AUTO CROSS AUTO'S WASSEN VOOR NIEUWE SCHOOL KONINGINNEDAGVIERING~ ZET NESSELANDE KOP CONCERTSERIE IN DE KNOOP BIBLIOTHEEK GESLOTEN MIRJAM GAAT VAREN MET "D0UL0S" Journaal pagina 16 Hart van Holland 26 april 2006 Bob de Bouweend De Doulos Financiën ZEVENHUIZEN - M O E R K A P E L L E N E S S E LAND? Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Leerlingen van basisschool de Eendragt stonden zaterdag 22 april klaar met spons en emmer om auto's een flinke 'poetsbeurt te geven. De kinderen van de wachtende wagenbezit- ters mochten een tweetal afgedankte auto's beschilderen met mooie kleuren. In de aankondiging in Hart van Holland van vorige week stond dat het autowassen plaats zou vinden op het gemeenteplein. Uiteindelijk vond het plaats op de parkeer plaats tussen de Eendragt en de Bosgracht. "We kregen vorige «week de wethouder aan de tele foon met de mededeling dat we niet op het plein bij het gemeente huis mochten autowassen, want 'daar was geen vergunning voor aangevraagd", vertelt Angelique Uittenbogaart, leerkracht van de Eendragt. "Maar dat hadden we wel gedaan. We hebben dus con tact gezocht met de ambtenaar, die dat voor ons geregeld had en alles bleek gewoon in orde. We mochten alleen niet op het plein, maar de parkeerplaats was prima." Op dag zelf bleek de parkeerplaats niet zo op te vallen ondanks de affiches die langs de weg waren opgehangen: "Het plein was natuurlijk veel opvallender geweest!" De twaalf leerlingen uit groep 7 en Nesselande staat zaterdag 29 april op z'n kop want dan wordt, voor de derde keer inmiddels, Koninginnedag gevierd. In de Gerrit Rietveldstraat worden tussen 9.30 en 16.30 diverse activiteiten voor jong en oud gehouden. Nieuw dit jaar is het skicafe (geopend tot 22.00 uur) met echte sneeuw en Tirolermuziek. De wijk wordt om 9.30 uur wakker geschud door een optocht van fraai versierde kinderfietsen en veel geluid. Voor de kinderen is er onder andere een poppenkastvoor stelling, clown, springkussens en diverse spelen voor kinderen. Bij de optocht en de spelen zijn leuke prij zen te winnen. 8 zijn van 10.00 tot 13.00 uur hard aan het werk geweest: In totaal zijn er 20 auto's en een motor gepoetst. "Er kwam zelfs iemand die zijn fiets wilde laten schoonmaken. Uiteraard hebben we dat ook gedaan", aldus de leerkracht. Voor het beschilderen van de afgedankte auto's was niet zoveel belangstel ling. Ze stonden ook niet zo erg in het zicht op het kleuterschoolpiein. "Mensen begrepen het ook niet helemaal: ze dachten dat we hun eigen auto gingen beschilderen!" De autowasactie was georganiseerd door de commissie Bob de Bouweend. Deze commissie organi seert gedurende het hele schooljaar 2006-2007 een aantal acties om geld in te zamelen voor extra leer materialen voor de nieuwe school. Een braderie en kleedjesmarkt mogen natuurlijk niet ontbreken op Lieve Jeffrey gefeliciteerd met je 1e communie Heel veel liefs papa en mama Oma Edith Urmy en Simone Hoera, hoera, Corrie wordt 27 april 40! Gefeliciteerd. Fam. Huurman oude spullen en kom naar de Gerrit Rietveldstraat! Ook treedt de band Get it On twee keer op en geeft Dance Point Fitness Center een aantal demon straties. Inwoner of toekomstige bewoner of gewoon belangstel ling? ledereen is welkom in de Gerrit Rietveldstraat. Het volledige programma is te vinden op www.nesseweb.nl. Het Oranjefestival wordt dit jaar voor de derde keer georganiseerd door een groep enthousiaste bewoners van deze groeiende wijk; in Nesselande zijn inmiddels ruim 1700 woningen opgeleverd. De dag wordt gesponsord door de vele ondernemers in de wijk. Voor meer informatie: www.nesseweb.nl/oranjefestival Koninginnedag. Verzamel die KERKDIENSTEN - 30 apr" Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. L.C. de Borst. HUISARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10 tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkdager 8-17 uur: 010-8903321 Spoedgevallen tijdens avond, nacht weekeinde of feestdagen Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande. W0NIC 010-2222811 of info@nesseweb.nl Nesselande - In samenwerking met WONIO (wijkorganisatie Nesselan de) en Helias (dagverblijf voor men sen met een verstandelijke handi cap) is er een concertserie gestart in de Knoop in Nesselande. Dit voor jaar staan twee concerten gepland: op 28 april klassieke kamermuziek voor piano en fluit en op 8 juni de groep Tuhu, die een fijnbesnaard programma met muziek uit Latijns- Amerika ten gehore zal brengen. Op vrijdag 28 april verzorgt het duo Julia Urinyova (pianiste) en Cees Buskes (fluitist) een concert. De voorkeur van het duo gaat uit naar romantische muziek uit de 19e eeuw. Naast'de in dit concert te beluisteren klassieke werken van Mozart en Beethoven en de virtuo ze salonmuziek van Popp en Borne (Carmen-Fantasie), smelten zij voor al samen