advies televisiepakket programmaraad DIER VERMIST OF GEVONDEN? GEERT VAN DER BURG, woordvoerder oranjecomité: AUTOWAS- ACTIE DOOR LEERLINGEN EENDRAGT KONINGINNEDAG GAAT WEER BRUISENDE DAG WORDEN" UTRECHT MARATHON 'ownYir KAARTEN BIJ ZANG EN KLEUR [TSuFNHUlZEN - MOERKAPbLLt Hart van Holland 19 april 2006 www.amivedi.nl Activiteiten Begroting Andere activiteiten Lokale overheid Jong Oranjecomité vervolg van pagina 3 Moerkapelle Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapel le- Pijnacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, cypersbruin, half lang harig, plukjes haar uit de oren. Korenstraat, Zevenhuizen; Kater, cypersgrijs/ witte voetjes voor, befje en kin, zwarte streep op rug, Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, donkergrijs, Zinkeling, Boskoop. GEVONDEN: Kater, cypersgrijs/ witte bef, neus, beetje op borst, voeten, grote kater, Dorpstraat/ Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Kater, rood cypers, Burg. Trooststraat, Waddinxveen; Kater, cypersgrijs, zwarte streep van kop naar staart, wit befje, loopt er al een aantal weken, Julianastraat, Moerkapelle; Kat, cypersgrijs/witte bef, tenen voor en achter hele poten en stipje op neus. Molenviergang, Zevenhuizen; 3 kippen 2 zwarte en 1 zwart/bruine, omg. Lange Zijde, Zevenhuizen. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Gecastreerde zwart-witte kater van 1 jaar Zwart-witte gecastreerde kater van een half jaar ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op trecht/Zevenhuizen - In een sfeer- °l, maar winderig De Meern werd aandag de Utrecht marathon elopen.Henk Paul uit Zevenhuizen es hierbij aanwezig. De sportieve °zenkweker moest door wat onge- akken de hele marathon aan zich oorbij laten gaan, maar deed wel ee aan de halve marathon. Henk 'nishte heel verdienstelijk in Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. p het moment dat de leden van het Oranjecomité na de laatst gehouden Koningin-nedag aangaven er mee te stop pen, nam Geert van der Burg meteen actie. De 48-jari- ge Zevenhuize-naar ging onmiddellijk op zoek naar vervangers. In een relatief korte tijd slaagde hij er in om samen met René Verschoor, Marjan Sijbrandij, Angelique Reijm, Rik de Koning, Rutger Elgersma en Ernst de Vogel de opengevallen plaatsen in te nemen. "Ik dacht: Het zal toch niet gebeuren dat onze gemeente door het ontbreken van een Oranjecomite afscheid moet gaan nemen van een aantal bruisende activiteiten", zegt Geert. "Maar al vrij snel was de groep weer com pleet. We hebben inmiddels een tiental vergaderingen achter de rug en zijn hard aan de slag gegaan om van 29 april een enerverende Koninginnedag te maken." "Een breed scala aan activiteiten zal op deze zaterdag in en rond de Dorpsstraat zijn te bewonde ren", vervolgt Geert. "Dan denk ik bijvoorbeeld aan de verschillen de muzikale optredens. Zo heb ben we speciaal voor de kinderen de meidengroep Partyscool uitge nodigd, komt er vlak voor de C1000 een Jazzband en zal voor de hoofdingang van het gemeen tehuis de coverband Cicero optre den. De kramen zullen traditiege trouw door leden van diverse ver enigingen worden bezet. Het doel blijft om geld voor het ver enigingsleven in Zevenhuizen bij een te krijgen." Mede dankzij de jaarlijkse finan ciële bijdrage van de gemeente, kreeg het Oranjecomité een impuls. "Maar dit was niet vol doende om de begroting sluitend te krijgen", aldus Geert. "Geluk kig dragen het bedrijfsleven en de middenstand het Oranjecomité een warm hart toe. Een groot aantal sponsors is bijgesprongen. Voor de eerste keer wordt er daarom een sponsorontbijt geor ganiseerd. In