VUTTENDE DOMINEES FIETSEN VOOR IJSSELTHUIS J howah dames royaal langs togb w FUSIE ZES BIBLIOTHEKEN MATIGE VANGST CLUBKAMPIOENSCHAP HZM ERIK HENNINK KLOPT BARTHOLD JANSSEN REGIO Hart van Holland 26 april 2006 HANDBAL Ouderencompetitie Voor jou maar even Voor mii pen hpel leve» SCHAKEN KAARTAVOND GOUWE RIJDERS ACTIVITEITEN DE PADDESTOEL PIMP JE DAG JEUGDDIENST 0RANJET0CHT BIJEENKOMST 4 MEI nnnr lar Spekman den Nieuwerkerk aan IJssel/Zevenhuizen Uitgezwaaid door familieleden en bekenden vertrokken twee Vuttende dominees per fiets vanaf het hospice IJsselThuis aan de Batavierlaan naar de Italiaanse bedevaartsplaats van Sint Franciscus: Assisië. Dominee Piet van Hall, bestuurslid van de Stichting IJsselThuis, wil met zijn fiets tocht sponsorgeld ophalen voor IJsselThuis en samen met een vriend, dominee Jan Simon Ridderbos, tenminste 1800 euro 'bij elkaar fietsen'. De tocht is namelijk zo'n 1800 kilometer lang en voor iedere kilometer wil hij van spon sors ten minste 1 euro voor dit goede doel ontvangen. De twee Vutters hebben zich uitstekend voorbereid. Hun uitrusting bestaat niet alleen uit de fiets, maar uiter aard ook een kampeeruitrusting, kleding, materiaal voor pech onderweg, wegenkaarten enzo voort. "We denken over ongeveer vijf weken terug te zijn", vertelt Piet van Hall. De fietstocht voert de twee sportieve vrienden eerst naar Maastricht, waarna Luxemburg en Metz worden aangedaan. Via het Zwitserse Basel gaat de fietstocht naar Vaduz en Sankt Moritz. Daarna fietsen ze verder naar Cremona en vervolgens naar Modena en Florence. Dan hebben ze zo'n 1600 kilometer opzitten. De tocht eindigt na 1800 kilometer bij het einddoel Assisië, waar de basi liek van Sint Franciscus wordt bezocht. Misschien maken ze ook nog een tochtje naar het redelijk dichtbij gelegen Rome. Daarna ver trekken ze per trein naar Nieuwerkerk aan den IJssel, naar ze beiden hopen een geweldige erva ring en een mooi sponsorbedrag voor IJsselThuis rijker. Belangstellenden, die Piet van Hall willen sponsoren kunnen kilome ters 'kopen' bij IJsselThuis of bij de familie Van Hall, Dorpsstraat 104 in Zevenhuizen, telefoon 0180- 328599." Van de gekochte kilometers krijgt men een betalingsbewijs zodat de bijdrage fiscaal aftrekbaar is. Regio - De bibliotheken van de gemeenten Bodegraven, Boskoop, i Moordrecht, Reeuwijk, Waddinx- veen en Zevenhuizen-Moerkapelle gaan fuseren. De besturen hebben inmiddels het voornemen tot fusie getekend. Het voorgenomen besluit I is gedeponeerd bij de Kamer van koophandel. Over ongeveer zes weken zai de fusie een feit zijn. De bibliotheken gaan dan onder de naam 'Kristal basisbibliotheek' ver der. De fusie komt voort uit de wens j Mn de provincie naar grote basisbi- j bliotheken. Deze basisbibliotheken kunnen beter voldoen aan de infor matiebehoefte van de gebruikers. Door de intensievere samenwer- king kan er straks voor hetzelfde geld meer activiteiten gerealiseerd worden. Er worden geen bibliotheken gesloten. De leden kunnen gewoon in hun eigen gemeente naar hun vertrouwde bibliotheek blijven gaan. Door de fusie krijgen zij wel meer mogelijkheden. Met hun lezerspas kunnen zij in alle zes de vestigingen terecht. Als boeken niet in hun eigen bibliotheek aan wezig zijn, dan is het voortaan mogelijk om via de computer in de catalogus van een andere vestiging het boek of naslagwerk te bestel len. Het bestuur van de nieuwe basisbi bliotheek wordt gevormd door zes afgevaardigden uit de 'oude' besturen. De heer Gerrit-Jan Blankemeijer wordt de voorzitter van het nieuwe bestuur. Op dit moment is men