BOSKOOP MAG OOSTELIJKE RONDWEG ZELFSTANDIG^ REALISEREN INLOOPBIJEENKOMST VIF0RL0CATIE EN PARKLAAN KWEKER WINT 40 UUR ARBEID BIBUODRAMA TONEELAVOND KW 50+ BINGO BUNG BUNG JEUGDDISCO C-AKK00RD OP KINDERCONCERT BINGO IN DE BOOG GOUDSE KOMEDIE OP CULTURELE AVOND pagina 12 Hart van Holland 19 april 2006 boskoop/waddinxveen^I Viforlocatie Parklaan Boskoop - Voorganger van de Vrijzinnig Protestantse Gemeen te ds. J.A. Broström-Bruin leidt dinsdag 25 april, dinsdag 9 mei en dinsdag 16 mei een cursus bibliodrama. De cursus wordt gegeven in de Vrijzinnig Protes tantse kerk aan de Burgemeester Colijnstraat 24. Naar aanleiding van een bijbelverhaal wordt de deelnemers verzocht een rol te kiezen van de personen die in het verhaal voorkomen. Per avond wordt een ander verhaal gekozen. Na afloop wordt er met elkaar nagesproken en worden ervaringen uitgewisseld. De avonden zijn gratis toegankelijk en beginnen om 19.30 uur. Voor meer informatie en aanmelding: 0172-211408. Boskoop - De Katholieke Vrouwen Vereniging houdt vrij dag 21 april haar jaarlijkse toneelavond. Toneelleden en gastspelers brengen deze avond de komedie "Dat kost me de kop" op de planken. Aanvang om 20.00 uur in "De Loods" ach ter de Gereformeerde Kerk aan de Zijde. Waddinxveen - In 't Zuidhonk wordt vrijdag 21 april 50+ bingo gespeeld. Als afsluiting op de middag wordt er tevens een lote rij gehouden. De bingo vangt aan om 14.00 uur. Boskoop - De Landinrichtings commissie Boskoop heeft vori ge week de realisatie van het eerste gedeelte van de oostelij ke rondweg overgedragen aan de gemeente Boskoop. Dit betekent dat de gemeente zelfstandig het eerste gedeelte - vanaf de Halve Raak, via de Goudse Rijweg, over de Insteek tot en met het Voshol - aan mag leggen. De overdracht werd bezegeld met het onderteke nen van een overeenkomst. Namens de landinrichtingscommis sie ondertekenden de heer Jonkman (voorzitter) en mevrouw Rosenboom (secretaris) de overeen komst, namens de gemeente tekende wethouder Ten Hagen. De overeenkomst is opgesteld door Dienst Landelijk Gebied. Met het ondertekenen van het con tract ontvangt de gemeente 3 mil joen euro. Het Rijk heeft dit geld via de landinrichtingscommissie beschikbaar gesteld voor de door de gemeente uit te voeren werken. In totaal kost het realiseren van het eerste gedeelte van de oostelijke rondweg 13,3 miljoen Euro. De overige kosten worden gedragen door andere partijen waaronder de Provincie, het bedrijfsleven en de gemeente. Hierbij wordt flink gebruik gemaakt van verschillende Wethouder ten Hagen en de heer Jonkman tekenen het contract, wat de gemeente 3 miljoen &M rijker maaltl subsidiemogelijkheden. Bij de aanleg van het eerste gedeel te van de oostelijke rondweg wor den bestaande wegvakken gere construeerd en nieuwe wegvakken aangelegd. Langs de hele route worden vrijliggende fietspaden aangelegd. De volgende werk zaamheden worden uitgevoerd: - Aanleg rotonde Halve Raak - Reconstructie Halve Raak - Aanleg nieuw wegvak parallel aan de Goudse Rijweg - Reconstructie Insteek - Aanleg nieuwe wegvak Verlengde Insteek - Reconstructie Voshol Met de uitvoering van het eerste deel is een begin gemaakt met de uitvoering van het infrastructuur-I plan. Het uiteindelijke doel blijftdil realisatie van het totale plan, oftrl wel de gehele rondweg. De kosten voor het totale plan zijn geraamdI opzo'n 40 miljoen euro. Tot tal is ongeveer de helft van dat bedrajl toegezegd. Het plan wordt daarc"! gefaseerd uitgevoerd. Waddinxveen - Wijk- en Speel tuinvereniging de Paddestoel organiseert voor vrijdag 21 april een jeugddisco voor jongeren van 9 tot en met 15 jaar. Het thema is 'Bling Bling'. De disco begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. Voor meer informatie: http://disco.wsv-depaddestoel.nl. Alphen aan den Rijn - C-Akkoord, het opleidingsorkest van Con cordia Waddinxveen en Excelsior Boskoop, treedt woensdagavond 26 april op tijdens een kindercon cert. Voor dit concert is er een gelegenheidskoor opgericht be staande uit 26 jongens en meisjes van 8 tot en met 12 jaar. Deze avond brengen zij onder andere een aantal liedjes van "Kinderen voor kinderen" ten gehore. Daar naast treedt C-Akkoord op met een eigen programma. Het kin derconcert wordt gehouden op woensdag 26 april in het Atrium in Alphen aan den Rijn, aanvang 19.00 uur. De toegang is vrij. Waddinxveen - In buurtcentrum 'De Boog' wordt vrijdag 28 april een bingo gehouden. