GROEPSWERKEN VOOR KLASSEWERK LEERLINGEN C0ENEC00P PWA-SCH00L WORDT COLLEGE IN BONN HOTEL ORANJE VRIENDENELFTAL NA 35 JAAR WEER BIJEEN GEIN OP 'T PLEIN KIDS IN BIZZ SING-INN I0NA EN KELTISCHE SPIRITUALITEIT KONINGINNEDAG- SKEELERT0CHT BORSTVOEDING IN DE KRAAMTIJD VERVOER NAAR E0- JONGERENDAG GOOUEFEST ZOEKT BANDS CURSUS JEUGDVISSEN pagina 18 Hart van Holland 26 april 2006 Waddinxveen - Jongerenkoor Vox Jubilans houdt woensdag 3 mei een Sing Inn. Jongeren van 15 jaar en ouder zijn deze dag van harte welkom om kennis te komen maken met het koor. De Sing Inn vindt plaats in de Rehobothschool aan de Sperwerhoek, van 19.30 tot 21.00 uur. Boskoop - In de ontmoetingsruim te van de Vrijzinnig Protestantse kerk wordt woensdag 10 mei een lezing gehouden over lona, een eilandje bij Schotland. Gastspre ker is drs. Hedi Hegeman, pasto raal opbouwwerker en lid van de Nederlandse lonagroep. Zij geeft informatie over de Keltische tradi tie en vernieuwing aan de hand van dia's die ze maakte op het eiland. Aanvang 14.30 uur. ledereen is welkom. Boskoop - Ter gelegenheid van Koninginnedag, houdt IJsclub Otweg zaterdag 29 april een skate/skeelertocht in Boskoop en omgeving. Om zoveel mogelijk liefhebbers met verschillende con dities en vaardigheden te kunnen laten deelnemen, zijn er afstan den uitgezet van 15, 30 en 45 km. De tocht is uitgepijld en men krijgt een routebeschrijving. Het IJsbaancomplex aan het Paddegat 1 is zowel vertrek- als eindpunt. Inschrijven kan tussen 9.30 en 12.00 uur in het IJsclubgebouw. Waddinxveen - De geboorte van de baby en het geven van borst voeding in de eerste weken; het onderwerp van de maandelijkse informatiebijeenkomst van Borst voedingsorganisatie LLL is de kraamtijd. De bijeenkomst vindt plaats dinsdag 25 april om 20.00 uur op adres Pr. Beatrixlaan 98. Voor meer informatie: 0182- 619964. Waddinxveen - In Arnhem wordt zaterdag 10 juni een eo-jongeren- dag gehouden. Om in Arnhem te komen, zijn er dit jaar bussen geregeld vanuit Waddinxveen. Opgeven is mogelijk via e-mail jongerendagbus@hotmail.com of telefoon 0182-649880. Waddinxveen - De tweede editie van het skate- en rockfestival Gooliefest vindt plaats op zater dag 17 juni van 12.00 tot 23.00 uur op het evenemententerrein. Zes bands zullen dit jaar op een professioneel podium optreden. Regionale bands en acts kunnen zich hiervoor aanmelden. Voor meer informatie: www.gooliefest. Waddinxveen - Er werden donder dag 20 april twee groepswerken overhandigd aan 'Klassewerk', acti viteitencentrum voor verstandelijk gehandicapten aan de Herman Heijermanslaan. Klassewerk is een locatie van de Bruggen. Na het succes van vorig jaar bij ver zorgingscentrum Souburgh en An- taris 1 en 2, heeft Klassewerk een verzoek gericht aan de cursisten van Expressief Schilderen van Kreater onder leiding van Carina Mathot of zij weer groepswerken I wilden maken voor hun onlangs gerenoveerde gemeenschappelijke ruimte. De cursisten hebben hierbij goed rekening gehouden met de belevingswereld van de gebruikers van het gebouw en hebben twee mooie groepswerken gemaakt met als thema knuffels en dieren. BonnA/Vaddinxveen - Als afsluiting van een project voor de vakken Duits en Geschiedenis bezochten leerlingen van 5 VWO het 'Haus der Geschichte' in Bonn. In dit project maakten leerlingen kennis met de manier waarop de media vroeger en ook nu nog gebruik maakten van hun macht. Bedoeling van het project was om leerlingen aan te zetten tot zelfstandig denken, kri tisch nagaan of wat in kranten, op televisie en in andere media ver schijnt, wel beantwoordt aan crite ria van objectiviteit en waarheid. Op deze manier probeert het Coenecoop College bij te dragen aan de vorming van kritische, mon dige burgers. Voor het vak geschiedenis hebben leerlingen zich van te voren ver diept in de geschiedenis van drie begrippen: propaganda, manipula tie en indoctrinatie. Aan de hand van de naoorlogse geschiedenis van Duitsland, de Duitse deling en uiteindelijk de Eenwording, moes ten leerlingen opdrachten uitvoe ren in dit museum. Voor Duits hebben de leerlingen zich geconcentreerd op het boek van Heinrich Bïll: 'Die verlorene Ehre der Katharina Blum. De auteur stelt hierin de praktijken van de Duitse roddelpers aan de kaak, vooral van de Bild-Zeitung, die met leugens, stemmingmakerij en ver draaiing van feiten het leven van Katharina Blum kapotmaakt. Voorafgaand aan hun bezoek aan Bonn hadden leerlingen dit boek gelezen, en in een onderzoek de Duitse en de Nederlandse roddel pers met elkaar vergeleken. Hen blijkt dat ook in Nederland de (rod- deljpers zich soms schuldig maakt aan propaganda, manipulatie en