olsthoorn naast veel aanvalskracht ook een sterke blokkering. Hierdoor kon Nesselande de opge lopen achterstand niet ombuigen. Ook het inbrengen van Jan Willem Snippe voor Allan van de Loo had niet het beoogde resultaat en Dynamo wist deze set met 23-25 te winnen.De derde set gaf tot de eer set technische time-out weer een gelijk opgaande strijd te zien, daar na zorgde Nesselande met een las tige service en een goed er voor dat een voorsprong werd genomen. Ook Jairo Hooi kon in deze fase SIEMENS SIEMENS F Ju* De heren van Nesselande raakten zaterdag het thuisvoordeel kwijt; ze verloren met 3-2 van Dynamo. (foto: Jan van Woerden) veelvuldig door het midden scoren en wist met zijn blokkering de set met 25-20 binnen te halen. Nesselande kon de grip op de wed strijd niet vasthouden en in de vier de set begon Dynamo met een uit stekend scorende Joram Maan (20 pnt) weer fel en dit resulteerde in een snelle voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven: 21-25. In de beslissende vijfde hielden de ploegen elkaar lang in evenwicht en pas op het eind konden de gas ten Nesselande de eerste nederlaag toebrengen in dit competitiesei zoen. Door een betere en sterkere middenaanval en blokkering werd deze set met 13-15 door Dynamo gewonnen en is Nesselande het thuisvoordeel in deze beste-van- zeven kwijtgeraakt. De volgende twee wedstrijden worden in Apeldoorn gespeeld. Zaterdag 15 april om 19.30 uur. Zevenhuizen - Na de succesvolle kampioensjaren bij de heren, zijn nu ook de dames van volleybalver-1 eniging VC Nesselande op weg naai I het hoogste niveau van Nederland! Maar natuurlijk heeft de jeugd del toekomst en daarom houdt VCI Nesselande zaterdag 22 april een open volleybaltraining voor jon-1 gens en meisjes vanaf 6 jaar. Tijdens deze training komen de kinderen in aanraking met deze sport via het nieuwe populaire circulatievolley-1 bal. Het circulatievolleybal bestaat! uit 6 verschillende niveaus waarbijl in allerlei spelvormen wordt geoe-l fend met gooien, vangen en bewe-l gen waarbinnen de kinderen steeds! meer technieken leren voor echte volleybalspel. Ook het samen-1 werken is bij een teamsport als vol leybal erg belangrijk. De tijden van de open training zijn, I in de kleine zaal van het dorpshuisI Swanla, van 10.00 tot 11.00 uurI voor de kinderen van 6 tot en metl I jaar en van 11.00 tot 12.00 uur voor! de kinderen van 9 en 10 jaar.I Vervolgens is er van 12.00 tot en met 13.00 uur in de grote zaal een training voor de kinderen van lleii 12 jaar. Tegelijkertijd zijn vanafI 12.00 uur, in de kleine zaal, demon-1 stratiewedstrijden te zien van de jeugdteams. Voor meer informatie en aanmel dingen: 0180-631278 (na 18.00 uur) I Waddinxveen - Voetbalvereniging WSE en Martin Bolk hebben over eenstemming bereikt over de invul ling van de functie trainer/coach van WSE 1 voor het seizoen 2006- 2007. Martin Bolk die al sinds het begin van dit seizoen verbonden is aan WSE als trainer van het 2e elf tal, maakt hiermee zijn definitieve stap naar een hoofdtrainerschap. WSE denkt met Martin Bolk een zeer enthousiaste hoofdtrainer aangesteld te hebben die samen met het begeleidingteam en de spelersgroep een nieuwe start in de 5e klasse kan maken. Waddinxveen - De Ronde van Waddinxveen op tweede paas dag 17 april is sterk bezet. In alle vier categorieën staan grote pelotons aan start op bedrijventerrein Coenecoop. Het hoofdnummer (80 km) voor eliterenners en beloften begint om 16.00 uur. Een sterke ploeg uit Letland van Rietumu Banka Riga gaat ongetwij feld hoge ogen gooien. De Letten hebben in Waddinxveen een tradi tie hoog te houden want in 1994 won Dainis Ozols en in 1995 Juris Silovs. Sterke coureurs in het Letse team van 2006 zijn Olegs Melehs, Aleksej Saramontins, Normunds Lasis en Kalvis Eisaks, die in 2004 de Europese beloftentitel behaalde. Maar de Letten zullen de overwin ning en kussen van rondemiss Zorica Milosevic niet cadeau krijgen want Belgische en vooral Nederlandse uitblinkers zijn extra gemotiveerd door de vele premies en prijzen. Een greep uit de Hollandse kanshebbers: Jeroen Akkerman (winnaar 2005), zegeko ning 2005 Marcel Alma, Marco Brus, Rob Disseldorp, Joost Spring in 't Veld, Jean Piere