E DIER VERMIST OF GEVONDEN? MARGRÉ VAN GESTEL: A ZEVENHUIZEN KOMT GOED WEG BIJ RAAD VAN STATE MILIEUVERGUNNING TANKSTATION ARGOS ZEVENHUIZEN EINDELIJK ORDE LOTERIJ SCHAAK VERENIGING M0ERKAPELLE "MUZIKALE KRACHTEN MOETEN WORDEN GEBUNDELD" k I pagina 12 Hart van Holland 10 mei 2006 ZEVENHUIZEN - MOERKAPEU? www.amivedi.nl Indrukwekkend I Boek is nog niet uit Lokale bekendheid Onderlinge communicatie Verrijking Stichting AMIVEDi, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle- Pijnacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, grijs/witte sokken en snuit, Kievitdreef, Waddinx- veen; Kater, ongecastreerd, grijs, tussen achterpoten wat wit, Zijde, Boskoop. GEVONDEN: Kat, blauwgrijs, langharig. Burg Klinkhamerweg, Zevenhuizen; Kat, zwart/witte onderkant, driehoek in gezicht, witte kraag, zwart vlekje naast neus, erg aanhankelijk, Swanlaweg t.h.v. nr. 46 oprit A12 Zevenhuizen; Kat, donker-cypersgrijs/witte tenen voor, sokken achter, borst, langharig, schuw, loopt mogelijk al langere tijd te zwerven, Bosgracht achter C1000Zevenhuizen. Kater, zwart/witte, ca. 1 jaar oud, Peter Zuidlaan, Waddinx- veen. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Witte kater, gecastreerd, 7 jaar; Zwart-witte poes, gesteriliseerd, 6 jaar; Rode poes, gesteriliseerd, 1 jaar. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Moerkapelle - Op Koninginnedag stond de Schaakvereniging Moerkapelle op de goedbezochte braderie. Tot op heden zijn twee prijzen opgehaald. De resterende prijzen zijn: doos wijn 345 blauw, tostiapparaat 829 blauw. Voor meer informatie: Marianne van Elteren, 079-5932338 of 06- 20861426. Verloren op 2 mei in Zvh: gouden armband ca. 1 cm. breed. - 06-51596163 Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. De werkkamer aan huis van muziekdocente Margré van Gestel maakt haar vak goed duidelijk. Er ligt een aanplakbiljet van een optreden van de kinder- musicalgroep De Zeven Muzen, de door haar samengestelde CD's zijn te bewonderen en de piano neemt een prominente plaats in. Hetzelfde geldt voor een krijt bord waar muzieknoten op kun nen worden geplakt. "Speciaal voor de kinderen", aldus Margré van Gestel, die een volle praktijk heeft als het gaat om het geven van muzieklessen. "Deze ruimte bevalt prima. Het is makkelijk om zo vanuit de huis kamer mijn muzikale wereld in te stappen." De aanleiding voor het gesprek is haar afscheid als dirigente van het shantykoor, een functie die ze vanaf 1995 bekleedde. "Het is tijd voor een nieuwe uitdaging", legt de 51-jarige Zevenhuizense uit. "Voor beide partijen is het goed als er een ander gezicht voor het koor komt. Begrijp me goed, ik heb het al die jaren met veel ple zier gedaan. Maar ik ga graag een nieuwe uitdaging aan. Ik heb een internationale dirigentenop leiding afgerond. Deze opleiding wil ik graag bij een ander koor in de praktijk gaan brengen." Over opleidingen en ervaring gesproken, haar cv is bijzonder indrukwekkend. De ruim vier A4- tjes vermelden een surplus aan diploma's en werkervaring in het muziekpedagogische veld. Ook als koordirigente heeft Margré van Gestel door de jaren heen een behoorlijke staat van dienst opgebouwd. Zo was ze actief bij het koren van de rk. Paulus-kerk (Schijndel), St Jozef Parochie (Gouda), De Zeven Muzen, Folko- ristisch Sevenhusen, De Zingerij, 't Kraaiennest en Sootjevisch en het kinderkoor in Zevenhuizen. Tevens was ze als supervisor zang actief bij de plaatselijke stichting Polderro-mance, theatergroep Rotterdam en dirigent van de Gereformeerde Gemeenschap Zevenhuizen-Moerkapelle. In het overzicht van werkgevers is de lange periode (1981- 1999) als vakleerkracht muziek bij basis school 't Reiger-bos opvallend. En i 1 ;JJ IJlJJ van 1991- 2001 gaf ze 'muziek' aan de J.P. Keijzerschool in Moerkapelle. De vermelde optre dens als gastdocent en haar coaching en begeleiding, plus haar publicaties, zijn teveel op zomaar even op te noemen. "Maar het boek is nog niet uit", lacht Margré van Gestel. "Ik ben nu gepolst voor een bestuursfunc tie van een mondiale organisatie die zich specifiek bezighoudt met muziekeducatie voor jonge kinde ren. Nederland verricht hierin baanbrekend werk. We zijn het eerste land dat zo'n opleidings traject is begonnen. In juli ga ik hiervoor in Taiwan al aan de slag. In onze visie kun je nooit te vroeg met muziekeducatie voor kinde ren beginnen. Sterker nog, zoiets begint eigenlijk al bij de zwanger schap. Vanaf de geboorte is het