i OUDEREN BONDEN GEVEN UITLEG OVER W.M.O. Jaco Goedhart tevreden over marathontijd KINDERMARKT SCOUTING SINT VICTOR PAKT KONINGINNEDAG GROOTS AAN SPONSORLOOP IN WADDINXVEEN EN ADDIS ABEBA rft/ADDlNXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 19 april 2006 KERKDIENSTEN - 23 april Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur Trektochtdienst. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 17.00 uur H. v.d. Linden. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. K. de Vries. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. Z. de Graaf. DeStek 9.30 uur ds. E. Baljet. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur A. Baak. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322 4 88. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698 8 20. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info§dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, ®3 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Waddinxveen/Boskoop - Door de ouderenbonden PCOB, *80 en ANBO Waddinx- •een/Boskoop wordt maan- a8 april in het Anne rank Centrum om 14.00 uur een bijeenkomst gehouden Ve ae nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning, eze nieuwe wet bevat veel palingen die ook van be- "9 zijn voor de ouderen, arom worden alle Wad- in x. sense ouderen, georga- Srd °f niet georgani- genodigd deze bij- oen mst te w°nen. Door n ambtenaar van de ge- diof 6 ?n door een deskun" P|aM Consumenten «en gegj 6en u'tle9 wor" We w!? n over deze nie"" (j0e waar al veel over te Werkinl 3e™eest en die in ianuari 2007Ftreden °P 1 scheid IS ook gele" vragen het stellen van Zo'n zeventienduizend mensen stonden 9 april aan de start van de 26e editie van de Rotterdamse marathon. Onder hen vele topat leten, maar ook veel 'onbekende' deelnemers. Een van de mensen die maandenlang getraind heeft om de marathon tot een goed einde te brengen is Waddinxvener Jaco Goedhart. Zijn tijd: 3 uur, 40 minuten en 31 seconden beteken de een nieuwe persoonlijk record. En daar was hij zeer tevreden over. Jaco is getrouwd met Carola, heeft twee kinderen en werkt in Gouda als manager bij de GGZ Midden Holland. Hij is voorzitter van Handbalvereniging Rowah en is in de zomermaanden met zijn zeil boot op het water te vinden. Lopen op 'euforie' Jaco iiep de marathon van Rotterdam voor de vijfde keer. In 2000 nam hij voor het eerst deel. "Eigenlijk had ik toen bij lange na niet genoeg getraind. Ik liep een beetje op de euforie van de onwe tendheid en op de aanmoedigin gen van het publiek. Uiteindelijk bleek mijn tijd van 3.55.40 niet eens zo slecht. Het jaar daarna ging het erg slecht. Twee weken voor de marathon blesseerde ik me bij een handbalwedstrijd en tij dens de marathon moest ik bij 28 kilometer uitstappen. Inmiddels was ik lid geworden van een atle tiekvereniging om me zo optimaal mogelijk voor te bereiden. 2003 en 2004 waren echte marathon-ramp jaren. Ik liep tijden van boven de vier uur en was totaal niet tevre den. Vanaf 30 kilometer kreeg ik een soort verkramping in mijn maag en werd ik misselijk. Voor deze marathon had ik mezelf het doel gesteld binnen de 3 uur 55 te lopen. Hoewel ik dit jaar na onge veer 33 kilometer ook wel last had van misselijkheid, heb ik redelijk vlak gelopen. Ik heb het toen wat rustiger aan gedaan en uiteinde lijk een goede tijd neergezet. Zelfs zonder een wandelmoment. Als het dit jaar niet was gelukt om mezelf qua tijd te verbeteren, denk ik dat ik voorlopig geen marathon zou lopen. Nu weet ik nog niet wat ik volgend jaar doe." Goede voorbereiding De goede prestatie dit jaar van Jaco komt voor een belangrijk deel door de goede voorberei ding. "Vanaf januari heb ik echt gericht op deze marathon getraind. Dit houdt in dat ik twee keer per week bij de club train, twee keer in een sportschool krachttraining heb gedaan en daarnaast in het weekend nog wat duurlopen. De langste trainingsaf stand voor de marathon was 35 kilometer. Sommige mensen vin den lange trainingslopen niet nodig, maar ik heb er dit keer toch wel veel profijt van gehad. In mijn trainingsgroep bij de vereniging waren dit keer echter niet zoveel marathondeelnemers. Twee da mes uit mijn groep hebben de marathon van Rotterdam ook gelopen. Anderen lopen bijvoor beeld de halve marathon van Bodegraven. Enthousiast publiek De marathon van Rotterdam staat bekend om zijn snelle tijden. In 2004 werd hier zelfs de snelste Nederlandse marathontijd ooit neergezet (Felix Limo, 2.06.14). Daarnaast zijn de gezellige sfeer en het enthousiaste publiek grote trekkers. De marathon van Rotterdam is een echt volksfeest. Ook