druk bezig met de benoeming van een interim-direc teur, die samen met de vestigings managers het fusieproces verder vorm gaat geven. •■addinxveen - Het eerste dames- Bam v'an Handbalvereniging tPn -Pee'de afgelopen zondag R,ïn. de reserves van TOGB uit vpri" )p Z'c^ geen a' te lastige maar een 9ro°t aantal van Rowah was het afge- pen weekend niet beschikbaar. Dit liefct dat dames 1 met maar tesrp V sPeelsters van het tweede 1 meest worden aangevuld. ste'bnn" '::'eken a"e invallers uit- v0etpn 'n de hoofdmacht uit de zelf. rr Kunnen. Rowah speelde van Ho t'an de betere wedstrijden de eoL 9e, 0pen weken- Zowel in het een de tweede helft kon 7P i°°9 tempo houden, waar- van de r9enstanders uit Berkel minuten spee'den. De eerste tien CqeliiVkan de wedstriid ging het enforJ open kwamen Rowah Van 1 11 tot scoren. Maar ker ui, nP Wah snel en trefze- spronn -f'"'. een ruime 6-1 voor in 1i-3 S ust werd bereikt met °°k in rio'»Jürspron9- Rowah ging de tweede helft goed door Zevenhuizen - Hengelvereniging H.Z.M. hield de derde wedstrijd van het clubkampioenschap in de Oude Rijn. De vangst was matig te noe men, er werd in totaal door negen deelnemers 12.100 gram vis gevan gen. Eerste werd J. Visser met een gewicht van 3.100 gram vis, tweede werd Adr. van Erk met 1.900 gram vis en derde werd J. van Dongen met 1.560 gram vis. De volgende wedstrijd is op zaterdag 6 mei in de Leidsche vaart; Vertrek om 6.00 uur van de parkeerplaats La Baraque. Dinsdag 2 mei begint de Ouderencompetitie. Er wordt dan iedere dinsdagochtend gevist, in totaal 21 wedstrijden. Vertrek vanaf de parkeerplaats bij het Dorpshuis om 7.00 uur. Voor meer informatie: www.h-z-m.com. Sanquin Bloedbank HIIKHJ"*' Bloed geven. Minder kun je niet doen. Bel 0800 - BLOEDBANK of kijk op www.sanquin.nl Net als in de eerste helft kwam het wat aarzelend uit de startblokken, maar bouwde het daarna de voor sprong geconcentreerd uit. De eindscore was 23-11 Ook de andere seniorenteams van Rowah boekten goede resultaten afgelopen weekend. Het tweede team won overtuigend met 12-9 van koploper ETC uit Hoogvliet. Het gastteam moest, door het ver lies tegen Rowah, het kampioen schap een weekend uitstellen. Het tweede team van Rowah komt door een aantal onnodige verlies- partijen in de eerste periode van de veldcompetitie niet meer mee voor de hoogste posities. Ook de heren van Rowah speelden tegen ETC. De Rowah heren spelen na een afwe zigheid van enkele jaren dit jaar weer voor het eerste mee in de competitie en boeken regelmatig succes. Afgelopen zondag wonnen ze royaal met 31-13. Het derde Rowah-damesteam moest de pun ten delen met Ventura uit Schiedam: 5-5. Waddinxveen - De 31e ronde van de interne schaakcompetitie werd afgelopen donderdagavond afge werkt, de competitie loopt alweer tegen zijn einde. Met nog zes ron den op het programma zal er hevig gevochten worden om de ere plaatsen. Een mooie partij was die tussen Barthold Janssen en koplo per Erik Hennink. Hennink behan delde de opening sterk en verkreeg een betere stelling. In het midden spel zette Janssen de partij agres sief voort met een kwaliteitsoffer en later een stukoffer om de kan sen te keren. Hennink sloeg de aan val echter nauwkeurig af en teken de een solide overwinning bij. Een andere interessante ontmoeting was die tussen de tacticus Ton van Nieukerke en de meer positioneel ingestelde Wim van Os. Van Nieukerke speelde een sterke partij en wist de stelling van van Os door een correct stukoffer op te rollen en boekte een mooie overwinning. Wim Hennink speelde tegen Ad Multem. Multem