het centrum van de Hervormde Kerk krijgen sponsors een ontbijt aangeboden. Op deze manier willen we onze waarde ring laten blijken. Dit geldt ook voor de vrijwilligers. In voorgaan de jaren werd een programma boekje gemaakt. Maar hiervan waren de kosten dermate hoog dat dit geen haalbare kaart was. Daarbij vonden we zo'n ontbijt een originele manier om de spon sors en vrijwilligers even in het zonnetje te zetten." De Koninginnedag is niet de enige activiteit die onder de ver antwoording van het Oranje comité valt. "We leggen een krans bij dodenherdenking en organise ren voor de kinderen eind januari de lampionnenoptocht, die in het teken staat van de 'echte' verjaar dag van Beatrix", aldus Geert. "Met onze activiteiten doen we graag iets terug voor de Zeven- huizense gemeenschap. Met zijn allen wonen we toch in een geweldig dorp? Dat is ook de insteek van de vrijwilligers die bij onze activiteiten en het Oranje comité zijn betrokken. We heb ben een goed gevoel bij Zeven huizen en willen ons daar dus ook graag voor inspannen." Traditiegetrouw worden er op Koninginnedag weer duizenden mensen in en rond de Dorpsstraat verwacht. "We rekenen wederom op een goede samenwerking met de gemeente", aldus Geert. "Of er voldoende politie aanwezig zal zijn? Dat is een primaire taak van de lokale overheid. Het Oranje comité houdt zich uiteraard niet bezig met het handhaven van de openbare orde. Hoewel er afspra ken worden gemaakt met politie, brandweer en buitendienstmede werkers van de gemeente, heeft de lokale overheid zijn eigen ver antwoordelijkheden. Maar goed, we vertrouwen er op dat het weer een bruisende dag gaat worden." De leden van het Oranjecomité zijn inmiddels met de toekomst bezig. Men hoopt de activiteiten uit te breiden met bijvoorbeeld een 'Nacht van Oranje'. Tevens zijn er plannen gemaakt om een Jong Oranjecomite op te richten "We vinden het belangrijk om de jongeren er bij te betrekken", legt Geert uit. "We willen daarom een Jong Oranjecomité oprichten. Hierdoor krijgen we inzicht in de behoefte van jongeren. Tevens is het dan mogelijk om jonge vrij willigers voor de activiteiten te werven. Ik heb inmiddels een aan melding binnen van iemand die zich voor hiervoor wil inspannen. Op korte termijn hopen we vol doende jongeren te vinden om zo'n comité op te richten." Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag 21 april vanaf 20.00 uur een kaart avond. ledereen is welkom. evenhuizen-Moerkapelle/Regio - e Programmaraad BCNZ heeft ns a9 28 maart een voorlopig V00r 2005 samengesteld enH budgetpakket van 15 tv- en vervolgens een vrijblij- advies gegeven voor de overi- Programma-aanbieders ten °cve van het standaardpakket. J^fbelnet in de gemeenten sseU m ek' Capelle aan den ^n„N,euwerkerk aan den IJssei 0t7 "Qeurniseerd 'n te9enstelling it nonen.^2en-MoerkaPel,e waar rie p moet 9ebeuren. In de gemeenten en t,er "mogelijkheid te kie- estafln^S5en een abonnement taand u,t een b(jd en "kanalen een abonne- an 32 t61 6e? standaardpakket J2 ^kanalen. Bij elk abonne Vt°oe9 laserna 2 eigen kana- 'n de gemeente nonen"M°uerkapella heaft de tv, f beperkte capaciteit Analen plus 1 Casema- kanaal) en is er geen pakketkeuze mogelijk. De raad betreurt het dat de moder nisering in Zevenhuizen- Moerkapelle en daarmee de har monisering met de andere drie gemeenten zo lang op zich laat wachten. Uiteraard zal de raad zich ook in de nabije toekomst buigen over dit totale pakket om te zien of het pakket wel blijft aansluiten op de wensen van de gemiddelde kij ker en dat de zenders waarmaken wat ze volgens format beloven. Daarnaast zal in de komende tijd