dit jaar stonden er honderd duizenden toeschouwers langs het parcours. Salsabands en dweilor kesten motiveerden de lopers op hun weg naar de finish. "Het is erg leuk om te lopen in Rotterdam. Dit jaar kon ik echt genieten van alle drukte om de wedstrijd heen. Van de positieve aanmoedigingen van het publiek en de muziek. Overal staan mensen langs de kant die je vooruit lijken te schreeuwen. Dat werkt stimulerend als je goed loopt. Bij een mindere wedstrijd zou je er natuurlijk ook korzelig van kunnen worden. Dit jaar sti muleerde het mij extra. Ook de weersomstandigheden waren goed. Ik had gekozen voor een korte broek, een loopshirt en een jack. Dat bleek een goede keuze, hoewel ik het in het begin wel warm had. In de stad loop je voor namelijk beschut. Op de Erasmusburg, op 27 kilometer in de wedstrijd, stond de wind pal tegen en was ik toch wel blij dat ik mijn jack aan had. Op dat punt kreeg ik het ook wel zwaar. De vermoeidheid begon toe te slaan en de finish lijkt dan nog ver weg." Jaco Goedhart kijkt terug op een goede marathon. Bij een volgende editie zou hij op een andere manier starten. "Je plaats in het startvak is een persoonlijke keuze. Als je vroeg in het vak bent, start je wel vooraan, maar moet je lang wachten tot de wedstrijd begint. Ik koos er nu voor om wat later naar het vak te gaan. Je loopt dan lange tijd in een grote groep men sen en kunt niet echt zelf je tempo bepalen. Vanaf tien kilometer kwam ik goed in de wedstrijd." Waddinxveen - Lionsclub Waddinx- veen-Boskoop organiseert ook dit jaar weer een kindermarkt. Op het Raadhuisplein bij het Gemeentehuis stallen op zaterdag 29 april kinderen tussen 7 en 15 jaar de spulletjes uit, die zij willen verkopen. Elk deelnemend kind aan de markt staat een deel van zijn of haar opbrengst af voor het goede doel. De opbrengst van de Kindermarkt gaat al jaren hoofdza kelijk naar SOS Kinderdorpen. Door de Lionsclub worden een tiental kinderen en dorpen ondersteund. Daarnaast wordt ook het logeer huis de Jutters ondersteund. Kinderen die zich willen opgeven, kunnen zich tot 22 april inschrijven via de website www.lionskinder- markt.nl. Om 9.30 uur wordt de Kindermarkt officieel geopend door Burgemeester Roijers. Waddinxveen - Koninginnedag wordt dit jaar groots aangepakt door Scouting Sint Victor. Dit ter ere van hun 60-jarige jubileum. Op zaterdag 29 april wordt het feest gevierd aan de Jan Willem Frisoweg. Van 10.00 tot 14.00 uur zijn er allerlei activiteiten voor de kinderen en vanaf 15.00 uur treden er diverse bandjes optreden. Er is nog ruimte voor bands om zich aanmelden via koninginnendag@scoutingsintvictor.nl. Het feest is helemaal compleet door de aanwezigheid van het Rad van Avontuur, een springkussen, ijskraam, de Kop van Jut, wedstrijd bierkrat zit ten, een zeephelling en een poffertjeskraam. Waddinxveen - De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen houdt woensdag 26 april de jaarlijkse sponsorloop voor de leerlingen van de basisscholen. De opbrengst zal ook dit jaar gaan naar IHA-UDP, een organisatie werk zaam in de krottenwijken van Addis Abeba, waarmee de Kerngroep direc te contacten onderhoudt. Dankzij die contacten vindt nu alweer voor de vierde keer ook in Addis een loop plaats. Op zondagmorgen 30 april om 9.00 uur zullen 300 kinderen van 10 tot 16 jaar hun beste beentje voor zet ten in een wedstrijd over vier kilometer. Het idee hiervoor is aangedragen door de Kerngroep, die probeert op deze manier een band te smeden tussen de kinderen in Waddinxveen en de jongeren in de krottenwijken in Addis. Bij de sponsorloop in Waddinxveen zal het startschot dit maal door een Ethiopische Nederlander worden gelost. Hij zal de kinderen stimuleren door een stukje met hen mee te rennen. Inmiddels zijn leden van de Kerngroep er druk mee om zoveel mogelijk groepen van de vijf deelne mende basisscholen te bezoeken. Zij vertellen de kinderen over opzet en doel van de sponsorloop. Daarnaast heeft de Kerngroep een fototentoon stelling gemaakt om de kinderen te informeren over de situatie in de krot tenwijken in Addis Abeba. Deze tentoonstelling reist deze weken langs de deelnemende basisscholen. Parallel aan de weken rondom de sponsorloop is er de tentoonstelling "Ethiopia in beeld" in de Waddinxveense bibliotheek. Op deze tentoon stelling hangen prachtige foto's van beeldend kunstenares Nina Jansen- FedoroffZij reisde twee jaar geleden met enkele kerngroepleden door de bergachtige provincie Tigray in Noord-Ethiopië. Ook bezocht zij de slop penwijken in Addis Abeba.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 13