vervolgens goed voor hun ont wikkeling om de baby's vroeg met muziek in aanraking te laten komen. Dat is ook de reden dat we vanaf vier maanden met de cursus 'muziek op schoot' star ten." Door de jaren heen heeft Margré van Gestel door haar werk en pas sie voor de muziek een grote lokale bekendheid gekregen. Ze heeft met recht met 'haar laarzen in de modder gestaan' ais het gaat om de muziek en zang in de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. "Het is in dit opzicht een boeiende gemeente", conclu deert ze. "Er zijn nog altijd veel initiatieven om met elkaar muziek te maken en te zingen. Toch heb ik voor de gemeenschap een dui delijke boodschap. Ga alle muzi kale krachten bundelen, want er ontstaan momenteel te veel ini tiatieven, waardoor er een be paalde versnippering optreedt. Dit gaat ten koste van de kwali teit. Ga daarom veel meer samen werken zoals bijvoorbeeld De Zeven Muzen en De Kleine Trompetter doen. Deze verenigin gen hebben hierin een aanspre kende voorbeeldfunctie. Samen sta je tenslotte ook veel sterker." "Ook de onderlinge commur, ca- tie moet veel beter", stelt Margré. "Het mag toch eigenlijk niet voor komen dat soortgelijke muz!«ale verenigingen en organisaties in dezelfde vijver gaan zitten vissen. Dit schept allemaal maar verwar ring en zal in enkele gevallen zelfs irritatie oproepen. Ik hoop daarom dat tal van initiatieven, organisaties en verenigingen elkaar de hand toereiken en star ten met samenwerken." De muziek en zang is voor Margré van Gestel in haar leven in ieder geval een verrijking geweest. "Ik ben ervan overtuigd dat mensen zich door de muziek verder ont wikkelen", aldus Margré. Het geeft me voldoening als je k nde- ren, jongeren en volwassen voor uit ziet gaan. Ik houd daarom nog altijd van m'n vak, dat mij ook veel heeft teruggegeven. Kortom, ik kan de muziek- en zangwereld iedereen aanbevelen." Den Haag/Zevenhuizen - Ondanks harde woorden van de rechters van de Raad van State heeft de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle toch het voordeel van de twijfel gekregen in een rechtszaak over overtredingen van exportslachterij Clazing. Dit blijkt uit een uitspraak van de Raad die vorige week bekend is gemaakt. Eerder kreeg een woordvoerster van de gemeente zware verwijten naar het hoofd, omdat de gemeente twee jaar lang weinig tot niets heeft gedaan aan de overtredingen van het bedrijf aan de Bierhoogtweg. en buurman van het bedrijf klaagde over de nachtelijke ritten van vracht wagens van en naar het bedrijf. Dat is in strijd met de milieuvergunning van Clazing. Desondanks weigerde de gemeen te op te treden tegen Clazing. Dat kan ech ter alleen wanneer de situatie op korte ter mijn kan worden gelegaliseerd met een nieuwe milieuvergunning. Volgens de gemeente stond een nieuwe vergunning op stapel. Die vergunning is er nu twee jaar later nog niet. Wel heeft de gemeente intussen onderzoek laten doen naar de activiteiten van Clazing en daarbij de mate van over last berekend. De resultaten tonen volgens de gemeente aan dat Clazing aan de ver- gunningeisen kan voldoen. Voor de Raad van State is dit voorlopig vol doende om de gemeente niet tot maatre gelen te dwingen. Den Haag/Zevenhuizen - De Raad van State heeft na lange procedures de milieuvergunning voor het tankstation van Argos aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen goedgekeurd. De Raad heeft dit onlangs bekend gemaakt. Een eerder verleende vergunning van Argos werd door de Raad vernietigd na bezwa ren van omwonenden. De huidige vergunning is evenmin naar wens van de omwonenden. Ze klaag den bij de Raad over de onduidelijke situatie bij het bedrijf, omdat de brandstof- pompen van Argos zijn en de garage en was plaats van het bedrijf Schmidt. Volgens de omwonenden zou dat wellicht tot juridische procedures leiden alleen maar om vast tes len wie nu verantwoordelijk is voor ove Aan die onduidelijkheid heeft de raa^c|U. State nu een einde gemaakt. De Raadc deert dat er sprake is van een enkel be dat er bij klachten een enkel aanjP'e, v0l- is. En dat is Argos. De geluidshinde1 is. En dat is Argos. De geiuiasmnuc, - gens omwonenden vooral op -on optreedt, is volgens de Raad evennm probleem. Over de berekeningen van piuuieeiii. uvci verwachten overlast hoeft volgens niet te worden getwijfeld. Die over t binnen de normen. Vrees voor onaa, Ra bare overlast is dus onterecht, zegt van State.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12