indoctrinatie. Waddinxveen - Het begon allemaal bij voetbalvereniging Gouda dat een aantal voetballende vrienden - toen nog allemaal werkzaam op het laboratorium van Unilever- Emery in Gouda - zich als elftal liet inschrijven bij de net opgerichte zaterdagafdeling van deze club. Na drie seizoenen volgde de over stap naar de vv Waddinxveen, waar zij in principe als vrienden in het zelfde elftal zouden kunnen blijven voetballen. Onder aanvoering van Bart van Maaren leidde de inspan ningen en trouwe opkomst van de spelers verschillende keren tot een kampioenschap. De jaren verstreken en steeds weer werd besloten om er nog een sei zoen aan vast te knopen. In de loop van de tijd liep het aandeel van Unilever- Emery Unichema) mede werkers in het elftal steeds verder terug en kwamen voetballende vrienden uit de vv Waddinxveen de gelederen van het elftal versterken. Dit heeft zeker een grote invloed gehad op de gemiddelde leeftijd van de voetballers en op de inmid dels respectabele leeftijd van het nog steeds actieve team. Toch bleek ook dat steeds meer jonge ren de weg naar het elftal wisten te vinden. Dat het elftal de opmerke lijke leeftijd van 35 jaar kon berei ken is in hoge mate toe te schrijven aan de perfecte samenwerking van het team met het bestuur van vv Waddinxveen. Een driemanschap uit het team, dat tekent voor de organisatie van de reünie, heeft praktisch alle actieve en oud-spelers een uitnodiging gestuurd. In samenspraak met het bestuur van de V.V. Waddinxveen is besloten om de reünie te houden in het clubgebouw van de voetbalver eniging. De bijeenkomst begint - na het reguliere voetbalprogramma zaterdag 6 mei om half vier met ontvangst van de uitgenodigde deelnemers. Tot de plannen voor de middag en de avond behoren zeker bijzondere activiteiten met onder andere de bal, het uitwisselen van herinnerin gen uit het verleden en natuurlijk ook het vernemen van plannen voor de toekomst. Waddinxveen - De Prins Willem- Alexanderschool, locatie Oranje laan werd donderdag 20april omgetoverd tot Hotel Oranje. Het extra lokaal naast de school werd tijdelijk Restaurant Oranje; de loka len in de scholen waren kamers en de leerkrachten en ouders waren de kelners en kamermeisjes. De kinderen hadden een menu kaart en met die kaart konden ze, onder begeleiding van de leerlin gen uit de hoogste groepen, aller lei spelletjes doen. Er waren spelletjes als: glazen sta pelen, skirace, bedden opmaken, i word kok, gooi je mee, breng groeten en nog vele andere spe len. De dag werd afgesloten met& finale van de playbackshow. Boskoop - Meezingen met Die Gouwe Sanghers n Boskoopse orkesten? Dat kan op vrijdag 5 mei tijdens n a na nale bevrijdingsdag meezingmedley op het Raadhuis lei samenwerking met de Boskoopse Oranje vereniging. De*« m festatie heeft als thema "Gein op't Plein" en begint om uur. Behalve DGS staan de Boskoopse band "Van Dattuffi "Baggerbeugels" en de "Paradise Bigband" op het po um bezoekers mee te laten zingen met wereldberoemde hcojes. teksten van de liedjes staan in een speciale brochure, gemakkelijk meegezongen kunnen worden, ledereen worm harte uitgenodigd deel te nemen. Bij slecht weer wordt uitg ken naar 9 juni. e producten van de bedrijf arirr Din de groep (kettingen- banden en sleutelha 9 worden door de k'nc'e^e^ paCe gemaakt en verkocht. De e f Ketting en de andere P[° h(0p worden onder andere vei de Dick Bruna school aa Sperwerhoek op dinsdag van 15.30 tot 17.00 uur. Die die de bedrijfjes make geheel naar het goede d Ra« I (kinderen kankervrij)- De p de Ketting zal ook te koop zll kindermarkt bij het genie op 29 april Voor meer informatie. race.favorietje.nl. Waddinxveen - Wethouder Dorenda Gerts kocht vrijdag 21 april de eerste Red Race Ketting van Mandy, Jalisa, Annouk, Jorinde en Charlotte uit groep 8 van de Dick Bruna school. Heel groep 8 is in kleine groepjes bezig met het project Kids in Bizz van stichting 'Jong onder nemen'. Dit is een leuk en leer zaam spel waarbij leerlingen in het basisonderwijs onder lei ding van hun docent en een zakelijk begeleider een eigen bedrijfje opzetten en runnen. Ze werken binnen dat eigen bedrijf met echte producten en echt geld. Waddinxveen - Hengelsportvere niging Waddinxveen start dinsdag 9 mei met de cursus Jeugdvissen. In groepjes van vijf, leren kinde ren vissen en krijgen ze les over het leven in en om het water. De cursusavonden starten om 19.00 uur in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan en duren tot 20.15 uur. De cursus wordt besloten met een viswedstrijd op zaterdag 17 juni. Voor meer informatie: 0182- 619005.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 18