bij Bartok en Gaubert. (Het concert vangt aan om 20.00 uur in zaal de Knoop aan de Robert va n't Hoffstraat 12. De entree is vrij, iedereen is welkom. Voor meer informatie: www.pifano.nl. Zevenhuizen - In verband met de viering van koninginnedag op zaterdag 29 april is de bibliotheek in Zevenhuizen gesloten. Ook op donderdag 4 mei (dodenherden king) is de bibliotheek gesloten. Boeken die op 4 mei ingeleverd hadden moeten worden, zijn auto matisch verlengd naar 11 mei. Zevenhuizen - Ook dit jaar staat Hemelvaartsdag, donderdag 25 mei, weer in het teken van de traditionele autocross. De orga nisatie heeft wederom grootse plannen. Het evenement wordt georgani seerd door muziekvereniging De Kleine Trompetter. De vereniging financiert met de opbrengst van de cross de opleidingen van de jeugd, aanschaf en onderhoud van instrumenten, de aanschaf van bladmuziek etcetera. Vanwege het verwachte grote aantal deelnemers, begint de cross om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur duren. Voor meer informatie: www.actd.nl. De MVZ is hard aan het werk om Zevenhuizen nog gezelliger te maken. Behalve nieuwe plannen om het centrum van Zevenhuizen aantrekkelijk te maken, doen de leden van de MVZ natuurlijk ook hun best het u nog meer naar de zin te maken. Wat dacht u van de verbouwing van Drogisterij Rodenburg? Het wordt een ultramoderne winkel met een nog uitgebreider assorti ment. Tevens kunnen we per 1 mei een nieuwe opticien verwachten in het pand aan het dorpsplein. In mei wordt een leuke beautymarkt georga niseerd en er volgt meer. Reactie? Mail:WilWilWel@XS4ALL.NL Middenstand Vereniging Zevenhuizen Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Operatie Mobili satie (OM) vaart met twee boten, de Doulos en de Logos II, over de wereldzeeën. Zij leggen regelmatig aan in havens waar zij proberen het christelijk geloof uit te dragen. De boten worden deels bemand door vrij willigers die voor twee jaar meegaan. Mirjam Evers uit Moerkapelle heeft besloten dat zij ook twee jaar wil geven om mee te werken aan het werk van deze organisatie. "Toen ik op de Havo zat, was ik al bezig met de vraag wat de zin van mijn leven was", vertelt de 22-jari- ge Mirjam. "Al van kinds af aan trok de zending mij en daarom heb ik na de Havo een jaar Bijbelschool gedaan. Daarna ben ik de Pabo gaan doen. Niet zozeer om voor de klas te gaan staan, maar meer met het idee dat ik dat ook goed zou kunnen gebruiken bij zendings werk." Ze is nu aan haar laatste jaar bezig van de Pabo. "Tijdens de opleiding kwam ik in aanraking met OM, waar ik meer informatie kreeg over hun werk. Ook boden ze een mogelijkheid om deel te nemen aan een 'zendingsweek end'. Later kwam de Doulos in Duitsland en toen ben ik vier dagen als vrijwilliger aan boord gaan wer ken." De boten hebben vaak hulp nodig van vrijwilligers als zij in de haven liggen. Daar kan men ken nismaken met het werk van OM en ook trainingen volgen. "Dit is wat ik wil en heb me als vrijwilliger ingeschreven", vertelt Mirjam. In oktober is ze op gesprek ge weest bij het hoofdkantoor voor Nederland in Emmeloord. "In dat gesprek kijken ze of je weet wat OM doet en wat je motivatie is. Vervolgens moet je een formulier invullen waarin je heel veel infor matie over jezelf geeft. Dat gaat naar Duitsland waar de indeling van de vrijwilligers op de schepen wordt gemaakt." Mirjam is ingedeeld op de Doulos. leder half jaar verlaat een deel van de vrijwilligers het schip en komen er nieuwe bij. Zij zal op 8 september inschepen. Waarschijnlijk in Thailand of Maleisië. "De eerste periode is een inwerkperiode. De meeste nieuwe vrijwilligers worden eerst ingedeeld bij de huishoudelij ke dienst. Later krijg je ook andere taken, afhankelijk van je talenten." Aan boord is een grote boeken markt. Verder worden er in de havens activiteiten georganiseerd voor kinderen, tieners, studenten, prostituees en andere doelgroepen, afhankelijk van het land. De sche pen blijven ongeveer drie weken in een haven liggen. Zogenaamde Line-uppers gaan vooruit naar een volgende haven om contacten te leggen. Niet in iedere haven zijn boten welkom. "Aan de an kant komen de boten juist we heel gesloten landen." De reis en verblijf op de boet rn^ ten de vrijwilligers zelf bekos '9 Mirjam heeft een begrot'J gemaakt en heeft berekend d j gemiddeld 700 euro per nodig heeft. Er is wel^ ee" \aa, mensen in haar omgeving o financieel wil bijstaan, maar niet voldoende. Daarom wi 1 aantal activiteiten organiser* geld in te zamelen. Op Kon< nedag heeft ze een kra* Moerkapelle waar ze kle°'n;pe„. speelgoed gaat ve ee„ Daarnaast houdt ze op h )Ur val presentatieavond in de sc het bedrijf van haar vader Van Hasseltweg 11 orTlt® 3 vo°r wat ze precies gaat doe meer informatie: mipp' mail.com of www.nl.om."r9

Hart van Holland | 2006 | | pagina 16