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - De Culturele Commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk houdt dinsdag 25 april een cultu rele avond voor senioren. Op deze laatste avond van het sei zoen 2005-2006 staat een try-out van het toneelstuk 'Het zit in de familie' van de Goudse Komedie op het programma. De voorstel ling begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Anne Frank-activiteitencentrum. Kaar ten a €3,30 zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar aan de zaal. Boskoop - De gemeente Boskoop houdt donderdag 27 april van 16.00 tot 21.00 uur een inloopbijeenkomst in het nieuwe gebouw van de brand weer en Wijkbeheer aan het Torenpad 29. Tijdens deze inloopbijeenkomst staan de plannen voor de Viforlocatie en de Parklaan cen traal. Inwoners van Boskoop kun nen op ieder gewenst moment bin nenlopen en in gesprek gaan met de mensen die aan de projecten werken. Ook bestaat de mogelijk heid om op de plannen te reage ren. Inwoners die nauw betrokken willen worden bij de verdere uit werking van de Viforlocatie, kun nen zich tijdens de bijeenkomst aanmelden voor de klankbord groep Viforlocatie. Achter de schermen is de afgelo pen maanden hard gewerkt aan de plannen voor de Viforlocatie. Dit heeft geresulteerd in een aantal alternatieve stedenbouwkundige plannen voor 43 zorgwoningen op het Viforpark op korte termijn en voor aanpassingen aan het bestaande Zorgcentrum op de lan gere termijn. Met de bouw van de zorgwoningen geven de gemeen te, Trifolium en Zorgpartners uit voering aan het Pact van Savelberg en het Structuurplan. In het Pact van Savelberg is de gemeente de bouw van de zorgwoningen over eengekomen met de provincie en omliggende gemeenten om het hoofd te bieden aan de toenemen de vergrijzing en de toenemende vraag naar zorg dichtbij het Zorgcentrum. In het Structuurplan is deze afspraak ruimtelijk vertaald. De komende tijd willen Trifolium, Zorgpartners en de gemeente samen met geïnteresseerde inwo ners een keuze maken voor een van de stedenbouwkundige plan nen en dit plan optimaliseren. De verwachting is dat de gemeente raad in september van dit jaar een beslissing neemt over het steden bouwkundige plan voor de Vifor locatie. De bouw van de eerste zorg woningen staat gepland voor 2008. Voor de Parklaan is de afgelopen maanden nauw overleg geweest tussen NS Vastgoed, Bouwbedrijf Verweij en de gemeente. Dit over leg heeft geresulteerd in een ste denbouwkundige uitwerking en architectonische sfeerbeelden voor het gebied tussen de Zijde en het Laag Boskoop. De partijen willen de Parklaan in oude luister herstel len en weer tot de entree van Boskoop maken. Aan de Parklaan zullen ongeveer 150 woningen komen in verschillen huur- en prijs klassen. Het Floragebouw blijft het middelpunt van de Parklaan. Het locatieontwikkelingsprogramma, dat in oktober 2005 is vastgesteld, zal richtinggevend zijn voor de ver dere uitwerking van het plan. De verwachting is dat het steden bouwkundig plan in juni gereed is. De bouw van de Parklaan begint op zijn vroegst begin 2007. Inloopbijeenkomst Tijdens de inloopbijeenkomst k*| nen inwoners van Boskoop uittel krijgen, vragen stellen en discussie-1 ren over de stedenbouwkundig plannen voor de Viforlocatie endt| Parklaan. Ook kunnen zij reager op de plannen. De gemeente i samen met haar PartnersB| Trifolium, Zorgpartners, Vastgoed en Bouwbedrijf Verwei j de reacties de komende tijd na»l onderzoeken en toetsen op t®! baarheid en realiseerbaar!»! Waar mogelijk worden de reactjl verwerkt in de P'anoe!| Geinteresseerde inwoners kunr11 zich tijdens de inloopbijeenkorw| aanmelden voor de klankbo groep Viforlocatie. Deze klan bordgroep maakt samen met I gemeente en Trifolium een keutl uit één van de drie stedenbo kundige plannen voor '1 Viforlocatie en wordt betrokken de optimalisatie van dit plan. Boskoop - Binnen AB Zuid-Holland wordt onderzoek gedaan naar de behoefte aan flexibele arbeid in de boomkwekerij. Onderdeel van dit onderzoek is een enquete. Onder de geenqueteerden is er een win naar getrokken die een week lang gratis bedrijfsverzorging krijgt. Die winnaar is de heer A. Rijkaart uit Boskoop. Hij werd uit 84 inzenders getrokken door de voorzitter van AB Zuid-Holland. Rijkaart wint daarmee een week lang (maximaal 40 uur) een bedrijfsverzorger. Hij kreeg vorige week de cheque over handigd. AB Zuid-Holland is een organisatie die gespecialiseerd is in arbeid in met name de agrarische sector. Dit onderzoek is een afstudeerproject van een vierdejaars student aan de Hogeschool van Amsterdam. De heer Rijkaart ontvangt van Tri Do, de student die de enquette heeft gemaakt, de cheque die 40 uur arbeid waard is; alles onder toeziend oog van de heer Spil van AB Zuid-Holland. f$V

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12