voerde een goede verdediging, dat tot een afwikke ling naar een eindspel leidde waar beide spelers de vrede tekenden. De partij tussen Hans van Woudenberg en Jeroen Eijgelaar stond in het teken van creatief ope- ningsspel. Eijgelaar ruilde op een opmerkelijke manier de dames af en wist na een paar goede zetten gelijk spel te bereiken. Teun van der Linden nam het op tegen de ervaren Wim van Vuuren. De partij ging gelijk op, maar in het eindspel liet Van der Linden onnodig zijn dame insluiten en verloor de partij. Nico Dannis speelde tegen Wim Mulder. Mulder kwam niet alleen in tijdnood, maar ging ook nog eens door zijn vlag zodat hij de overwin ning aan Dannis moest laten. In de partij tussen Chris de Kogel en Arjen Zuurmond gingen de dames al vroeg van het bord en in het onstane eindspel was het Arjen Zuurmond die een goede overwin ning boekte. De stand aan kop: 1. Erik Hennink, 2. Rene Roelofs, 3. Wim van Os. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 27 april een klaverjasavond in De Unie aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de vereniging, ieder een is welkom. Waddinxveen - In wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel wordt vrijdag 28 april een bingo avond gehouden. De bingo avond is voor iedereen vanaf 12 jaar gratis toegankelijk. Op zaterdag 29 april wordt voor de derde keer een 'Orange party' gehouden. De disco is gratis toe gankelijk voor jeugd van 9 tot en met 15 jaar, de deuren zijn geopend van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: www.wsv- depaddestoel.nl. Waddinxveen - Het is op dinsdag 2 en donderdag 4 mei mogelijk om je dag te pimpen. Van street- dance in Zonnig Zuid tot break dance in de Boog, spelen op de Playstation, spijkerbroek of tas pimpen, alles is mogelijk. In buurtcentrum Zonnig Zuid kan men op dinsdag terecht, donder dag vinden er diverse activiteiten plaats in buurtcentrum de Boog. Beide dagen beginnen om 13.00 uur. Voor meer informatie: 0182- 640494. Zevenhuizen - De Jeugddienst commissie van de Hervormde Kerk houdt zondag 7 mei een jeugddienst, met als thema 'voorbestemd'. Voorganger is dominee de Borst, muzikale medewerking wordt verleend door Choice uit Nieuwerkerk. Aanvang 19.00 uur. Boskoop - Toerclub Avanti houdt zaterdag 29 april haar jaarlijkse Oranjetochten. De tochten star ten in het Praathuis aan de Bosweg. De afstanden zijn 20, 40, 60 en 90 kilometer. De start van de 20 en de 40 is tussen 10.00 en 14.00 uur, voor de 60 en de 90 kan gestart worden om 9.00 uur, voor de 60 tot 13.00 en de 90 tot 12.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 0172-214844 en 0182- 616946 (na 18.00 uur) of kijk op http://welcome.to/tcavanti. Zevenhuizen - De vier kerkge nootschappen in Zevenhuizen- Moerkapelle organiseren ieder jaar een 4 mei bijeenkomst. Ook dit jaar is men om 19.00 uur van harte welkom in de NH-kerk te Zevenhuizen. Dit jaar is het 61 jaar geleden dat voor Nederland officieel een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Voor deze vrijheid hebben veel mensen het leven gelaten. In deze bijeenkost wor den zij herdacht, maar ook dege nen die daarna het slachtoffer zijn geworden van oorlogsge weld, onderdrukking, terrorisme en zinloos geweld. Dit herden ken van de slachtoffers en daar na vieren van de vrijheid is niet iets van en voor mensen die de oorlog nog hebben meege maakt, maar juist voor iedereen, omdat verworven vrijheid niet iets vanzelfsprekends is, maar iets waarvoor een actieve inzet van allen -jong en oud- nodig is.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 21