OUDE ROUTES, NIEUWE WEGEN IN KUNSTDORP C0ENEC00P COLLEGE AVONDVIERDAAGSE VANAF RAADHUISPLEIN GESLAAGD BEDRIJVENTOER- NOOI BIJ DE TREKVOGELS DIPLOMAZWEMMEN WADDINXVEENS-GOUDS DANSPAAR EERSTE EN DERDE OP NK KLAVERJASSEN BIJ WSE OPBRENGST ROMMELMARKT pagina 22 Hart van Holland 26 april 2006 WADDINXVEEN/BOSKOQP^ Kunstdorp Niet veel bezoekers Promotie STIJLDANSEN Door Paulien de Graaf Waddinxveen/Regio - In de hele maand april zijn in de gemeen ten Waddinxveen, Boskoop, Alphen aan den Rijn, Rijnwoude en Zoeterwoude verschillende activiteiten ontwikkeld rondom het kunstproject 'Oude Routes, Nieuwe wegen'. Veel verenigin gen en individuele kunstenaars hebben zich laten inspireren door dit thema en heeft geleid tot verschillende vormen van presentatie. Een van de activi teiten, die door het Kunstgebouw in samenwerking met de Raad voor Kunst en Cultuur in Waddinxveen werd georganiseerd, is het kunstdorp in het Coenecoop College. Het thema 'Oude routes, nieu we wegen' houdt verband met de geschiedenis van het gebied. Het gezamenlijk grondge bied van de vijf gemeenten heeft geen naam. Een paar gemeenten horen bij de Rijnstreek, anderen bij Midden-Holland. Sommige bij het Groene Hart, een enkele bij de Leidse regio. Toch is er iets wat ze bindt: de oude varroute tussen Leiden en Gouda via de Rijn en de Gouwe en de aanleg van nieuwe wegen: de N11HSL en de RijnGouwelijn. Om het thema kracht bij te zetten werd een ouderwetse salonboot ingezet, die alle gemeenten aandoet en er is een speciale fietstocht samenge- steld door VW-Groene Hart. Het Coenecoopcollege was zater dag 22 april omgevormd tot een klein Waddinxveen. De lokalen waar de activiteiten plaatsvonden kregen namen van plaatselijke wij ken: de Bomenwijk, de Vondelwijk, Groenswaard, de Pette, Oostpolder en de St. Victorwijk. In de Bomenwijk, de aula van de school, kon men de film 'Toen' bekijken: een film samengesteld op basis van senioren uit de regio en ook de film Boskoop - De Boskoopse Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden op 29, 30 en 31 mei en donderdag 1 juni. Omdat het Gouweplein tijdens de vierdaagse opgebroken is, is er gekozen voor een andere start- en finishplaats. In overleg met de gemeente Boskoop en politie is er gekozen voor het Raadhuisplein. De laatste avond, 1 juni, is er een feestelijke intocht met muzikale begeleiding. De intocht vertrekt om 20.00 uurvanal de Parklaan de Zijde op en via het Torenpad naar het Raadhuisplein. De kosten voor deelname bedra gen 3,50 Men kan kiezen tusser j twee afstanden, 5 en 10 kilometer Voor meer informatie: 0182- 631048 of sandradegreef@zon- net.nl. 'De Trein van de Liefde' van het kunstgebouw. Deze rouleert langs de verschillende activiteiten van het project. Er was een kinderthea tervoorstelling 'Mudato' en in de aula waren de hele dag demonstra ties airbrush/bodypainten, vilt bewerken en sieraden maken. In een van de lokalen, de Oostpolder, was een marionettenvoorstelling 'Berenklauw - Ik hou van jou' en buiten, de Pette, werden demon straties en workshops linedance, volksdansen en streetdance gege ven. Bij de entree, de St. Victorwijk, stonden verschillende werken van lokale kunstenaars opgesteld. De organisatie was namens de raad voor Kunst en Cultuur in handen van Ed Vieveen. "Alles was op vrij willige basis en helaas belde een aantal kunstenaars op het laatste moment af. Toch kijk ik er positief op terug. We hebben er zeker van geleerd." Het aantal bezoekers liet te wensen over. Vieveen schat dat er nog geen honderd mensen zijn geweest. "Maar het voordeel van een klein aantal bezoekers is dat iedereen makkelijker meedoet met de activiteiten. Het was erg gezel lig." De activiteiten werden vroeger dan gepland gestaakt omdat er geen publiek meer was. Reacties van bezoekers gingen vooral over de onduidelijkheid van het program ma. Op de internetsite staan geen tijden aangegeven. Die kan men alleen te weten komen bij het kunstdorp zelf. "Ook de promotie is vrijwilligerswerk en helaas is dat ook niet helemaal goed gegaan", aldus Vieveen. De activiteiten van dit project lopen door tot zaterdag 29 april. Voor meer informatie: www.kunst- gebouw.nl/ouderoutesnieuwewe- gen. Het is de bedoeling dat dit soort evenementen in de toekomst vaker georganiseerd gaan worden. Vieveen wil graag in contact komen met mensen die een