Verstraeten, Jan van Velzen, Dennis van Winden, Dennis Smit, Wilco Zuijderswijk (winnaar in 1998, 1999 en 2002) en niet te vergeten de neven Michel en Dennis Kreder uit Zevenhuizen. Het Goudse Excelsior stuurt twaalf renners naar Waddinxveen onder aanvoerir.I van ex-prof Jan van Velzen, Jeroer Stolk (Zevenhuizen), Frank Visser en Jorrit Slaman. De wielerdag begint om 10.30 uu'I met een interessante wedstrijd voor junioren (17 en 18 .iaa Zevenhuizense favoriet Raymon Kreder neemt het 65 km 'an9<]'l| tegen andere talenten zoals T .1,11 Bezemer, Jordy Beuker, H'1 Otterspeer, Kars Dorrepaal en Dees. Om 12.00 uur beginnen J- vrouwen aan hun wedstrijd ten/W de honderd Amateurs A om B' I uur uit de startblokken scbl®8.,j Voor kinderen van 7 tot en me jaar is er om 15.00 uur de Dikke Banden Race. Staand van links naar rechts Donny Vuurens, Carl Gast, Nick Hazelaar, Matthijs Brobbel, Maarten Koppen, Joost Koning, Jeroen Hoogendoorn en coach Johan van Velzen. Geknield van links naar rechts Erik HolierHoek, Niek Winters en Gijs Haeren. Waddinxveen - Nadat Jongens Aspiranten 1 een week eerder bij BV Aphia met een 75-57 overwin ning de titel had binnengehaald, gaven de jongens van trainer/coach Johan van Velzen hun kampioen schap extra glans door thuis met 66-49 te winnen van de nummer twee, Oegstgeest. Daarmee zijn de jongens ongeslagen kampioen geworden. Het is een regelmatige overwinning geworden, al konden de jongens in de eerste helft niet echt uitlopen, rust 29-24. Na rust werd de voorsprong verder uitge bouwd en kwam de winst niet meer in gevaar. Topscoorders: Joost Koning en Maarten Koppen, 12 punten. Zevenhuizen - Vooraf werd de uitwedstrijd tegen Ammerstol bestempeld als lastig, Ammer stol heeft de punten immers hard nodig in het gevecht tegen degradatie en naaste concur rent Donk had pas in de laatste minuut gewonnen bij Amme- stol. Groeneweg speelde echter een degelijke wedstrijd en gaf Ammerstol geen schijn van kans. Groeneweg won met 0-3 en nam zo de drie punten ver diend mee naar Zevenhuizen. Groeneweg begon scherp aan de wedstrijd en dit had al in de eerste minuut moeten lei den tot 0-1. Menno van Dam had zijn vizier echter nog niet op scherp staan. Groeneweg bleef druk uitoe fenen en de snelle Arnoud van Leeuwen zorgde menigmaal voor gevaar. Het was dan ook geen toe val dat de 0-1 werd ingeleid door dezelfde van Leeuwen. Van Leeuwen snelde wederom langs zijn man en leverde een perfecte voorzet af, die op waarde werd geschat door Menno van Dam. De spits kopte de bal in de verre hoek buiten het bereik van de keeper. Na de 0-1 bleef Groeneweg doordruk ken en dit resulteerde in enkele fraaie kansen. Echter geen van de Zevenhuizense spelers wist voor rust het net nog te vinden. De doel man of de paal stonden een grote re voorsprong in de weg. Na rust begon Groeneweg iets min der, wat een licht overwicht voor Ammerstol opleverde. Door goed verdedigen van Groeneweg kant hoefde keeper Mark de Hoog wei nig werk te verrichten. Groeneweg pakte de draad snel weer op en het was Maurice Eckhardt die de 0-2 voor zijn rekening nam. Uit een voorzet van Abdi Ibrahim nam de middenvelder de bal aan, speelde zich knap vrij en schoot de bal onberispelijk langs de keeper. Direct na de aftrap kreeg Ammerstol de beste kans van de middag. Groeneweg stond nog na te genieten van de 0-2 en lette even niet op. Dit leverde een vrije schietkans voor Ammerstol bal verdween via de bovenkan de lat over het doel. VervoJJ speelde Groenweg de we geconcentreerd uit. Uit een van aanvoerder Kevin zjJderh n31 was het Abdi Ibrahim ci|e kon maken. De snelle spi5 I echter binnen de 16 meter or mentair gestopt door de J van Ammerstol. Het was d lange voorstopper Bart tin 1 die de strafschop benut en I de 0-3 op het scorebornll# Groenweg behaalde zo een zege in een lastige uitwedstrij^ Met deze overwinning Groeneweg koploper en I pioenschap behoort tot j iijkheden. Zeker gezien "<-> rende wedstrijdprograrniw^ twee weken spelen de di,e currenten van Groenweg, e„ Stolwijk elkaa tegen ei"°",ege»| Groeneweg speelt thuis 1 Xerxes/DZB. Bij een e ;f. gelijkspel van Donk en n^ej| een overwinning kan de titel een feit zijn

Hart van Holland | 2006 | | pagina 22