misschien politiek meer duidelijk heid komen of de programmaraad, gelet ook op de digitale ontwikke lingen van de kabel, zich op een andere wijze zal bemoeien met het pakket. Ook in Zevenhuizen- Moerkapelle hoort een kanaal beschikbaar te zijn voor de locale omroep. Aangezien deze er niet is wordt dit kanaal voorlopig inge vuld door TV Rijnmond. Zevenhuizen - Het gemeente plein is zaterdag 22 april van 10.00 tot 13.00 uur het toneel van een autowasactie door basisschool de Eendragt. Leerlingen van groep 7 en 8 gaan auto's wassen. Ook staan er twee afgedankte auto's die beschilderd mogen worden. Er kunnen drie auto's tegelijk gewassen worden. Het was sen van een personenauto kost 3,50. Een bestelbus 4,-. Voor een euro mag meege holpen worden met het beschilderen van twee afge dankte auto's. De opbrengst van deze actie is bestemd voor materialen voor de nieu we school. De commissie Bob de Bouweend organiseert gedu rende het schooljaar 2006/2007 allerlei acties om geld in te zamelen voor de nieuwe school. Voor de onderbouw wordt gespaard voor speelhuizen, voor de bovenbouw voor interactieve schoolborden. De aansluiting van de weg en de nieuwe brug was nog niet vol tooid, waardoor een gat van een halve meter breed en diep tussen beide objecten was ontstaan. De toestand van het slachtoffer was van dien aard dat de traumaheli kopter ter plaatse moest komen. Het slachtoffer is naar het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld wie verantwoorde lijk is voor deze zeer gevaarlijke situatie. Controle vissers: Enkele vissers, die hun hengel uitgooiden in het water van de Schielandsingel zijn op 11 april gecontroleerd; allen waren in het bezit van de benodig de papieren. Vernieling buitenspiegels: In de nacht van donderdag op vrijdag 14 april zijn in de Boslaan van verschil lende auto's buitenspiegels ver nield. De daders hebben vermoe delijk een feest bijgewoond in een horecagelegenheid in Zevenhuizen en op de thuisreis het" 'kolderfeest' voortgezet. De politie hoopt dat de dader of daders spijt hebben van hun handelen en zich voor de beta ling van de aangerichte schade zul len melden op het politiebureau. Controle gesloten verklaring: Weer zijn acht automobilisten bekeurd op vrijdag 14 april omdat zij de gesloten verklaring van de Wollefoppenweg negeerden. Een flinke schikking van justitie zal de komende weken in de bus vallen. Inbraak in kerk: In de nacht van 9 op 10 april is ingebroken in de kerk aan de Kerkstraat. De dader(s) is vermoedelijk binnengekomen door een rolluikje van een bovenlicht open te breken. Hoewel de braak- schade aanzienlijk is, zijn er geen waardevolle artikelen meegeno men. Inbraak oude brandweergarage: In de nacht van 9 op 10 april is inge broken in de voormalige brand weergarage aan de Raadhuisstraat. Het pand wordt nu gebruikt als jeugdsoos van Moerkapelle. Een potje met wisselgeld (10,-) is mee genomen. Snelheidscontrole: dinsdag 11 april is een snelheidscontrole gehouden op de Bredeweg, tussen" 8.50 en 15.40 uur. In deze periode passeer den 1680 voertuigen de radarwa gen en van 164 is een foto gemaakt voor het overschrijden van de maximaal toegestane snelheid. Aan drie andere passanten is een bekeuring aangezegd omdat zij niet-toegestane lichtsignalen gaven aan mede weggebruikers om hen te waarschuwen voor de controle. Onvoorzichtig van erf af: Vrijdagmiddag is een bestuurder van een personenauto achteruit van een erf afgereden op de Moerkapelse Zijde. Een taxichauf feur kon deze auto niet ontwijken wat een botsing tot gevolg had. Alleen materiële schade.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 11