crea tieve hobby hebben en hun mede werking zouden willen verlenen aan soortgelijke evenementen; voor meer informatie 0182-636098. Boskoop - Midgetgolfvereniging De Trekvogels hield vrijdag 21 april haar eerste bedrijventoernooi. De vereniging hield dit toernooi mede in het kader van de Nationale Sportweek, met het doel om men sen met een tak van recreatie/sport kennis te laten maken. Zes teams namen deel aan het toer nooi. Kuitenbijters waren het laby rinth, de salto, grindbak en tunnel en koker, waar een hogere score score werd gehaald dan overige banen. De deelnemers kregen ech ter goede raad voor een succesvol le poging van een aantal clubleden die ook aanwezig waren en in een groot aantal gevallen werd in de tweede ronde dan ook beter gesla gen. Na twee ronden kon de balans I worden opgemaakt en het was het team van MEER-Keuze dat de eer ste prijs met 223 slagen in de wacht I sleepte. Op de tweede plaats kwam met 245 slagen het team van Fa. M. koetsier jr en als derde eindigde het team van Rein en Mark Bulk met 271 slagen. De scores van Jeu de boulesvereniging Waddinxveen (278), Boot en Co 2 (291) en B en Co 1 (307) brachten deze teams niet tot de ereplaatsen. Het toernooi is voor De Trekvogels I geslaagd verlopen en een volgende editie is komend jaar dan ook zeker te verwachten. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op zaterdag 22 april gezwommen voor het B-diploma. Er waren 19 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Lara Keesmaat, Bart van Ravasteijn, Nikita Mantjes, Celine van Nieuwkoop, Patrick van Nieuw koop, Pam de Ruiter, Tim van den Dool, Romy Noordam, Jordy van den Akerboom, Joel van Nieuw koop, Jonathan Wolters, Lisa Ko nijn, Rhonda van der Stoep, Koen Hoste, Robin Breedeveld, Brian Kruit, Ronald de Jong, Jens Verdouw en Timothy Geurts. Waddinxveen - Voetbalvereniging W.S.E. houdt vrijdag 28 april haar maandelijkse klaverjasavond. Er wordt gespeeld in de kantine aan de Willem de Rijkelaan, aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom, men hoeft geen lid te zijn van de vereni ging. Waddinxveen - De Hervormde Gemeente hield zaterdag 22 apr haar jaarlijkse rommelmarkt- Ondanks het wat koele weer, was het de hele dag gezellig druk. De opbrengst was 30.300 euro, waa' mee jeugd- en evangelisatiewerk binnen- en buitenland wor gesteund. Regio - Het Waddinxveens- Goudse danspaar Marjoleine Verweij (21) en Daniel Starreveld (22) heeft in de afge lopen twee weken zeer goede resultaten geboekt op de Nederlands kampioenschappen van de Nederlandse Dans Organisatie. In Congrescentrum Noordwijk wer den deze kampioenschappen op 9 april gehouden voor het Latijns Amerikaans dansen, de Rumba, de Cha-cha-cha, de Jive en de Samba en afgelopen weekend in Veldhoven voor het Ballroom dan sen, de Engelse wals, de Quick-step, de Tango en de Slow- foxtrot. Marjoleine en Daniel zijn een aan tal jaren geleden begonnen met stijldansen en vorig jaar besloten zij om samen verder te gaan met nati onaal wedstrijddansen. Zij hebben wekelijks prive-les en trainen een aantal keer per week op dansscho len in Hoogvliet en Hilversum. Begin van het seizoen startte het danspaar met Latijns-Amerikaans in de tweede klasse en na een promo tie, verkregen door het winnen van voorrondes, kwamen zij op hun eerste NK al uit in de eerste klasse. De wedstrijd in Noordwijk verliep succesvol en Marjoleine en Daniel behaalden een derde plaats. Afgelopen weekend waren de Ballroom dansen aan de beurt in Congrescentrum Koningshof te Veldhoven. Onder de juryleden bevond zich Marcel Bake, bekend als jurylid bij 'Dancing with the Stars'. Marjoleine en Daniel kwa men uit in de tweede klasse en ein digden op een eerste plaats. Naast de Gouden beker mocht dus ook de titel Nederlands Kampioen Ballroom tweede klasse mee naar huis. De Waddinxveense Kunstkring organiseert ieder jaar een zogeheten ■lente-expositie' in d?Re™°°f^derf\ aan de Zuidkade. Dit jaar opende burgemeester Henk Roijers op vrijdagmiddag de expositie, .(-e tf'j aquarellen, keramiek en beeldhouwwerken van de leden van de Kunstkring te zien zijn. e een kW1 volgens het gehele weekend geopend en trok een flink aantal bezoekers. De Remonstrantse ke zeer sfeervolle kerk en uitermate geschikt voor het tentoonstellen van kunstwerken.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 22